Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dunajec


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2086 odpowiedzi w tym temacie

#1721 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 sierpień 2019 - 08:25

Klenia i pstrąga, ale dwie ładne ryby mi się spiely. Niestety pojedynczy, bezzadziorowy hak nie ułatwia holu.
  • Maniekzns lubi to

#1722 OFFLINE   adamooo

adamooo

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 48 postów
  • Lokalizacjaczchow
  • Imię:adam
  • Nazwisko:horzymek

Napisano 29 sierpień 2019 - 05:23


  • Voldemort i coma lubią to

#1723 OFFLINE   Grzesiek

Grzesiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPołudnie :)

Napisano 29 sierpień 2019 - 07:56

Adamie tak jest chyba na każdej większej zaporze. Jakieś 2-3 miesiące temu byłem z dzieckiem u pediatry, który pochwalił mi się, że jeden z jego pacjentów przynosi mu sandacze z zapory w Dobczycach...

Wydaje mi się, że jedynym lekarstwem na takie kłusownictwo byłaby drakońsko wysoka kara pieniężna. Jakby taki kłusol dostał z 50 tys. kary, to drugi raz by już (chyba ?) nie łowił...


  • Filip14 lubi to

#1724 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1264 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 31 sierpień 2019 - 11:49

adamooo dobrze że to pokazujesz i nagłaśniasz bo kilka mandatów dla takiego pracownika to jednak strata w budżecie domowym, jak złapie ich kilka w roku to zapłaci więcej niż warte były te ryby, jak również powstrzyma ich trochę od kłusowania przynajmniej w dzień....


  • jerzy6 lubi to

#1725 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 sierpień 2019 - 13:18

Co tam mandaty...... Co on tam jeszcze robi?????, w tej robocie......

#1726 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 sierpień 2019 - 14:22

Operatywny operator turbiny.
Dostawca mięska na grila.
Koleżeński, chętnie bierze nadgodziny.
Patrol policji też filetem z sandacza nie pogardzi.
Połączenie pasji z pracą.

#1727 OFFLINE   EdekDeBeściak

EdekDeBeściak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaBochnia

Napisano 10 wrzesień 2019 - 11:48

Ok, pstrąga w tym roku nie złowiłem. Przepadło. Jeszcze jest szansa na lipienia. Jako, że nie lubię odcinków typu "OS" (nie doceniam własnych sukcesów na tego typu wodach), chciałbym Was zapytać czy jest szansa na lipienia na odcinku tarnowskim Czchów - Tarnów? Lubię łowić na płaniach na suchą muchę. Macie jakieś doświadczenia lub obserwacje w tej materii?



#1728 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 29 październik 2019 - 14:11

Cisza jaka jest w tym temacie raczej nie napawa mnie optymizmem, ale zadam Wam koledzy znad tarnowskiego odcinka Dunajca pytanie. Czy w okolicy Tarnowa można liczyć jeszcze na sandacza? Chciałem połazić wieczorem z woblerem ale nie wiem nic na temat tutejszego odcinka Dunajca.
Ewentualnie jakby ktoś mógł naprowadzić na Wiślane miejscówki jak najbliżej Tarnowa

#1729 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 29 październik 2019 - 17:25

W tym sezonie na Dunajcu rozmawiając z wieloma wedkarzami to nie miał nikt mętnookiego☹️

#1730 OFFLINE   Piotr Gołąb

Piotr Gołąb

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1448 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 październik 2019 - 19:42

Pamiętam, kiedy to odcinek od Tarnowa praktycznie aż do ujścia do Wisły był bogaty w te ryby. Nie łowiłem okazów choć wiem o wyciąganych, zwłaszcza nocą przepięknych mętnookich, jednak ryb średnich było bardzo dużo. Szkoda, że sandacz to niestety smaczna ryba. Etatowi spławikowcy z kiełbiem lub ukleją na haku przez lata nie próżnowali a kiedy trafiał się lepszy sezon regularnie wyjeżdżały z wody nadkomplety aż sandacz stał się praktycznie wspomnieniem, zresztą to samo stało się z kleniem czy brzaną, którymi Dunajec był "wybrukowany".Owszem, zdarzają się jeszcze odcinki gdzie można jeszcze trafić fajne ryby ale wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu. Choć już od dobrych kilkunastu lat nie mieszkam w Tarnowie, informacje od kolegów wszystko to potwierdzają. Do tego cudowny zarząd okręgu dorzucający jedynie karpie do żwirowisk, o rzekach okręgu tarnowskiego niestety zapominając. Mam nadzieję, że Dunajec jeszcze kiedyś się odbuduje, ale pewnie pod warunkiem, że o jego losach zaczną decydować  ludzie o nieco szerszych horyzontach niż obecnie. 


Użytkownik Piotr Gołąb edytował ten post 29 październik 2019 - 20:27


#1731 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 30 październik 2019 - 08:33

Pamiętam, kiedy to odcinek od Tarnowa praktycznie aż do ujścia do Wisły był bogaty w te ryby. Nie łowiłem okazów choć wiem o wyciąganych, zwłaszcza nocą przepięknych mętnookich, jednak ryb średnich było bardzo dużo. Szkoda, że sandacz to niestety smaczna ryba. Etatowi spławikowcy z kiełbiem lub ukleją na haku przez lata nie próżnowali a kiedy trafiał się lepszy sezon regularnie wyjeżdżały z wody nadkomplety aż sandacz stał się praktycznie wspomnieniem, zresztą to samo stało się z kleniem czy brzaną, którymi Dunajec był "wybrukowany".Owszem, zdarzają się jeszcze odcinki gdzie można jeszcze trafić fajne ryby ale wymaga to poświęcenia sporej ilości czasu. Choć już od dobrych kilkunastu lat nie mieszkam w Tarnowie, informacje od kolegów wszystko to potwierdzają. Do tego cudowny zarząd okręgu dorzucający jedynie karpie do żwirowisk, o rzekach okręgu tarnowskiego niestety zapominając. Mam nadzieję, że Dunajec jeszcze kiedyś się odbuduje, ale pewnie pod warunkiem, że o jego losach zaczną decydować  ludzie o nieco szerszych horyzontach niż obecnie. 

 Dopóki nie wymrze pewne pokolenie możemy zapomnieć o dawnym bogactwie Dunajca, smutne ale prawdziwe...



#1732 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 październik 2019 - 10:00

Koledzy czy w dawnych latach też były takie dobowe wahania wody?? Wiosną tego roku to był jakiś Dramat. To chyba też będzie miało wpływ na naturalne rozmnażanie ryb itd. Pytam o lata tak z 15 wstecz bo wtedy się dopiero intensywniej zaczynało i nie pamiętam dobrze tego okresu

#1733 OFFLINE   ZlapSeRybe

ZlapSeRybe

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 30 październik 2019 - 10:56

Mała ciekawostka dotycząca Dunajca. 

Załączone pliki


  • Greku35 lubi to

#1734 OFFLINE   jerzy6

jerzy6

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów

Napisano 30 październik 2019 - 12:36

Greku nie wiem ile pokoleń musi wymrzeć , bo widzę bardzo młodych wędkarzy , którzy każdej rybie dają w łeb.

Większy jednak wpływ wydaje mi się tych innyych czynników, te wahania wody np. w lecie czy na wiosnę 20-30m3 a potem 80m3 i zpowrotem to bardzo źle...

Dawniej byli kłusole, a mięsiarzy też mnóstwo, a Dunajec był pełen ryb.

Teraz rolnictwo chemia wahania wody etc..Przy niżówce Dunajec wygląda jak Raba..


  • ag53 lubi to

#1735 OFFLINE   polny

polny

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 300 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Grzegorz

Napisano 30 październik 2019 - 12:41

A niżówka jest przez 3/4 roku teraz

#1736 OFFLINE   Greku35

Greku35

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 328 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Szczepan

Napisano 30 październik 2019 - 16:03

Greku nie wiem ile pokoleń musi wymrzeć , bo widzę bardzo młodych wędkarzy , którzy każdej rybie dają w łeb.

Większy jednak wpływ wydaje mi się tych innyych czynników, te wahania wody np. w lecie czy na wiosnę 20-30m3 a potem 80m3 i zpowrotem to bardzo źle...

Dawniej byli kłusole, a mięsiarzy też mnóstwo, a Dunajec był pełen ryb.

Teraz rolnictwo chemia wahania wody etc..Przy niżówce Dunajec wygląda jak Raba..

Oczywiście, że to o czym piszesz ma na rybność naszego Dunajca ogromny wpływ. Zwróćmy uwagę jednak jak była dostępność sprzętu wędkarskiego 30 lat temu oraz jakiej on był jakości a jaki mamy dziś. Co do wieku wędkarzy zabierających szczególnie drapieżniki jestem pewny, że wraz z wiekiem "pazerność" wzrasta. 



#1737 OFFLINE   Michał P.

Michał P.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 617 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:P.

Napisano 30 październik 2019 - 23:04

No cóż, pewnie spróbuje ze dwa razy na zero i sobie odpuszczę ;)

#1738 OFFLINE   bencur

bencur

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 775 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Tarnowska
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Sz

Napisano 31 październik 2019 - 09:25

W Dunajcu jeszcze pływają sandacze ale jest ich mało a żeby je teraz znaleźć to naprawdę trzeba znać dobrze dany odcinek rzeki. Nachodzic się trzeba ale można liczyć czasem na ładne grubasy....Mój rekord z Dunajca to ponad 90cm i to nie jakiś jedyny przypadek bo kolega złowił jeszcze większego...

#1739 OFFLINE   donkicha

donkicha

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 329 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Tomasz

Napisano 31 październik 2019 - 09:54

Brawo ja kilka lat temu złowilem ok50cm ale kolega Jerzy6 to też ma grubszą sztukę z Dunajca . Szkoda że to pojedyncze przypadki

#1740 OFFLINE   Paweł R.

Paweł R.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 552 postów
  • LokalizacjaDT
  • Imię:Paweł

Napisano 31 październik 2019 - 10:44

[quote name="bencur" post="2659978" timestamp="157

Mój rekord z Dunajca to ponad 90cm i to nie jakiś jedyny przypadek bo kolega złowił jeszcze większego...[/quote]

I nie są to ryby z przed kilkunastu lat tylko z tego sezonu, ale świnki za to w Dunajcu mamy w bród ☺️




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych