Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przekop w porzo..


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
43 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 maj 2021 - 08:20

Przekop wędkarzom pewnie nie zawadzi, wpływ może mieć zerowy przy śluzach na tym przekopie. A te kilkaset łódek i jachtów, spośród których kilkanaście będzie wypływać czasem na Bałtyk, nie będzie miało większego znaczenia. To tyle z korzyści dla turystyki, bo o gospodarczych korzyściach na razie nie ma mowy, nie ma planów przygotowywania Elbląga dla dużych jednostek. Koszty? Mówiło się o setkach milionów i samosfinansowaniu się bursztynem, teraz 2 mld, a ile będzie w finale? 3 może 4 mld? Plus codzienny koszt utrzymania żeglowności.

Dla mnie sytuacja jest jasna, chodzi o budowanie/wydawanie/zarabianie pieniędzy na tym, bo trudno doszukać się innych celów tej inwestycji. Ktoś potrzebuje grubszej gotówki, więc "stworzyła się" okazja zarobić. Może Polska nie ma już co z pieniędzmi robić, więc wyrzucamy w błoto...znaczy się w Przekop.



#42 OFFLINE   Sayonara

Sayonara

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 407 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk, Niedersachsen
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:K...

Napisano 04 maj 2021 - 09:14

Oj, marudzisz. Możliwości jest całkiem sporo. Można zbudować kolejny pomnik czegoś lub kogoś świętego, rozdać niepracującym madkom na wychowanie Brajanka i Dżesiki, zadotować telewizornie albo radyjo..... Na tym tle przekop - ile by nie kosztował - i tak jawi się jako inwestycja dziesięciolecia... :P



#43 OFFLINE   Matteoo

Matteoo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 626 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Robert

Napisano 04 maj 2021 - 09:53

Matteo kupujesz samochód  za swoje pieniądze. Twoja kasa i Twoja decyzja. Wyobraź sobie jednak, że ktoś zadysponuje (bez twojej zgody) twoimi funduszami - kupi . . . coś. To coś będzie generowało tylko koszty, będziesz płakał i bulił wbrew swojej woli. Analogiczna sytuacja - plusy, lekarze - wyemigrują (oby nie wszyscy) - Ty który latami partycypowałeś w to przedsięwzięcie obudzisz się z ręką w . . . Fajnie?

 

Lepton, niestety Państwo to swoista symbioza, patrząc z Twojego punktu widzenia, to po co w Polsce buduje się kościoły, ja jestem agnostykiem, po co wszelkie fundusze kościelne, po co w Warszawie buduje się metro, jak są drogi, po co w Krakowie lotnisko, jak ja mieszkam na północy, po co państwo wydaje na naukę dzieci, jak moje już wykształcone, po co w sejmie 460 posłów, jak i tak decyduje 1 lub kilku. Po co senat i prezydent, po co nam w końcu armia, itp. itd.



#44 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 04 maj 2021 - 10:19

Lepton, niestety Państwo to swoista symbioza, patrząc z Twojego punktu widzenia, to po co w Polsce buduje się kościoły, ja jestem agnostykiem, po co wszelkie fundusze kościelne, po co w Warszawie buduje się metro, jak są drogi, po co w Krakowie lotnisko, jak ja mieszkam na północy, po co państwo wydaje na naukę dzieci, jak moje już wykształcone, po co w sejmie 460 posłów, jak i tak decyduje 1 lub kilku. Po co senat i prezydent, po co nam w końcu armia, itp. itd.

Kościoły powinny być, ale niech je utrzymują wierzący/praktykujący, deklarując przynależność do wyznania i odprowadzając potrzebne % zł ze swoich dochodów.

Postaraj się odróżnić marnotrawstwo od potrzebnych inwestycji. Można inwestować w elektrownię, którą się wyburzy, zanim się ją skończy budować. Można zbudować Przekop za 2-3mld zł, służący kilkunastu jachtom. A można te środki przeznaczyć na budowę np. autostrad, których nowe odcinki zbudowane w ostatnich 6 latach, trzeba szukać z lupą.

Naprawdę nie przeszkadza Ci, gdy pieniądze z twoich podatków giną w błocie? Gdy rozwiewa je wiatr, jak piasek na pustyni? W Polsce mamy mnóstwo potrzeb, które nie zostaną zaspokojone, gdyż nie ma na to...pieniędzy. Choćby Służba Zdrowia.

 

Oj, marudzisz. Możliwości jest całkiem sporo. Można zbudować kolejny pomnik czegoś lub kogoś świętego, rozdać niepracującym madkom na wychowanie Brajanka i Dżesiki, zadotować telewizornie albo radyjo..... Na tym tle przekop - ile by nie kosztował - i tak jawi się jako inwestycja dziesięciolecia... :P

Przepraszam, czasem jestem marudny, bo drażni mnie takie marnotrawstwo.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 04 maj 2021 - 10:19





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych