Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Uwaga na delikwenta z Przytocznej


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1054 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 luty 2021 - 19:29

Zawiesił działalność to i płatności zawiesił. A korbka nie zawieszona ino przykręcona. I gra muzyka. Mieć hobby to podstawa.
  • Wojtek B., Małkociniak i cyprys19 lubią to

#42 OFFLINE   rózgaś

rózgaś

    Znowu....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1121 postów

Napisano 19 luty 2021 - 21:05

Bizmesmem
  • cyprys19 i M a r a s lubią to

#43 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 19 luty 2021 - 21:07

Bizmesmem

Bajznesmen :) 


  • Byniek lubi to

#44 OFFLINE   Sławomir

Sławomir

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 356 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Sławomir

Napisano 19 luty 2021 - 21:26

Maras, przeczytaj to jeszcze raz. Bo mi się kojarzy z końcówka MEM z mimem. Jednym słowem bydlę zaniemowiło

Użytkownik Sławomir edytował ten post 19 luty 2021 - 21:28


#45 ONLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3935 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 23 luty 2021 - 14:24

Czyżby jerkbaitowa windykacja nie przyniosła rezultatu?

#46 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 23 luty 2021 - 14:31

Nie sądzę, żeby przyniosła... Ja mam zero odzewu na nr, z którego dzwonił i pisał... To jest jednak inny nr niż ten podanych w linkach do jego firmy. Jednym słowem, udupione. Przestrzegam zatem przed tym nazwiskiem przy próbach jakichkolwiek transakcji. Wiem, że niby poszukiwał Stelli SW z 2008/2009 (nie pamietam w którym roczniku była)

#47 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 23 luty 2021 - 15:06

Ale wstyd! ludzie prowadzą swoje biznesy a potrafią się połakomić na 300zł 😮
  • bho70 lubi to

#48 OFFLINE   PrzemekL

PrzemekL

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 284 postów
  • LokalizacjaToruń

Napisano 23 luty 2021 - 16:17

A jaki ma nick na forum?

#49 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 23 luty 2021 - 16:29

Nie wiem niestety...

#50 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 23 luty 2021 - 19:44

Gnój jednym słowem, nic więcej.


  • Guzu, Sławek Oppeln Bronikowski i neo72 lubią to

#51 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 24 luty 2021 - 10:07

Jakie RODO? Już się wszystkim pomerdało z tej niewiedzy.
Może tu nawet adres i numer telefonu podać. Kuba działa w charakterze prywatnym, nie jest żadną firmą czy instytucją przetwarzającą dane więc żadne RODO go nie obowiązuje.

Może wam się przyda i kiedyś pomoże
Dane osobowe to każda informacja umożliwiająca zidentyfikowanie określonej osoby, w szczególności identyfikatory, które prowadzą bezpośrednio do danej osoby. Imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail bezsprzecznie w świetle obowiązujących przepisów są danymi osobowymi.
Błędne jest też przekonanie, że administratorem danych może być tylko firma. Jak najbardziej administratorem danych będzie osoba prywatna, która przetwarza dane w zakresie przekraczającym czynności o charakterze czysto osobistym lub domowym. Charakter czysto osobisty i domowy interpretowany jest obecnie jako przetwarzanie danych w zwykłych czynnościach życia codziennego, takie jak prowadzenie domowej książki adresowej / telefonicznej, przetwarzanie danych na prywatnej poczcie elektronicznej, prowadzenie korespondencji w formie tradycyjnej, prywatne rozmowy z sąsiadami, rodziną, temu podobna wymiana informacji w wąskim gronie odbiorców.

Naruszenie obowiązujących zasad przez osobę fizyczną (jeśli nie skrajne) moim zdaniem nie grozi żadnymi konsekwencjami ze strony UODO, ale lepiej wiedzieć na czym się stoi.


 



#52 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 luty 2021 - 10:29

Określenie "wąskie grono" ile to ? Jest zapisana ilość w ustawie?
Niech gość zakłada sprawę o udostępnienie danych ale najpierw będzie musiał udowodnić że nie jest wielbłądem. Poza tym jego dane są ogólno dostępne.
Prowadzę stowarzyszenie wędkarskie. Skromne 70 osób. I wg wszystkich pism , gdzie wysyłałem zapytania, RODO nie musimy stosować.
Jest już niezliczona liczba interpretacji że aż głową boli. Każdy ciągnie w swoją stronę, jak wygodnie.

#53 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 24 luty 2021 - 11:25

Określenie "wąskie grono" ile to ? Jest zapisana ilość w ustawie?
Niech gość zakłada sprawę o udostępnienie danych ale najpierw będzie musiał udowodnić że nie jest wielbłądem. Poza tym jego dane są ogólno dostępne.
Prowadzę stowarzyszenie wędkarskie. Skromne 70 osób. I wg wszystkich pism , gdzie wysyłałem zapytania, RODO nie musimy stosować.
Jest już niezliczona liczba interpretacji że aż głową boli. Każdy ciągnie w swoją stronę, jak wygodnie.

 

W rozporządzeniu nie znajdziesz odpowiedzi na to pytanie (jak i na wiele innych), ale chyba nie pozostawia wątpliwości, że kilkutysięczna grupa nie będzie wąskim gronem odbiorców w ramach czynności o charakterze czysto osobistym i/lub domowym ;)
Myślę, że ,,gość" miałby zdecydowanie skuteczniejsze instrumenty i nie musiałby przy tym udowadniać swojej niewielbłądowatości. Nie będę się w to zagłębiać, bo nie jemu i jemu podobnym chcę pomóc. 
Nie wiem do kogo wysyłałeś te ,,wszystkie" pisma. W mojej opinii Twoje stowarzyszenie powinno stosować się do rozporządzenia. Jeśli masz w temacie wątpliwości to najpewniejszym sposobem ich rozwiania będzie zwrócenie się bezpośrednio do UODO.

Interpretacji jest od groma i oczywiście każdy ciągnie w swoją stronę dlatego zamiast ,,googlować", najbezpieczniej szukać u źródła - w rozporządzeniu, ustawach, na stronie UODO i innych oficjalnych źródłach.



#54 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 luty 2021 - 11:52

Najpierw był Starosta ( bo to on stanowi kontrolę nad stowarzyszeniami) , Urząd Miasta i Urząd Wojewódzki.
Stowarzyszenie jest zwykłe ( nie rejestrowe), nie prowadzimy działalności gospodarczej.

Wszystkie odpowiedzi były podobne, a tylko starostwo podparło to konkretnymi pargrafami.
Mi to wystarczy bo w razie problemu jestem kryty.

Z innej beczki. Jestem przedstawicielem gdzie moje dane są ogólnodostępne bo wyraziłem na to zgodę w firmie.
I teraz gdym ja taki manewr odwalił to też nie będzie nikt mógł moich danych udostępnić skoro się na to zgodziłem?

#55 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 24 luty 2021 - 14:05

O ile się orientuję żaden z tych podmiotów nie jest kompetentny by udzielać informacji w zakresie ochrony danych osobowych. Zakładając czarne scenariusze informacja ze starostwa w niczym nie pomoże, ale prowadząc takie stowarzyszenia bez żadnych spektakularnych wpadek raczej nie masz się czego obawiać.

Jeśli wykorzystywanie (udostępnianie podmiotom trzecim) danych osobowych pracownika przez administratora, takich jak imię i nazwisko, związane jest z zatrudnieniem na określonym stanowisku, to administrator nie ma obowiązku a wręcz nie powinien pozyskiwać od pracownika zgody, ponieważ przetwarzanie jest niezbędne w celu realizacji zawartej między pracownikiem a pracodawcą umowy, a także niezbędne do realizacji prawnie uzasadnionych interesów pracodawcy. Pracodawca przed zatrudnieniem powinien zapoznać pracownika z klauzulą informacyjną dotyczącą pracy na danym stanowisku i w tejże klauzuli powinien wskazać podstawę prawną przetwarzania powołując się na konkretne przepisy rozporządzenia. Jeśli zrobił to poprawnie a podstawę przetwarzania rozszerzył o wyrażenie przez pracownika zgody, to nie będzie wiążąca, ale będzie wprowadzała pracownika w błąd co do zakresu przysługujących mu uprawnień.
Temat rzeka ... koniec offtopu :) 



#56 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2263 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 24 luty 2021 - 14:25

Ja to mam szczerze,głęboko w dupie to RODO. Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało a teraz wielka ochrona danych.

Z jednej strony ludzie wrzucają fotki na FB, nawet z kibla, spowiadając się że wszystkiego a z drugiej wręcz żądają ochrony danych. I to jest paradoks.

#57 ONLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1165 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 24 luty 2021 - 19:16

Ja to mam szczerze,głęboko w dupie to RODO. Kiedyś nikomu to nie przeszkadzało a teraz wielka ochrona danych.

Z jednej strony ludzie wrzucają fotki na FB, nawet z kibla, spowiadając się że wszystkiego a z drugiej wręcz żądają ochrony danych. I to jest paradoks.

Oglądając kabarety czy też np. koncerty w TV  też pokazują tłumy ludzi i jakoś nie widać aby zasłaniali twarze. Wręcz przeciwnie nawet machają do kamery. 


  • Guzu lubi to

#58 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 24 luty 2021 - 19:20

Oglądając kabarety czy też np. koncerty w TV też pokazują tłumy ludzi i jakoś nie widać aby zasłaniali twarze. Wręcz przeciwnie nawet machają do kamery.


Niektóre osoby nawet gołymi piersiami
  • Panek, Byniek i drag lubią to

#59 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 25 luty 2021 - 00:03

Niektóre osoby nawet gołymi piersiami

He.Dobre.Jak juz machają to ja wolę że gołymi niż zasłoniętymi :rolleyes:


Użytkownik drag edytował ten post 25 luty 2021 - 00:04

  • Guzu i Byniek lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych