Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
AUTORSKI

Mnie też ta choroba dotknęła

autorski-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1333 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 19 lipiec 2012 - 15:42

Dzisiaj idę przeprowadzać dalsze testy na kanałach Alsteru i potem na Elbę bo odpływ zaczyna się o 17:59, więc parę godzin połowię. Kompletny odjazd jak łowisz w bardzo ekskluzywnej dzielnicy nad małym Alsterem gdzie butik na butiku a promenadą spacerują bardzo bogaci ludzie i jest kilku zapaleńców którzy łowią sandacze :D

#22 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 lipiec 2012 - 18:23

No, no no - zacząłeś rzeczywiście spektakularnie :o oby więcej takich coming-out'ów na jerkbaicie :mellow:

gratuluję pięknych wędek i czekam na następne, a wątek oczywiście z punktu dodaję do galerii rodbuildingowej

#23 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 19 lipiec 2012 - 18:55

Zrobił wejście jak John Wyne do salonu :D .
@MrWhite7 pogratulować zdolności i polotu w tworzeniu rękojeści, lakierowanieprzelotek też na przyzwoitym poziomie.
Zdolniacha pełną parą :D.

#24 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 20 lipiec 2012 - 12:18

Kije kozak,graty!!!
Pozdr.WOBI
  • minnow lubi to

#25 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 20 lipiec 2012 - 20:45

Dzięki WOBI twoje kijaszki są też prześliczne i wcale się nie podlizuję tylko trafiłeś dokładnie w mój gust. Rękojeści starannie toczone i wstawki z innych kolorów korka ze smakiem i bardzo gustowne .Fore też w kształtach jakie lubię. Bardzo ładna , porządna i dokładna robota . Kleniowy Talonek palce lizać ,dokładnie takie mam wyobrażenie o estetycznie wykonanym kijaszku .Gratki

#26 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 21 lipiec 2012 - 08:21

Dzięx,ta choroba ma tylko jedną wadę,parę razy gdy mogłem jechac na ryby spędzilem czas z gałami wlepionymi w nawijane omotki.... :(

#27 OFFLINE   matusiak

matusiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1415 postów
  • Lokalizacjakielce

Napisano 24 lipiec 2012 - 22:06

Brawo Arturo pełna profeska ,otwieraj pracownie i kasuj Niemców,życzę powodzenia w dalszej zabawie z budowa wędzisk

#28 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 25 lipiec 2012 - 01:45

Dzięki panie Piotrze
Pochwała z twoich ust jest bardzo cenna bo jesteś profesjonalistą, twoje prace są znane i cenione, a unikalne na skalę europejską prześliczne inserty oraz wykończenia korbek do kołowrotków cieszą oczy wielu wędkarzy. Pracowni otwierać nie zamierzam chociaż z pewnością jest to wspaniały pomysł na życie łączący hobby z zarobkowaniem, aczkolwiek złożę pewnie parę kijaszków dla znajomków i nową pasję traktuję hobbystycznie tak jak wędkarstwo czy też grę w brydża.
  • mariusz.w lubi to

#29 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 sierpień 2012 - 19:57

Po wspólnym wędkowaniu z kolegą Stivenem gdzie mu dołożyłem niemiłosiernie na mętnookich kolega zaczął dochodzić porażki i stwierdził że jego 3,30m kij do 60 gr c.w jest chyba nieodpowiedni do połowu sandacza :D Po moich komentarzach żeby się nie poddawał i jest możliwe złowienie sandacza , przecież samobójcy zawsze się zdarzają nawet wśród mętnookich :D i raczej powinien zacinać w ciemno ponieważ nie ma szans zauważyć brania ani kontrolować przynęty to Steven zaraz zapragnął stać się posiadaczem sandaczówki z prawdziwego zdarzenia ,chodziło mu o taki uniwersalny kijaszek na Elbę (główki do 30 gr + 4 guma max)i na kanały gdzie najczęściej łowimy 14 - 20 gr z przewagą 20 gr + 3,4 guma)Jako że znamy się lata podjąłem się zrobić mu nie za drogi, ekonomiczny kijaszek. Po konsultacjach z prawdziwym ekspertem panem Irkiem z Fishing Center wybór padł na blank ST1025-MHX . Po złożeniu zamówienia i otrzymaniu komponentów zrobiłem projekt i przystąpiłem do roboty.Niestety nie mogłem rozwinąć się twórczo bo o wyborze Designu rękojeści,(miałem zrobić podobną tak jak w moim CD Blue Rapidzie) długości foregripu ,gałki,koloru omotek itp. oraz uchwytu kołowrotka decydował Steven .Jedynie rozmiarów-ka i spacing pozostawił mi, więc kijek troszeczkę nie przypadł mi do gustu , szczególnie gałka oraz moim zdaniem troszkę za długi Fore ( 8 cm) ale niestety nie miałem na to wpływu.

Uchwyt do wędki służy mi do korekty ustawienia przelotek a także od niedawna do wyznaczanie kręgosłupa blanku




Załączone pliki

  • Załączony plik  2.jpg   142,77 KB   830 Ilość pobrań
  • Załączony plik  5.jpg   105,06 KB   891 Ilość pobrań
  • Załączony plik  4.jpg   146,66 KB   896 Ilość pobrań
  • Załączony plik  3.jpg   105 KB   874 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1.jpg   128,82 KB   796 Ilość pobrań

  • Henka lubi to

#30 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 sierpień 2012 - 20:08

Testy statyczne zawsze przeprowadzam dokładnie,jest trochę upierdliwe przesuwanie przelotek o kilka milimetrów, ale potem procentuje długością rzutu .Kij zbrojony w systemie NC na klasycznym stożku Y 30,20,12,8L,L 2x7,3x6 i Fuji SIC FST 6 tiptop,Y i L w wersji ekonomicznej Fuji Alconite

Przelotki w stożku muszą tworzyć obraz tarczy strzeleckiej dlatego zawsze zasłaniam pierwszą w tunelu i obserwuję na białym tle.
Niestety dokładnie tego nie widać bo mój aparat to typowy krótkowidz :D
Dalsze prace wznowię w poniedziałek :D
c.d.n

Załączone pliki

  • Załączony plik  7.jpg   69,57 KB   755 Ilość pobrań
  • Załączony plik  6.jpg   90,52 KB   770 Ilość pobrań

  • Wagner i Henka lubią to

#31 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 22:51

Ładnie się zapowiada :D Osobiście w tej długości pod sandałowe gumy w podanym kalibrze wybrałbym bardziej szczytowego ST1024F.Ale to tak po doświadczeniach z dłuższym ST1084F ,który na Wiśle sprawdza się super.
Artur spróbuj rozsunąć największe przelotki i wyrzucić jedną 7-kę.Trochę trudno ocenić z tej perspektywy na zdjęciu ,ale blank w dole jest dość mocny i może nie będzie potrzebne aż takie podparcie, a zbyt duża ilość L-ek skutecznie zmiękczyła szczyt.I walnij fotę z boku. :D



Pozdro

Rafał

#32 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 sierpień 2012 - 23:11

Witam Rafał .
Jutro zrobię foty z ugięcia i rozsunę trochę przelotki wywalając jedną L 7. Mnie też się zdawało że ST1024F będzie dobrym wyborem ale pan Irek z FC stwierdził że kij 15lb to jednak za delikatny wybór i chyba ma rację Elba to nie Wisła tutaj na odpływie jest bardzo duży prąd wody i głębokości dużo większe . Elba ma połączenie z Morzem Północnym i przez 6-7 godzin woda spada o prawie 4 metry potem jest z godzinkę spokój i znowu przybiera o 4 metry . Najlepsze brania są na odpływie a gumę musisz prowadzić na skraju nurtu więc przy braniu kij musi pokonać sporą głębokość oraz uciąg wody.

#33 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 02 sierpień 2012 - 23:34

Zbroiłem ST1084F i uwierz mi to nie jest 15lb,na moje tak ok 20lb.Na twojej rzece sprzwdziłby się :mellow:

#34 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 02 sierpień 2012 - 23:39

Teraz to już pozamiatane :D tylko czasem jak spotkasz Stivena to mu o tym nie mów że jest lepszy blank i sprawdź pocztę bo ci wysłałem message na priva
Porównywałem ugięcie Knighta i MHX oba są 8,6 knight do 35 gr a MHX do 42 ale Knight pomimo cieńszej szczytówki mniej się gnie przy podobnym rozmieszczeniu L. Obciążałem kije kolejno 30,60,90,120,150 gr i przy każdym ciężarze Knight troszkę lepiej stał Knight jest opisany jako 22 lb i tyle ma a ten 1025 jako 20 lb i jest bardziej miękki więc zakładam że też jest dobrze opisany jako 20 lb

#35 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 00:00

Moc kija a jego akcja to inna para kamaszy.Ten ST1025 będzie płynniej pracował pod dużym obciązeniem,co nie oznacza że dobrze poprowadzi cięższy wabik .Ale jak mówisz ,że pozamiatane to w razie czego trzymam gębę na kłódkę :lol:


#36 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 03 sierpień 2012 - 00:31

Zrobiłem expresowo nowy spacing zobacz jak wyszło

Bardzo nie podobają mi się kąty jakie tworzy żyłka w stosunku do blanku pomiędzy drugą i trzecią przelotką a trzecią i czwartą, stożek też musiałem troszkę rozsunąć i teraz nie jest już tak centralnie tylko kręgi układają się bardziej na dole ale przemyślę sprawę

Załączone pliki

  • Załączony plik  32.jpg   102,79 KB   637 Ilość pobrań
  • Załączony plik  31.jpg   104,37 KB   639 Ilość pobrań

  • Henka lubi to

#37 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 03 sierpień 2012 - 11:01

A ile cm masz od stopki kołowrotka do wlotowej i jakie odległości między pierwszymi trzema dolnymi.Bo wygląda na to ,że można je jeszcze rozsunąć i tym samym zagęścić na szczycie aby polikwidować cięciwy.Zrób fotę całkiem z boku bo może dalej myli ta perspektywa.

#38 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 04 sierpień 2012 - 14:34

Akurat dzisiaj troszkę omotkowałem tzn kij jest skończony tylko jeszcze bez lakieru i prawdę mówiąc nie przypadł mi do gustu. Stiven trochę przesadził :D
np idiotyczne malowanie szczytówki

Załączone pliki

  • Załączony plik  017.jpg   84,67 KB   534 Ilość pobrań
  • Załączony plik  013.jpg   118,34 KB   573 Ilość pobrań
  • Załączony plik  012.jpg   94,56 KB   581 Ilość pobrań
  • Załączony plik  008.jpg   72,64 KB   585 Ilość pobrań
  • Załączony plik  010.jpg   94,76 KB   540 Ilość pobrań

  • Henka lubi to

#39 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 04 sierpień 2012 - 18:41

Bo Stiven woli widzieć niż czuć :lol: To samo omotki ,rzecz gustu.Na znak mieżdynarodnej przyjażni możesz na szczytówce domalować dwa paski ,czerwony i czarny B) A kijek wygląda dobrze ,8cm na fore przy wędce tej mocy wcale nie za dużo.

#40 OFFLINE   mrWhite7

mrWhite7

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2266 postów
  • LokalizacjaHamburg
  • Imię:Artur
  • Nazwisko:Bielecki

Napisano 07 sierpień 2012 - 14:45

Witam
Kijek zrobił się' wygląda całkiem całkiem chociaż raczej to nie mój świat

Załączone pliki

  • Załączony plik  027.JPG   86,08 KB   310 Ilość pobrań
  • Załączony plik  026.JPG   85,24 KB   357 Ilość pobrań
  • Załączony plik  025.JPG   73,83 KB   377 Ilość pobrań
  • Załączony plik  022.JPG   91,15 KB   350 Ilość pobrań

  • Henka i Obcy lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: autorski, autorski-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych