Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dunajec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2086 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Lukas 24

Lukas 24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 154 postów

Napisano 30 czerwiec 2012 - 10:18

Ja na Dunajcu w okolicy Tarnowa łowię od dziecka(a mam 34 lata). W ciągu tych lat koryto rzeki zmieniało się wiele razy.Praktycznie co większa woda rzeki trzeba uczyć się od nowa.Niestety znaczna część wędkarzy łowi schematycznie stale w tych samych miejscach gdzie tego samego dnia łowiło już kilka osób.Oczywiście z rybami też jest coraz gorzej,jeszcze kilkanaście lat temu brzany takie na 74-76cm łowiło się codziennie i to po kilka sztuk.Dzisiaj to już rzadkość.Teraz żeby złowić rybę trzeba się z wędką sporo nachodzić.Bolenia i klenia jest dużo takiego w średnim rozmiarze.Ale okazy tez są ,klenie po 50cm ,bolenie ponad 75cm widuję dosyć często i czasami coś takiego trafi się na wędkę.W ubiegłym roku starałem się więcej czasu poświęcić sandaczom.Wynik niezbyt ciekawy,kilkanaście około wymiarowych ryb i kilogramy urwanych przynęt.
W tym roku częściej wędkuję na stawach ale miesiąc maj poświęciłem boleniom i kilkanaście sztuk złowiłem.
Ogólnie Dunajec to PIĘKNA rzeka ale chimeryczna i trudna technicznie.Niestety ilością ryb Wiśle i Odrze ustępuje.

PS.Zapomniałem dodać że Dunajec słynie z rekordowych świnek których jeszcze sporo jest!


#22 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 30 czerwiec 2012 - 10:26

Plany trochę mi się zmieniły. Wczoraj wieczorem wybrałem się na odcinek w okolicach o których piszesz Obcy91. Łowiłem od około 18.30 do 23. Kilka kleni siadło, ale nic powyżej 40. Za to kilka razy miałem serce w gardle jak się wyłożył mi przed nogami boleń, ogólnie pięknie goniły ukleję, ale akcja zaczęła się dopiero około 21 i trwała do końca mojego pobytu. Chyba trzeba będzie w końcu przemóc się i spróbować powalczyć z tą efektowną rybą :mellow:

#23 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 30 czerwiec 2012 - 12:04

Ja nie wędkuję długo na Dunajcu bo zaledwie 5lat, lecz już teraz widzę różnicę w ilości ryb.
Sądzę że najlepszym okresem dla mnie był koniec marca, poczatek kwietnia gdzie piękne grube kleksy biły w wobler jak głupie.
Udało mi się nawet wyjąć trotkę na 42cm. nie duża ale zawsze :D po za tym być może zapisałem się w historii hehe bo troć na dolnym odcinku Dunajca do rzadkość. Ale grunt że cieszy.

Bardzo fajny moment na łowienie grubych kleni jest okres gdy jest zmasowany wylęg jętki + późna pora dnia, kiedy jętka osiada na wodzie.

Proszę Panowie wrzucajcie zdjęcia :D aby temat był barwniejszy.

#24 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2012 - 09:58

Ja również pierwsze poważnepodchody ze spinningiem w ręku zaczynałem na Dunajcu kilkanaście lat temu.Dunajec jest dla mnie jedną z najpiękniejszych rzek na których dane mi było wędkować.Obecnie od kilku dobrych lat mieszkam na stałe w Lublinie,i choć nie narzekam na łowiska,to żałuję,że nad tą rzekę mam tak daleko. Sztandarową rybą jest dla mnie kleń,którego jest jeszcze sporo i połowy tej właśnie ryby zajmowały mi większość czasu spędzonego nad wodą.Jeszcze dziesięć lat temu można było całkiem przyzwoicie połowić sandacze na odcinku poniżej Tarnowa i choć słyszę,że jeszcze się trafiają,to już nie to samo. Wcześniej koledzy wspominali o brzanie i śwince i faktycznie to gatunki na które warto nastawić się,jadąc nad Dunajec.Hol nawet półmetrowej brzany na delikatnym spinie w bystrym nurcie to poezja.,Rzeka ta jest dosyć trudna technicznie,zwłaszcza powyżej Tarnowa-Zgłobice,Zakliczyn, ale walory krajobrazowe rekompensują wszystko.Ma w sobie Dunajec coś co przyciąga,dla mnie to miejsce sentymentalne,gdzie zawsze wracam z szybszym biciem serca.
Na przełomie kwietnia i maja tego roku miałem okazję przez kilka dni z rzędu,wraz z kolegami wędkować w Jego wodach i wydaje mi się,patrząc na sytuację innych rzek w Polsce,że Dunajec skutecznie broni się przed wieloma problemami z zewnątrz;jakimi,większość z nas chyba wie.Pozdrawiam i dzięki za ten wątek :D. .

Załączone pliki



#25 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2012 - 10:09

Nie mogę wstawić zdjęć w większym formacie :(,jak się z tym uporam,wstawię jeszcze jakieś fotki z nad Dunajca,pozdrawiam.

#26 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 01 lipiec 2012 - 10:38

Super, czekamy :D i pozdrawiam w ten jakże upalny dzionek.

#27 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2012 - 14:58

Upalny to łagodne określenie :D,w Lublinie żar niczym w piekarniku... .Mam nadzieję,że pojawią się tutaj jeszcze jacyś miłośnicy Dunajca,bo jest o czym pisać.Ciekawi mnie,czy ktoś z Was próbował może łowić w Dunajcu klenie na suchą czy mokrą muchę(mam na myśli odcinek nizinny,właśnie okolice Biskupic Radłowskich czy ujście Białej),ja w tym roku na pewno spróbuję,niestety dopiero w sierpniu :(,wybieram się na powtórkę z majowej rozrywki, na kilka dni,może jakieś bolenie dadzą się nabrać;na pewno poświęcę też chwilę brzanom,w maju właśnie podczas kleniowych podchodów, niemal pod nogami przepływały nam piękne okazy tego gatunku.Tematów moc,tylko czasu duużo za mało na to wszystko,pozdrawiam!

#28 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 01 lipiec 2012 - 15:10

Dziś rano za namową kolegi (a moją niechęcią) wybrałem się z nim na przepływankę... Była godzina 9 z groszem, koledze spławiczek daje nura, zacięcie i coś jest! Pytanie co? Tego najstarsi górale nie wiedzą ponieważ rybka odjechała, kolega ją podholował 3metry od brzegu po czym kolejny odjazd pod prąd i cisza (prawdopodobnie rybka zrobiła psikusa i zaczepiła kotwiczkę o korzeń lub kamień).
Obstawiam że to mogła być brzana lub bardzo duży kleń. Ja tam nie żałuję bo nie lubię splawika :D ale kolega do teraz zachodzi w głowę co zrobił źle hehe.

#29 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:31

.

Załączone pliki



#30 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:33

Ładniutki standardzik :D I najważniejsze pływa dalej

#31 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 01 lipiec 2012 - 16:46

Oczywiście,że pływa.A wziął przy dnie na kleniowego wobka :D

#32 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 06 lipiec 2012 - 22:04

Dziś wypad nad Dunajec od godziny 18:30 do 21:00 zero brań. Woda lekko trącona, podniesiona (w końcu) ale niestety od 3tygodni o kiju schodzę. Ehh

Za to dwie piękne komórki burzowe udało mi się uchwycić.
.

Załączone pliki



#33 OFFLINE   aTomek

aTomek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaTarnów i okolice

Napisano 06 lipiec 2012 - 22:34

Ja dziś też wróciłem do domu na tarczy.
Chodziłem (16:30 - 18:00) w okolicach Zgłobic za boleniem i nic. Nawet nie chlapały, a zazwyczaj pięknie atakują.

#34 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 06 lipiec 2012 - 23:05

Na odcinku od mostu Biskupice poniżej nie ma bolenia, ile razy jestem na rybach to zero żerowania. Nie wiem co jest z tą rzeka.

#35 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4898 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 06 lipiec 2012 - 23:08

Tam gdzie ja łowię bolenie (nie jest to Dunajec), ryby te nigdy nie zdradzają swojej obecności żerowaniem na powierzchni a jednak są.

#36 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 06 lipiec 2012 - 23:24

Ale przez ostatnie 2lata będąc nad Dunajcem za kleniem czy też boleniem zawsze ale to zawsze choć jeden w zasięgu wzroku pogonił a w tym roku u mnie brak bola.

#37 OFFLINE   asafa

asafa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomek

Napisano 06 lipiec 2012 - 23:41

U mnie niestety podobnie, od 18.30-21 brak kontaktu z rybą... Myślałem o zmianie odcinka, ale widzę, że u Was też kiepsko.

#38 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1449 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 07 lipiec 2012 - 11:46

Na odcinku od mostu Biskupice poniżej nie ma bolenia, ile razy jestem na rybach to zero żerowania. Nie wiem co jest z tą rzeka.
Witaj,pod koniec kwietnia i w pierwszych dniach maja sporo bolków bardzo widowiskowo żerowało na tamach od strony Żabna,z tym,że były to ryby tak do 6-ciu dych,strasznie dziwne,że nie chlapią w pełni sezonu :huh:.Ja na Twoim miejscu systematycznie obławiałbym potencjalne miejsca,nawet jeżeli nie widać ataków na powierzchni;w tym roku na Wiśle udało mi się oszukać w ten sposób kilka torped :D,pozdrawiam.

#39 OFFLINE   TMedic3hs

TMedic3hs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 726 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 lipiec 2012 - 13:57

Ja łowie na odcinkach od Zakliczyna do Tarnowa ale udaje mi się czasem złowić ładne bolki,niekiedy zapuszczam się niżej Tarnowa i można piękne klenie sprowokować na chrabąszczyka :mellow:

#40 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 07 lipiec 2012 - 20:51

Ja dziś od 4:30 do 7:30 okolice mostu w Zgłobicach niestety zero woda lekko tracona leciała w dół po wczorajszych burzach :angry:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych