Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Porażenie nerwa twarzowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   TOMIS1975

TOMIS1975

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 311 postów
  • LokalizacjaTarnow
  • Imię:Tomasz

Napisano 24 luty 2021 - 13:29

Witam.
Mój syn od ubiegłej soboty, jest
hospitalizowany na w/w chorobę.
Może ktoś z was miał z tym styczność?
Interesuja mnie wszystkie wiadomości.
Odn.przyczyn, diagnozy leczenia i
rehabilitacji tego schorzenia.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Połamania.

#2 OFFLINE   mirkor

mirkor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Mirek

Napisano 24 luty 2021 - 14:04

Miałem zapalenie nerwu trójdzielnego. Nie wiem czy to jest to samo ale nie życzę najgorszemu wrogowi. Ból zęba to przy tym pikuś.

Jeśli chodzi o mnie to przyplątało się to od zatok. Ale zanim postawili taką diagnozę to przez trzy miesiące chciałem obgryzać tynk ze ścian.



#3 OFFLINE   platynowłosy

platynowłosy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1274 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2021 - 14:32

Cześc

Jestem Alek, masażysta z 40 letnim klinicznym doświadczeniem.

Porażenie nerwu twarzowego, to upierdliwa dolegliwośc, ale w zależności od czynników innych,typu stopień porażenia, itd..(.Pytanie, skąd dopadło go to porażenie, co wywowało ten stan. Tu niech się wypowie lekarz prowadzący). da się to ogarnąć.  

Syna czeka rehabilitacja, która oparta jest na:

1) fizykoterapii, czyli min na zabiegach elektrostymulacji. Elektrostymulacja to bodźcowe pobudzanie tegoż porażonego nerwu. Mówiąc po ludzku nerw dostaje kopa, żeby zaczęło działać przewodnictwo. Chociażby po to by opadnięty kącik ust wrócił" na miejsce i chłopakowi ślina z ust w czasie snu i nie tylko, nie leciała bez kontroli.. Albo, żeby osłabione mięśnie mimiczne twarzy, czyli te dzięki którym robimy wszystkie możliwe grymasy twarzą, znowu powoli zaczęły zaskakiwać na miejsce.

Są teraz też praktykowane inne zabiegi fizykalne.

2) masaż mięśni mimicznycgh twarzy

3) Cwiczenia, ćwiczenia i jeszcze raz ćwiczenia mięśni twarzy. Począwszy od przysłowiowego dmuchania w słomkę zanurzona w butelce z wodą, coby ruszyły mięśnie policzkowe. A skończywszy na ćwiczeniach uśmichu i paru innych.

Ale, to wszystko dopiero po ustaniu  ostrego stanu zapalnego. A kiedy to nastąpi niech się wypowie dr prowadzący.

Farmakologia też będzie miała w cholere do powiedzenia. W dużej mierze oparte na lekach pzapalnych oraz regenerujących układ nerwowy z grupy wit B.

Pozatym, jak chłopak wyzdrowieje, to będzie musiał uważać, w stylu np zimny wiatr na twarz, przeciągi, zimna woda na rozgrzaną twarz itd..O tym opowie mu rehabilitant.

 

Tyle mogę Ci opowiedzieć.

Przemasowałem parę setek pacjentów z tym porażeniem. Stąd moja wypowiedź

 

Pozdrawiam i yżczę Chłopakowi dużo cierpliwości. Ojcu zresztą też.

 

Alek

 



#4 ONLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 24 luty 2021 - 16:25

Moja żona to miała. Lekarz zdecydowanie zalecił sterydy. Do tego intensywny masaż i wizyty u bioenergoterapeuty. Żona wyszła z tego szczęśliwie bez śladu.



#5 OFFLINE   krakus

krakus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 786 postów
  • LokalizacjaAFG...

Napisano 25 luty 2021 - 00:29

Kilka lat temu przychodził pewien pan na zastrzyki związane z tą chorobą.
Z tego co pamiętam codziennie przez kilka tygodni miał strzała w pośladek.
Z tego co wiem wrócił do pełnego zdrowia więc da się to wyleczyć. Zdrówka dla syna.
  • platynowłosy lubi to

#6 OFFLINE   Robert.B

Robert.B

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 181 postów
  • LokalizacjaGórka
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:B

Napisano 26 luty 2021 - 16:33

Miałem to , chodziłem na elektro stymulacje zastrzyki ze sterydów i ćwiczenia ( A O E wymawia się litery alfabetu) i masaże. Nie został ślad. A pół twarzy było martwe. Wyszedłem na pole po treningu w zimie prosto po prysznicu, usłyszałem taki dźwięk jak by szkło pękło i poczułem ukłucie później nastąpił paraliż.

Użytkownik Robert.B edytował ten post 26 luty 2021 - 16:33

  • platynowłosy lubi to

#7 OFFLINE   trygram

trygram

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 20 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Marek

Napisano 26 luty 2021 - 16:55

Ważna jest diagnoza. Korzystaj z różnych lekarzy - potrafią być niedouczeni. Ja miałem z 25 lat temu i mimo wielu długich miesięcy rehabilitacji, bolących zastrzyków , akupunktury, itd, itp mam wciąż martwe nerwy. Powiedzmy, że potrafię się uśmiechnąć. Ale jak się śmieję to ból zgina w pół.. Nie skaczę do wody, wysoko noszę szalik (choć zimą twarz twardnieje). Życzę, byś znalazł dobrego doktora.


  • platynowłosy lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych