Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Niedrogi cast do 400-500 gramów wyrzutu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
67 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 13 maj 2021 - 15:53

Co by w twoich oczach robilo z niej wedke pod multika? pazur raczej nei wystepuje w morskich kijach. Moge ci pomierzyc co cchesz tylko musisz sie streszczac  za jakies 2h daje ta wedke kumplowi.

https://www.nordfish...-150-700g-13141.

 

Pojde za chwile do garazu - zwaze wedki i zrobie fotke porownujaca przelotki etc na wszystkich 3.

Pazur, jeśli brak to się nie kłopocz.



#42 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 13 maj 2021 - 16:12

No to brak. Waga cos kolo 300g- cuezko utrzymac wszystkie czesci na wadze

#43 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 14 maj 2021 - 16:58

Panowie wszystko pięknie fajnie, tanie, morskie, bez pazura czy z pazurem, ciężkie, lekkie, ale moje pytanie do Was czy też do Ciebie gooral. Od razu zaznaczam, że nie zamierzam kwestionować skuteczności sprzętu, który wymieniłeś, bo może faktycznie Ci się sprawdza i warto go przetestować, tym bardziej za taką cenę, ale, podajesz tutaj wędki morskie bądź sumowe. Moje pytanie, czy Ty próbowałeś regularnie i dłużej łowić z łapy przynętami w przedziale 500-700 gram z tego sprzętu ? Jak to było dla Ciebie komfortowe i jak daleko rzucałeś ? Bo widzisz, ja na każdej wyprawie łowię przynętami po 700 gram z rzutu, 300 gram to standard, i nie wyobrażam sobie skutecznie i długotrwale tego robić przy nieodpowiednim sprzęcie. Sprzęt w tym przypadku musi być naprawdę w 100 procentach skrojony pod rzucanie takimi przynętami, bo to już nie jest zabawa i wymaga trochę więcej inwencji tak od sprzętu jak i wędkarza ;) Umówmy się, ciskanie gramaturami po 500 czy 700 gram nie należy do przyjemności i łapa będzie boleć, ale przy odpowiednio zaprojektowanym sprzęcie jesteśmy w stanie skutecznie łowić z rzutu takimi przynętami. Bywało i tak, że przez ponad 2 h bez przerwy do wody ciskałem 700 gram, bywało że nawet spodobało mi się to do tego stopnia, że przesadzałem co na drugi dzień się odbijało na mojej sprawności  :D Używam jednak sprzętu skrojonego pod takie gramatury i jeśli faktycznie sprawdza się tutaj równie dobrze sprzęt budżetowy, to niepotrzebnie przepłacałem :) 


  • Little Wing lubi to

#44 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 maj 2021 - 18:58

Alez ja wcale nie pisze, ze wadki sa lepsze czy nawet porownywalne. Ja tylko pisze, ze DA SIE nimi rzucic (czytaj sa wystarczajaco mocne) i mieszcza sie w budzecie "niedrogie". I przynajmniej w moim przypadku rzuty takimi przynetami  to kilka-klianascie razy dziennie (z tego samego powodu nie lowie na wrakach na ponad 100m gdzie trzeba uzywac 500-700g olowiu - z natury nie lubie sie meczyc). Zreszta w zimie lowie glownie na male przynety a w lecie raczej na morzu.

Oczywiscie jak z wszystkim im czesciej uzywamy tym bardziej wybrzydzamy ;)



#45 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 14 maj 2021 - 20:26

Ale Panowie, łowienie w morzu, a łowienie szczupaków na wodzie do 1,5m głębokości to są dwa różne światy. Wątek chyba zaczął kolega pod ten kierunek. Ja obecnie rzucam max 430coś gramów. Na tyle mi obecnie kij pozwala ale też największe dostępne seryjne przynęty tyle ważą (oprócz pika 48 od i trouta 40). Łowiąc na płytkiej wodzie nigdy nie zależy mi na odległości rzutu, zazwyczaj są to miejsca zarośnięte i liczy się precyzja w mijaniu zielska, co innego łowienie w toni z łapy, tu długi rzut jest naprawdę przydatny aby penetrować jak najwięcej toni (nie wspominając o jesiennym łowieniu głębiej). I tutaj wchodzi najważniejszy IMO element, czyli lotność przynęt, której się niczym nie przeskoczy. Teraz kwestia regularnego łowienia, to powiem ponownie, po ostatnich wyjazdach stwierdzam że rzucanie nie męczy tak jak kręcenie (nowy beast na szybkiej przekładni). A kwestia skrojenia sprzętu chyba największa oczywistość, także prorex dostanie przedłużkę dolnika ale i tak się nim bardzo przyjemnie rzuca.

 

ps: przedwczoraj byłem na mojej płytkiej wodzie, cały czas brały tylko króciaki do 50cm, aktywne prawie wszędzie.


  • Mirek* lubi to

#46 OFFLINE   Damian23

Damian23

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów

Napisano 17 maj 2021 - 14:36

Teraz kwestia regularnego łowienia, to powiem ponownie, po ostatnich wyjazdach stwierdzam że rzucanie nie męczy tak jak kręcenie (nowy beast na szybkiej przekładni). 

 

To prawda. Sam używam dużej Bestii HS tak do przynęt 300 jak i 700 gram. Dla przykładu rzucanie Troutem Rattlinem 27.5 cm, który waży 300 gram nie będzie stanowić większego wyzwania, to fajna lotna guma, ale zwijanie tej przynęty potrafi dać popalić :) Szczególnie że ona idzie bardzo głęboko i przy burcie daje mega duże opory. Zupełnie na odwrót jest natomiast z Troutem 40 cm, mimo że to cholerstwo waży 700 gram i trzeba solidnie przywalić przy wyrzucie, to samo zwijanie tej przynęty nawet na szybkiej bestii jest czystą przyjemnością i odpoczynkiem  :D


  • SzymusS i Michal_ lubią to

#47 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 18 sierpień 2021 - 07:50

Siema wszystkim !

Koledzy ,pomóżcie- poszukuje od dłuższego czasu casta do miotania i łowienia z ręki największymi gumami  w przedziale 300-600 gr.i woblerami ponad 25cm .  Aktualnie łowię na starego dragona millenium do 400gr ,ale za słaby jest, brakuje mocy do zacięcia i przestawiania dużych przynęt w paszczy zębatego no i trochę przykrótki. Wolałbym coś w długości 250-270cm .  Ktoś ma jakiś pomysł ,lub sprawdzony w boju kij ?Coś na musky ? czy po prostu morskie kije. Szukałem w starych tematach,ale brak info nt kijów do takich kotletów . Z góry dzięki za pomoc :)



#48 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 sierpień 2021 - 09:00

http://jerkbait.pl/t...gramów-wyrzutu/

http://jerkbait.pl/t...250-300-gramów/


  • Jano i S.N. lubią to

#49 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 18 sierpień 2021 - 10:16

Dzięki ! nie wiem jak mogłem ten temat przeoczyć  :mellow:


  • S.N. lubi to

#50 OFFLINE   DominikSy.

DominikSy.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 229 postów
  • LokalizacjaOPO BB KAT
  • Imię:Dominik

Napisano 20 sierpień 2021 - 13:56

Panowie, ktoś miał styczność z kijami TackleIndustries ?

https://tackleindust...usky_pike_rods/   może wersja XXH do 16 oz byłaby jakimś rozwiązaniem ? tylko jak to ściągnąć do Polski  :wacko:



#51 OFFLINE   Michal_

Michal_

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 243 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Moniatycze

Napisano 26 sierpień 2021 - 16:34

Po obadaniu kilku kijków na zlocie jestem na 99% przekonany i prawdopodobnie pod koniec września zamówię:

 

https://www.ebay.pl/...CLK|clp:2334524


  • DominikSy. lubi to

#52 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 26 sierpień 2021 - 18:11

Miał być niedrogi, a z przesyłką i VAT'em zakręci się koło 1,5kPLN :(



#53 OFFLINE   Novis

Novis

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1735 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Nowicki

Napisano 26 sierpień 2021 - 21:08

Wiedziałem Michałku, sam mi mówiłeś, że Prorex klęka. Mimo wszystko jest zajebisty.


  • Michal_ lubi to

#54 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 27 sierpień 2021 - 16:53

Po obadaniu kilku kijków na zlocie jestem na 99% przekonany i prawdopodobnie pod koniec września zamówię:

https://www.ebay.pl/...CLK|clp:2334524


Sorry but shipping for these long rods is only for USA customers. Sorry, no European shipping for any rods. Shipping to Canada is $90 with FedEx if you really want one. Message me and let me know.

Informacja, gdyby ktoś planował do Polski ściągać.

Użytkownik theslut edytował ten post 27 sierpień 2021 - 16:54


#55 ONLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 27 sierpień 2021 - 17:33

Trochę wcześniej jest napisane:

Reduced Global shipping with these rods too! Canada and Europe can enjoy a quality rod and not pay a bundle to have it shipped.  I can ship these rods to Canada and Europe.  They ship Priority International.  Your first rod would be full price and each rod after is 50% off on S/H.

 

Jaka jest ostateczna wersja nie wiadomo :-)



#56 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 27 sierpień 2021 - 19:32

A jeszcze może jakiś kolega pomóc w zakupie ... Jak jest finans to są i możliwości  :) także powodzenia w zakupie.



#57 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2021 - 12:05

Ja zaryzykowałem i zamówiłem Mojo Musky do 12 oz ze Stanów bo nikt w PL nie jest w stanie tego zorganizować w rozsądnym terminie. 240 USD plus transport i opłaty. Przy zamówieniu ponad za ponad 500 USD transport byłby gratis. Może by znalazł się jeszcze jeden chętny to bym anulował i by wyszło 250 usd plus opłaty.



#58 ONLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 28 sierpień 2021 - 12:10

Ja zaryzykowałem i zamówiłem Mojo Musky do 12 oz ze Stanów bo nikt w PL nie jest w stanie tego zorganizować w rozsądnym terminie. 240 USD plus transport i opłaty. Przy zamówieniu ponad za ponad 500 USD transport byłby gratis. Może by znalazł się jeszcze jeden chętny to bym anulował i by wyszło 250 usd plus opłaty.


Andrzej jaka orientacyjna cena by wyszła po wszystkich opłatach?

#59 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 sierpień 2021 - 12:12

1300 zł mniej więcej.



#60 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15565 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2021 - 21:56

Ktoś ma Mojo 12 oz?  Faktycznie bez problemu miota 400-500 gramów? Tournament 12 oz podobno siada przy tych przynętach.

W spectrum zainteresowania pozostaje Mojo 12 oz za 1500 albo Glanz do 700 g za dwa razy tyle. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych