Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Abu Revo MGX / LTX (?)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
111 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 08:16

Z tym linkiem coś nie tak ? Nie wczytywałem się zbytnio bo u mnie z Angielskim krucho. Ale szkoda.


Zdaje się, że Mefisto miał na myśli właśnie ceny. To niemożliwe. :D

#22 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:05

witam!
@samwieszkto, nie przejmuj się uwagami @Kuby Stadery.
castingiem można lekko i to całkiem przyjemnie. do takiego łowienia nikt tu nikogo nie zmusza. ja sam okonie łowię wyłącznie na zestaw castingowy i na inny na pewno bym się nie zamienił. jeżeli masz trochę grosiwa to zainwestuj w zestaw typu curado 50/51e, czy też lżejszy shimano aldebaran MG plus płytka szpulka availa razem z hamulcem magnetycznym. tak lekkimi wabiami nie rzuca się daleko, wiec liniowy magnetyk bardzo ułatwi takie techniczne rzuty. bez problemu zmieścisz tam ok 90m plecionki 6lb co w zupełności wystarczy. nic nie wiem o tych revo o których piszesz, wiec tu nie doradzę.
pozdrówka

#23 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:14

Pewnie peresadziak. Wszak gdzie mi do mistrzów
Często łowisz te okonie na 2g głowki z paproszkiem?

#24 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:20

zdarza się, do takiego łowienia wystarczy zwykłe curado bez availa (ja takim łowię)
z takim zestawem daje radę nawet maciek, zapytaj wiec jego pewnie opowie Ci jak fajnie jest łowić zestawem który j. bardzo czuły a przy tym nic nie waży. jego wklejanka wymięka.
łowię st croix scV 6-12lb moderate fast
pozdrówka


#25 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:24

do śmigania 2g główkami :D
Tu nie chodzi o to czy się da
Bo się da i sam to robiłem, nawet na Twojej łodzi, o ile pamiętasz.
Chodzi o łatwosć posługiwania się tym zestawem i - przerost formy nad treścią. Customowy kij, tuningowane szpule i... 25-30cm okonie - polskie realia.

#26 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:28

stary!
dla ciebie przerost formy, dla innych czysta przyjemność.
to jest właśnie wędkarstwo. szczupaki też lepiej i łatwiej łowić na jerki wiec po kija męczyć się muchą szczególnie kiedy wiatr wieje w pysk. to że ty uważasz że casting jest w tym przypadku bez seansu, to wybacz szczerość - ale średnio do mnie przemawia bo żaden z Ciebie autorytet w tej dziedzinie.
podobnie jest z łowieniem w oceanie. jurek łowi od lat, duże ryby i ciągle castingiem mimo że czasem wiatr wieje w pysk.
ze mną jest podobnie. czasem się splącze, czasem jest trudno ale
ty zmienisz 3 młynki a ja będę ciągle katował tego samego multika. bo w takich warunkach prosty multiplikator sprawdza się najepiej.
pozdrówka

#27 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:35

Wiesz co Krzychu, weź i się zastanów co ty piszesz...


#28 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:37

a co ja takiego piszę?
po prostu mam odmienne zdanie od Ciebie, to wszystko.
pozdrówka


#29 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:41

No
Myślę że ja też mogę miec inne zdanie niż ty i nie słuchać nie zwracaj uwagi...:unsure: . Jebany prozelityzm...

#30 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 26 lipiec 2012 - 09:43

witam!
sorka z tę nie zwracaj uwagi. niegrzecznie rzeczywiście.
pozdrówka

#31 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 26 lipiec 2012 - 10:11

Panowie. Abstrahując od naszej jakże wciągającej polemiki, muszę wam donieść żę link który umieściłem parę postów temu okazał się ściemą.
Strona wisi na jakimś chińskim serwerze od raptem paru miesięcy a na angielskich forach ostrzegają przed nią oszukani klienci.
Wybaczcie ten niefart. .....A mogło być tak pięknie.

#32 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1618 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 26 lipiec 2012 - 10:33

A czemu nie CC51 z availem tylko jakieś Abu wymysły?
Poza Morrum to chyba raczej woły robocze(tak odbieram mojego Premiera i round'a)

CC to najpiękniejszy młynek, pluje absolutnie wszystkim.
Albo Aldebaran. Widziałem kiedyś to maleństwo w akcji, cud.


#33 OFFLINE   pitt

pitt

    Jadę na ryby ... na zawsze

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9353 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 10:54

Zupełnie nie rozumiem dlaczego zabieracie głos w wątku w którym nie macie nic do powiedzenia. Moje pytanie dotyczyło multiplikatora Abu Revo MGX i LTX a wy macie jakiś chory imperatyw wyszydzić mnie za to że chcę sobie skompletować zestaw do ultralightu

no widzisz, akurat mamy ... calkiem niedawno lowilem sobie kilkanascie razy dwoma MGX ... jeden seryjny a drugi byl po tuningu ... ot tyle z mojej strony :D

#34 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 26 lipiec 2012 - 11:21

Przećwiczyłem UL mając Cardiff-a 51DC + sporo lotnego rękodzieła w postaci wahadeł nawet takich 3 gramy. Było miło jednak te same ryby czyli okonie, pstrągi czy klenie można łowić na 5-6-cio gramowe wabie. Z przynętami dźwignąłem się na wspomniane 5-6 gram i wdrożyłem Ryoga 1016HL + tuningowa szpulka która o dziwo jest cięższa o 1 gram od firmowej a lata wybornie. Casting to wielka wędkarska przygoda. Da się łowić w każdych warunkach wykorzystując jego zalety. Trzeba tylko umiejętnie zestroić przynęty - kij - młynek. Łowię małe okonie i zaraz po nich sandacze, szczupaki średniaki, wszystko jeden kij 8lb. Chcę mocniej biorę 15 lub 20lb. Przepinam jedynie młynek Ryoga 1016 + reszta jak wyżej. Idealny sprzęt, wręcz uniwersalny. Na dniach dostanie ceramiki ZPI, będzie jeszcze lepiej. Jak ktoś bardzo potrzebuje malucha pod przynęty dwa gramy, jego wola. Te same ryby spokojnie siądą na 5-6 a jaka elastyczność sprzętowa.

Pozdrawiam

#35 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 26 lipiec 2012 - 11:28

@Pitt. Jeśli tak jest to opisz to krótkimi słowy. Zależy mi na twojej opini.
Sam też byś się wkurwił gdyby na pytanie o kolowrotek ktoś ci sugerował kupienie wędki z cw. 0,0125.
Na fali ogólnej nagonki , odgryzłem się i tyle , być może trochę rykoszetem dostało się i tobie , w takim razie wybacz. Tak samo @Saw. Bez urazy koledzy.

#36 OFFLINE   samwieszkto

samwieszkto

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1078 postów
  • LokalizacjaBytom
  • Imię:Jacek
  • Nazwisko:Wichrowski

Napisano 26 lipiec 2012 - 11:49

@Andrzej Stanek. Dokładnie o to mi chodzi. Planuję kupić kijek 0,8-10,5 nie po to żeby rzucać suchą muchą ale po to żeby się dobrze ładowała pod obciążeniem 5 - 6gr. Pisałem o tym w pierwszych postach tego wątku , ale jakoś nikt nie chciał zwrócić na to uwagi . Ja mam wędkę 3,5 - 14.( od Kamila ), z Cu51 bez tuningu i nie ma takiej siły żeby dobrze nią rzucić 5cio gramową przynętą. Mam też spinning 1-10. Cholowałem na nim wymiarowego szczupaka i dał radę ; a ile było uciechy i jaka dramaturgia.

Ten zestaw o którym piszę mam zamiar używać przedewszystkim na jurajskich rzeczkach wczesną wiosną i na okonia ale myślę że znajdzie jeszcze wiele innych zastosowań.


#37 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 12:18

stary!
dla ciebie przerost formy, dla innych czysta przyjemność.
to jest właśnie wędkarstwo. szczupaki też lepiej i łatwiej łowić na jerki wiec po kija męczyć się muchą szczególnie kiedy wiatr wieje w pysk. to że ty uważasz że casting jest w tym przypadku bez seansu, to wybacz szczerość - ale średnio do mnie przemawia bo żaden z Ciebie autorytet w tej dziedzinie.
podobnie jest z łowieniem w oceanie. jurek łowi od lat, duże ryby i ciągle castingiem mimo że czasem wiatr wieje w pysk.
ze mną jest podobnie. czasem się splącze, czasem jest trudno ale
ty zmienisz 3 młynki a ja będę ciągle katował tego samego multika. bo w takich warunkach prosty multiplikator sprawdza się najepiej.
pozdrówka



O jak fajnie !! No i wreszcie wieloletni praktycy sie wypowiadaja ... :mellow: jak za dawnych czasow na forum :D

Wracajac do meritum, to marzy mi sie taki cieply jesienny dzien na lodzi z 8 funtowym castem w reku, malym multiplikatorem UL i lowienie na 2-4g jigi, okonii 20-30 cm. Gdyby tylko takie braly uznalbym ze to jeden z najlepszych wedkarskich dni w moim zyciu! Okon 30 cm to juz cos.

Co do 2g jigow to podam tylko dwie sytuacje, w kiedy posiadanie takich decyduje o tym czy zlowimy czy wrocimy o kiju. Pierwsza sytuacja to pozna jesien lub wczesna zima. Duze pasiaki biora wylacznie na malenkie jigi. Nie raz mialem taka sytuacje!

drugi przyklad. Znacznie czestrzy. Okonie sa w lowisku, ale nie biora lub biora chimerycznie. Czesto trzeba schodzic z wielkoscia wabika, zeby skusic jakiekolwiek do bran. Trzy tyg. temu mialem takie 2 dni na mazurach, gdzie wszytsko wieksze niz 3g+ 4cm gumy powodowalo brak jakichkolwiek bran.

2g jig obsluguje sie dzis z castingu bezproblemowo, ale trzeba sie nauczyc tym poslugiwac.

Wtedy mozna sie wypowiadac czy to ma sens czy nie...

JW :D


#38 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2058 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 26 lipiec 2012 - 13:44

Kilku znajomych targlo sie na te wynalzki z ABU i sie zawiodlo. Nie wiem wiem jaki to model byl czy LTX czy mgx bo mnie ABU nie kreca ale wylamaly sie piny hamulca odsrodkowego :lol: :lol: i takich przypadkow bylo kilka. Udalo mi sie na TT znalesc ta fotke

http://www.tackletour.com/images12/pictabumgxshs022.jpg

Co do casta UL lapie i nie narzekam, pewnie ze jakas sie broda sie zdarzy ale z UL spinem nie jest tez tak slodko jak kazdy mysli. Podejscie Kuby jest takie jak mojego kumpla wiec go rozumiem ale ja zawsze mowie rob co uwazasz za sluszne Niech on sobie lapie spinem a ja castem. Nie lapie wiecej on tez nie ale ciesze sie ze ze mialem na tyle samo zaparcia i dalem rade. Teraz lapie pstragi, klenie, jazie, okonie i wszytsko inne na casta i spina jakos nie potrzebuje. Jak napisal @Persada najwazniesze jest dobranie calego zestawu od mlynka poprzez kij linke czy agrafki. Do tego trzeba posiadac jako takie umiejetnosci w rzucaniu bo poczatki nie sa latwe. Najlzejsze wabiki jakie mam w pudle to mini wobki o wadze 2,6gr ktore lataja tam gdzie chce. A ze wielu z Was lapie na paprochy na 2 gr glowkach to sie nie ma co dziwic ze tylko maluchy biora Na okonia nie uzywam gum mniejszych jak 5cm ale srednio 7,5 - 10cm. Podsumowujac polecam przygode z Castem UL bo sprawia to wiele frajdy jesli wszystko dogra sie w 100%.

zdr

#39 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 26 lipiec 2012 - 14:24

Widze ze wykwit jak za starych czasów. Nie dość że praktycy to i aroganci :mellow:
Ech, jakbym w czasie się cofnął <_<
Ale, ja się chyba tu wypowiadać niezbyt mogę, z tuzami castingu :mellow: w jednym wątku.

#40 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 26 lipiec 2012 - 17:18

Widze ze wykwit jak za starych czasów. Nie dość że praktycy to i aroganci :mellow:
Ech, jakbym w czasie się cofnął <_<
Ale, ja się chyba tu wypowiadać niezbyt mogę, z tuzami castingu :mellow: w jednym wątku.



Kubuś pokaz mi choc jedna moja autorytarna wypowiedz na dziale flyfishing? Choc jedno slowo typu aberacja o twojej ulubionej metodzie muchowej :D






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych