Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Rzeka Jeziorka w okolicach Warszawy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
381 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 31 maj 2019 - 07:16

Przejeżdżałem przedwczoraj mostem w Konstancinie koło starej papierni to woda wydawała mi się na poziomie średnim, nie wiem jak wyżej i u ujścia.



#202 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 29 czerwiec 2019 - 21:15

Dziś pierwszy raz na Jeziorce tak losowo z GPS-a w okolicach Piaseczna... Rzeka ładna, mocno zarośnięta. Poziom niski, mętna... Brodziłem to aż bąblowała tak zamulona... Niezły fetor... No ale co walczyć trzeba... Muchówka w rękę i poszedł... Oznak żerowania brak... Na końcu linki żuk piankowiec i to w dodatku czarny co przy tej brązowej wodzie było porostu nie na miejscu... Wiara w przynętę i umiejętność łowienia właśnie tą jedną dało jak zawsze efekt... Dwa brania i jeden stykowy forumowy a drugi ok. 35...co dziwne żadnych małych plumkaczy ale to pewnie przez mało widoczną przynętę w tym bagienku... Ryby schowane pod drzewami w dołkach ale obowiązkowo z lekkim nurtem... Myślę że zmiana przynęty dałaby dużo lepsze efekty...ale na początek wystarczy... Jakiś obraz mam...śpiochy uwalone piasko-muło-ropą... A myślałem że Bzura odcinkowo jest brudna... No cóż... Jeszcze tu zajrzę... Oczywiście wydry, kaczki i doły po bobrach plus różnego rodzaju drzewne tamki to tu chleb widzę powszedni... Klimat jest tylko ten zapach... db6eb289d4e266078a355f5fcf406060.jpg

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

#203 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 02 lipiec 2019 - 20:14

Przez spory wiatr znowu dałem sobie spokój z królową a więc wypadła dogrywka na Jeziorce...złowiłem kilkanaście sztuk kleni w przedziale 30-40cm...do tego potężny jaź dwa razy odwracał się na brzuch próbując zgarnąć mojego piankowca a za trzecim zgarnął i poszedł jak puma w patyki...łapałem w godzinach 14-17 ale właśnie to magia zarośniętej rzeki, która swoimi splątanymi drzewami pozwala zapomnieć o letnim upale. Trzeba tylko uwierzyć, że w wodzie po kostkę / łydkę potrafią stać naprawdę duże ryby. Standardowo czarny żuk piankowiec a przy jaziu brązowy...mam nadzieję, że osobnik/wędkarz z szczupakową gumą, który mnie wyczaił to nasz człowiek bo kurna przy kolejnym kleniu zorientowałem się, że mnie obserwuje...boje się bo widzę, że dużo zza wschodniej granicy przychodzi nad Jeziorkę po mięso  :angry:. Rzeka coraz bardziej mi się podoba i coraz to większy potencjał pokazuje  :D . Dziś bez zdjęć ryb ale za to zdjęcia miejscówek w których o tej porze skutecznie szukam kleni i jazi. W wietrzną i upalną pogodę Jeziorka to idealne miejsce na muchę albo smużaka...innej opcji nie widzę przez gałęziane dno...

 

Załączony plik  Jeziorka 1.jpeg   59,28 KB   49 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Jeziorka 2.jpeg   78,18 KB   51 Ilość pobrań

 

Załączony plik  Jeziorka 3.jpeg   74,12 KB   50 Ilość pobrań

 

I polecam lekki mini podbierak drewniany pływający za 50zł oraz czapkę z siatką za 15zł z JULI. Dziś przetestowane  :D

 

Załączony plik  Podbierak + czapka z siatką z JULA.jpeg   54,66 KB   49 Ilość pobrań



#204 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 03 lipiec 2019 - 20:55

Trochę dzikszy teren ale szeroką woda. Okolice boiska może chylic?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#205 OFFLINE   Bartek MIKAS

Bartek MIKAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 248 postów
  • LokalizacjaGostynin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 lipiec 2019 - 23:41

Oakland... Tylko wieczorne łowienie tam odpada... W dzień dobre efekty ale wieczorem kiszka bo mieszka tam Pan bóbr który nie lubi wędkarzy chyba i dość agresywnie potrafi odprowadzić przez całe łowisko... Już wiem dlaczego za pierwszym razem miałem tylko 2 brania... Byłem wtedy też wieczorem... Bóbr za dnia odpoczywa a wieczorem śmiało wychodzi... Jest wielki jak świnia i kilka razy wychodził na płyciznę pokazując się w całej krasie... Nie wspomnę tu o jego przepływaniu koło mnie i waleniu co chwila ogonem... Naprawdę dużo osobników widziałem ale ten to istny mutant z kwadratowym łbem... Polecam łowienie ale w samo południe...

Wysłane z mojego HAMMER_AXE_M_LTE przy użyciu Tapatalka

#206 OFFLINE   Wiktor84

Wiktor84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 15 sierpień 2019 - 19:09

Odświeżam temat,trochę pochodziłem po Jeziorce w okolicach Piaseczna ,woda niska ,trzeba się trochę naszukać miejsc ale kilka kleni na muchę udało się przechytrzyć,byłem dopiero 3 albo 4 raz . Dopiero poznaję tą rzekę ,wiec jeszcze ją z chęcią odwiedzę.

Załączone pliki


  • wojciech1919, Bartek MIKAS i ASAPfishing lubią to

#207 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 01 wrzesień 2019 - 10:51

I ja z kolegą dziś byłem i okonki połowiliśmy. Generalnie rzeczka baaardzo ciekawa. Klenie w tej rzeczce od maleńkości pilnie do szkoły uczęszczają i nawet te nieduże mają już tytuły profesorskie ... Może kolejnym razem uda się je przechytrzyć :)

Załączony plik  Jeziorka..jpg   37,88 KB   46 Ilość pobrań


  • Bartek MIKAS lubi to

#208 OFFLINE   Wiktor84

Wiktor84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 18:50

Wczoraj wypad na Jeziorkę , 2 ryby wyjęte ,kilka brań,ryby nie chciały za bardzo współpracować.Ale ważne że się coś działo,i nie na zero.Łowiłem na suchą muchę.

Załączone pliki


Użytkownik Wiktor84 edytował ten post 08 wrzesień 2019 - 18:51

  • pieczywko, tost i Bartek MIKAS lubią to

#209 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 09 wrzesień 2019 - 14:34

Ostatnimi czasy przeszedłem kilka kilometrów rzeką i jedno co mogę powiedzieć to to, że ryb jest mnóstwo. Woda się odrodziła. Kiedyś brzegi nie były tak porośnięte przez co był łatwy dostęp do wędkowania. Teraz albo wejdziesz w wodę albo nici z łapania. Kluchoklenie są wszędzie, jednak są bystre i nie dają się wyłapać. Szczupak i okoń też jest częstą rybą na kiju.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Bartek MIKAS lubi to

#210 OFFLINE   malcz

malcz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2140 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:malczewski

Napisano 09 wrzesień 2019 - 14:47

Ostatnimi czasy przeszedłem kilka kilometrów rzeką i jedno co mogę powiedzieć to to, że ryb jest mnóstwo. Woda się odrodziła. Kiedyś brzegi nie były tak porośnięte przez co był łatwy dostęp do wędkowania. Teraz albo wejdziesz w wodę albo nici z łapania. Kluchoklenie są wszędzie, jednak są bystre i nie dają się wyłapać. Szczupak i okoń też jest częstą rybą na kiju.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Rafcik ale widać jakieś większe kleniuchy, powiedzmy +/- 40cm czy raczej trzydziestaki....co oczywiście w tego typu wodzie jest super wynikiem i mega przyjemny łowieniem...



#211 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:17

Nie chcę przesadzać, ale trafiłem dwa bardzo głębokie dołki (mam 174 cm wzrostu i mnie prawie przykryło) skąd wyszło kilka pożądanych petard. Rzekę znam od dziecka i nie spotyka się takich ryb często. Myślę, że 40+ na pewno. Pływają medale

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#212 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:35

Przewaga drobnego klenia ale pomiędzy nimi są piękne ryby. Niestety taktyka tych większych jest na tyle skuteczna, że trzeba sporo rzeki przejść, ażeby trafić tego 40+. Pierwsze rzuty w nowym miejscu owocują atakami małych ryb. W tak płytkiej wodzie niestety robią przy tym dużo hałasu a duża kluska tego nie lubi. Kończąc obławianie miejscówki idę ja sprawdzić organoleptycznie i wtedy największe kleniozaury ze stoickim spokojem odpływają w pełnej krasie. Nigdy panicznie. Zawsze majestatycznie. Zero strachu i stresu. One nas znają i traktują jako element wspólnej egzystencji. Miałem przypadek, że jeden z owych mieszkańców nawet "zaprzyjaźnił" się ze mną. Pewnie żarł wszystko co podniosłem swoim chodzeniem ale uznałem go za przyjaciela wyprawy.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#213 OFFLINE   Wiktor84

Wiktor84

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 38 postów

Napisano 09 wrzesień 2019 - 19:41

Ostatnimi czasy przeszedłem kilka kilometrów rzeką i jedno co mogę powiedzieć to to, że ryb jest mnóstwo. Woda się odrodziła. Kiedyś brzegi nie były tak porośnięte przez co był łatwy dostęp do wędkowania. Teraz albo wejdziesz w wodę albo nici z łapania. Kluchoklenie są wszędzie, jednak są bystre i nie dają się wyłapać. Szczupak i okoń też jest częstą rybą na kiju.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Przed tym wyjazdem byłem ,tam wcześniej to super połowiłem,naprawdę sporo ryb było, dużo wyjść do muchy ,ale też słońce dobrze świeciło.Teraz kilka wyjść do muchy.Jestem może 6 raz na Jeziorce ,więc może jeszcze jakieś miejsca znajdę ciekawe.



#214 OFFLINE   bonq

bonq

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 06 marzec 2020 - 22:45

Panowie, planuję w niedziele podjechać nad Jeziorkę, ale dopiero ją odkrywam, podpowiedzcie gdzie lepiej się o tej porze roku wybrać (kleń / okoń):

-odcinek od mostu przy ul. armii krajowej w piasecznie w stronę chylic czy

-odcinek od górek szymona w górę rzeki?

 

dwa tygodnie temu obłowiłem okolice stadionu i niestety tylko mały szczupaczek się uwiesił. Możecie też poradzić który odcinek jest prostszy, ostatnio miałem trochę kłopotów z dużą ilością drzew, zaczepów itd..



#215 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 07 marzec 2020 - 09:01

Oba odcinki, o których napisałeś są ok, choć rzeka od amo czyli zalewu w dół jest uregulowana dla kajaków. Nie wiem jak z poziomem wody bo ostatnio była wysoka, niedostępna.

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#216 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 07 marzec 2020 - 10:06

A od gorek szymona w górę rzeki tk nie ma jakiegos zakazu?

#217 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 07 marzec 2020 - 13:24

Nie ma

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#218 OFFLINE   Krzysztof Jeżyna

Krzysztof Jeżyna

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaNowa Aleksandria

Napisano 08 marzec 2020 - 12:04

Bylem i ja chwilke dzisiaj. Bez kontaktu z rybami i innymi wedkarzami 😳

#219 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 08 marzec 2020 - 12:20

Jaki odcinek?

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

#220 OFFLINE   rybakaw

rybakaw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaMarki/Warszawa
  • Imię:Artur

Napisano 08 marzec 2020 - 13:12

Tego typu rzeki "budzą się" tak naprawdę dopiero jak robi się ciepło :) od końca kwietnia powinno być lepiej. Na razie tego typu wypady to bardziej spacery z wędką w ręku, choć czasami możesz się nieźle zdziwić fajną rybką :)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych