Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łeba - gdzie powędkować?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#141 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 04 lipiec 2017 - 20:05

Mam pytanie o ten odcinek Słowińskiego parku narodowego, ile tam kosztuje pozwolenie i jak dam dojechać(dojść) prawym brzegiem czy lewym patrząc od mostku

#142 OFFLINE   Adam1109

Adam1109

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 33 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 lipiec 2017 - 21:40

Właśnie stamtąd wróciłem. Dzięki wskazówkom kol. Michała wiedziałem gdzie się udać 😊. Ja byłem na lewym brzegu (patrząc z mostku). Samochodem najlepiej dojechać w okolice "labiryntu" (ul. Wspólna) a dalej piechotką. Mijamy teren labiryntu (po lewej) i idziemy dalej do takiej betonowej studni lub coś w tym rodzaju. Tam jest ścieżka do kanału, ale to jeszcze nie część Parku. Idziemy wzdłuż kanału w stronę Jeziora, od tabliczki oznaczającej Park można łowić. Większość ścieżki wzdłuż kanału to trzciny, woda po kostki i błotko, przydadzą się kalosze. Ja ich nie miałem i teraz suszę buty 😁 Dziś miałem tylko dwa pstryknięcia, ale jak na taką pogodę to nie narzekam.
  • Gadget i kolay lubią to

#143 ONLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 05 lipiec 2017 - 06:31

Mam pytanie o ten odcinek Słowińskiego parku narodowego, ile tam kosztuje pozwolenie i jak dam dojechać(dojść) prawym brzegiem czy lewym patrząc od mostku

Musisz jechać tak jak napisał kolega, @Adam1109, prawy brzeg jest niedostępny bardzo długie odcinki trzcin i można tam tylko dojechać i zaparkować autem o miejscowych tablicach, ale jakbyś chciał sobie zrobić spacer to na pewno będzie tam mnie  osób.

Jeśli chodzi o pozwolenia :

http://slowinskipn.p...a-wedkarzy.html

 

pozdro


  • kolay lubi to

#144 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 14:54

Właśnie stamtąd wróciłem. Dzięki wskazówkom kol. Michała wiedziałem gdzie się udać . Ja byłem na lewym brzegu (patrząc z mostku). Samochodem najlepiej dojechać w okolice "labiryntu" (ul. Wspólna) a dalej piechotką. Mijamy teren labiryntu (po lewej) i idziemy dalej do takiej betonowej studni lub coś w tym rodzaju. Tam jest ścieżka do kanału, ale to jeszcze nie część Parku. Idziemy wzdłuż kanału w stronę Jeziora, od tabliczki oznaczającej Park można łowić. Większość ścieżki wzdłuż kanału to trzciny, woda po kostki i błotko, przydadzą się kalosze. Ja ich nie miałem i teraz suszę buty Dziś miałem tylko dwa pstryknięcia, ale jak na taką pogodę to nie narzekam.

Można ulicą Wspólna tak jak droga polna prowadzi pojechać aż do jeziora takimi wybojami około kilometra jeszcze tam są wjazdy na łąkę i tam wszyscy auta zostawiają.



#145 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 05 lipiec 2017 - 15:42

Dziękuję koledzy za informację

#146 ONLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 16 sierpień 2017 - 07:49

Wybieram się w przyszłym tygodniu do Łeby, był ktoś ostanio?, dzieje się coś na odcinku rzeki od kładki do jeziora łebsko?

#147 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 22 lipiec 2018 - 21:10

Hej,ma ktoś jakieś informacje  jak sytuacja w Łebie ? ktoś coś łowi ? interesuje mnie odcinek portowy oraz kanał dochodzący do jeziora.



#148 OFFLINE   bymes

bymes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 86 postów
  • LokalizacjaChojnów

Napisano 23 lipiec 2018 - 08:13

od tygodnia pojedyńcze krótkie, słabo ogólnie



#149 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 25 lipiec 2018 - 09:40

Witam, 

czy opłaca się wędkowanie na jeziorze Łebsko? Widziałem mapkę z wydzielonym łowiskiem dla łódek i nie jest to zbyt duży obszar. 

Ktoś z Was pływa w tamtych rejonach? Wybieram się z dziewczyną nad morze ale bez wędki i pontonu nie pojadę, gdyż plażowanie nie jest dla mnie.

Potrzebuję łowisk z bliskim dostępem do plaży i wody. Ona na piach, ja na wodę.

Dzięki za pomoc z góry.


  • strary lubi to

#150 OFFLINE   R0BERT

R0BERT

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 25 lipiec 2018 - 17:48

Pływałem tam kilka razy, ale nie łowiłem ryb. Miałem ze sobą echo i ciężko znaleźć miejsce głębsze niż 1,5 m, łącznie ze środkiem zatoki wschodniej, czyli jakieś 1-2 km od brzegu. Wszędzie na dnie piach, na sondzie tylko z rzadka drobnica. Brzeg oczywiście nie wchodzi w grę, nie ma do niego dostępu, praktycznie tylko kawałeczek w Żarnowskiej https://goo.gl/maps/SRhrqtKJBN32 .

No i podstawowa sprawa, dozwolony elektryk, przy rozległości jeziora, braku dostępu do brzegu i fali prawie jak na Bałtyku, nie polecam ;).

 

Bezpieczniej jest na Sarbsku, które jest równie płytkie i bardziej muliste, ale można pływać na spalinie i wypożyczyć łódkę z silnikiem w Nowęcinie. Cena też sporo niższa niż wody SPN. Jak się poszuka, to jakiś okoń/sandacz może podejść.

Pozostaje sama rzeka/kanał Łeba. Odcinek parkowy w miarę ładny, z rybą jest różnie, nie wiem, czy w kanale jest większa szansa na rybę.


  • strary lubi to

#151 OFFLINE   wojtyna51

wojtyna51

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 85 postów
  • Lokalizacjawrocław
  • Imię:DAMIAN

Napisano 26 lipiec 2018 - 10:45

Witam,ktoś jest może z forum miejscowy,lub łowi w łebie poza sezonem wakacyjnym i podpowie czy warto wybrać się np we wrześniu,czy jest szansa połowić coś?wszelkie informacje bardzo cenne

#152 OFFLINE   piotr1972

piotr1972

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Piotr

Napisano 28 lipiec 2018 - 15:56

Witam . W Łebie byłem od 9-14 lipca na wypoczynku. 3 razy wędkowałem po południu od 17 do 20. Wędkowałem na przeciwko portu  koło parku, Moja ryba to okoń więc łowiłem wędką do MHX do 6g, przynęta 4gramy główka i kajtech 5cm. Jednego dnia złowiłem pare okoni największy 25cm, Następnego dnia złowiłem 8 sandaczy od 40cm do 60cm. 



#153 OFFLINE   kolay

kolay

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 29 lipiec 2018 - 21:52

Witam . W Łebie byłem od 9-14 lipca na wypoczynku. 3 razy wędkowałem po południu od 17 do 20. Wędkowałem na przeciwko portu koło parku, Moja ryba to okoń więc łowiłem wędką do MHX do 6g, przynęta 4gramy główka i kajtech 5cm. Jednego dnia złowiłem pare okoni największy 25cm, Następnego dnia złowiłem 8 sandaczy od 40cm do 60cm.

Rozumiem, że łowiłeś w kanale od morza do 1 mostku na wodach morskich. Ładne wyniki. Ja jadę od środy. Łowi ktoś na odcinku jak Łeba wpada do jeziora przy tych trzcinowych wysepkach? To moje ulubione łowisko okoni

#154 OFFLINE   piotr1972

piotr1972

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 5 postów
  • LokalizacjaElbląg
  • Imię:Piotr

Napisano 01 sierpień 2018 - 15:57

Tak łowiłem na wodach morskich od morza do mostu, opłata za tydzień 7zł



#155 ONLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 14 sierpień 2018 - 22:14

Jak sytuacja w Łebie, był ktoś ostatnio na kanale? Wybieram się w niedzielę na parę dni i nie wiem czy brać wędkę.
  • kubakuba lubi to

#156 OFFLINE   kanu

kanu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 185 postów
  • LokalizacjaRadwanice, Dolnośląskie
  • Imię:Piotr

Napisano 15 sierpień 2018 - 19:23

Brania w kanale zależą od tego czy woda płynie od morza czy do morza. Jeśli od to ryba bierze. Przeważnie są to małe sandaczyki, czasem trafia się większy. 



#157 OFFLINE   havy

havy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Paweł

Napisano 16 sierpień 2018 - 00:42

Kolega był w Łebie z rodzinką bez wędek,ale obserwował łowiących w kanale portowym i mieli fajne wyniki i to nie maluchy a takie 70-80...ale wszystko do wora...

Użytkownik havy edytował ten post 16 sierpień 2018 - 00:43


#158 ONLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 16 sierpień 2018 - 12:31

Dzięki za informację, w takim razie sprawdzę w praktyce czy coś bierze

#159 OFFLINE   pitfish

pitfish

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 289 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 16 sierpień 2018 - 12:42

Loteria



#160 ONLINE   dragonexp

dragonexp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:AS

Napisano 22 sierpień 2018 - 09:27

Dzisiaj od 7 do 9 w kanale portowym, około 10 okonkow od 18 do 25cm i jeden sandaczyk taki 35, woda płynie w stronę morza.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych