Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dunajec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2086 odpowiedzi w tym temacie

#2021 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 23 sierpień 2022 - 21:16

Ok czyli Rożnów zostaje... Chyba że do piątku Dunajec się ustabilizuje. Będę przejazdem i chciałem skorzystać

Jeśli potrzebujesz to mogę w piątek rano mogę dać znać jak się sprawy mają



#2022 OFFLINE   Wolti

Wolti

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów

Napisano 23 sierpień 2022 - 22:16

Ja też darowałem sobie a miało być zakończenie sezonu pstrągowego i chyba go nie będzie bo od soboty mam delegacje. ZlapSeRybe jakbyś tak obserwował i jakby woda zrobiła się znośna to daj znać - to chętnie wyskoczę na pstrąga, ale patrząc na prognozy woda ustabilizuje się gdzieś min.w sobotę /niedziele 



#2023 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 26 sierpień 2022 - 08:44

Według mnie, woda nadaje się już do łowienia. Nie jest to kryształ ale też nie kawa z mlekiem.

Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   60,69 KB   13 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   68,81 KB   9 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   97,68 KB   10 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   89,03 KB   10 Ilość pobrań

Użytkownik ZlapSeRybe edytował ten post 26 sierpień 2022 - 08:44

  • Polspin lubi to

#2024 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 26 sierpień 2022 - 17:34

Woda do łowienia, ryby biorą.

Sugeruje wybierać raczej płytszą, szybko płynącą wodę. Łatwiej brodzić, a także lepiej widać jak prowadzić przynętę. W głębszych miejscach przejrzystość jest dość nisko i jeśli chodzi o prowadzenie troszeczkę utrudnia to prowadzenie bo nie widać kamieni.

Pozdrawaim


  • Polspin i ZlapSeRybe lubią to

#2025 OFFLINE   jabadaon

jabadaon

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 597 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 27 sierpień 2022 - 15:18

Przejeżdżałem właśnie przez Tylmanową. Na wodzie z 10 muszkarzy. Jakieś zawody, czy coś się dzieje na wodzie?

Użytkownik jabadaon edytował ten post 27 sierpień 2022 - 15:18


#2026 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 27 sierpień 2022 - 17:35

Przejeżdżałem właśnie przez Tylmanową. Na wodzie z 10 muszkarzy. Jakieś zawody, czy coś się dzieje na wodzie?


Zawsze tak jest w weekend przy pięknej pogodzie

#2027 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3201 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 29 sierpień 2022 - 12:02

Coś tam pykało 😉

Załączony plik  IMG_20220828_183828.jpg   80,74 KB   14 Ilość pobrań
Pozdrawiam

#2028 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 16 wrzesień 2022 - 17:15

Panowie orientuje sie ktos jak sytuacja z glonami na Tarnowskim odcinku .

Da sie juz normalnie porzucać??



#2029 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 17 wrzesień 2022 - 23:17

Panowie orientuje sie ktos jak sytuacja z glonami na Tarnowskim odcinku .
Da sie juz normalnie porzucać??


Niestety nie da się łowić. Dzisiaj po dwutygodniowej przerwie przekonałem się o tym. Każdy rzut finalnie kończył się glonem. Wielka szkoda, bo to świetny czas na ryby a glony kompletnie odbierają szanse na ich łowienie.

#2030 OFFLINE   Bastek86

Bastek86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 18 wrzesień 2022 - 13:35

Niestety nie da się łowić. Dzisiaj po dwutygodniowej przerwie przekonałem się o tym. Każdy rzut finalnie kończył się glonem. Wielka szkoda, bo to świetny czas na ryby a glony kompletnie odbierają szanse na ich łowienie.

 

Byłem wczoraj wieczorem i nie było aż tak źle, raz na klka rzutów był glon. Ba, nawet nieco lepiej niż tydzien temu. W nurcie tego dziadostwa płynie najwięcej, ale już w zatoczkach czy klatkach da się porzucać całkiem dobrze. 



#2031 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 18 wrzesień 2022 - 19:53

Byłem wczoraj wieczorem i nie było aż tak źle, raz na klka rzutów był glon. Ba, nawet nieco lepiej niż tydzien temu. W nurcie tego dziadostwa płynie najwięcej, ale już w zatoczkach czy klatkach da się porzucać całkiem dobrze.


Gdzie dokładniej łowiłeś? Ja na wysokości Białej. Nie mam skłonności do przesady, było jak piszę, każdy rzut zakończony glonem i byłbym mega zadowolony gdyby to cholerstwo czepiało się co kilka rzutów 😀 ale ja łowiłem w głównym nurcie.

Użytkownik asafa edytował ten post 18 wrzesień 2022 - 19:54


#2032 OFFLINE   BraWo

BraWo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojciech

Napisano 19 wrzesień 2022 - 09:40

Hej,

 

Byłem w ta sobotę, da się już w miarę rzucać w "cichych" zatoczkach bo glon nadal idzie z prądem. Jest go wyraźnie mniej i da się zwinąć przynętę na czysto.

Ale mam pytanie do Was..... "zakradłem" się na wysoką skarpę (około 5m) widziałem w nurcie rybę  na 99% brzanę tak około 80cm... Kolor brzan które normlanie widywałem to odcienie miedziano-brązowe wpadające też w "brudne" złoto.. tak czy inaczej ta z fotografii była srebrna! Czy możliwa jest brzana albinos ? Napisze, że wokół tej brzany pływały kolejne mniejsze około 60cm ale w standardowym wybarwieniu.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Załączone pliki


Użytkownik BraWo edytował ten post 19 wrzesień 2022 - 09:40

  • mario70 lubi to

#2033 OFFLINE   Bastek86

Bastek86

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów

Napisano 20 wrzesień 2022 - 10:59

Gdzie dokładniej łowiłeś? Ja na wysokości Białej. Nie mam skłonności do przesady, było jak piszę, każdy rzut zakończony glonem i byłbym mega zadowolony gdyby to cholerstwo czepiało się co kilka rzutów ale ja łowiłem w głównym nurcie.

 

 

Na wysokości Kępy i Ostrowa.



#2034 OFFLINE   mikarosek

mikarosek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 6 postów
  • Imię:Mateusz

Napisano 26 wrzesień 2022 - 11:23

Glonów jak by mniej aktualnie, w sobotę poszedłem uczyć się łapać Bolenie niestety tylko Kleń na woblera.
Łowiłem w Bobrownikach tam gdzie Dunajec stawy przerwał.



#2035 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 03 listopad 2022 - 18:43

Już wiele lat temu zauważyłem, że pływanie belly boat jest dla mnie fascynujące tylko w rzekach. W ciągu dziesięciu lat pływałem różnymi rzekami. W tamtym roku postanowiłem dzielić się moimi doświadczeniami, inspirując innych, pokazując, że "da się w rzekach" - więc założyłem kanał na YouTube. Tym sposobem trafiłem nad Dunajec ale w rejon Nowego Sącza. Kilka razy w roku jeżdżę tam z rodziną na pyszne lody i gdy staliśmy na szczycie wzgórza z ruinami zamku, żona robiła zdjęcia dzieciom a ja patrzyłem tylko na rzekę. Wiedziałem, że muszę tam popłynąć, jeśli tylko będzie to legalne. Jest legalne, więc w sierpniu miałem okazję zwiedzić tamtejszą wodę. Wyprawa była wspaniała. Nie było wielkich ryb ale coś tam złowiłem, nawet dużo. Sporo drobnicy gromadziło się przy powierzchni i bolenie tłukły w te rybki niemiłosiernie. Był upał, prawie złapałem udar, ale generalnie - MAGIA! Wyprawa świetna. Tydzień wcześniej płynąłem odcinek w okolicach Melsztyna i to co tam nagrałem na GoPro, wrzucę dopiero w grudniu! Ale jest tam cudownie, w tej krystalicznej wodzie. Jednakże tak jak już tutaj chłopaki pisali - łowić się nie dało, bo wiecznie trawa/zielsko. Rzut, pięć obrotów korbką i ziele. Jednakże było lepiej, niż na tej wyprawie poniżej. Miłego oglądania! Do zobaczenia gdzieś nad wodą! 


Użytkownik RokiFishBoa edytował ten post 03 listopad 2022 - 18:45


#2036 OFFLINE   Piotr O.

Piotr O.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:O.

Napisano 05 listopad 2022 - 02:20

RokiFishBoa👍 Spotkaliśmy się parę dni temu nad Dunajcem i jak tam było na nocnych sandaczach, dotrwaleś do czwartej rano? Mnie zimno wygoniło o 22. I mi żona mówi że jestem wariat, włóczę się nocami w taki ziąb nad wodą 😄

#2037 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 05 listopad 2022 - 22:10

RokiFishBoa Spotkaliśmy się parę dni temu nad Dunajcem i jak tam było na nocnych sandaczach, dotrwaleś do czwartej rano? Mnie zimno wygoniło o 22. I mi żona mówi że jestem wariat, włóczę się nocami w taki ziąb nad wodą

A, to byłeś Ty? Przyjemne spotkanie, miła rozmowa ;) 

Zostałem do pierwszej, bo następnego dnia chciałem popłynąć Dunajec w Melsztynie i musiałem się nieco wyspać w samochodzie. Popłynąłem na drugą stronę ale gdy rzeka się podniosła, to straciłem punkty orientacyjne, które zapamiętałem z tej opublikowanej wyżej wyprawy i nie za bardzo wiedziałem czy łowię w dobrym miejscu. Więc wróciłem na Twoją stronę, bo pamiętałem, że mówiłeś o tych zalanych trawach. Długo płynąłem bez widocznych oznak drobnicy, aż dopłynąłem do tej wyspy. I tam była ogromna ilość małych rybek. Było ich aż za dużo, dlatego sandacze nie umiały trafić w moją rapalę. Odpuściłem więc sobie i pojechałem spać na Orlen. Następnego dnia spłynąłem zgodnie z planem odcinek, o którym wspomniałem wyżej ale bez nawet małego brania. A zatem kilkanaście godzin na wodzie bez żadnego nawet skubnięcia. Woda bywa okrutna. 


  • Polspin lubi to

#2038 OFFLINE   Piotr O.

Piotr O.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • Lokalizacjamałopolskie
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:O.

Napisano 06 listopad 2022 - 11:07

RokiFishBoa ogólnie teraz to bardzo słabo 🫤 Polecam nocną wyprawę w letnie upały w jeziorze zupa, drobnica idzie w natleniony Dunajec a za nią grubsza ryba wchodzi. A co do miejsca to okolice mostu w Kurowie najlepiej poniżej, tam brzegi niedostępne do łowienia tak że cisza i spokój.
  • RokiFishBoa lubi to

#2039 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 09 grudzień 2022 - 20:24

Coś dla miłośników Dunajca... 
Zazdroszczę Wam tej rzeki! 



#2040 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 10 grudzień 2022 - 00:29

Coś dla miłośników Dunajca... 
Zazdroszczę Wam tej rzeki! 

To znaczy , że gdzie indziej jest jeszcze gorzej ???






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych