Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Boleniowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
570 odpowiedzi w tym temacie

#561 OFFLINE   MichałAspiusFishing

MichałAspiusFishing

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 923 postów
  • Lokalizacjafacebook.com/aspiusasp
  • Imię:Michał

Napisano 18 sierpień 2020 - 07:47

Ołowianki nadal są dość skuteczne, na Francuski czy Włoskich rzekach to przyneta top3 :)

Sam łowie czasem mikro ołowianka, ilościowo młóci strasznie z jakościowym łowieniem juz gorzej ale i tak jest fajna odskocznia od bezsterowców.


  • teki77 lubi to

#562 OFFLINE   kezmo

kezmo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 487 postów
  • LokalizacjaOkolice Olsztyna
  • Imię:Radek

Napisano 18 sierpień 2020 - 09:07

Chłopy wszyscy przecież dobrze wiemy, że nie ma przynęty doskonałej, która łowi zawsze i wszędzie. Przynęta, która w określonych warunkach jest bezcenna w innych często bywa bezwartościowa. To jeden z powodów dla których zacząłem strugać wobki. Na moje rzeczki, na których łowię od lat robię wobki nawet pod konkretne miejsca. Wszyscy też dobrze wiemy, że są dni kiedy np obrotówka jest niezastąpiona i są dni kiedy nie ma w ogóle wzięcia. To całe piękno tego sportu... 



#563 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 27 sierpień 2020 - 15:34

Boleń, jako ryba drapieżna karpiowata jest zdecydowanie najmłodszym filigenetycznie drapieżnikiem w naszym kraju stąd, każdy kto nie zaprzecza teorii ewolucji, przyzna, że chcąc niechcąc musi być najwyżej w rankingu IQ. Niezależnie od powyższego, co moim zdaniem, nie ma wpływu na interakcje boleń vs przynęta, głównym powodem jest tu wysoka specjalizacja gatunku co do sposobu polowania. Podsumowując, brak analogii w łowieniu boleni i pozostałych drapieżników powoduje, że uniwersalna obrotówka nie jest dobrą przynętą na bolenie tak samo jak większość pozostałych przynęt. Samo złowienie ryby w sprzyjających warunkach nie stanowi o wartości przynęty, dopiero łowienie ryb wszędzie tam gdzie pływają daje potwierdzenie rzeczywistej wartości.

Kuba zgodze sie z Toba tyle że nie zrobisz przynęty która będzie łowiła wszędzie bo to zawsze bedzie sztuczna przynęta i jej praca i tym samym atrakcyjność jest determinowana przez różne czynniki. Poza tym żeby porządnie przetestować przynęte trzeba by jej wyłacznie używac przez większosc sezonu. Ja dość czesto żagluje różnymi przynętami, gdybym sie ograniczył do jednej łowiłbym dużo mniej.
Ty łowisz bolenie w stojącej wodzie ale domyślam się ze w powierzchniowych warstwach do 1m. A co z rybami które polują głębiej? Nie pisze juz nawet o rzekach gdzie zmiennosc miejsc i głebokości wręcz wymuszają użycie róznych przynęt.

Użytkownik wujek edytował ten post 27 sierpień 2020 - 15:38


#564 OFFLINE   Qcyk

Qcyk

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 3199 postów
  • LokalizacjaBug / Wisła
  • Imię:Daniel

Napisano 27 sierpień 2020 - 16:39

Mogę się mylić ale chyba zdążą się że Kuba łowi głębsze ryby przynętami które są dedykowane głównie powierzchniowym łowom

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

#565 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 27 sierpień 2020 - 17:19

Tak, łowię też głęboko późną jesienią za pomocą właśnie przynęt powierzchniowych. Łowię w rzekach, kanałach, jeziorach i w morzu. Dzisiaj złowiłem 16szt, część w kanale część w bagnie.

Załączony plik  IMG_20200827_150733.jpg   64,59 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200827_135255.jpg   92,98 KB   18 Ilość pobrań

Załączony plik  IMG_20200827_123500.jpg   127,12 KB   18 Ilość pobrań
  • Sławek Oppeln Bronikowski lubi to

#566 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 sierpień 2020 - 06:33

Trudno mi sobie wyobrazić łowienie boleni w Wiśle czy Odrze na głebokości 2-3m za pomocą powierzchniowych woblerów.

#567 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 28 sierpień 2020 - 08:43

Będzie okazja to zademonstruję, większość przynęt powierzchniowych dość szybko opada i bez najmniejszego problemu można łowić nimi głęboko. Wiem, że zdecydowana większość wędkarzy lubi łowić ryby z przemiałów i wszędzie tam gdzie nurt przyspiesza, ja nie należę do owej grupy, wydaje mi się, że duże ryby wolą spokojniejsze miejsca.

#568 ONLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 sierpień 2020 - 17:20

Łowiłem tak nie raz pozwalajac na opadanie przynety, niestety to na Wiśle nie działa, a jak cos złowisz to beda to przypadkowe ryby. Bolenie tak sie ustawiaja ze zanim do nich dojdziesz taka przyneta to nurt ja zepchnie albo wywali do gory. Dojsc do dna to nie problem tylko trzeba to zrobic w taki sposob zeby przyneta przeciela miejsce gdzie stoja bolenie, a w 90% bezsterem przejdziesz za wysoko. I nie mam tu na mysli przelewów ale te tzw uspokojenia, ale juz nie draze tematu niech kazdy łowi jak uważa.

Użytkownik wujek edytował ten post 28 sierpień 2020 - 17:25


#569 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 07 maj 2021 - 12:59

Wobler typu cykada .Obciążenie zaznaczone teraz pytanie :)
Gdzie dać górne oczko aby pracował powiedzmy optymalnie ,przed brzusznym oczkiem ,na jego wysokości czy troszeczkę do tyłu(za brzusznym oczkiem )
Z góry dzięki za podpowiedz ;)
Załączony plik  3BE4E661-2D1C-4CF5-80E9-B319038F9AEA.jpeg   75,37 KB   14 Ilość pobrań

#570 OFFLINE   patzaw26

patzaw26

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1074 postów
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:Zawadzki

Napisano 07 maj 2021 - 16:32

Ja robiłem kiedyś tzw. Jeżyka czyli poświęcasz jeden korpus i na zwykłych wkręcanych/wklejanych oczkach robiłem rząd oczek na grzbiecie. Później nad woda sprawdzałem na którym oczku jak pracuje :)

#571 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 07 maj 2021 - 18:29

Szpiega tak mi doradził ;) dzięki brahu
  • patzaw26 lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych