Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Revo MGX / LTX (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 23 lipiec 2012 - 14:54

Panowie ( i Panie ). Podobne pytanie zadałem na forum za miedzą.
Czy ktoś z Was miał do czynienia z którymś z tych kołowrotków ?
Czy ten ktoś mógłby określić przydatność tych konstrukcji do zastosowania z przynętami o wadze od 2,5gr. wzwyż ?
I pytanie dodatkowe :
Czy znajdujecie jakąś alternatywę w dziedzinie multików UL dla Cu51 z Availem w cenie ok 1000zł.

#2 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 lipiec 2012 - 21:34

Alternatywa jest i to dość tania.
Nazywa się zestaw spinningowy, już za 500pln złożysz dobry :mellow:
A tak an serio - 2,5g to sikanie pod wiatr. Prędzej bym muchówką tym rzucał, niż castem. Oczywiście da się ale ani to rozsądne, ani uzasadnione, trochę sztuka dla sztuki. Oczywiście - kto broni?
Większość lekkich multików potrzebuje jednak ok 4g by fruwać bez używania mocy jedi i zdrowaśmaryjki przed każdym rzutem

#3 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 23 lipiec 2012 - 22:50

W zasadzie się z tobą zgadzam , ale skoro już planuję zamówienie wędki o cw. od 0,8g to żeby ją możliwie najlepiej wykorzystać chciałbym mieć kolowrotek który umożliwi mi rzut tak lekką przynętą jak np. Salmo Tiny. W pudełku mam też lżejsze ale te będę raczej spławiał z nurtem. Wędka i multik będą obsługiwały przedewszystkim przynęty 5gr.+ , dlatego wyznaczam sobie granicę tego szaleństwa na poziomie ok. 1000 zł. - tyle mogę wysupłać , więcej już chyba nie .

#4 ONLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 25 lipiec 2012 - 15:44

Problem polega na tym, że nigdzie na świecie nie dłubie się przynętami wielkości pinezki o wadze solidnej agrafki na lince 0,0 nic dlatego też nie ma specjalnych do tego celu rozwiązań i to już nie chodzi o pieniądze. 2,5gr np. Dorado alaska dość słabo leci nawet z cu51e z availem aczkolwiek przy odrobinie szczescia kilkanascie metrów przeleci. Łowiąc klenie używam przynęt do 5gr dlatego też minimum a zarazem max co można osiągnąć to rzeczony cu51+tunning. Można nieco uprościć determinując dł. Rzutu dł. Kija ale to znów ogranicza poruszanie się na łowisku i kwadratura koła się zamyka :lol:

#5 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 lipiec 2012 - 16:10

W zasadzie się z tobą zgadzam , ale skoro już planuję zamówienie wędki o cw. od 0,8g to żeby ją możliwie najlepiej wykorzystać chciałbym mieć kolowrotek który umożliwi mi rzut tak lekką przynętą jak np. Salmo Tiny. W pudełku mam też lżejsze ale te będę raczej spławiał z nurtem. Wędka i multik będą obsługiwały przedewszystkim przynęty 5gr.+ , dlatego wyznaczam sobie granicę tego szaleństwa na poziomie ok. 1000 zł. - tyle mogę wysupłać , więcej już chyba nie .

Ale co, chcesz wydać 1000pln na kij o wyrzucie 0,8 g? Co tym będzie łowione? Rozwielitki? Bo kijanka to już cię przemęczy jak dobry sumek na tym :mellow:

#6 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 17:07

[quote]
W zasadzie się z tobą zgadzam , ale skoro już planuję zamówienie wędki o cw. od 0,8g to żeby ją możliwie najlepiej wykorzystać chciałbym mieć kolowrotek który umożliwi mi rzut tak lekką przynętą jak np. Salmo Tiny. W pudełku mam też lżejsze ale te będę raczej spławiał z nurtem. Wędka i multik będą obsługiwały przedewszystkim przynęty 5gr.+ , dlatego wyznaczam sobie granicę tego szaleństwa na poziomie ok. 1000 zł. - tyle mogę wysupłać , więcej już chyba nie .
[/quote]
Ale co, chcesz wydać 1000pln na kij o wyrzucie 0,8 g? Co tym będzie łowione? Rozwielitki? Bo kijanka to już cię przemęczy jak dobry sumek na tym :mellow:
[/quote]
ja do takich celow to jednak zdecydowalbym sie na blank o cw. 0.0125 grama ... te 0.8 moze nie pociagnac

#7 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 25 lipiec 2012 - 19:18

Zupełnie nie rozumiem dlaczego zabieracie głos w wątku w którym nie macie nic do powiedzenia. Moje pytanie dotyczyło multiplikatora Abu Revo MGX i LTX a wy macie jakiś chory imperatyw wyszydzić mnie za to że chcę sobie skompletować zestaw do ultralightu ........ Panowie , zróbcie sobie drinka z melisą i jak już zacznie działać to zastanówcie się nad sobą i nad tym po co logujecie się na tym forum. Na to pytanie nie musicie mi odpowiadać , bo mnie to nie interesuje. Jeszcze jedno - koledzy Pitt i Saw są dla mnie obojętni , natomiast po Kubie oczekiwałbym wyższych standartów.

Wracając do tematu.
Mam kaprys wydać własne pieniądze ; zaoszczędzone kosztem wielkich wyrzeczeń na alkocholu , dziwkach , dragach i hazardzie. Te pieniądze postanowiłem wydać możliwie bezsensownie na rzecz która jest tak niepraktyczna że zbulwersuje to każdego kto się tylko dowie.
Mój wybór padł na wędkę na blanku Phenix FX 802-2 . 8lb. ; cw 1/32 - 3/8. bo wiedziałem że do takiej wędki będę mógł dokupić bardzo drogi i szpanerski multiplikator a następne parę stówek będę mógł wydać na jego tuning.
Ponadto wpadłem na pomysł że mając już taki zestaw , byćmoże mi kiedyś całkiem odbije i wybiorę się na ryby, a wtedy będę mógł wypróbować rzutów przynętami o wadze poniżej 3 gr. które ( jak powszechnie wiadomo ) producenci przynęt z całego świata produkują tylko dla mnie .
Dlatego jeszcze raz proszę o opinie o LTXie bo nie chciałbym się ograniczać do banalnego i taniego Cu51e + Avail.








#8 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 lipiec 2012 - 19:40

Zupełnie nie rozumiem dlaczego zabieracie głos w wątku w którym nie macie nic do powiedzenia. Moje pytanie dotyczyło multiplikatora Abu Revo MGX i LTX a wy macie jakiś chory imperatyw wyszydzić mnie za to że chcę sobie skompletować zestaw do ultralightu ........ Panowie , zróbcie sobie drinka z melisą i jak już zacznie działać to zastanówcie się nad sobą i nad tym po co logujecie się na tym forum. Na to pytanie nie musicie mi odpowiadać , bo mnie to nie interesuje. Jeszcze jedno - koledzy Pitt i Saw są dla mnie obojętni , natomiast po Kubie oczekiwałbym wyższych standartów.



Polecam to i Tobie pod rozwagę plus zastanów się, co Ty do mnie klikasz? Efekt osiągnąłeś jeden - myślę że długo żaden z nas ci nie podpowie też w innych tematach... Trochę ochłonięcia polecam, to naprawdę nie jest miejsce gdzie płace i wymagam, zebyś mógł podobnie aroganckie teksty do nas puszczać i nas ustawiać. Chcemy ci pomóc, ale jak ci ego nie pozwala tego zrozumieć, to utwierdzaj się dalej, ze kij do 0,8 itd to nie jest aberracja. Duże rozczarowanie jak dla mnie.

#9 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 19:58

..... to utwierdzaj się dalej, ze kij do 0,8 itd to nie jest aberracja.


a czytac pan redaktor muchowy potrafi?
B)

kolega od LTX-a pyta o multik do kija na blanku Phenix FX 802-2 . 8lb. ; cw 1/32 - 3/8.

czyli do +/-8g a nie do 0,8g :mellow:

#10 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:12

Powiedziałbym nawet że do 10g. +...........
Przyznaje że trochę mnie poniosło. Nie lubię jak mi się wciska ciemnotę. Chyba nikt nie lubi. Ale przyznacie że tekst o drinku z melisą mi się udał.
Kuba. W ramach pojednania przesyłam linka do sklepu z multikami DAIWA 3T i PX - R . w zabójczych cenach. Zdaje się że szukałeś takiego multika.
http://www.rctoyfishingreels.com/daiwa-c-83.html?page=2& sort=20a
Pozdrawiam; i bez urazy.


#11 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:17

LTXa w wersji left obecnie nie da się nigdzie kupic poza yahoo. Nie ma w produkcji na razie a kiedy będzie nie wiadomo, przynajmniej tak było z miesiąc temu...MGX da sie kupic i kolega Filip Ci wszystko napisał. Na więcej informacji nie licz bo nie ma ludzi łowiących w Polsce na LTXy....poza tym obawiam się, że na pewno nim nie rzucisz dalej paprochem niz scorpionem z availem, czy aldkiem z availem lub PIXY z rcsem...taki zakup to bardziej kwestia gustu/wizualnej strony multeka, zasobnosci portfela, a nie uzyteczności...no i rzeźby, czyli przyzwyczajenia sie do czegoś i wyduszenia z combo tego co sie da....

#12 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:19

Sam..bez urazy, ale wydaje mi sie , że ty masz ze 12 lat...:D podając linki z głupotami...za duzo sie udzielasz na dwóch forach...był juz jeden taki Mlekołak o ile pamiętam :mellow:...daj sobie na wstrzymanie...bo cie jeszcze zbanuja :mellow:

#13 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:38

Powiedziałbym nawet że do 10g. +...........
Przyznaje że trochę mnie poniosło. Nie lubię jak mi się wciska ciemnotę. Chyba nikt nie lubi. Ale przyznacie że tekst o drinku z melisą mi się udał.
Kuba. W ramach pojednania przesyłam linka do sklepu z multikami DAIWA 3T i PX - R . w zabójczych cenach. Zdaje się że szukałeś takiego multika.
http://www.rctoyfishingreels.com/daiwa-c-83.html?page=2& sort=20a
Pozdrawiam; i bez urazy.


Sam
Wszyscy staramy się ci zwrócić uwagę, ze założenia sa od czapy.
Był właśnie Mleczko, który usiłował udowodnić, ze się da się. Tworzył jakieś dziwne konstrukcje. W efekcie... chyba nic długofalowo z tego nie wyszło. Nikt nie wciska ci ciemnoty, co usiłujemy ci pokazać, że to ślepa droga, zupełnie bez sensu. Wielu z nas było w tych klimatach, chyba każdy się z nich wyleczył. Bo to sensu nie ma, łowienie 2,5g przynętami i sprzętem za grube tysie. Przerost formy nad treścią, ten sam efekt osiągniesz wędką za 150pln i kręciołem za 100... Jeśli uważasz, że ryby biorące wyłącznie na takie przynęty warte są takiej kasy - to jak wcześniej - kto broni?

#14 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:55

@Kuba. Wcale nie aberracja. U nas na Śląsku zostały już tylko małe ryby.
@Mefisto. Dziękuję za merytoryczną odpowiedź.
Pytając o LTXa sugerowałem się bardzo niskim ciężarem szpuli , fakt że wygląda ładnie ale Cu51 też nic nie brakuje.
Z tym linkiem coś nie tak ? Nie wczytywałem się zbytnio bo u mnie z Angielskim krucho. Ale szkoda.

#15 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 lipiec 2012 - 20:59

@Kuba. Wcale nie aberracja. U nas na Śląsku zostały już tylko małe ryby.

Znam kilku ślązaków co by się niezbyt zgodzili. Taki Andrzej Stanek - z tego co wiem łowi dosć regularnie rozsądne ryby.


#16 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:22

Widze Kuba ze temat kijow light i ich przydatnosci wraca jak bumerang juz od kilku lat.

Akurat tak sie sklada, ze kilka tygodni temu mialem w rekach blanki Phenixa o mocy 8lb w pracowni rodmas.pl i nie sa one zadna aberacja. Wielu ludzi lowiacych regularnie duze okonie uzywa tego typu wedzisk. Sa tez tacy co lowia tym pstragi i inne wieksze ryby.

Wabiki 2,3-4g uzywam z kijem 10 lb i Conquest'em 51SS bez zadnych tunningowych elementow. Wszystko dziala jak trzeba.

#17 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:28

Jerzy, nie przeczę ani sie nie upieram, kilkukrotnie przyszło mi weryfikowac poglądy z dyskusji z Tobą na swoją niekorzyść :mellow:
Wiem jakie ryby choćby Rolek łowi
Sprawa dla mnie prosta - dopasowanie sprzętu do ryb, miejsca, przynęty. Czasem ma to sens, czasem jest to silenie się.
Ja pamiętam Ramayową wędkę, jakieś shikari chyba 10lb i 51ss. Rzut nad rzeką pstrągową, po którym widać było dno na szpuli. Kij, który niezbyt potrafiłby 40 w szybszym nurcie okiełznać. Oczywiście - da się, a jakże. Pytanie tylko po co, jak można wygodniej, łatwiej i sprawniej zrobić to lekkim spinem? bez odkładanie połowy dobrych wzorów, bo nie fruwają za cholerę z casta i kupowania yo-zuri po 50pln;)
Nawet na łowy oceaniczne odpuściłem multi i poszedł zestaw w świat, bo rzucanie przy bardzo mocny wietrze nawet w miare ciężkimi wabiami, rzędu nastu gram było mało komfortowe, a spin obok miał zasięg 1,5 raza tyle. Odzwyczaiłem się od niedopasowanego sprzętu i łowienia na siłę, żeby udowodnić ze castem tez się da

#18 OFFLINE   MefistoFishing

MefistoFishing

    Zaawansowany

  • Giełda komercyjna
  • PipPipPip
  • 2135 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 25 lipiec 2012 - 21:34

Sam..przestań patrzyć w magiczna wagę szpulki !!! Sama niska waga nie robi wyników !!! Spzulka np. do RYOGI tunningowa wazy tyle samo co oryginał , a rzuca sie dalej...nie patrz na te durne wagi bo to slepy zaułek..patrz raczej ile masz kasy w portfelu lub ile jej miec bedziesz ( prognozy ) :D

#19 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:07

Kuba, czyli lowienie na kij 17 lb w rzece tez nie ma sensu! No bo jak Sum w nurcie wezmie to potarga przeciez 17-funcjaka jak bedzie chcial. Idac Twoim tokiem myslenia, kij ponizej 30 lbs jest aberacja bo zawsze mozesz miec branie ryby ktora bedzie na lzejszym zestawie wyczyniala fajerwerki.

Moc wedki, linki, calego zestawu itd. dobiera sie pod przynete (!), a nie pod gatunek polawianej ryby! To kardynalna zasada.

Co do rzucania na drugi brzeg z 51SS i ogladania dna szpulki to chyba chlopcy czegos jednak nie zrozumieli. Takie konstrukcje jak Conquest 51SS czy inne specjalistyczne multiplikatory z bardzo plytkimi szpulami nie produkuje sie do odleglosciowych rzutow wabikami mogacymi wyciagnac wiekszosc linki. 51SS jest konstrukcja przeznaczona glownie do technicznych i celnych rzutow na krotkie dystanse, w lowiskach takich jak male rzeki. W takich warunkach nie maja konkurencji. Powtarzalem to przez lata na forum az ochryplem, ale nadal widze, ze ta oczywistosc nie jest zrozumiana..

Co do rzucanie pod wiatr w oceanie to juz wogole granda :mellow: 90% moich rzutow jest pod wiatr i wabik leci na ogromne odleglosci wlasnie z casta. Trzeba tylko dobrze zestaw dobrac :mellow: ale otym juz tez bylo zylion razy :D

#20 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 25 lipiec 2012 - 22:23

Jerzy
Nie wbijaj się w demagogię
Jeśli nastawiasz się na sumy - jest to bez sensu, pewnie i 30lb byłoby mało na jakieś duze ryby. Jak nastawiasz się na 20-40 cm ryby, czemu nie, łów sobie 8lb, skoro to jest Twój cel? Ja bym wolał w domu siedzieć, ale to jak kto lubi i na ile go stać. W sensie - na kij wydasz z półtora koła, na multik ze szpulą 2... To ja bym chyba wolał okoniówkę, kręciołek za stówaka i za resztę 2 tygodnie w Szwecji :mellow:
Czym innym przyłów, czym innym celowe łowienie i nastawianie się pod konkretne ryby.
Skoro moc sprzętu dobiera się pod ryby, to co, na tuńczyka pojedziesz z 40g wędką, bo tyle waży przynęta? Na łososia pójdziesz z kijem 10g, bo łowisz np shad rapem 7cm? Na głowatke z 30g bo tyle waży w najlepszym wypadku duży łamaniec?
A sumy będziesz łowił na 250g pilkery, bo pewnie tyle musi mieć kij na duża rybę? To większość ryb oceanicznych powinieneś rozkładać na plecy 35g kijem, bo tyle waży czy slider 7 czy pewnie większość używanych przynęt.
Nie przemawia to do mnie.
Co do rzutów, pod mocny wiatr multi.
Oczywiście, da się, czemu nie, jak piszesz - głównie zależy to od zestawu, z tym ze znowu wypadałoby mieć dwa, nawet 3 zestawy nad wodą. Bo raz muszę pizgnać ile fabryka dała 15g przynętą - mam dobrą rzutową daiwę i kijek 17lb. Ale, 30 minut później, muszę poturlać kraba na 7g główce, i już mam problem. A jeszcze za chwilę muszę znowu zmienić i mieć 20lb bety, żeby mi cholerstwo nie poszło w krzaki.
Jak tylko stworzą sprzęt, który przy rzucie będzie dawał jak 10lb, przy prowadzeniu jak 15 a holował jak 25, to pewnie kupię, jeśli nie bedzie kosztować zyliard jenów :mellow:
Co do rzutów odległosciowych - ile odległosci można zrobić na zakrzaczonej rzeczce? 40m w najlepszych miejscach?


A tak na koniec, miło pogadać, dawno cię tu nie było
Nie pamiętam, a sprawdzę, ile tam wchodziło, ale coś 60m plecionki?




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych