Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jungle cock


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 31 styczeń 2021 - 23:11

Zamierzam kupić kapkę jungle cock, czy ktoś może polecić sprawdzone źródło tego nietaniego materiału?

#2 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 01 luty 2021 - 08:35

Też chętnie bym kupił tylko pól lub ćwierć.Żródeł jest kilka tylko żeby polecić to trzeba kilka szt. najpierw kupić,myślę że trudno będzie znależć taką osobę.



#3 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 01 luty 2021 - 08:52

https://www.amflytyi...-capes-44-c.asp

Brałem od niego kapki.

Teraz widzę, że wieje pustkami na stronie. Ma spore dostawy co jakiś czas, ale szybko schodzi, warto napisać bezpośrednio i zapytać co ma.


  • Guzu i mack lubią to

#4 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 01 luty 2021 - 09:50

Witam.

https://www.ebay.co....k Cape&_sacat=0

Pozdrawiam.


  • mack lubi to

#5 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 01 luty 2021 - 18:19

Wyszukać na ebayu to ja potrafie, pytanie o jakość towaru... no i cenę oczywiście. Mam wrażenie,że drzewiej był większy wybòr tych kapek i ceny jakby przyjaźniejsze.
Może to jest towar do pewnego stopnia sezonowy i trzeba polować na jakiś wysyp ofert?

Nie jestem pewien czy dobrze pamiętam, ale był chyba kiedyś na jebaju jakiś sprzedawca z Litwy albo Estonii który dilował tym stafem... nie wie ktoś czy zniknął na stałe czy może jeszcze się pojawia co jakiś czas?

#6 OFFLINE   Richi55

Richi55

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 luty 2021 - 08:41

Ja skorzystałem z podpowiedzi i dokonałem zakupów.



#7 OFFLINE   Krzysztof23

Krzysztof23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 02 luty 2021 - 10:55

Ogólnie temat ciężki teraz Jungle cock ceny wystrzeliły w kosmos plus dodatkowy koszt cło :( gdy kupuje się w Uk ,ten gość z Estonii juz od jakiegoś czasu nie ma w ofercie .


  • mack, Kacper.K i gladki lubią to

#8 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 02 luty 2021 - 12:02

Ogólnie temat ciężki teraz Jungle cock ceny wystrzeliły w kosmos plus dodatkowy koszt cło :( gdy kupuje się w Uk ,ten gość z Estonii juz od jakiegoś czasu nie ma w ofercie .

Warto Krzyśka posłuchać, kto jak kto, ale ten gość wie co mówi :D ;) 



#9 OFFLINE   WojtekCIN

WojtekCIN

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1170 postów

Napisano 02 luty 2021 - 13:14

For some reason I wouldn’t feel comfortable wearing anything that says ‘cock’ on my forehead.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

#10 OFFLINE   lukomat

lukomat

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2738 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Materek

Napisano 03 luty 2021 - 10:28

Podstawowy materiał na muchy łososiowe :D

Kiedyś dużo kupowałem tu: https://cookshill-fl...co.uk/index.htm

Nie wiem jak to teraz wygląda, ale zawsze warto napisać maila z zapytaniem.



#11 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 03 luty 2021 - 10:53

Witam.

Mack ... na e-bayu masz zawsze zdjęcia tego co faktycznie kupujesz w temacie kapek JC i widzisz ich jakość, co w przypadku sklepów nie zawsze jest oczywiste. Możesz też zawsze poprosić o dodatkowe zdjęcia czy takie z bliższej odległości zrobione - bez problemu przesyłają.

Jak szukałem JC jakieś półtorej roku wstecz, to po paru zapytaniach do sklepów, gdzie kapki były dostepne, odniosłem wrażenie że te sklepy wcale nie chcą mi sprzedać kapki tylko jej opakowanie ...  :D

Pozdrawiam.



#12 OFFLINE   ISAR

ISAR

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 195 postów
  • LokalizacjaDaleki Zachód
  • Imię:Norbert
  • Nazwisko:lekarskie

Napisano 03 luty 2021 - 11:34

o ile mi wiadomo, to Jungle Cock znajduje sie pod ochrona i handel tym gatunkiem jest zabroniony.

Wszysto co mozna gdzies "zakupic" jest nielegalne.

Sztuczna hodowla to sciema i nie powinno sie w to dawac wiary.

Na rynku znajduje sie tylko substytut.

 

pozdrawiam


  • pawelHERP lubi to

#13 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2021 - 15:20

o ile mi wiadomo, to Jungle Cock znajduje sie pod ochrona i handel tym gatunkiem jest zabroniony.
Wszysto co mozna gdzies "zakupic" jest nielegalne.
Sztuczna hodowla to sciema i nie powinno sie w to dawac wiary.
Na rynku znajduje sie tylko substytut.
 
pozdrawiam


Być może jest jak piszesz I ostatnimi czasy zaostrzono przestrzeganie przepisòw. Natomiast czemu sztuczna hodowla to ściema? Przecież to kurak, wydawało by się, że hodowla ptaków z tego rzędu jest całkiem rozpowszechniona w Europie..
Bażanty wszystkie możliwe się da a tego skubańca (nomen omen) nie?

#14 OFFLINE   Krzysztof23

Krzysztof23

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 03 luty 2021 - 19:45

Proszę koledzy brać do póki są :) nielegalnym towarem lepiej się łowi :P

https://www.amflytyi...-capes-44-c.asp


  • mack lubi to

#15 OFFLINE   mack

mack

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1194 postów
  • LokalizacjaWro
  • Imię:Maciek

Napisano 03 luty 2021 - 22:13

Niestety, co ciekawsze sztuki już wyszły.

#16 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2209 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 04 luty 2021 - 06:13

W Norwegii czasami widzialem te piora na rynku wtornym. Kapki byly czesciowo wyskubane, a i tak osiagaly astronomiczne ceny. Wszedzie podkreslali, ze to sa stare kapki kupione dawno temu, zanim kurak zostal objety ochrona. W wedkarskim nie widzialem w ogole tych pior, a jedynie takie plastikowe substytuty.



#17 OFFLINE   Kacper.K

Kacper.K

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 2132 postów
  • LokalizacjaSzczecin/Lębork

Napisano 04 luty 2021 - 10:20

W Norwegii czasami widzialem te piora na rynku wtornym. Kapki byly czesciowo wyskubane, a i tak osiagaly astronomiczne ceny. Wszedzie podkreslali, ze to sa stare kapki kupione dawno temu, zanim kurak zostal objety ochrona. W wedkarskim nie widzialem w ogole tych pior, a jedynie takie plastikowe substytuty.

W Norwegii jest z tym problem, w wielu sklepach jest napisane "nie wysyłamy do Norwegii". Prawdopodobnie mają jakieś wewnętrzne restrykcje.


  • Jack__Daniels lubi to

#18 OFFLINE   SzymonP

SzymonP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 347 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 luty 2021 - 16:44

o ile mi wiadomo, to Jungle Cock znajduje sie pod ochrona i handel tym gatunkiem jest zabroniony.

Wszysto co mozna gdzies "zakupic" jest nielegalne.

Sztuczna hodowla to sciema i nie powinno sie w to dawac wiary.

Na rynku znajduje sie tylko substytut.

 

pozdrawiam

 

I tutaj pojawia się pytanie czy kapki z UK oferowane na Ebay pochodzą z legalnej hodowli i posiadają wszystkie niezbędne zaświadczenia / certyfikaty. Nie jestem pewien czy sprowadzając do kraju zwierzęta chronione lub ich części z niewiadomego źródła nie bierzemy przypadkiem udziału w przestępstwie - a jak powszechnie wiadomo przesyłki z UK przechodzą obecnie odprawę celną.

 

Trzeba się chyba zakolegować z jakimś hodowcą kura siwego i poprosić o to by zbierał dla nas skrupulatnie pióra JC, które zrzuci kogut. Ptak ten jest chyba względnie popularny w hodowli kurów ozdobnych w naszym kraju.

Jak ktoś ma gospodarstwo to można też hodować samemu  :) Podobno kur siwy bez problemu krzyżuje się też z kurą domową. 



#19 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 07 luty 2021 - 09:53

Hej Maciek! Z Junglem jest teraz bieda - tez się rozglądam. Estonia praktycznie się skończyła - trzeba polować na ebay i decydować się na loterię co do jakości, którą dostaniemy albo poczekać. Sam lubię JC i używam ale obaj wiemy, że to nie jest element decydujący o skuteczności muchy ;-) Ja lubię JC ponieważ to ozdoba każdej muchy.  Kiedyś usłyszałem porównanie, które mi zapadło w głowę: „mucha z JC jest jak kobieta w szpilkach - sztos”! Przez analogię mucha bez JC to jak laska w bamboszach - klimat gdzieś ucieka... :-)

Pozdrawiam serdecznie!

Tomek


  • mack i marian-56 lubią to

#20 OFFLINE   gladki

gladki

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 270 postów
  • LokalizacjaPruszków
  • Imię:Tomek

Napisano 07 luty 2021 - 09:56

I tutaj pojawia się pytanie czy kapki z UK oferowane na Ebay pochodzą z legalnej hodowli i posiadają wszystkie niezbędne zaświadczenia / certyfikaty. Nie jestem pewien czy sprowadzając do kraju zwierzęta chronione lub ich części z niewiadomego źródła nie bierzemy przypadkiem udziału w przestępstwie - a jak powszechnie wiadomo przesyłki z UK przechodzą obecnie odprawę celną.

 

Trzeba się chyba zakolegować z jakimś hodowcą kura siwego i poprosić o to by zbierał dla nas skrupulatnie pióra JC, które zrzuci kogut. Ptak ten jest chyba względnie popularny w hodowli kurów ozdobnych w naszym kraju.

Jak ktoś ma gospodarstwo to można też hodować samemu  :) Podobno kur siwy bez problemu krzyżuje się też z kurą domową. 

Niestety bieda! Ze 4 lata temu robiłem rozeznanie w polskich hodowlach gdyż nawet miałem  pomysł aby kupić kilka ptaków dla znajomego hodowcy ozdobnych kur - trafiłem na 1go hodowcę gdzieś z okolic Krakowa - cena ptaka lub pary (już nie pamietam) była na poziomie 2 tys zł... do tego ptaki bardzo wrażliwy na żarcie, wirusy...generalnie trudny w hodowli.... Lipa...

 

PS widzę, że na olx sprzedaje ktoś pare za 800zł


Użytkownik gladki edytował ten post 07 luty 2021 - 10:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych