Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Główki jigowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
184 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   roki9584

roki9584

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 24 luty 2013 - 20:06

Raczej wolę szukać szczupak :)



#22 OFFLINE   mdziam_78

mdziam_78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1713 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin

Napisano 24 luty 2013 - 21:09

Zalew Zegrzenski 7,10,12g i haki 5,6/0 będą ok. Starorzecza też powninieneś obgonić tą gramaturą. Nie wiem jak Bug.

#23 OFFLINE   roki9584

roki9584

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 25 luty 2013 - 16:18

Dzięki Marcin A poleciłbyś coś łownego na szczupaka Na zalew ? Bo kupiłem trochę różnych gum ale dopiero zaczynam przygodę i warto czasem posłuchać trochę rad doświadczonych kolegów



#24 OFFLINE   hm62

hm62

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaIńsko
  • Imię:Tomasz

Napisano 25 luty 2013 - 18:42

Witam Kolegów....

Potrzebuje waszej pomocy Jakie główki wybrać  do Gum (Gramatura i rozmiar Haka do głębokości wody

Gumy jakie posiadam to Dragon Banditt wielkość 7.5cm -10cm Lunatic  też Takie wymiary. 

Rippery  Relax 8,5cm Relax Shad 3  7,5cm Relax Kopyto 8,5cm. Manns Predator 8,5cm Manns Shad 8cm .

Moje łowiska to głównie rzeka Bug starorzecza i okolice Zalewu zegrzyńskiego.

Pozdrawiam

Myślę,że do gum 8,5 cm to wielkość haka  4/0 będzie odpowiednia natomiast 10 cm to numer większy co do gramatur to już koledzy wyczerpali temat.



#25 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 27 lipiec 2013 - 16:47

Pytanie odnośnie haków Matzuo. Jak jest z ich ostrością. Można je porównac z np.Gamakatsu,czy idą raczej w strone np.Mustada?

 
  • specjal20 lubi to

#26 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 17:18

bardzo ostre ,kleją się do palców.



#27 OFFLINE   morales

morales

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:12

Polecam główki firmy Musaga na hakach sesame.


  • Wojtek B., payara i bierac lubią to

#28 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 19:51

mają kiepskie odlewy



#29 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 27 lipiec 2013 - 20:29

Pytam,bo kilku kolegów z forum sprzedaje  główki na tych hakach, w dosc niskich cenach.Pare moich łowisk obfituje w mnóstwo zaczepów,takze wiadomo co po całym dniu łowienia zostaje w pudełku :unsure:.Zastanawiam sie czy mogą byc jakąs alternatywą dla Gamakatsu.Mustady jak dla mnie  nie są zbyt ostre.



#30 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 20:49

zacząłem używać Matzuo 4/o w tym sezonie na zaporowych sandaczach, wcześniej Sasame, nadal zresztą używam.

 moim zdaniem bardzo dobre haki ostre cienkie , nie tak mocne jak sasame,, ale warte zakupu.



#31 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:30

Dzięki,o to mi własnie chodziło.Czyli warto przetestowac.Jeszcze odnosnie kształtu główek. Typ piłki footbolowej"rugby",a klasyczna okrągła. Jaka jest praktyczna różnica w użytkowaniu?



#32 OFFLINE   miras1983

miras1983

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1193 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 21:55

mam obydwa kształty ,czy jest jakaś różnica w pracy przynęty ...podczas łowienia metodą opadu główka typu rugby, kiedy opadnie na dno nie pozwala przynęcie klasc się na bok, moim zdaniem może sprawdzić się to przy wolnym opadzie, bo przy szybkim i ciężkim przecież okragła i tak nie ma czasu się kłaść bokiem na dnie.



#33 OFFLINE   Marecki1983

Marecki1983

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 165 postów
  • LokalizacjaZGL zach-pom.
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:eM.

Napisano 27 lipiec 2013 - 22:06

W takim razie,wezmę pare kompletów.Ważne ze cienkie i ostre. Dzieki jeszcze raz.Połamania.



#34 OFFLINE   tom3K

tom3K

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 81 postów

Napisano 31 lipiec 2013 - 19:19

matzuo sa dobre tylko musza byc czarne haki inne czyli brazowe albo czerwone sa slabsze ale jezeli chodzi o moc to najmocniejsze sa chyba hayabuska tylko drut gruby

potwierdzam słowa kolegi, matzuo czarne są znacznie lepsze od brązowych.

Jak byś chciał to mam nadwyżkę w rozmiarze 3/0 i jestem z twojej okolicy, w razie zainteresowania pisz na priv.



#35 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 01 październik 2013 - 19:51

Witam

Czy ktoś używał główek z hakami o takim kształcie (wide gape), wydaje mi się że trochę dziwnie i mocno będzie to wystawało z gumy. Czy grot haka skierowany w dół będzie równie skuteczny jak prosty?

Pozdrawiam

rozemeijer-Wide%20gape%20jighook%20%20Ro



#36 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 październik 2013 - 05:53

Dzięki,o to mi własnie chodziło.Czyli warto przetestowac.Jeszcze odnosnie kształtu główek. Typ piłki footbolowej"rugby",a klasyczna okrągła. Jaka jest praktyczna różnica w użytkowaniu?

Różnica jest taka że guma na tej footbolowej szybciej wchodzi w kolebanie się ma większe opory i guma pracuje trochę inaczej w opadzie. Sprawdzałem skuteczność i na moim rzecznym sandaczowym łowisku jest mniejsza skutreczność(dużo) od klasycznej kuli co wcale nie znaczy że może być skuteczniejsza na innym lub pod inną rybę.



#37 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 06 październik 2013 - 05:55

Witam

Czy ktoś używał główek z hakami o takim kształcie (wide gape), wydaje mi się że trochę dziwnie i mocno będzie to wystawało z gumy. Czy grot haka skierowany w dół będzie równie skuteczny jak prosty?

Pozdrawiam

rozemeijer-Wide%20gape%20jighook%20%20Ro

Grot nie powinien wcale wystawać z gumy bo zbroisz gumę tak jak hakiem wide gape i grop powinien pokrywać się z linią grzbietową gumy



#38 OFFLINE   mirekoko

mirekoko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 157 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Mirosław
  • Nazwisko:Okoński

Napisano 06 październik 2013 - 09:19

Grot nie powinien wcale wystawać z gumy bo zbroisz gumę tak jak hakiem wide gape i grop powinien pokrywać się z linią grzbietową gumy

Próbowałem (a'la offset), tyle że kołnierz jest dość długi i praktycznie wychodzi przez brzuch gumy. Usztywnia ją dość mocno i mimo pobić, efektów brak. Muszę chyba próbować klasycznego zbrojenia z bardziej wybrzuszonymi gumami.



#39 OFFLINE   gulf

gulf

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2700 postów
  • LokalizacjaRoztocze
  • Imię:Mateusz

Napisano 17 grudzień 2013 - 16:03

Z niewymienianych w wątku warto według mnie wspomnieć o główkach Kamatsu, importowanych i oferowanych przez Kongera. Niezła relacja cena jakość, ostrość na akceptowanych poziomie, nie rozginałem ich pletką 10-15lb biggrin.png

 

Bardzo chętnie poznam opinie o główkach Kamatsu . Cenowo dobrze to wygląda a jak to ma sie w praktyce ? Czy te haki są łamliwe , czy przytępiają się szybko etc ? Rozmiarówka 4/0 i większe . Pod sandałka głównie . Czy są dostepne w pl  haki do samodzielnego odlewania główek ? 

 

Pozdrowionka :)



#40 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 17 grudzień 2013 - 17:04

Hej,odnośnie główek Kamatsu oferowanych przez Kongera,jadę na nich drugi sezon i złego słowa nie powiem.Haki nie są łamliwe,bardzo ostre,podatne na ostrzenie.Tępią się jak każde inne,na kamienie nie ma mocnych :lol: .Do przynęt 3'i 4'  nr.4/0 i 5/0 są ok.Dobrze trzymają uzbrojone gumy.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych