Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łeba - gdzie powędkować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#121 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9484 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 06 luty 2017 - 19:50

Krzyś. Myślisz, że okresy ochronne mogą się różnić od tych w paragrafie 3 pkt.2 ?

 

Trocie i tylko trocie. To oczywiste  :)


Użytkownik popper edytował ten post 06 luty 2017 - 19:51

  • marcin_69 i Dwalin lubią to

#122 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 06 luty 2017 - 19:53

Szukam...

 

...jest tak jak piszesz.

 

§ 3. Ustanawia się okresy ochronne dla wykonywania rybołówstwa rekreacyjnego dla następujących gatunków ryb:

2) sandacza – w terminie od dnia:
a) 25 marca do dnia 10 maja na obszarze wód na zachód od południka 16°40ʹ00ʺ długości geograficznej wschodniej,
b ) 10 kwietnia do dnia 31 maja na obszarze wód pomiędzy południkami 16°40ʹ00ʺ a 19°21ʹ00ʺ długości geograficznej
wschodniej,
c) 20 kwietnia do dnia 10 czerwca na obszarze wód na wschód od południka 19°21ʹ00ʺ długości geograficznej
wschodniej;

 

Czyli w marcu można. W sumie... wędkarze będą mieli skrupuły, czy nastawiać się na sandacze w marcu czy nie, a rybacy w tym czasie wyciągną ich sieciami całe tony.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 06 luty 2017 - 19:59

  • popper i Krzysiu lubią to

#123 OFFLINE   Henrykg9

Henrykg9

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaŁeba

Napisano 07 luty 2017 - 16:45

Dzieki zaangażowaniu Burmistrza Miasta Koło PZW w Łebie otrzymało piekny staw,  ktory powstał z zabagnionego starorzecza. Dzięki staraniom  władz koła  jest on co roku zarybiany dużą iloscią róznorodnej ryby . Mozna tu złowić karpia , lina , leszcza, jazia , karasia i dorodną płoć,a takze duzego okonia. Natomiast wprowadzono czasowo zakaz połowu jesiotra oraz karasia ponizej 15 cm , a zniesiono wymiar ochronny na okonia .Łowisko znajduje sie w miejskim lasku nadmorskim w odl. 150 m od morza / Czarny Staw/  Zezwolenia na połów mozna wykupić w sklepach wędkarskich e Łebie. Łowisko godne polecenia  jako miejsce dobrej rekreacji i wypoczynku z wędką.


Użytkownik Henrykg9 edytował ten post 07 luty 2017 - 16:50


#124 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 luty 2017 - 18:34

.


Użytkownik Krzysiek Rogalski edytował ten post 07 luty 2017 - 18:35


#125 OFFLINE   Krzysiek Rogalski

Krzysiek Rogalski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 848 postów
  • LokalizacjaMiędzyzdroje

Napisano 07 luty 2017 - 18:35

Dzieki zaangażowaniu Burmistrza Miasta Koło PZW w Łebie otrzymało piekny staw,  ktory powstał z zabagnionego starorzecza. Dzięki staraniom  władz koła  jest on co roku zarybiany dużą iloscią róznorodnej ryby . Mozna tu złowić karpia , lina , leszcza, jazia , karasia i dorodną płoć,a takze duzego okonia. Natomiast wprowadzono czasowo zakaz połowu jesiotra oraz karasia ponizej 15 cm , a zniesiono wymiar ochronny na okonia .Łowisko znajduje sie w miejskim lasku nadmorskim w odl. 150 m od morza / Czarny Staw/  Zezwolenia na połów mozna wykupić w sklepach wędkarskich e Łebie. Łowisko godne polecenia  jako miejsce dobrej rekreacji i wypoczynku z wędką.

 

 

Wszystko pięknie, tylko jeśli chodzi o rybostan tego stawu, to warto by rozważyć dwie zmiany.

Po pierwsze, wprowadzić wymiar ochronny okonia. Teorie z epoki późnego Gomuły, jakoby drobny okoń był rybim chwastem, już dawno odeszły do lamusa. Nawet jeśli jest go bardzo dużo, to wart jest ochrony, bo to drapieżnik utrzymujący w dobrym stanie populację drobnego białorybu - przy czym nie oznacza to, że tego białorybu będzie mało. Poza tym jak duże okonie zostaną wyłowione (co nastąpi prędzej czy później), to zrobi się rocznikowa "dziura" w populacji tego gatunku.

Po drugie natomiast, wyp...lić z tego stawu karpia. Na zbity pysk. To jest obcy, azjatycki gatunek,który zajmuje nisze ekologiczne naszych rodzimych gatunków - lina i karasia złocistego. Poza tym duże karpie z czasem zamienią wam ten staw w zabagnione, zarastające bajoro. Wynika to ze sposobu pobierania przez karpia pokarmu z dna. Gatunek ten ryje głęboko w mule, przez co uwalnia on z osadów dennych duże ilości pierwiastków biogennych. To z kolei powoduje obfity rozwój glonów, rozrost roślinności wodnej i zakwity wody latem. Znieść wymiar ochronny i limit dla karpia, każdego złowionego karpia w beret i nie zarybiać karpiem tylko linem i karasiem złocistym (nie srebrzystym). No i oczywiście szczupakiem :)


  • Maciek Rożniata i Okonhel lubią to

#126 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1974 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 07 luty 2017 - 20:03

stawiam browar na to że o żadnym karasiu pospolitym nie ma tu mowy... japonka i karpie to przyszłość PZW :D :D :D


  • popper i michal7709 lubią to

#127 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9484 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 07 luty 2017 - 20:05

Karpik- najlepszy materiał "rozliczeniowy"


  • michal7709 lubi to

#128 OFFLINE   honor000027

honor000027

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 16 luty 2017 - 11:50

Dzięki uprzejmie Panowie za odpowiedzi, nigdy nie próbowałem i chyba faktycznie spróbuję podziałać coś z trocią.
Pozdrawiam

#129 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 21 luty 2017 - 16:51

Będę w Łebie 5-19 sierpnia. 

Interesuje mnie czy ma ktoś doświadczenia albo informacje (jakiekolwiek) na temat jeziora Sarbrsko. Wiem, że można tam wypożyczyć łódki, ale nie wiem gdzie. Nie znajduję też gdzie można wykupić zezwolenie na to jezioro.

Jeśli ktoś mógłby pomóc to poproszę :) Może być priv.



#130 ONLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9484 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 luty 2017 - 18:28

Niespełna godzinkę (ok. 50km,) nad Żarnowieckie masz. Przemyśl temat :)


  • pitfish, michal7709 i Krzysiu lubią to

#131 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 29 czerwiec 2017 - 11:02

Na plażach coraz tłoczniej, czuć już w głowie zapach olejku do opalania. Zatem...wakacje...

 

Jest ktoś lub był w Łebie w ostatnich dniach? Jak wygląda sytuacja. Interesuje mnie sytuacja dorszowa na morzu oraz rzeka Łeba i odcinek wpływowy do jeziora Łebsko w granicach Słowińskiego Parku Narodowego. Za 3 tygodnie jak co roku trochę tam połowię:))) Ktoś, coś>?



#132 OFFLINE   bymes

bymes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaChojnów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 07:54

Na plażach coraz tłoczniej, czuć już w głowie zapach olejku do opalania. Zatem...wakacje...

 

Jest ktoś lub był w Łebie w ostatnich dniach? Jak wygląda sytuacja. Interesuje mnie sytuacja dorszowa na morzu oraz rzeka Łeba i odcinek wpływowy do jeziora Łebsko w granicach Słowińskiego Parku Narodowego. Za 3 tygodnie jak co roku trochę tam połowię :))) Ktoś, coś>?

od 5 dni bez brania na odcinku od pirsu do wyspy :) takie uroki od czasu tej sztucznej rafy...

 

nie wypływają w ogóle od około tygodnia - wiatr nie pozwala



#133 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 30 czerwiec 2017 - 11:17

od 5 dni bez brania na odcinku od pirsu do wyspy :) takie uroki od czasu tej sztucznej rafy...

 

nie wypływają w ogóle od około tygodnia - wiatr nie pozwala

To przynajmniej się człowiek na plaży poopala- nareszcie hahahah!



#134 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 30 czerwiec 2017 - 16:47

Witam, ja również wyruszam nie długo do Łeby i mam do was pytanie, bo zamierzam wykupić pozwolenie na ten kanał od mostku w stronę jeziora sarbsko
i tu pytanie czy na tym odcinku można łowić tylko z lewej strony patrząc od portu ?czy prawa strona gdzieś też jest dostępna ?Co prawda w zeszłym roku łowiłem na tym kanale ale nie miałem za wiele czasu aby okiełznać prawą stronę,trochę tam pochodziłem ale od mostku po prawej same domki i dostępu nie ma bo tam ośrodek jest.

Użytkownik wojtyna51 edytował ten post 30 czerwiec 2017 - 16:48


#135 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 01 lipiec 2017 - 08:51

Na kanałku złowisz ukleje, jazgarze. Jak będziesz miał cholerne szczęście to trafi Ci się leszcz lub węgorz. Podkreślam - cholerne szczęście ;)

Dlatego w tym roku będę próbował w Łebie wszędzie, tylko nie na tym kanałku (Chełst, jeśli się nie mylę).



#136 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 01 lipiec 2017 - 09:10

To mnie kolego nie pocieszyłeś, dlaczego tak się dzieje? gdzie proponujesz połowić? Łowić będę na gruncik i spining

#137 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 03 lipiec 2017 - 10:35

Na kanałku złowisz ukleje, jazgarze. Jak będziesz miał cholerne szczęście to trafi Ci się leszcz lub węgorz. Podkreślam - cholerne szczęście ;)

Dlatego w tym roku będę próbował w Łebie wszędzie, tylko nie na tym kanałku (Chełst, jeśli się nie mylę).

Kolego ten kanał ma w porywach 10 m szerokości i w sezonie tam pływają kajakarze. To jest woda na ukleje, jazgarze. Do zabawy w łowienie z dzieciakami. Okresowo ponoć tam są duże leszcze i można liczyć na węgorza. Wędkarze łowią na wodzie morskiej- od wlotu kanału z morza do mostu na ulicy Sienkiewicza lub dalej w kierunku jeziora Łebsko- od mostu właściciel prywatny a dalej Słowiński Park Narodowy -pisaliśmy wyżej w tym wątku. Reasumując- Chełst dobry na mooooocno rekreacyjne łowienie na spławik.


Użytkownik kolay edytował ten post 03 lipiec 2017 - 10:35


#138 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 03 lipiec 2017 - 16:38

A powiedz kolego kolay a łowiłeś na tym odcinku wpływowym do jeziora Łebsko? Czy to te same pozwolenie co na Chełst.Myślałem żeby wykupić pozwolenie na ten odcinek morski czyli od wlotu z morza do mostku ale tam strasznie dużo turystów, a po drugie ciężko z podebraniem ryby

#139 OFFLINE   polak9

polak9

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 403 postów
  • LokalizacjaPasłęk
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:B..

Napisano 03 lipiec 2017 - 19:22

Moje zdanie to takie źeby sobie darować łowienie w Łebie. Lepiej iść na piwko. Przerabiałem temat pora roku do bani w sezonie. Teraz jeźdze na Karwie bo Źarnowiec blisko😀

#140 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 706 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 03 lipiec 2017 - 20:01

Jeśli chodzi o Łebę to dość "dziwny" ten sezon, o tej porze roku na odcinku morskim było bardzo dużo sandacza może nie grzeszył rozmiarem ale za to można było sobie fajnie połowić, w tym roku go tam "jak na razie" nie ma w ilościach takich jak kilka lat wstecz.

Jeśli chodzi o odcinek Słowińskiego Parku Narodowego to potrafi fajnie obdarować w rybki, choć to nie jest proste łowienie, kiedy w ciągu godziny rzeka płynie do morza lub do jeziora lub stoi w miejscu.

Jakby ktoś chciał więcej info zapraszam na priw.

 

Pozdro Michał






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych