Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
BLANKI

XZOGA blanki - charakterystyka

blank xzoga

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
687 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:02

Witam,
oj bardzo dawno tu nie zaglądałem, muszę więc nadrobić zaległości...

W skrócie mówiąc bardzo mocno przymierzyliśmy się do tych blanków, dogadaliśmy z producentem, ustaliliśmy pierwsze zamówienie, ceny sprzedaży i...niestety trafiło to na moment kiedy kurs dolara dramatycznie skoczył w górę, stwierdziliśmy że poczekamy wówczas na to co będzie dalej, niestety dalej jak wiemy wysoki kurs się utrzymuje do dziś. Do tego nałożyło się to z uruchomieniem naszej oferty XRodsMarine czyli rejsów ,przygotowania i uruchomienie łodzi pochłonęły nam dużo więcej środków finansowych niż wstępnie zakładaliśmy i trzeba było najzwyczajniej z czegoś zrezygnować w pewnym momencie. Cóż, przepraszam więc tylko wszystkich którzy czekali na te blanki, w sumie mogłem się nimi pochwalić dopiero jak byłyby na miejscu w kraju a nie po samym dogadaniu się z producentem, mea culpa....

Jednak żeby nie było tak czarno to prawdopodobnie za kilka tygodni będą dostępne u nas blanki morskie bardzo podobne do Xzogi , a mianowicie morskie (i nie tylko- z tego co mi wiadomo) wyroby firmy Phenix:

http://www.phenixrods.com/products/rod-blanks/saltwater-fish ing-rod-blanks/

Mam nadzieje że więcej na ich temat napisze Łukasz Masiak będący w bieżącym kontakcie z producentem.

Co do dostępności samej Xzogi to sprzedaje je cały czas w pełnej ofercie Minstore Tackle z Malezji, jednak koszt wysyłki do Europy jest bardzo wysoki i przewyższa na ogół wartość samego blanku...

Pozdr












Najtańszy blank Xzoga 4 kg w detalu na ebay kosztuje 74 dolce a koszt przesyłki do Polski to kolejna 37 zieleniaków.
Wprawdzie z mamy byłem cienki ale od kiedy to 37 jest większe od 74?

#22 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:22

Widzisz, jak ponad rok temu korespondowałem z Minestore to stawki do Polski za wysyłkę kiji jednoczesciowych pow 150 cm które podawali w mailach były zupełnie inne,sporo przekraczające 100$ , jeśli masz bardziej aktualne dane to super. Bynajmniej nie mam zamiaru się licytować ani znajomością matematyki ani nikogo zniechęcać do zakupu - blanki są naprawdę warte kupna.



Pozdr

#23 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 03 wrzesień 2009 - 21:34


Hej
@Migotka

Nawet jak przesyłka jest warta 37 $ to biorąc pod uwagę legalny import do Polski:
37 $ + 74 $= 111 $ dodać VAT i cło czyli średni licząc 111 x 1,3 =144,3 oraz koszty przelewu zagranicznego czy też karty kredytowej =co równa się 74 $ lub więcej


Co do Oferty Phenix więcej napiszę za jakiś tydzień dwa . kiedy blanki będą u mnie w pracowni .



Pozdrawiam

Łukasz


#24 OFFLINE   TadekP

TadekP

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:03

cyt:[Witam,
oj bardzo dawno tu nie zaglądałem, muszę więc nadrobić zaległości...]

Hmm..... ??
kolega DanielXR pisze średnio 0.45 wiadomości dziennie,
ale o postingu na temat blankow Xzoga (no powiedzmy) zapomnial (??)
Przed kilkoma dniami zaproponowalem blanki Xzoga kolegom forumowiczom. Wtedy Jemu sie przypomnialo…
Zalozylbym sie, ze nie uplynelo 95,5 minuty od momentu gdy informacja ta dotarla do kol. Daniela do czasu pojawienia sie powyzszego wytlumaczenia/sprostowania, a zarazem propozycji na inne, podobne, wrecz calkiem podobne a moze nawet lepsze blanki.
Z malym HAKIEM, trzeba na nie KILKA tygodni poczekac, prawdopodobnie(?!)

Xrods nie moze wiec dostarczyc zekomach blankow Xzg, a jako powod tego (w czesci) przytacza kurs USD [kurs dolara dramatycznie skoczył w górę]??!.
Zadnych skokow w gore po 20 Luty nie bylo! Od 24lutego09 (dzien wypowiedzi DanielXR)

Na koniec podaje DanielXR zrodlo, gdzie i za jaki koszt mozna Xzg blanki nabyc. Tradycyjnie juz moznaby to nazwac i w tym zdaniu tylko polowa prawdy.
Sorry Daniel, mącisz, u mnie spaliles!
---------------------------------------------
Dla zainteresowanych blankami Xzoga podaje, ze jestem w stanie dostarczyc (calkiem legalnie / Lukasz Masiak) wiekszosc z oferty producenta. Za kilka dni wstawie liste z cena,.
Szybszych informacji chetnie udziele via @ : T_Pol@wp.pl


Pozdrawiam
TP

Załączone pliki



#25 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 wrzesień 2009 - 12:10

Boże... niektórzy tu są normalnie w pracy!


brr

#26 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 wrzesień 2009 - 13:53

Kolego Tadku, nie bardzo wiem o co ci chodzi i nie mam zamiaru z Tobą niczego udowadniać,prowadzić statystyk ani brnąć dalej w takie klimaty.

Napisałem parę słów wyjaśnień bo wątek ruszył się po bardzo długim czasie a nie dlatego iż Ty zaproponowałeś komuś dostęp do tych blanków. Jeśli uważnie śledzisz to forum to chyba zauważyłeś że dawno nie zabierałem głosu ogólnie w tym dziale , nie tylko w tym temacie który przeoczyłem. Jeśli masz coś do mnie to wal na priva lub maila, ja publicznie chłostać się nie mam zamiaru - bo ani Cię nie znam ani nie widzę powodu.

Już wcześniej przeprosiłem wszystkich którzy liczyli na te blanki u nas , jeśli chcesz je sprowadzać czy sprzedawać to Twoja wolna wola, ja do tego nic nie mam. Natomiast jeśli Twój marketing przedsprzedażowy ma polegać na oczernianiu innych to gratuluję pomysłu - skoro Ty je będziesz sprowadzał a ja nie to chyba nie jestem dla Ciebie żadną konkurencją, proponowałbym Ci skupić się bardziej na tym jak ich najwięcej sprzedać a nie ile statystycznie minut odpisałem po Twoim poście. Dla mnie dalsza publiczna dyskusja z Toba w takim stylu jest zakończona, sorki.



Pozdr







#27 OFFLINE   LASSOjbait

LASSOjbait

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 708 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 04 wrzesień 2009 - 14:25

...Jeśli uważnie śledzisz to forum ...



Mało powiedziane :mellow:


BTW Danielu - za dobrze o Tobie piszą i zbyt uśmiechnięty jesteś - Polacy tego nie lubią! :D:D:D

#28 OFFLINE   MIGOTKA

MIGOTKA

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1191 postów
  • LokalizacjaDal niedaleko Oslo
  • Imię:Marek
  • Nazwisko:szymczak

Napisano 04 wrzesień 2009 - 17:56

Do Daniela. Jesteś niekonsekwentny w tym co piszesz. Najpierw piszesz że masz już temat ugadeny i że blanki będą. Teraz żewycofałeś się z umowy bo coś tam. Może ja żle myślę ale w świecie gdzie handlują firmy nie tak łatwo jest sie wycofać z kontraktu. Zwykle taka umowa zawiera podpunkty które nakładają na stronę wycofującą się pewne zobowiązanie. Najcześciej jest to kara pieniężna i to spora. :huh: No i jeszcze czepię się jednego. Napisałeś że w miejsce Xzogi wejdzie w Twojej firmie Phenix. Patrząc na ich stronę nie sposób zauważyć że ich blanki są droższe od poprzednika.
Hmmm....
Do Łukasza. To co napisałeś też jest niezbyt rozsądne gdyż zwykle jest tak że jeśli firma ściąga jakiś towar z zagranicy to tak jak napisałeś płaci vat i cło (chyba że jakiś towar niejest nimi obięty). Ale zato odzyskuje vat z kraju pochodzenia towaru. I jak firmy handlują to popierwsze dogadują się co do upustów za handel hurtowy. Oraz cena transportu nie jest taka jak dla nas detalistów tylko sporo miejsza gdyż w jednej przesyłce kupujesz wiele towaru. W tym wypadku blanków.



No chyba że wszyscy ci wielcy budowniczowie wędek made in hand ściągają jaden blank na raz jak przyjdzie klient.


Myślę że to jest cicha zmowa wszystkich lokalnych producentów mająca wyciągnąć z naszych kieszeni jak największą kwotę.

#29 OFFLINE   Łukasz Masiak

Łukasz Masiak

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 293 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 04 wrzesień 2009 - 18:36

@Migotka

Czytaj proszę moje posty ze zrozumieniem . Omawiany przykład dotyczył importu przez osoby indywidualne , które płacą również vat i cło -podana cena blanku to też ta detaliczna . Przedsiębiorca ma inne koszty ponad te wymienione . O rabatach polityce cenowej i innych sprawach nie zamierzam dyskutować , każdy może załozyć działaloność.

Pozdrawiam

Łukasz

#30 OFFLINE   danielXR

danielXR

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 374 postów
  • LokalizacjaSzczecin

Napisano 04 wrzesień 2009 - 19:31

Migotka, nie gniewaj ale to w jaki sposób miałem umowę: ustnie, mailowo czy na papierze, czy poniosłem z tego tytułu jakiekolwiek konsekwencje finansowe czy nie- to wyłącznie sprawa mojej firmy i wyjaśniać ci tego nie muszę na forum. Czujesz się zawiedziony że nie możesz kupić tych blanków w mojej firmie- trudno,już wcześniej przeprosiłem, w nieskończoność kajać się nie będę. Jak czytasz ten wątek to wiesz że będziesz mógł kupić te blanki u naszego forumowego kolegi TadkaP, możesz z nim ustalić jak wygląda forma prawno-finansowa związana z dystrybucją tychże. Możesz je także kupić samemu, możesz również postarać się o przedstawicielstwo tejże firmy - mamy wolność , nikt nikogo nie zmusza ani do kupowania niczego w Polskich firmach ani korzystania z usług zmówionych lokalnych producentów wysysającej twoim zdaniem zawyżone kwoty z Twojej kieszeni i ściągających po jednym blanku pod klienta. Skończmy może znów to liczenie kasy w kieszeni u innych - niestety przypisane chyba mentalnie do naszego narodu , statystyki odwiedzin etc i zajmijmy się tym do czego jest to forum: wędkarstwem i sprzętem jako takim a nie tym ile na nim ktokolwiek zarabia lub traci.

Gwoli ścisłości -blanki Pheniks'a będziemy mieli w sprzedażny nie jako dystrybutor lecz zwyczajnie w redystrybucji jak wszystkie pozostałe. A to że są w innych cenach - to po prostu inna firma i ma ceny takie jaki ma, kto będzie chciał ten kupi , komu cena nie będzie odpowiadała to nie, zawsze zostaje alternatywa z Xzogą u naszego kolegi który je proponuje...

A miarą budowniczego nie jest to ile sprowadza blanków - bo to chyba cecha importera - tylko jakie wędki na nich robi. Przynajmniej Ty bądź konsekwentny skoro ja nie jestem....

Pozdr






#31 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 04 wrzesień 2009 - 20:20

Nie za bardzo rozumiem powyższą dyskusję. Kto i co chce udowodnić. Terminy, kursy, walory, kto śledzi forum, a kto nie, kto komu kradnie pomysł ....itp. Spójrzcie na pierwszy post. A później pomyślcie, czy Wam też się wszystko w życiu udało kiedy to zakładaliście.

A teraz powrót do tematu. Po wielu poszukiwaniach i opiniach zdecydowałem - idę w komercję Tescata będzie moim wyborem, tylko qrna dlaczego tak drogo? <_<

#32 OFFLINE   TadekP

TadekP

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 22 postów

Napisano 09 wrzesień 2009 - 21:49

Witam,

zapowiedziane blanki znajdziesz pod:
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=10203&am p;start=0&

THX
TP

#33 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 wrzesień 2009 - 22:02

Nie za bardzo rozumiem powyższą dyskusję. Kto i co chce udowodnić. Terminy, kursy, walory, kto śledzi forum, a kto nie, kto komu kradnie pomysł ....itp.


A ja to rozumiem wydaje mi się - to chyba zwyczajna walka o klienta. W jakim stylu prowadzona - kwestia oceny. Czy skuteczna - pokaże czas.

Mam jednak prośbę - powtarzaną kilkukrotnie przy różnych okazjach ale jak widać nie utrwaliła się - żeby sprawy biznesowe, handlowe, prywatne - załatwiać innymi kanałami. Ta zakładka w swoim założeniu ma skupiać się na technicznych aspektach rodbuildingu, konstrukcji przynęt itp. Rozumiem że są również aspekty ekonomiczne które mogą kogoś interesować - ale to nie jest miejsce na ich omawianie. Tutaj bądźmy wędkarzami, a nie handlarzami, choć czasem trudno wyznaczyć granicę. Liczę na to że moja prośba zostanie potraktowana poważnie i nie bedę musiał uciekać się do zabiegów moderacyjnych w przyszłości.

Pozdrawiam

#34 OFFLINE   Waldi40

Waldi40

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 17 wrzesień 2009 - 19:42

witam
prawdopodobnie jestem bądź byłem pierwszym w Polsce posiadaczem kija na blanku Xzoga,potwierdzam to co pisze DanielXR-zbroił moj blank- kije sa rewelacyjne,
ja okreslam je jak szpada któregoś z tych panów :D
Atos, Portos, Aramis bądż D'Artanian.
Na poczatku super sztywny a w akcji daje tak zwany mięsień i męczy rybe .
Ja swój kupiłem w celu połowów w morzu,konkretnie Norwegia, lekko średni i średni spining i tutaj sprawdził sie wyśmienicie ,jak zacząłem na niego łowić to koledzy na łodzi pukali sie w głowę,faktycznie smukłość blanku jest niesamowita ale jaka w nim siedzi siła bardzo szybko sie przekonali
bez problemu stawia czoło dorszom 15-17kg a to co potrafi z wielkim czerniakiem było rewelacyjne w jednym zdaniu :D
można śmiało ja przeciążać bez obawy o uszkodzenia itd.
Naprawdę to super kij , oczywiście co nie znaczy ze nie ma innych podobnie dobrych :D
ale tak smukłych ja osobiście nie widziałem a miałem u siebie kilkanaście .Generalnie to kije do polowy w morzu ale lżejsze można śmiało stosować w technice jerkowej.Sa naprawdę bardzo lekkie,ja je nazywam igłą,bo sa do niej po czesci podobne.
Blank swój drugi blank Xzoga zamówiłem na ebay u - minstortackle -
wszystko odbyło sie szybko i profesjonalnie,blank był u mnie w dłoni po 4 dniach od momentu transferu pieniędzy poprzez paypal
zapakowany bardzo dobrze,nie ma obawy ze cokolwiek sie z nim stanie,do ceny doliczyć należy cło w kwocie około 70zł :D
wiec przykładowo za blank
TAKADUM TAKA-G 58 Blank - 16kg wychodzi 112$+37$ to jest około 313zł+103zł+70zł (nie zawsze cło naliczają ) razem mamy 486zł mało czy sporo ?
myślę ze jak za taki blank tej klasy warto ,gwarantuje wam ze będziecie w lekkim szoku jak go weźmiecie do reki :D
zewnętrznie czuć jakby był wykonany strukturalnie jak skóra z węża :)jest taki szorstki,nic w nim z gładkości konkurencji.
proponuje samemu sobie wybrać i kupić na ebay-warto a jeśli sie przy tym zamówi kilka blanków-koszt przesyłki wychodzi minimalny i za parę dni zapuka do was kurier z UPS


Obecnie zamówiłem jeszcze dwa blanki z tej stajni Xzoga z przeznaczeniem do lżejszego jerkowania

http://img233.imageshack.us/img233/7185/img0228d.th.jpg
http://img43.imageshack.us/img43/7623/img0236lw.th.jpg
http://img3.imageshack.us/img3/7461/img0246vg.th.jpg

#35 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 20 wrzesień 2009 - 10:44

miałem w ręku blank z którego Daniel zrobił później tą wędkę nie wiem kto robi te blanki czy Japonczycy ,Korea czy CHRL jakoś mnie to nie interesuje, ale prawda jest taka, że robiąc kij na morze do przynęt 150 i w górę czy jakąś hevy jerkówkę naprawdę warto się zastanowić nad XZOGA smukłość tych blanków, ich subtelność, czułość oraz potężna moc w porównaniu do innych blanków o podobnych parametrach wyróżniają je i stanowią ciekawą propozycję... tak z ciekawości to chciałbym poznać technologię produkcji tych blanków


Daniel dał mi do porównania dwa blanki o podobnych parametrach chyba do 6 oz te xzogi żyły widać ze to pracuje i bedzie dawać wędkarzowi niezapomniane wrażenia z holu ryb, drugi to była sztywna kołkowata proteza

#36 ONLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 21 czerwiec 2011 - 23:50

Czy ktoś może słyszał coś o tych blankach?

http://www.xzoga.com/taka-si-ji.php

Chyba typowe dzapańskie króciaki, aczkolwiek może byłaby to jakaś alternatywa dla sumiarzy?

P.S. Sporo filmików na youtube.

#37 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1907 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 22 czerwiec 2011 - 02:06

Witaj, ktoś coś tam słyszał. Niewiele konkretów, ale na dobry początek: http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?&t=msg&th=832 4
Przewijał się jakiś czas temu wątek Xzoga na Forum.

Pozdrawiam
Grzesiek

#38 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 22 czerwiec 2011 - 07:18

Z dalekowschodnia Azja skojarzenie jest jak najbardziej wlasciwe. Z Japan to chyba nie maja nic wspolnego.
Kiedys sie przymierzalem, ale zawsze na przymiarkach sie skonczylo...

Marka sie rozwija - juz i linki i przypony i inne akcesoria jako Xzoga opisuja.

Widzialem, ze w Niemczech zdobyli troche rynku...



#39 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 22 czerwiec 2011 - 10:34

www.house-of-brunner.de prowadzi te blanki, znalezc je mozna w rubryce Blanks > Meeresangeln > Vertical Jigging.
Tez sie przymiezalem, ale znalazlem alternatywe...

#40 OFFLINE   Cpt. Lego

Cpt. Lego

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 915 postów
  • LokalizacjaKwidzyn
  • Imię:Marek

Napisano 22 czerwiec 2011 - 11:08

Kilku moich znajomych używa ich w Norwegii do jigowania.
Ja właśnie kończę projekt xzoga TAGA-G 6'6 15kg i się pewnie pochwalę na forum :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: blanki, blank, xzoga

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych