Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Potęga Twin Powera XTR


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
78 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 22:27

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:45


#2 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9490 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 17 lipiec 2012 - 22:29

Bez komentarza
.....................

Dlaczego? Niezłe jajca :D

#3 OFFLINE   chrzanek

chrzanek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • LokalizacjaCzarna Białostocka

Napisano 17 lipiec 2012 - 22:35

łożesz :huh: toć ja stelkę '98 ,stelkę '95 kupiłem taniej,co prawda bez dodatku stan idealny,raptem bardzo dobry minus.Kuźwa.Nie ma ktoś opylić TP XTR w stanie idealnym ...hmm ,w normalnej cenie,drugie tyle można zarobić na alledrogo :lol: szok normalnie,ponoć stelle są drogie,a tu to cena i stelki i tournamenta prawie się kłania...

#4 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 lipiec 2012 - 05:13

Obstawiam, że klient co kupił to raczej nie do łowienia tylko odstawi na półkę, albo do gablotki :D

#5 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 18 lipiec 2012 - 08:25

Tam było kilku, którzy chcieli dać podobną cenę; to jakieś zbiorowe szaleństwo

#6 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 10:28

Legendy nie można przeliczyć na pieniądze. Może za 10 lat Tournament nieużywany ZiA osiągnie cenę średniej klasy samochodu...
Kurczę, jak to wiedzę to stwierdzam, że chyba było błędem puszczenie jakieś 3 lata temu Twina XT 4000 w stanie bdb z zapasową szpulką za 350 PLN, bo wydął mi się starym gratem :D Kupiłem wtedy chyba nowego Stradica FI (dokładając drugie tyle :wacko: któren to zdechł po zanurzeniu na 0,5 sek podczas upadku w trakcie brodzenia, mimo tego że nie kręciłem nim dalej (miałem zapasowy młynek), przesuszyłem i przesmarowałem. Twin by pewnie do dziś cieszył się dobrym zdrowiem, a razie co obecnie mozna by go pchnąć za 3 razy tyle.
Tak czy owak XTR to był baaardzo udany model. Jakieś 600 dałbym w ciemno.

#7 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:15

No i mnie zadziwiła cena tej sztuki.
Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osiąga takich cen skoro wkońcu to ten sam młynek tylko w innej szacie.
XTR ma 3 łożyska więcej, ale za to nie ma podwójnej korbki. Podejrzewam, że większość Super X-ów będących w posiadaniu kolegów z forum ma obsadzone te łożyska, a mimo to cena nadal bez porównania do TP. Cene tłumacze sobie jedynie dostępnością obu modeli na naszym rynku.

A może by zaczął skupywać Super X-y, dokładać łożysk i malować je na szaro, napisy też są do ogarnięcia :lol:
  • wingston lubi to

#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:19

No i mnie zadziwiła cena tej sztuki.
Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osiąga takich cen skoro wkońcu to ten sam młynek tylko w innej szacie.
XTR ma 3 łożyska więcej, ale za to nie ma podwójnej korbki. Podejrzewam, że większość Super X-ów będących w posiadaniu kolegów z forum ma obsadzone te łożyska, a mimo to cena nadal bez porównania do TP. Cene tłumacze sobie jedynie dostępnością obu modeli na naszym rynku.

A może by zaczął skupywać Super X-y, dokładać łożysk i malować je na szaro, napisy też są do ogarnięcia :lol:

Ja ztuningowałem superX 4000 dokładając mu łożyska tam gdzie ma XTR, nawet korbę mam pojedynczą od seido 4000 bo jest wygodniejsza w użyciu.Tylko by go jeszcze wypadało przemalować :lol: :lol: :lol:.

#9 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 12:45

Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osiąga takich cen skoro wkońcu to ten sam młynek tylko w innej szacie. 
XTR ma 3 łożyska więcej, ale za to nie ma podwójnej korbki. Podejrzewam, że większość Super X-ów będących w posiadaniu kolegów z forum ma obsadzone te łożyska, a mimo to cena nadal bez porównania do TP. Cene tłumacze sobie jedynie dostępnością obu modeli na naszym rynku.

Absolutnie nie!
Nie porównuj TP i Super z tamtej serii (1998) z obecną linia tylnohamulcowców, bo poza tym że jest to straszna potwarz dla tych starszych to jeszcze nie ma tu podobieństwa konstrukcyjnego. XTR to kręcioł z METALOWYM KORPUSEM, całkowicie innymi bebechami (i jakościowo i konstrukcyjnie, o czym świadczy inne przełożenie itp) i daleko lepszą jakością spasowania/wykończenia. Można powiedzieć, że rzeczywiscie XTR to konstrukcyjnie i jakościowo prawdziwy Twin z tylnym hamulcem. To naprawdę najlepszy kołowrotek z tylnym hamulcem kiedykolwiek produkowany. Teraz w tylnohamulcowych malezyjskich zabawkach z prawdziwych dobrej jakości konstrukcji pozostały jedynie dumnie brzmiące nazwy: Twin Power, Aspire, Biomaster, Stradic i Super. Niestety z tymi młynkami poza nazwą nie mają one absolutnie nic wspólnego!!!


#10 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:10

Zastanawia mnie tylko jedno... Czemu Super X nie osiąga takich cen skoro wkońcu to ten sam młynek tylko w innej szacie. 
XTR ma 3 łożyska więcej, ale za to nie ma podwójnej korbki. Podejrzewam, że większość Super X-ów będących w posiadaniu kolegów z forum ma obsadzone te łożyska, a mimo to cena nadal bez porównania do TP. Cene tłumacze sobie jedynie dostępnością obu modeli na naszym rynku.

Absolutnie nie!
Nie porównuj TP i Super z tamtej serii (1998) z obecną linia tylnohamulcowców, bo poza tym że jest to straszna potwarz dla tych starszych to jeszcze nie ma tu podobieństwa konstrukcyjnego. XTR to kręcioł z METALOWYM KORPUSEM, całkowicie innymi bebechami (i jakościowo i konstrukcyjnie, o czym świadczy inne przełożenie itp) i daleko lepszą jakością spasowania/wykończenia. Można powiedzieć, że rzeczywiscie XTR to konstrukcyjnie i jakościowo prawdziwy Twin z tylnym hamulcem. To naprawdę najlepszy kołowrotek z tylnym hamulcem kiedykolwiek produkowany. Teraz w tylnohamulcowych malezyjskich zabawkach z prawdziwych dobrej jakości konstrukcji pozostały jedynie dumnie brzmiące nazwy: Twin Power, Aspire, Biomaster, Stradic i Super. Niestety z tymi młynkami poza nazwą nie mają one absolutnie nic wspólnego!!!


Kolego, pisząc o Super X-ie mam na myśli kręćki produkowane do 2002roku made in Japan. Skoro jesteś biegły w tym temacie to powinieneś to wiedzieć... I z tego co namacalnie wiem, to bebeszki i korpus są te same, z tych samych komponentów... Prócz wcześniej wspomnianych przezemnie różnicach w ilości łożysk, koloru i napisów.
Dla porównania...
XTR...
http://www.pergetes.hu/letoltheto_anyagok/twin_power_3000xtr .pdf

Super X...
http://www.pergetes....perx_3000gt.pdf

Te same numery części mówią same za siebie.

#11 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 13:53

Drogi Kolego :mellow:
wiem co to super, super x i xtr. w ciągu ostatnich 20 lat młynków shimano głownie z lat wzlotów, ale też i późniejszego okresu błędów i wypaczeń miałem lekko licząc kilkadziesiąt :mellow: a i czytałem o temacie co nieco :lol:

Xtr był młynkiem flagowym, znacznie droższym od super x i stradica x. Korpus z całą pewnością był metalowy, a na schemacie ma inne oznaczenia.

#12 OFFLINE   bronzo

bronzo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 171 postów
  • LokalizacjaNowa Zarzyna

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:08

Mam przed sobą reklamę sklepiku z WŚ 2002 i tak gwoli ścisłości to XTR miał rotor i korpus z lekkich stopów aluminium i magnezu - cokolwiek by to miało znaczyć, natomiast super X GT i GTM ze stopów aluminium i XT 7. No i różna liczba łożysk. Porównanie mas i cen macie tutaj:
http://www.milo-team.de/shimano.htm

A tak po polskiemu tu gdy XTR 3000 kosztował 799 zł to Super X 3000 GT - 502 zł.

#13 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 18 lipiec 2012 - 14:39

Drogi Kolego :mellow:
wiem co to super, super x i xtr. w ciągu ostatnich 20 lat młynków shimano głownie z lat wzlotów, ale też i późniejszego okresu błędów i wypaczeń miałem lekko licząc kilkadziesiąt :mellow: a i czytałem o temacie co nieco :lol:

Xtr był młynkiem flagowym, znacznie droższym od super x i stradica x. Korpus z całą pewnością był metalowy, a na schemacie ma inne oznaczenia.



Drogi Kolego :mellow:
Skoro wiesz co to Super X i XTR, to po co przytaczasz młynki produkowane w Malezji jak obecnie produkowany model Super, skoro o nim wogóle nie wspomniałem...??? Ale nie o tym temat...
Fakt, oznaczenia ze schematu mówią, że rotor był wykonany z czegoś innego, moje niedopatrzenie Embarassed

@bronzo, fajne zestawienie... :D różnica mas jak piszesz wynika zapewne z komponentów użytych do produkcji rotora i korpusu.

#14 OFFLINE   Bury knives

Bury knives

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 842 postów
  • Lokalizacjahttps://www.facebook.com/buryknives

Napisano 18 lipiec 2012 - 16:49

Bez komentarza
http://allegro.pl/shimano-twin-power-3000-xtr-iglastan-legen da-daiwa-i2481877818.html

To sie nasz forumowy kolega ucieszy,cos kiedys pisał ze kupił kilka szt po promocji ,a teraz kazdy widzi jak pieknie sie sprzedał.
Tak tez było kiedys na all... z TPFA 4000,kilka szt wisiało za 800zł i nie bardzo byli chetni,az ktos dał w licytacje i poszło za 1300zł.(magia internetu).
Czasem,sie udaje,ale ceny jakie potrafia ludzie wołać,to masakra,
>sustain 2500 za 1250zł :huh:
>daiwa ss 3500 za 1200 :huh:
>abu C4 za 800zł.
No to chyba sie sprzedającym sufit na głowę walnął,a tym co to kupią to...nie wiem jak to nazwać.

#15 OFFLINE   smokwelski

smokwelski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1093 postów
  • LokalizacjaNowe Miasto Lubawskie
  • Imię:Krzysztof

Napisano 18 lipiec 2012 - 17:55

Drogi Kolego
Skoro wiesz co to Super X i XTR, to po co przytaczasz młynki produkowane w Malezji jak obecnie produkowany model Super, skoro o nim wogóle nie wspomniałem...??? Ale nie o tym temat...


O tych obecnych kręćkach to była taka dygresja dotycząca raczej dewaluacji samej nazwy. XTR był młynkiem wartym od biedy nazwy twin power. Obecnie np. Stradic i Stradic GT to dwa różne światy. Może trochę mijamy temat, więc porzućmy ten wątek.

Co do różnicy w określeniu katalogowym rodzajów stopów, to radzę podchodzić do nich jak do pozostałego marketingowego bełkotu w katalogach Shimano z bardzo dużym przymrużeniem oka. Przede wszystkim widać, ze tłumaczył z lingłidżu ktoś, kto kija czy kołowrotka nie tylko w rękach nie trzymał, ale być może nawet na oczy nie widział.

TP miał korpus istotnie metalowy, natomiast w super było to w oryginale hybrid aluminium body, co w praktyce oznaczało jak obecnie wykonanie z alu tylko części korpusu. Mam poza tym wątpliwości czy w tamtym czasie było to dalej, jak pisano XT-7. Oznaczałoby to pewien rodzaj grafitu, natomiast bebesząc te maszyny określiłbym to raczej mianem szeroko rozumianego plastiku, czyli jakiegoś tam polimeru.

ps. Gorgol: jak ktoś uznał, ze warto, to mamy zadowolonego kupującego i sprzedającego jeszcze bardziej. I o to chodzi
Warto czasem zarzucić japońskie stronki i obcenić, ile japońcyki sa w stanie wybulić za części tuningowe typu kolorowy uchwyt korbki do daiwy czy shimano. zawrót głowy

#16 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 lipiec 2012 - 19:03

Witam Panow , a ja ma. Az 5 nowek !! Niemiecka dtstrybucja Rok produkcji 2000 !! !! 2x super x 3000 M ,2x super x 3000 gtm , super x 3000 HS plus nowka 95 rocznik biomaster xt L 3000 !! wystawialem za grosze i nikt sie nie skusil . Ach poczekam za 10 lat i podobnie sprzedam jak Pan z allegro . Tak zartem mowiac hege . Pozdrawiam


#17 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 18 lipiec 2012 - 21:38

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 20 styczeń 2014 - 21:51


#18 OFFLINE   krokop

krokop

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaHannover
  • Imię:Zbigniew

Napisano 18 lipiec 2012 - 21:58

Niemieccy wedkarze tez powiedzieli ze bebechy maja identyczne . Roznica jest w ilosci lozyskach . Moje super x 3000 M maja przelozenie 5.1 , .gdy uda mi sie od dziadka wyciagnac xtr to rozbebesze xtr i super x . Nastepnie porobie fotki szczegolowe i zamiesze w watku .

#19 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 19 lipiec 2012 - 02:39

Cena powaląca. Trafil sie napalony jegomosc...

Maglowalismy xtr na forum zimą. :mellow: Panowie jestem szczeliwym posiadaczem i X ( 2002r - tunning do 5 łozysk kulk. ) i xtr (2000r - 6 łozysk kulk)na DH i procz podparcia wieksza iloscia łozysk ja nie widze zadnej roznicy. 3 kulkowe w X oraz 6 kulkowych w TP. Przelozenie to samo. Maszynka prawie doskonała...a napewno tylnochamulcowa. Jutro sprawdze magnesen jaka ma obudowe. :mellow: Belkot marketingowy widac był w zaleznosci o odpowiedzialnego za tlumaczenie ??? Na to wychodzi??



#20 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 lipiec 2012 - 11:07

Cena powaląca. Trafil sie napalony jegomosc...

Maglowalismy xtr na forum zimą. :mellow: Panowie jestem szczeliwym posiadaczem i X ( 2002 ) i xtr (2000)na DH i procz podparcia wieksza iloscia łozysk ja nie widze zadnej roznicy. Przelozenie to samo. Maszynka prawie doskonała...a napewno tylnochamulcowa. Jutro sprawdze magnesen jaka ma obudowe. :mellow: Belkot marketingowy widac był w zaleznosci o odpowiedzialnego za tlumaczenie ??? Na to wychodzi??


Czyli różnica między nimi to nie aż takie wielkie halo :lol:.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych