Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 23 luty 2009 - 21:38

czy ktos zna ta (chyba ChRL) firme? czy to jakis dotychczasowy OEM wchodzacy na rynek z wlasnymi produktami?

http://www.youtube.c...h?v=7QZVLimRzjI


  • Bolesław lubi to

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 23 luty 2009 - 22:42

Pitt,

Ten test już był prezentowany, może nie na j.pl, ale widziałem go rok temu. Chłopaki są z Kuala Lumpur, Malaysia. Twierdzą, że używają blanków z Japan. Chyba specjalizują się w wędkach do połowów morskich, od tego zaczynali, ale dłubią coś także przy spinningach.

#3 OFFLINE   Taps

Taps

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1190 postów
  • LokalizacjaKraina Wiecznych Łowów
  • Imię:Michał
  • Nazwisko:Osiński

Napisano 23 luty 2009 - 22:46

http://www.xzoga.com/index.php
  • maximus, Bolesław i Skalmar76 lubią to

#4 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 luty 2009 - 09:56

Skoro już temat został ruszony... Xzoga to nasza niespodzianka na ten sezon jesli mogę tak powiedzieć, mamy właśnie realizowaną pierwszą dostawę blanków od nich, będziemy jedyną firmą w tej cześci Europy jak się nie mylę z prawie całą ofertą ich blanków. Faktycznie firma jest z Malezji ale jest jedyną na świecie produkującą tego typu blanki. Jak pierwszy raz widziałem te filmiki z YouTuba to śmiać mi się chciało i potraktowałem to jak wielką ściemę. Mój sceptycyzm trwał do czasu czasu aż pierwszy ich blank TakaG 10kg nie wpadł mi w ręce. Powiem krótko: szczena mi opadła, zresztą jak każdemu chyba kto mógł u mnie ten blank zobaczyć. Blanki sa projektowane jako kije do lekkiego morskiego łowienia , w większości są to krótkie 1-czesciówki o dł ok 180cm, jednak w dostawie mamy tez dwa modele 2-czesciowe o dł 7'6.

Blanki wyglądają bardzo subtelnie, sa lekkie ale mają niespotykaną nigdzie konstrukcję z niesamowicie grubymi ściankami, prawie pełny grafit. Wspomniany wcześniej model przy dł 6'ma śr dolnkia 12mm, szczytówki 2 mm waży coś ok 90 gr i ma cieżar rzutowy...230 gr. Wygląda jak delikatna sandaczówka a jest kijem którym można machać wielkimi przynętami i wyjać kilkunastokilogramową rybę bez zająknięcia. Przy tym nie są to mocne , suche kołki lecz kije pięknie i głęboko pracujące których olbrzymia moc wynika z grubej ścianki amortyzującej jak guma.

Dla mnie to idealne kije na morze z małych łodzi- chcemy przygotować partie do testowania ich z naszej jednostki- oraz jako...jerkówki Też zrobimy parę testowych zaraz po dostawie, moim zdaniem sa idealne do tego celu, jednak poczekam z ostatecznymi wyrokami do testów na początku sezonu. Cennik i pełna oferta znajdzie się wkrótce u nas na stronie. Obiecuję ze po testach postaram się wiecej napisać na ich temat, strasznie ciekawią mnie też najdelikatniejsze modele 4,6,8 kg.....

Pozdr



#5 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 24 luty 2009 - 11:49

No to Daniel czekam na te testy z niecierpliwością, bo coś do przynęt jeszcze cięższych chyba bym w przyszłości łyknał :D
Ale już kończę prywatne OT :D


#6 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4433 postów

Napisano 24 luty 2009 - 11:51

Witam,

@Daniel- bedziesz mial moze okazje przywiesc jakies blanki na zlot? Chetnie bym zobaczyl to na zywo :D

Pozdrawiam,

Bujo

#7 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 luty 2009 - 14:02

jeśli do tego czasu dojdzie przesyłka i zdążymy załatwić wszystkie procedury celno-podatkowe to jak najbardziej przywiozę

Pozdr



#8 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18579 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 luty 2009 - 15:29

Danielu,

trzymam za słowo w sprawie testów. Liczę że popełnisz u nas artykuł na temat tych blanków i wędek które na nich robisz. Możesz napisać więcej na temat tych modeli 7'6 ???

Pozdrawiam

#9 OFFLINE   Tommek

Tommek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 24 luty 2009 - 18:18

No,no jerkówki moga być ciekawe,ciekaw też jestem cen za te blanki

#10 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 24 luty 2009 - 18:40

dziekuje bardzo za info :D
@daniel
a jak wyglada sprawa od strony produkcji, na ich stronie stoi japan, ty piszesz, ze sa 'jedyną na świecie produkującą tego typu blanki' ... i ze sa z malezji ... tzn. sami robia, czy daja robic?

#11 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 luty 2009 - 19:36

Piotr, nie wiem tego do końca , wiem że używają japońskich mat grafitowych, natomiast nie jestem do końca pewien miejsca produkcji, na pewno gdzieś w Azji Napisałem jedyną bo nie słyszałem o innej firmie która robi konstrukcje podobne do Xzogi - ale nikt nie jest nieomylny, może ktoś ma więcej info ode mnie Ja mam dość pragmatyczne podejście do blanków: dobry blank pozostaje dobrym niezależnie czy wykonano go w stanie Wisconsin czy Afganistanie, ważna jest konstrukcja, niezawodność,własności użytkowe, ja nie mam obsesji jedynie słusznego kraju produkcji...Xzoga to blanki dość specyficzne, o bardzo wąskim zastosowaniu i dla wąskiej grupy klientów, zobaczymy jak przyjmą się na naszym rynku, będzie to zaledwie uzupełnienie szerokiej oferty innych producentów o szerszym przeznaczeniu.

Ceny będą na poziomie sugerowanych przez producenta w $ powiększone jedynie o podatek Vat i cło. Powinien to być poziom od ok 350 do 750zł w zależności od modelu.

Pozdr


#12 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4889 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 24 luty 2009 - 20:01

Daniel , ty szczęśliwy człowiek jesteś !! Mnie wprost zżera ta obsesja , a co gorsza nie widzę dobrego lekarstwa . Albo na mnie nie działają ..

#13 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 24 luty 2009 - 21:10

Sławek, a może to lekarstwo to placebo jakieś zwykłe, ponoć wiara czyni cuda :mellow:
Jakby z jakieś 10 lat temu ktoś mi powiedział że to Japonia która kojarzyła mi sie totalnie nie-wędkarsko będzie wyznaczać trendy i poziom jakościowy wędek potraktowałbym to jako dowcip wszech czasów

Pażywiom-uwidim jak mawiali strożytni Czechosłowacy

Pozdr

#14 OFFLINE   zamki

zamki

    klepacz blaszek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 748 postów
  • Lokalizacjablisko fabryki slidera
  • Imię:Zbyszek
  • Nazwisko:Orzoł

Napisano 24 luty 2009 - 21:22

Dla mnie to idealne kije na morze z małych łodzi- chcemy przygotować partie do testowania ich z naszej jednostki- oraz jako...jerkówki Też zrobimy parę testowych zaraz po dostawie, moim zdaniem sa idealne do tego celu, jednak poczekam z ostatecznymi wyrokami do testów na początku sezonu. Cennik i pełna oferta znajdzie się wkrótce u nas na stronie. Obiecuję ze po testach postaram się wiecej napisać na ich temat, strasznie ciekawią mnie też najdelikatniejsze modele 4,6,8 kg.....

Pozdr



To w przyszłym tygodniu popracuję nad jakąś oblanką dorszową pod któryś delikatniejszy model z tych kijków. :mellow: Wytyczne proszę na priv. :unsure:


#15 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 17 sierpień 2009 - 04:47

Daniel,

Czy usłyszymy coś nowego na temat tych blanków? Sezon połowów morskich z małych łódek w pełni, więc może są już jakieś opinie?
:D

#16 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 sierpień 2009 - 10:13

Co niektórzy spragnieni?
Sezon ogórkowy trwa :lol:


#17 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 29 sierpień 2009 - 16:58

Skoro już temat został ruszony... Xzoga to nasza niespodzianka na ten sezon jesli mogę tak powiedzieć, mamy właśnie realizowaną pierwszą dostawę blanków od nich, będziemy jedyną firmą w tej cześci Europy jak się nie mylę z prawie całą ofertą ich blanków. Faktycznie firma jest z Malezji ale jest jedyną na świecie produkującą tego typu blanki. Jak pierwszy raz widziałem te filmiki z YouTuba to śmiać mi się chciało i potraktowałem to jak wielką ściemę. Mój sceptycyzm trwał do czasu czasu aż pierwszy ich blank TakaG 10kg nie wpadł mi w ręce. Powiem krótko: szczena mi opadła, zresztą jak każdemu chyba kto mógł u mnie ten blank zobaczyć. Blanki sa projektowane jako kije do lekkiego morskiego łowienia , w większości są to krótkie 1-czesciówki o dł ok 180cm, jednak w dostawie mamy tez dwa modele 2-czesciowe o dł 7'6.

Blanki wyglądają bardzo subtelnie, sa lekkie ale mają niespotykaną nigdzie konstrukcję z niesamowicie grubymi ściankami, prawie pełny grafit. Wspomniany wcześniej model przy dł 6'ma śr dolnkia 12mm, szczytówki 2 mm waży coś ok 90 gr i ma cieżar rzutowy...230 gr. Wygląda jak delikatna sandaczówka a jest kijem którym można machać wielkimi przynętami i wyjać kilkunastokilogramową rybę bez zająknięcia. Przy tym nie są to mocne , suche kołki lecz kije pięknie i głęboko pracujące których olbrzymia moc wynika z grubej ścianki amortyzującej jak guma.

Dla mnie to idealne kije na morze z małych łodzi- chcemy przygotować partie do testowania ich z naszej jednostki- oraz jako...jerkówki Też zrobimy parę testowych zaraz po dostawie, moim zdaniem sa idealne do tego celu, jednak poczekam z ostatecznymi wyrokami do testów na początku sezonu. Cennik i pełna oferta znajdzie się wkrótce u nas na stronie. Obiecuję ze po testach postaram się wiecej napisać na ich temat, strasznie ciekawią mnie też najdelikatniejsze modele 4,6,8 kg.....

Pozdr


Podbijam temat. Czy coś nowego wiadomo na temat tej oferty? Na stronie Xrods cisza

#18 OFFLINE   TadekP

TadekP

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 31 sierpień 2009 - 16:44

Witam,
mam dostep do niektorych blankow z oferty tej firmy.

CU
TP

#19 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 31 sierpień 2009 - 16:57

A które modele i jakie ceny?

#20 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 wrzesień 2009 - 12:24

Witam,
oj bardzo dawno tu nie zaglądałem, muszę więc nadrobić zaległości...

W skrócie mówiąc bardzo mocno przymierzyliśmy się do tych blanków, dogadaliśmy z producentem, ustaliliśmy pierwsze zamówienie, ceny sprzedaży i...niestety trafiło to na moment kiedy kurs dolara dramatycznie skoczył w górę, stwierdziliśmy że poczekamy wówczas na to co będzie dalej, niestety dalej jak wiemy wysoki kurs się utrzymuje do dziś. Do tego nałożyło się to z uruchomieniem naszej oferty XRodsMarine czyli rejsów ,przygotowania i uruchomienie łodzi pochłonęły nam dużo więcej środków finansowych niż wstępnie zakładaliśmy i trzeba było najzwyczajniej z czegoś zrezygnować w pewnym momencie. Cóż, przepraszam więc tylko wszystkich którzy czekali na te blanki, w sumie mogłem się nimi pochwalić dopiero jak byłyby na miejscu w kraju a nie po samym dogadaniu się z producentem, mea culpa....

Jednak żeby nie było tak czarno to prawdopodobnie za kilka tygodni będą dostępne u nas blanki morskie bardzo podobne do Xzogi , a mianowicie morskie (i nie tylko- z tego co mi wiadomo) wyroby firmy Phenix:

http://www.phenixrods.com/products/rod-blanks/saltwater-fish ing-rod-blanks/

Mam nadzieje że więcej na ich temat napisze Łukasz Masiak będący w bieżącym kontakcie z producentem.

Co do dostępności samej Xzogi to sprzedaje je cały czas w pełnej ofercie Minstore Tackle z Malezji, jednak koszt wysyłki do Europy jest bardzo wysoki i przewyższa na ogół wartość samego blanku...

Pozdr

















Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych