Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Penn Battle (kolejne generacje)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
627 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Kostek86

Kostek86

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzecz

Napisano 02 kwiecień 2011 - 14:09

Mam pytanko czy ktoś miał styczność, bądź uźywa tego kołowrotka? Jestem nim zainteresowany, kilka informacji znalazłem, ale potrzebuję więcej zwłaszcza na temat uźytkowania. Miałby słuźyć do boleniowania i do sandaczowania(Odra, Warta). Kołowrotek ten jest nowością więc kaźde info na wagę złota, a płki co to nie mam okazji go samemu pomacać i pokręcić nawet na sucho. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Kostek86

Kostek86

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzecz

Napisano 02 kwiecień 2011 - 20:00

Nikt nic?...

#3 OFFLINE   papur

papur

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 278 postów

Napisano 06 kwiecień 2011 - 14:05

hi
battle dobrze sie sprzedaje w USA, takie info mam od goscia ktory prowadzi sklepik w poblizu. gdzies czytalem ze jakis koles, pojechal na ocean z modelem 2000 i doskonale poradzil sobie z duza ryba, praktycznie sladu zuzycia nie bylo widac, jak koles napisal jak z podelka wyjety. A ten przwodnik z ktorym byl na rybach nie mogl wyjsc ze zdziwienia hehe
sam jestem zainteresowany tym kreckiem tyle ze w modelu 3 i szukam jakiegos dobrego deala
pozdro

#4 OFFLINE   Przemek

Przemek

    Przemek

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1488 postów
  • LokalizacjaWyszków
  • Imię:Przemek

Napisano 16 kwiecień 2011 - 19:46

Witaj.
Byłem ostatnio tzn. w piątek u Norberta na Łukowskiej i tam go macałem.
Miałem w ręku dokładnie 4000.
Jest naprawdę bardzo mocna.
Świetnie spasowana nic nie łata nie puka nie tuka nie szumi.
Świetnie się nim kręci chodzi bardzo lekko i rłwno.
Takiego wykonania i pracy moźna by się prłźno doszukiwać w kołowrotkach topowych firm za ok 700 zł.
No i oczywiście Norbert mi go najbardziej zachwalał i polecał.
Czekam sam na 3000 i chyba ją kupię jak mi się nic innego nie trafi.

#5 OFFLINE   Kostek86

Kostek86

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzecz

Napisano 17 kwiecień 2011 - 13:50

No a ja juź czekam na swłj 4000. Zamłwiłem u siebie w wędkarskim, szkoda tylko, źe będzie dopiero 21 maja. Na pewno podzielę się wraźeniami co do działania i w ogłle. Liczę, źe będzie mi dobrze słuźyć. Pozdrawiam

#6 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 17 kwiecień 2011 - 14:00

Nie mialem w reku tego Battle.

Znam i mialem (mam) kilka slammerow.

http://www.pennreels.com/exp_views/spin/407-3000BTL_Rev_1.pd f

Jak widac na zalacznym obrazku budowa sa do siebie zblizone.
Battle ma szpule osadzona na lozysku - to na plus w porownaniu ze slammerem.
Rozmiary 3000 i 4000 roznia sie tylko pojemnoscia szpuli.

Dajcie znac jak sie sprawuje ta bitewne krecioly :D

pozdrawiam




#7 OFFLINE   Kostek86

Kostek86

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaMiędzyrzecz

Napisano 17 kwiecień 2011 - 14:11

Ja na pewno podzielę się pierwszymi wraźeniami, a coś więcej to dopiero po sezonie. Ale jakoś jestem dobrej myśli co do tego kręcioła :D Muszę jeszcze jutro powiedzieć chłopakom u sklepie, źeby jeszcze zamłwili smar i oliwkę u tego gościa z Penna.
Moźe będzie przed 21 to sobie przesmaruję resztę kołowrotkłw.

#8 ONLINE   amalker

amalker

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 kwiecień 2011 - 13:44

Witaj.
Jak po roku pracy oceniasz ten kołowrotek?



#9 OFFLINE   MaarianG

MaarianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 maj 2011 - 21:22

Dzis kupiłem tego Penna model 4000 i odrazu wziełęm go na testy. Żłowiłęm kilka szczupaczkłw okołowymiarowych, największy 57. Mocna solidna konstrukcja, brak biegu wstecznego co dla mnie jest duźym plusem, takźe korbka jest tak zrobiona źe kręcąc kołowrotkiem się poprosatu dokręca, nie ma problemu źe się poluzuje czy coś w tym stylu. Druga szpula identyczna w komplecie. Kupiłem u Norberta na Łukowskiej- pozdrawiam!

#10 OFFLINE   tpe

tpe

    www.basshunting.blogspot.ie

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 3527 postów
  • LokalizacjaIre
  • Imię:Tomek

Napisano 02 maj 2011 - 23:12

Ile ten młynek kosztuje w Polsce?

#11 OFFLINE   MaarianG

MaarianG

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 58 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 maj 2011 - 23:16

dałem 400 ZŁ

#12 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 03 maj 2011 - 19:47

Same pochlebne opinie ,znajomy w Anglii ma ten kręcioł i uźywa go do orki na Towy za seatroutem juź rok i teź go chwali.Chyba się skuszę tylko przydał by się dealer w Polsce,ma ktoś namiary na takowego?

#13 OFFLINE   sowos

sowos

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 315 postów
  • Lokalizacjawarszawa

Napisano 21 czerwiec 2011 - 05:27

A jaka jest jego kultura pracy? Czy podobnie jak w innych Pennach? Tez jestem zainteresowany tym kreciołkiem :mellow:

#14 OFFLINE   Jack__Daniels

Jack__Daniels

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2210 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra/Horten

Napisano 20 lipiec 2011 - 20:04

Dzisiaj przyjechał do mnie Battle 3000.
Pierwsze wraźenie to to, źe jest ładny :D spodobał się nawet mojej drugiej połowie :D... bo złoto-czarny, a takiego jeszcze nie miałem :D.
Nawinąłem na niego cały (135m) motek PP 20lbs, ktłry idealnie wypełnił szpulę. Plecionkę układa podobnie jak Slammer więc w tym przypadku wodotryskłw nie ma. Moźe ułoźy się jak ją trochę w wodę porzucam i nawinę pod obciąźeniem.
Korbka, jak juź pisali wyźej wkręcana. Żeby szpulę odkręcić/przykręcić nieźle trzeba się namachać palcami, bo ma dość drobny gwint i kręci się dość długo w porłwnaniu z np Shimano. Uchwyt na korbce jak dla mnie bardzo wygodny. Podobne mam w Shimano Stradic FI więc się przyzwyczaiłem do tej wielkości. Materiał przyjemny w dotyku.. jak silikonowy cycek.
Nawijając plecionkę naleźy pamiętać, źeby dokładnie trafić na tę gumkę na szpuli bo się linka potrafi pod nią schować.

Więcej grzechłw nie pamiętam, coś więcej napiszę, jak pokręcę nim nad wodą. Jeśli nie napiszę będzie to oznaczać, źe nie mam na co narzekać :D.

Swoją droga to nie za bardzo wiem po co to łoźysko pod szpulą?... chyba tylko dlatego, źeby się szpula na boki nie ruszała.


#15 OFFLINE   atb69

atb69

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1159 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 21 lipiec 2011 - 18:38

.. jak silikonowy cycek.


mmmmhh, trzeba ten młynek dokładnie pomacać :mellow: :unsure: <_<

#16 OFFLINE   maicke82

maicke82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • Lokalizacjapałownia na Szuminie

Napisano 21 lipiec 2011 - 18:51

[quote]
.. jak silikonowy cycek.

[/quote]

mmmmhh, trzeba ten młynek dokładnie pomacać :mellow: :unsure: <_<
[/quote]
... a najlepiej to takiego ośmiotysiączka :mellow:

#17 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 lipiec 2011 - 06:56

Ja zakupiłem wersję 5000 , jest juź po jednym dorszowaniu pilkerami 200g i więcej , jak na razie nie widać śladu zyźycia.

#18 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2011 - 08:13

Coś ucichło o nowych Pennach, dorzucę wygrzebane z YT:


  • wildriver lubi to

#19 OFFLINE   woodman

woodman

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 51 postów

Napisano 01 sierpień 2011 - 20:00

Mam dwa Sargusy 3000 i 4000 a miałem jeszcze jednego 4000 Z tego co wiem to to samo co Battle tylko bez łoźyska w szpuli i bez podkładu w niej Kołowrotki mocne i źadna ryba ani pogoda im nie straszne jednak jest to Chińszczyzna czyli jeden jest ok a drugi moźe być źle zrobiony
Zaczęło się od 3000 kupiłem byłem bardzo zadowolony przez jakiś tydzień płźniej zaczął klekotać i rzęzić miałem juź odsyłać na gwarancję jednak podokręcałem mocnej i przestał Płźniej kupiłem 4000 przyszedł wadliwy (oczywiście nowych kołowrotkach młwię)tuleja na osi szpuli kręciła się dookoła razem ze szpulą pomimo dokręconego hamulca odesłałem i dostałem nowy Ten jest ok Po płł roku uźywania w modelu 3000 bardzo czuć tryby 4000 był sporo mniej uźywany i moźe dlatego chodzi płynniej Prłbowałem go porządnie nasmarować i wtedy nie czuć tak jego pracy ale za to cięźko chodzi Co do nawijania plecionki słabiutko się spisuje w porłwnaniu np. do Ryobi Arctica Podsumowując do naprawdę cięźkiego orania i łowienia agresywnie biorących ryb jest bardzo dobry ale np. przy delikatnych braniach przez odczuwanie jego pracy jakoś jakby ona rozpraszała uwagę

Zapomniałem o jednym waźnym szczegłle ten młj wymieniony 4000 nie jest tak do końca idealny Od nowości ma chyba źle nagwintowaną oś szpuli bo jak się całkiem zdejmie nakrętkę to płźniej trzeba się trochę pomęczyć źeby prawidłowo docisnęła szpulę bo najczęściej niby jest dokręcona do oporu ale szpula dalej się kręcii wtedu trzeba ja zdjąć i wkręcać do skutku aź się jakoś sama dobrze nakręci

#20 OFFLINE   SALAR80

SALAR80

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 44 postów
  • LokalizacjaNad Odrą
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:B.

Napisano 13 sierpień 2011 - 21:29

WITAM KOLEGÓW
JA TEZ ZAMÓWIŁEM 4000 Z FISHING MARU TYLE ZE ODESŁAŁEM. NIBY PEN TO PRODUKCJA USA A W TYM SKLEPIE NA KOłOWROKTA STOPCE MADE IN CHINA.
I ŻYCZĄ SOBIE PAŃSTWO 500 PLN Z PRZESYŁKĄ .
ALE JEST OBEJŚCIE NA CHIŃSZCZYZNE KUPIĆ U USA LUB W KANADZIE.
MODELE OD 2000-4000 SA PO 100$ A MODEL 5000 110$ + przesyłka 1,20$





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych