Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Okolice Darłowa (ujście Wieprzy, Grabowej, jez. Kopań, Bukowo)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
139 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   bassy

bassy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1937 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 12 lipiec 2012 - 17:29

niedaleko bo Rowach ciągną spore leszcze okolocach portu i ujscia Łupawy

#42 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 13 lipiec 2012 - 11:27

Na Wieprzy

Leszcze duże morskie leszcze to głównie kanał szczuczy j. Bukowo, morze (falochrony) i port czyli tzw. awanport są konkretne leszcze można je łowić z koszykiem lub bez najlepsza przynęta rosówka. Leszcze można też śmiało ciągać z plaży. Na dzikich plażach w pobliżu j. Kopań łatwo zlokalizować leszcze wchodząc do wody stoją przy samym brzegu przy kołkach w olbrzymich stadach. Płoć również ale o tej porze głownie w morzu no i przynęta nr. 1 garnela.

Pzdr



Rozjaśniłeś mi nie co sytuacje... Interesują mnie jeszcze dwie rzeczy, a właściwie trzy :mellow: Czy w samym porcie można spinningować? Awanport- masz namyśli ten port skąd wypływają kutry wędkarskie? Piszesz, że można tam łowić z koszykiem... rozumiem, że w takim razie nie ma żadnych obostrzeń dotyczących nęcenia?
I ostatnie pytanie dotyczy J. Kopań...czy istnieje możliwość wypożyczenia łodzi na tym akwenie?

#43 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 19 luty 2013 - 17:44

Witam,

W zeszłym tygodniu w końcu zebrałem się na swoją pierwszą wyprawę na troć. Pierwszy dzień spędzony na Wieprzy, niestety bez efektów. Później przerzuciłem się na Grabową i tam pozytywne zaskoczenie- 3 parogodzinne wypady i za każdym razem kontakt z rybą, z czego wyjęte dwa srebrniaki, nie duże bo około 50cm, ale pierwsze- co cieszy. 

 

Przy okazji mojemu ojcu trafiły się dwa szczupaki i to wcale nie małe, stąd małe pytanie do osób które nad tą rzeką wędkują częściej. Czy w sezonie jest sens w jej przyujściowych fragmencie polować na szczupaki? Czy też te dwie ryby, to zwyczajny fuks?

 

Pozdrawiam

R.M.



#44 OFFLINE   arti24

arti24

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 224 postów
  • LokalizacjaDolnośląskie
  • Imię:Artur

Napisano 22 luty 2013 - 09:59

Witam,

 

Dolaczam sie do kolegi.... wybieram sie na poczatku Kwietnia do Darlowa i chcialbym troche polowic w jego okolicach. Moze miejscowi koledzy podpowiedza co sie dzieje na Grabowej i czy warto tam sie wybrac?

 

Pozdrawiam



#45 OFFLINE   russian80

russian80

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 903 postów
  • Lokalizacjadarłowo
  • Imię:Radek

Napisano 26 luty 2013 - 11:38

Witam,

W zeszłym tygodniu w końcu zebrałem się na swoją pierwszą wyprawę na troć. Pierwszy dzień spędzony na Wieprzy, niestety bez efektów. Później przerzuciłem się na Grabową i tam pozytywne zaskoczenie- 3 parogodzinne wypady i za każdym razem kontakt z rybą, z czego wyjęte dwa srebrniaki, nie duże bo około 50cm, ale pierwsze- co cieszy. 

 

Przy okazji mojemu ojcu trafiły się dwa szczupaki i to wcale nie małe, stąd małe pytanie do osób które nad tą rzeką wędkują częściej. Czy w sezonie jest sens w jej przyujściowych fragmencie polować na szczupaki? Czy też te dwie ryby, to zwyczajny fuks?

 

Pozdrawiam

R.M.

a na co poławialiscie?? z tego co sie orientuje szczupak jest ładny i mozna czasem połowic...



#46 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 15 marzec 2013 - 19:54

zlowilem pare szczupakow w przyujsciowym odcinku, na nie sie nastawialem.... jest tam tego ;p
poza tym okonik i raz ladna trotka mi wyszla...ale tylko w okresie wakacyjnym tam lowilem



#47 OFFLINE   Hub

Hub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Machnowski

Napisano 24 grudzień 2014 - 23:51

Panowie wybieram się do Darłowa na sylwestra. Pod nosem będę miał ww rzekę. Będę na miejscu 5 dni i żal było by nie sprobować coś połowić. Podpowie ktoś w jakie okolice najlepiej wybrać się ze spinningiem? Gdzie wykupić zezwolenie?

#48 OFFLINE   gaweł

gaweł

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1272 postów
  • LokalizacjaGdańsk Osowa
  • Imię:Paweł

Napisano 25 grudzień 2014 - 01:27

Polecam 2 most/ od Cisowa/lub 3 most/Zakrzewo/super miejscówki ale jak jest wiatr to d..a/można się spotkać z dobrym Laxem-jest dobra pogoda na srebro.

Najlepszy odcinek to od Kowalewic do Starego Krakowa/świetne miejscówki,kiedyś moje ulubione ale uważaj na miejscowych ;) /

Z racji że jest pogoda jesienna doradzam żebyś miał mocny sprzęt bo możliwe jest spotkanie z rybą życia :)

Nie wiem gdzie można wykupić zezwolenie/sprawdź w necie/

Jakby co to pisz na pw/przynęty itp./ :)

A i Grabowa jest w zasięgu/kiedyś Pewexowskie łowienie ale kto teraz o tym pamięta?/

A i kolego chyba nie w tym dziale piszesz ;)


Użytkownik gaweł edytował ten post 25 grudzień 2014 - 01:31

  • Hub lubi to

#49 OFFLINE   andrklim

andrklim

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 159 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 25 grudzień 2014 - 16:18

W Darłowie jest koło PZW "Łosoś" - miało siedzibę na ul. M. Curie Skłodowskiej 25 (pomiędzy mostami jadąc od ronda koło Orlenu po lewej stronie). Piszę miało bo z 5 lat nie byłem. Na stronie PZW masz namiary na Prezesa Koła.

http://www.pzw.org.p...1/dane_podmiotu

 

Do wymienionych przez kolegę miejsc dodałbym jeszcze okolice Mazowa.

Grabowej bym nie omijał :) .

Pozdrawiam.


  • Hub lubi to

#50 OFFLINE   1234bolek

1234bolek

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 26 grudzień 2014 - 13:50

Ja jestem z tych okolic, trochę kilometrów zrobiłem nad Wieprzą wiec możemy się zgadać na jakieś wspólne wędkowanie :)

odcinek od Kowalewic do Starego Krakowa mekka kłusownictwa :/ 


  • Hub lubi to

#51 OFFLINE   Hub

Hub

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert
  • Nazwisko:Machnowski

Napisano 04 styczeń 2015 - 19:26

Byłem, nałaziłem się , przewiało mnie i przemoczyło :) Woda podniesiona i mętna. Rzeczka bardzo urokliwa. Kartę opłacić można na poczcie, blankiety do opłat i informację co gdzie jak i na co udziela miły pan w sklepie wędkarskim/Lotto na ulicy Henryka Wieniawskiego 25 w Darłowie.
Załączony plik  ImageUploadedByTapatalk1420395986.982515.jpg   353,42 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1420396002.184614.jpg   282,62 KB   16 Ilość pobrańZałączony plik  ImageUploadedByTapatalk1420396010.706948.jpg   263,68 KB   15 Ilość pobrań

#52 OFFLINE   muzik21

muzik21

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 96 postów

Napisano 05 styczeń 2015 - 15:28

A jakie wyniki? Mi się trafiło tylko jedno nie duże sreberko.



#53 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 czerwiec 2016 - 20:53

Wybieram się na przełomie lipca i sierpnia w pobliże tego jeziora. Proszę o aktualne informacje o możliowościach pospinningowania z brzegu. Gdzie, jak itp. Chcę wykupić licencję na 2 tygodnie od świtu do zmierzchu i pomachać po plażingu nad morzem. Chyba że jest jakaś opcja na pływanie z kimś łodzią.

#54 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:03

z brzegu właściwie...zapomnij



#55 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:19

No zdaję sobie sprawę że z brzegu , może być kiepsko dlatego proszę o konkretne info.

#56 OFFLINE   maguras

maguras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 150 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:P

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:26

kiedys wypozyczalem lodke od gospodarza w miejscowosci kopan... lata temu...
podobno jest tam sandacz.... stosunkowo plytkie jezioro ;)



#57 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 21 czerwiec 2016 - 21:33

nie jest kiepsko, jest *&^%$

zobacz sobie te trzcinowiska tu... https://www.google.p...m/data=!3m1!1e3

zapomnij

może też z tego coś wyczytasz http://skleppilker.p...kopan-witowskie

nawet jak znajdziesz jakies dojście to będziesz rzucał z wody 20cm na.... 80-100cm



#58 OFFLINE   czis

czis

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 22 czerwiec 2016 - 09:54

Tak wiem że tam są same trzcinowiska, ale może sa jakieś miejsca z dostępem do wody (jakieś powinny być) i np. można brodzić w spodniobutach...  Samodzielne wynajęcie łodzi nie wchodzi w grę bo ja jestem wędkarz dunajcowy i nigdy łodzią nie pływałem... Chyba że jest opcja pływania z kimś



#59 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 22 czerwiec 2016 - 10:40

Byłem nad tym Jeziorem, też miałem nadzieję porzucać :) Stacjonowałem na północno-wschodnim brzegu - znalazłem dwa miejsca gdzie dało się dojść do lustra (bez przedzierania się przez trzcinowiska) - jasne plażyczki na mapie:
 
 
 
Oba są niewielkie, zajmowane czasem przez wędkarzy stacjonarnych... nie połowiłem ani razu :) Za to kilka/kilkanaście kilometrów na południe masz przepiękną Wieprzę :)


#60 OFFLINE   lamiglas87

lamiglas87

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 287 postów
  • LokalizacjaPałuki/WLKP
  • Imię:Radek
  • Nazwisko:W

Napisano 23 sierpień 2016 - 10:36

Witam kolegow. Wybieram sie na wakacje do Darlowka i chcialbym sobie troche powedkowac , ale nie mam mobilnej lodzi i moje pytanie brzmi czy nie zna ktorys z kolegow osoby od ktorej moglbym ja wlasnie wypozyczyc? Oczywiscie chodzi mi nad jeziorem Kopan.

Chyba ze ktos by mi polecil jakies inne lowisko z mozliwoscia wypozyczenia lodzi, ale zazanczam ze chodzi mi glownie o okonia i sandacza

Z gory dzieki :)


Użytkownik lamiglas87 edytował ten post 23 sierpień 2016 - 10:47





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych