Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

wedka jerkowa - do lowienia siedzac :]


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Turtle

Turtle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaPuck

Napisano 20 październik 2005 - 14:01

więc tak:
chciałbym kupić jakąs wędkę jerkową /w tej chwili - do wstępnych testów - jestem początkujący w temacie bezsterowców/
użyłem jakiejś starej wędki 2.40 - wyrzut do 40gram - ze sliderem 12tką Sinking to niezły hardcore :mellow: - ale wędka jest b. sztywna i wobek ładnie pracuje. Wydaje mi się, że do 7cm sliderów jest ok - kilkanascie okoni i szczupaczka na koncie juz mam. W kolekcji poza 7cm sliderami mam jeszcze 2 slidery 12cm S i F oraz dwa duże Fatso tonące. Chciałbym do nich kupić jakąś wędkę - z tego co przeczytalem na forum to polecacie wędki raczej krótkie - tylko w moim przypadku /łowienie _tylko_ z pozycji siedzącej/ chyba wędki poniżej 190cm odpadają? /nie wiem czy uda mi się odpowiednio sterować tymi woblerami/. Kołowrotek jaki chciałbym użyć do tego to Blue Arc Tuff-Body firmy Spro /rozmiar 930/.
Wędka powinna... - ale nie musi - być składana
Mam możliwośc sprowadzenia z basspro i cabelas`a - ale wolałbym kupić w PL.
Cena - do około 350zł
Kijek na jezioro oraz do Szwecji - więc duzie szczupaczki :mellow:.
Trolling jak i spinning /waga wędki raczej nie ma dla mnie znaczenia/

#2 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 październik 2005 - 14:58

jerkowki pod stala szpule sa raczej rzedkoscia
jest daiwa (szczegoly zobacz w starszym poscie shoguna)
berkley jerk 682
penn milleniu jerkbait

#3 OFFLINE   Turtle

Turtle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaPuck

Napisano 20 październik 2005 - 16:30

dobra...
to co do multi /kupie coś z allegro/ możecie mi polecic?

#4 OFFLINE   Salmo_Salar

Salmo_Salar

    FlyFisher

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • LokalizacjaBp

Napisano 20 październik 2005 - 17:21

Abu Ambassadeur C3 6501. Remek poleca :lol: :lol: :lol:

#5 OFFLINE   Turtle

Turtle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaPuck

Napisano 20 październik 2005 - 17:27

he he...
wg. mnie wystarczyłby C3 4601
ale ja poszukam czegoś tańszego :D
może jakaś daiwa

#6 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 październik 2005 - 17:29

Ściśle mówiąc ja mam na sprzedaż C4 6501 a nie C3. A polecam C4 bo ma większe przełożenie. Drugi na sprzedaż to TiC'a Caiman. Też świetny i o lepszej konstrukcji. Bardziej wytrzymały ale za to troszkę cięższy. Jakbyś miał ochotę to zapraszam na priva.

Pozdrawiam
Remek

#7 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 październik 2005 - 17:35

dobra...
to co do multi /kupie coś z allegro/ możecie mi polecic?

@turtle, to czego ty w koncu szukasz?
wedki pod multi czy pod stala? bo sie troche pogubilem?



#8 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 20 październik 2005 - 17:37

Turtle :D, pytasz o wedki ....ja zagaie o baitach . Jest grupa woblerow , nazywam je - universal - ktore nie koniecznie wymagaja jerkowych kijow od miotelki :mellow: . Woblery te charakteryzuja sie zygzaczeniem nawet gdy sa sciagane jednostajnie , lepiej gdy sa tonace - mozna je przytapiac czyli lowic z opadu . Mozna nimi pieknie trolowac - one nadal zygzacza ino bardziej miekko . Te woblery to Slidery Salmo , Zip imc Yokozuny , Jaskola [ja ja tak nazwalem ] Tomka Siudaka . Jaskola i Zip sa z drzewa i lepiej tona , kolebiac sie na boki .
Zeby porzucac duzym Fatso -tonacym , potrzeba solidnego kija plus calego zestawu . Uczciwie mowie ze zadko siegam po najciezsze baity , wymagaja one solidnego machania i szarpania co niezle daje popalic . Z racji mojej sily , wzrostu , wagi i cech psychicznych wybor padl na te woblery co wymienilem . Ich gramatura pozwala na przyjemne wedkowanie . Mysle ze komfort jest bardzo wazny .
Jezeli sie nadal bedziesz upieral aby dopasowac sie do najciezszego kalibru to jedyna droga bylo by przetestowanie kilku wedek , mowie caly czas o klasycznym jerkowaniu bo przy trolu mocne wedki pod kolowrotek spelnia swoje zadanie .
Bardzo wielu wedkarzy zauraczaja wielkie przynety , sa piekne , strasznie mocne kije , lecz po poczatkowych testach stwierdzaja ze to piekno to rowniez ciezka harowa i wracaja do etapu tzw . medium . To taka wedkarska ewolucja :mellow: . Nie powinno sie rezygnowac ani z malych , ani z duzych , tylko korzystac w odpowiednich warunkach z roznych skrajnych wielkosci .
Przed Toba testy i podchody , zycze przyjemnej ewolucji :D

#9 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 20 październik 2005 - 17:40

wlasnie mi wpadlo do glowy, ze remas ma taki zestaw http://jerkbait.pl/forum/images/message_icons/icon3.gif

#10 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 20 październik 2005 - 17:59

Mam i to taniej niż kolega zakłada. :D

pozdrawiam
Remek

#11 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 20 październik 2005 - 22:35

Turtle, z tego co zrozumialem chcesz miec wedke do wszystkiego: jerkowke, spining i troling.
O ile jerk i ciezki spining da sie obgonic jednym kijem (zupelnie niekoniecznie castingowym), o tyle ten sam kij bedzie zupelnym nieporozumieniem do trolingu.
Zwlaszcza, gdy ryby slabo interesuja sie przynetami i przy zast. plecionki.
Bedziesz im po prostu wyrywal z pyska...

Z moich doswiadczen wynika tez, ze nasze ryby, nawet spore, zupelnie dobrze sie orientuja na przynety srednie, do powiedzmy 15cm, do 50g.
Ale jak powiedzial Jerry HZS, przyjemnej ewolucji... B)
Gumo

#12 OFFLINE   Turtle

Turtle

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 65 postów
  • LokalizacjaPuck

Napisano 20 październik 2005 - 23:21

Do trolingu to mógłbym uzyć czegoś innego - wkońcu nie musi mieć tak dużego wyrzutu jak do spin`a - wystarczy, że będzie odp. mocna i sztywna - shimano chyba ma jakies takie wędki do trolla z wzmocnionego włókna szklanego - poza tym mam coś balzera i z powodzeniem trolluje nią 18cm tonacymi rapalami - waga zbliżona do 100gram

Gumofilc: moją ulubioną przynętą na szczupłe jest 18cm tonący wobek w kolorze makreli /perłowy brzuch/ - najwiekszy szczupak jaki sie skusil na to to 18kg :D

Jerry - jak jeszcze nie miałem delikatnego spina zdarzało mi się łowić na blaszki 00 wędką o długości 3.60 - wyrzut do 80gram /gruntówka/ ale ze stosunkowo miekka szczytówką - blaszki śmigały pięknie :D) - także waga zestawu mnie nie przeraża a do przynet medium to sprzet juz mam - spinning balzer`a z wyrzutem do 70gram - bardzo sztywny bo poza szczupakami uzywam tez go do trollingu na belone - ma twardy pysk /nadaja sie tylko sztywne wedki + przyneta z kotwicami gamakatsu albo innymi rownie ostrymi/

#13 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2005 - 14:45

Moim zdaniem zupelnie sztywna wedka do trolingu sie nie nadaje, przyneta musi ja zauwazalnie uginac..

Co do wielkosci...to moja ulubiona przyneta jest plywajacy, nurkujacy wobler ok. 3 z niebieskim grzbietem,perlowym brzuchem zlowilem(smy) juz na niego zarowno 40cm szczupaczki jak i kilka sumkow. Najwiekszy mial 80kg :D

Gumo

#14 OFFLINE   marek_k84

marek_k84

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 343 postów
  • LokalizacjaZielonka

Napisano 21 październik 2005 - 14:54

a mówią, że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

#15 OFFLINE   Gumofilc

Gumofilc

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6193 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 październik 2005 - 17:49

Tak, na Rapale Magnum CD18 rowniez lowi sie zarowno 40taki jak i kabany....
To co chyba najbardziej w wedkowaniu pociaga to to, ze nie ma w nim zadnych regul. To, co jest dobre dzisiaj, jutro moze byc guzik warte...
A jezeli moge bezkarnie ulatwic sobie zycie to to robie.

Nie dotyczy to np.wedek do trolingu...mozna oczywiscie stosowac sztywne i lowic na nie ryby. Predzej czy pozniej warunki sie zmienia, ryby przestana zdecydowanie uderzac w przynete...
Gumo

#16 OFFLINE   jerry hzs

jerry hzs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3338 postów
  • LokalizacjaChicago

Napisano 21 październik 2005 - 18:15

To jest wlasnie ciagla ewolucja , kazdy ja przechodzi na wlasnej skorze . Najsmieszniejsze jest to ze te ewolucje przechodza w rozne kierunki zalezy kto od czego zaczyna . Kazdy z nas jest zawieszony na jakims etapie ....do tego familia ryb ....Przyjaciele !!! to jest przestrzen Kosmosu :huh: zawsze wielka niewiadoma :mellow: , to jest piekne .




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych