Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Zalew Kamieński, rzeka Dziwna, Wolin


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 12 lipiec 2012 - 09:55

Cześć,
czy jest na forum jakiś lokalny wędkarz który zna trochę Zalew Kamieński i mógłby udzielić kilku porad ?
Udaję się na urlop do Międzywodzia, byłem tam w zeszłym roku niestety bez wędek i to był błąd.
Jezioro jest super i tym razem zabieram cały ekwipunek:)
Nie znam tej wody i potrzebuję kilku instrukcji.
Ryby to pewnie są wszystkie ale czy są jakieś tajne metody połowu szczupaka, okonia, płoci leszczy itd. A może zapolować na flądry :):D
W zeszłym roku pływałem tam trochę kajaczkiem, widziałem że nawet daleko od brzegu ( przynajmniej od strony Międzywodzia )jest dość płytko - góra 1,5metra. Gdzie się udać , w który rejon żeby były jakieś spadki, dołki. Może wypłynąć gdzieś dalej łódką i tu pytanie gdzie taką wypożyczyć. Bez echosondy nie znajdę dołków, więc pytanie mniej więcej gdzie jest większa szansa je trafić a gdzie będę pływał po blacie rozległym na kilometr :D
Wiem że są dodatkowe opłaty bo ta woda nie należy do PZW czy coś się zmieniło ?
Aha i może jakiś godny polecenia sklep wędkarski na odcinku Międzyzdroje - Dzwinów?


#2 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:03

Od 29 lipca będę w Dziwnowie :D
Również poszukuję info.
Na razie wiem ze w rzece Dziwnej pływają bolenie, okonie i sandacze

#3 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 lipiec 2012 - 10:54

w Dziwnej pływa w zasadzie wszystko - poza typowymi lososiowatymi... choć sporadycznie trocie też się trafiaja...

niestety w srodkowym biegu plywaja tam przede wszystkim sieci rybaków


polecałbym skupić sie na początku i końcu jej biegu

#4 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 14 lipiec 2012 - 14:52

Od 29 lipca będę w Dziwnowie...


No proszę, wychodzi na to że urlopujemy w tym samym czasie.
Ja nastawiam się na ujście Dziwnej jak i port, wprawdzie biorę ze sobą niezbędną minimalną część sprzętu i będę gonił głównie okonie (tylko spining).
Wprawdzie mifek już zepsuł mi część wakacji swoim postem no ale co z tego łowienia wyjdzie to zobaczymy :unsure:.


#5 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 lipiec 2012 - 19:27

...a wszystkiemu winien - jak zwykle - mifek... ;)

ehhh Wy ... ;)

#6 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 15 lipiec 2012 - 21:50

No pewnie, że winien Mifek <_<
Dość brutalnie nas ze złudzeń wyleczył :D
Ja tam się i tak nastawiam na bolenie, okonie i resztę - w tej właśnie kolejności.
@Zwierzu - to do zobaczenia pod mostem albo w porcie. :D

#7 OFFLINE   jakubwr

jakubwr

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 187 postów
  • LokalizacjaWrocław/Siechnice

Napisano 30 lipiec 2012 - 13:35

Nie wiem jak koledzy połowili w kanale i w porcie w Dziwnowie ale ja praktycznie wcale :( Zalew okazał się z mojej strony (Międzywodzie) tak niedostępny że praktycznie tylko raz wybrałem się do małego portu ale tam ruch żaglówek i motorówek tak gęsty że nie było szans na łapanie. Jestem tak nienasycony że teraz tylko czekam na mały pretekst i fruuuu nad Odrę:)

  • buldi lubi to

#8 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 13 sierpień 2012 - 15:55

Wróciłem i ja :D
Na rzece Dziwnej trwał remont mostu zwodzonego. Pływało w jego okolicy kilka łódek - ale jakieś okonki mniejsze od potężnych uklei (tam pływających) łowiono. Sam gruntówki nie używam ale widziałem łowione przy mnie piękne nawet do 1 kg płocie z lewego końca mola (niby zakaz wstępu), łowili na białe robaki. Sam jednego dnia trafiłem na żerowanie okonków do 20 cm w morzu, łowiłem też z mola na paprochy z oliwką na troku bocznym. W sumie - cienko. Jedyna ciekawostka to sposób zakupu zezwoleń. Najpierw 16 pln na poczcie lub w banku, na szczęście były wzory przelewów. Potem co najmniej godzina stanie w kolejce w Urzędzie Morskim w Dziwnowie gdzie starszy pan pracowicie wypełniał zezwolenia, około 15 min na osobę, włącznie z peselem i nr. dowodu osobistego. Czysty socjalizm! Aha, biuro czynne 3 dni w tygodniu od 8 do 13 czy jakoś tak.

#9 OFFLINE   Slavobeer

Slavobeer

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1124 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Sławomir
  • Nazwisko:Sławozbir

Napisano 13 sierpień 2012 - 21:22

Ja byłem w Międzywodziu w ubiegłym roku z wędkami :mellow:
Też łaziłem wzdłuż Kanału lewym brzegiem w stronę ujścia. Gówno złowiłem (nie licząc małych okonków). Uciąg wody był taki, że główkę to ze 25-30 g trzeba by mieć żeby jej nie zdmuchnęło :D.
Próbowałem też na jeziorze w lesie. Bardzo urokliwe miejsce. Były okonie i szczupaki.

A jak już miałem dość polowania na okonie, bolenie i szczupaki na kanale, postanowiłem zabawić się z synem i poszliśmy do małego portu i nałowiliśmy się uklejek. Brały jak szalone w każdym rzucie i mieliśmy pyszną kolacyjkę z rybek smażonych jak frytki. Pycha :D
Wiem, że na forum nie wypada tak pisać, ale raz na 5 lat taka uklejkowa kolacja to fajna sprawa:)

Pozdrawiam

Slavo

#10 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 17 sierpień 2012 - 19:56

W takim razie i ja dorzucę swoje trzy grosze.

Już przed wyjazdem nastawiłem się mentalnie i sprzętowo na okonie, łowiłem głównie na kanale za mostem w kierunku ujścia do morza, oraz obok stacji benzynowej.
Remont mostu skutecznie zniechęcił mnie do przebywania w tej strefie.
Pierwszy tydzień kapitalny, sporo okonia w granicach 22-26cm, największy złapany about 34cm.
Oprócz okoni jako przyłów trafił mi się sandaczyk 24cm (więc gdzieś te większe byczki również muszą być).
W drugim tygodniu rz.Dziwna zaczęła płynąć od morza w głąb lądu, no i hossa na kanale zakończyła się, wtedy właśnie
łowienie przy stacji przynosiło lepsze rezultaty, ponadto z moich obserwacji wynika że każde przepłynięcie dużej jednostki silnikowej z większą prędkością powodowało zastój w braniach okoni.
Łowiłem jigując, na boczny trok i drop shota, (w zależności od wiatru i uciągu wody) każda z metod przynosiła rezultaty.
Próbowałem kilka razy w porcie ale ilość zielska przy brzegu jak również ścierwa wyrzuconego do wody (stare kurczaki, warzywa itp) przez jakąś restauracje/jadłodajnie skutecznie uniemożliwiała kontrolę nad prowadzeniem przynęty.
Szkoda że nie miałem pontonu/łódki z dużą dozą prawdopodobieństwa śmiem twierdzić że podwoiłbym wynik.


A teraz co mnie boli :
- niestety nie widziałem żadnej większej kontroli, a szkoda bo masa osób ma w d...ie zezwolenie na połów.
- zakup zezwolenia tylko przez 3 dni (od 9:00 do 13:00) w tyg to kpina, takie sprawy powinno się załatwiać od ręki w okolicznym kiosku ruchu, czy też stacji paliw
czynnej 24h.
- ilość straconych przynęt -> około mnóstwo, muszę poważnie uzupełnić przynęty, microjigi i ciężarki do DS.
- świeżą morską rybę z kutra do konsumpcji można kupić jedynie wczesnym rankiem, bo to co ogólnie sprzedają w Dziwnowie nie ma nic wspólnego ze świeżością i jest dowożone na miejsce chociażby z pewnej firmy ze Szczecina :(.

Próbowałem też na jeziorze w lesie. Bardzo urokliwe miejsce. Były okonie i szczupaki.

Miejsce owszem urokliwe ale w urzędzie morskim poinformowano mnie że tam łowić nie wolno, obszar objęty programem Econatura (czy coś w ten deseń).

Poniżej największy złapany okoń na ujściu Dziwnej i proszę nie czepiać się zdjęcia, okuń ;) leży na mojej ręce a nie na deskach (drugą ręką robiłem zdjęcie denkiem od butelki po piwie - stąd i jakość).
Dołączona grafika
Na poniższym zdjęciu mniejsza sztuka.
Dołączona grafika

Widok z miejsca z którego najczęściej łowiłem.
Dołączona grafika

Ogólnie mogę powiedzieć że jestem content z ilości i jakości łowionych okoni, i tak łowiłem ich znacznie więcej niż na rodzimym terenie.

Użytkownik Zwierzu edytował ten post 12 listopad 2012 - 21:30

  • kostom63 lubi to

#11 Guest_Grendziu_*

Guest_Grendziu_*
  • Guests

Napisano 09 kwiecień 2013 - 10:35

Witam, zamierzam od czwartku wieczora rozpocząć sezon spinningowy, a bardziej w piątek rano 12.04.2013r. nocując ze znajomym w "Ranczo Panorama" na wyspie Chrząszczewskiej (ranczo ma bezpośredni dostęp do wody). Wyjeżdżamy z okolic Poznania długim zasłużonym "niezniszczalnym" PAJERO. Penetrować chcemy teren do 60km, czyli zalew kamieński łączne z rzeką Dziwną wpadającą bezpośrednio do morza, może udany się na Wolin, jak nie będzie wiało to na plażę do Dziwnowa.... Poszukiwać będziemy oczywiście drapieżników mniejszych i większych nie objętych okresem ochronnym.

Jeśli ktoś chce z Nami jechać to  miejsca jeszcze wolne. 

Jeśli ktoś zna tamte tereny to z chęcią czekamy na podpowiedzi, gdzie co można złowić? 

Pozdr.



#12 OFFLINE   henluk

henluk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Henryk

Napisano 10 kwiecień 2013 - 10:28

a jakie drapieżniki oprócz okonia nie są objęte okresem?

sa tam klenie lub jazie?



#13 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 10 kwiecień 2013 - 11:06

sa.... ale nie wszędzie :)



#14 Guest_Grendziu_*

Guest_Grendziu_*
  • Guests

Napisano 10 kwiecień 2013 - 22:19

Zawsze można pojechać do Mrzeżyna nad rzeczke lub do Dziwnowa i próbować szczęścia na morzu... ale do tego potrzebne jest kilka dni słonecznych tak aby Śledzik przyszedł na tarlo...
...

#15 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 kwiecień 2013 - 12:58

Kto by sie w sledzie bawił jak krawezniki sie ruszaja :P



#16 OFFLINE   henluk

henluk

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 35 postów
  • LokalizacjaPołudnie
  • Imię:Henryk

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:39

mifek chyba nie zajarzyles



#17 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 12 kwiecień 2013 - 13:47

mifek chyba nie zajarzyles

jest to możliwe....



#18 OFFLINE   filip0985

filip0985

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2017 - 10:54

Witam

Chciałbym się spytać kolegów wędkujących na wodach Zalewu Kamieńskiego czy rzece Dziwnej czy złowili kiedykolwiek sandacza albo suma? Trochę już łowię na tych wodach i nigdy nie widziałem tych ryb, ani nawet nie słyszałem. A przecież z jednej strony Zalew Szczeciński, z drugiej Bałtyk, które to wody obfitują chociażby w sandacze. Być może te wody są zbyt płytkie na te ryby? Jakie są Wasze spostrzeżenia?

Edit:

Dodam, że interesują mnie wody Dziwnej poniżej Wolina do Zalewu Kamieńskiego bo w Dziwnowie to wiadomo, że łatwiej o sandacza ze względu na bezpośrednią bliskość Bałtyku, choć i tam nie widziałem żeby ktoś złowił sandacza na wędkę.


Użytkownik filip0985 edytował ten post 29 kwiecień 2017 - 10:57


#19 OFFLINE   pajczi

pajczi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 kwiecień 2018 - 11:12

Kto administruje na tych wodach i sprzedaje zezwolenia wędkarskie, Jezioro Dąbie jest wpisane jako podlegające RZGW, ale nie ma na nim ustalonego obwodu rybackiego, albo ja nie mogłem go znaleźć.

Załączony plik  Jezioro Dąbie.jpg   35,45 KB   17 Ilość pobrań

Załączony plik  Zalew Kamieński.jpg   32,58 KB   18 Ilość pobrań

 

Pozwole sobie odpowiedzieć już na 1 pytanie, bo to ustaliłem:

Dąbie podchodzi już pod morskie wody wewnętrzne - czyli administruje tym OIRM http://szczecin.oirm.gov.pl/o-nas/
tutaj opisana kwestia zezwoleń - http://szczecin.oirm...e-dla-wedkarzy/

Użytkownik pajczi edytował ten post 22 kwiecień 2018 - 12:07


#20 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 09 czerwiec 2019 - 11:01

Witam,wybieram się na urlop do Dziwnowa ,zabieram ze sobą spining i gruntówki,czy ktoś łowiących tam podpowie jak przygotować się sprzętowo na rzekę dziwną tzn jakie kije lepiej zabrać,jakie gramatury ołowiu najczęściej się tam stosuje,czy nastawiać się na lekko czy raczej grubo? lepiej łowić na gumy czy woblery?w planach mam zabrać dwa spiningi :okoniówkę i drugi kij raczej uniwersalny który ogarnie coś grubszego.Czego wogóle się spodziewać? trochę poczytałem w necie i szału nie ma co do ryb ale w wiekszosci to stare wpisy,dlatego liczę tu na pomoc.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych