Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Nowe WW


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 16 kwiecień 2021 - 18:42

Kupiłem dziś WW zredagowane przez nowego/starego redaktora naczelnego... poza wstępniakiem nie widzę zmian ;)

Ktoś kupił? Przeglądał w sklepie/kiosku? Z czystej ciekawosci?

Teoche sie zmieniło ogolnie. WŚ ma swoje problemy... a WW przeszły pod ZG PZW. Oby coś jeszcze za rok zostało na rynku.

#2 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 16 kwiecień 2021 - 19:28

Na zmiany w gazecie myślę, że trzeba będzie poczekać 2-3 numery. Obecny majowy na pewno był redagowany przez starą ekipę.. Ja już widzę pewne rzeczy na plus np. Krzyszczyka

#3 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 16 kwiecień 2021 - 19:32

Mam kupę gazet wędkarskich z jeszcze lat 70/80 i ostatnie Świat Spinningu lata 90 z bezcennymi artykułami Piotra Piskorskiego i szczerze mówiąc informacje które obecnie są zawierane, powielają się. Nie rozumiem, jeśli WW jest obecnie finansowane przez PZW, tj. z naszych składek, dlaczego mam za to płacić?

 

Może, gdyby WW było wydawane, jako podcast, którego mógłbym sobie posłuchać w drodze, skusiłbym się.



#4 OFFLINE   karoleq007

karoleq007

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 16 kwiecień 2021 - 19:49

Za smażalnie ryb ze swoich składek płacisz podwójnie :) za jej utrzymanie i ryby, które są w niej smażone :) swoja drogą informacje sprzed 30 lat mogą się powielać, żeby mógł o nich dowiedzieć się ktoś, kto np. był wtedy jeszcze plemnikiem :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
  • Hesher lubi to

#5 OFFLINE   sebek7575

sebek7575

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 246 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Sebastian

Napisano 16 kwiecień 2021 - 21:47

Ja n.p. wcale nie jem ryb słodkowodnych...z zasady.
Ale WW powinny być znacznie tańsze biorąc pod uwagę nasze składki i dopłaty na inne łowiska

#6 OFFLINE   Bootleg

Bootleg

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 657 postów
  • LokalizacjaNDM/Brodnickie

Napisano 16 kwiecień 2021 - 22:18

Nie dam sobie ręki uciąć ale chyba całkiem niedawno pisali, że gazeta nie jest w żaden sposób finansowana przez PZW

#7 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 16 kwiecień 2021 - 22:24

Myślałem że to żart jakiś a tu faktycznie nowy redaktor naczelny. Ja dużo z tekstów Jacka Kolendowicza się nauczyłem i bardzo szanuje go jako wedkarza i redaktora ale trzeba nie mieć za grosz wstydu żeby stanąć na czele gazety którą się przez tyle lat opluwało.
Niemniej kibicuje gazecie, w ostatnich latach WW biły na glowę merytorycznie(jak dla mnie) WŚ i ten niewypał 360.
  • Paweł Bugajski, venom_666 i cyprys19 lubią to

#8 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 17 kwiecień 2021 - 01:06

Nie dam sobie ręki uciąć ale chyba całkiem niedawno pisali, że gazeta nie jest w żaden sposób finansowana przez PZW

Kowalczyk mówił o tym u siebie na live.



#9 OFFLINE   Lokityrem

Lokityrem

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 55 postów

Napisano 17 kwiecień 2021 - 01:15

Za smażalnie ryb ze swoich składek płacisz podwójnie :) za jej utrzymanie i ryby, które są w niej smażone :) swoja drogą informacje sprzed 30 lat mogą się powielać, żeby mógł o nich dowiedzieć się ktoś, kto np. był wtedy jeszcze plemnikiem :)

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Za same odłowy tarlaków, w Toruniu łosoś+ troć, również, pucharki na zawodach, grochowe czy kiełbaski i różne inne idiotyczne rzeczy, na które środki mogłyby być przeznaczone chociażby na realną ochronę wód czy zarybianie. Młodzi adepci czy swiezi adepci, prędzej otworzą YouTube, jak kupią gazetę. Niech się bawią, ja im kabzy nabijać nie będę.



#10 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 kwiecień 2021 - 07:46

Już przed wojną zarząd ZSTW zobligował się i zaczął od 1936 roku wydawać Wiadomości Wędkarskie. I w statucie, którego przytłaczająca liczba członków nigdy nie czytała i nigdy nie nie skuma ślad tej tradycji pozostał.. 

Te wszystkie "idiotyczne rzeczy" które non stop w sieci wypisują teoretyczni niedioci, mają prawne umocowanie. Nie mamy i nie będziemy mieć monopolu na ryby, ani też nikomu nie możemy z dobrodziejstw powszechnego dostępu do dobra wspólnego.  korzystać. Lepiej byłoby gdyby inny podmiot robił te odłowy. smażalnie i badania? 



#11 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 17 kwiecień 2021 - 09:18

dobre...

to tak jakby Kim Dzong Un został szefem Amnesty International...


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Mysha, Paweł Bugajski i 7 innych osób lubią to

#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 kwiecień 2021 - 09:55

 Gimbaza od Design Fishing & Aliexpress !!  



#13 OFFLINE   ASAPfishing

ASAPfishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • Lokalizacja.
  • Imię:Asap
  • Nazwisko:Asap

Napisano 17 kwiecień 2021 - 15:20

Nie do końca. Można by przyjąć takie rozumowanie kilka miesięcy temu. Co by nie mówić, to wdaje się, że ZG PZW "przejął" WW od OM i zwolnił redaktora. Zobaczymy co z tego wyjdzie i jak to się skończy.



#14 OFFLINE   S.N.

S.N.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4521 postów
  • LokalizacjaMazowieckie. Lubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 17 kwiecień 2021 - 15:26

Już przed wojną zarząd ZSTW zobligował się i zaczął od 1936 roku wydawać Wiadomości Wędkarskie. I w statucie, którego przytłaczająca liczba członków nigdy nie czytała i nigdy nie nie skuma ślad tej tradycji pozostał..
Te wszystkie "idiotyczne rzeczy" które non stop w sieci wypisują teoretyczni niedioci, mają prawne umocowanie. Nie mamy i nie będziemy mieć monopolu na ryby, ani też nikomu nie możemy z dobrodziejstw powszechnego dostępu do dobra wspólnego. korzystać. Lepiej byłoby gdyby inny podmiot robił te odłowy. smażalnie i badania?


Wszystko pasuje tylko najlepiej jakby odławiał i smażył mniej 😀
  • Aries lubi to

#15 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4878 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 17 kwiecień 2021 - 19:38

Do tego trzeba mniej tylko większej liczby człowieków nienażartych .. ale skąd ich wziąć..  :wacko:  



#16 OFFLINE   Catrol

Catrol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaJanów / Mińsk Maz.
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Jot.

Napisano 17 kwiecień 2021 - 21:16

Podmiot taki czy inny będzie smażył adekwatnie do popytu...tak mi się wydaje ;)

 

Dopóki polskie społeczeństwo nie zaprzestanie żreć ryb słodkowodnych, z raczej niezbyt czystych polskich wód śródlądowych to smażalnie będą miały rację bytu...



#17 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 kwiecień 2021 - 09:22

Podmiot taki czy inny będzie smażył adekwatnie do popytu...tak mi się wydaje ;)

Dopóki polskie społeczeństwo nie zaprzestanie żreć ryb słodkowodnych, z raczej niezbyt czystych polskich wód śródlądowych to smażalnie będą miały rację bytu...

Uważasz, że odłowy morskie są mniej szkodliwe?
Polecam obejrzeć
https://youtu.be/1Q5CXN7soQg
Niestety jakiekolwiek odłowy komercyjne to w tej chwili przemysł na niewyobrażalną skalę. A to co trafia do sprzedaży, to tylko część tego co ginie przy okazji odłowów.

Użytkownik Artech edytował ten post 18 kwiecień 2021 - 09:25

  • witeg lubi to

#18 OFFLINE   dawiniel

dawiniel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 117 postów
  • LokalizacjaNieborowice
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Kozłowski

Napisano 25 maj 2022 - 05:53

Witam,

 

Wyjątkowo w tym roku w drugiej połowie maja w naszym kraju wydaje mi się za jak najbardziej słuszne otwarcie tytułu Sandacze 2022. Powód jest dość wyjątkowy. Właśnie wczoraj rozmawiałem z moim sędziwym kolegą po kiju Janem Wyderką, który od kilku dni próbował się bezskutecznie ze mną skontaktować.

W związku z tym, że nie widzieliśmy się od zeszłorocznej sandaczowej eskapady miał mi sporo rzeczy do powiedzenia. Jedną z nich była ciekawa informacja o tym, że w 6-tym numerze Wiadomości Wędkarskich ukazał się w końcu artykuł jego pióra na temat prawdziwej historii koguciarstwa w naszym kraju.

Wcześniej wiele teorii mniej lub bardziej prawdopodobnych pojawiało się w gazetach i na forach. Janek jednak po konsultacjach i prośbach redaktora naczelnego Jacka Kolendowicza znalazł chwilę aby przelać to na papier.

Życzę więc miłej lektury, kręcenia fajnych kotomyszy i grubych mamusiek sandaczowych.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych