Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Camino - droga po odnalezienie siebie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 czerwiec 2021 - 12:49

Piekne jest to, ze kazdy, kto sie odezwal w tym watku zauwazyl Pawla cierpienie, choc z drugiej strony zastanawiam sie jak bardzo trzeba czuc sie samotnym by o tym pisac na jakimkolwiek forum??? Co do wpisow w watku, to nie mozna zapominac o tym, ze to forum wedkarskie i ze ludzie roznych profesji maja prawo sie tu wypowiadac, niezaleznie od swojej wiedzy.

Ludzkie jest to, ze zawsze beda tacy co zechca pomoc, rada, pocieszeniem, przykladem. Te rady, pocieszenia i przyklady beda oczywiscie takie  jak ci co ich udzielaja...

Mimo, ze niektore wpisy byly skrajnie nieodpowiedzialne, zeby nie powidziec glupie, nie zabieralem glosu i nadal nie bede tego robil bo to nie jest forum psychologiczne czy terapeutyczne.

Nieludzkie jest, ale moze tylko moim zdaniem, budzenie nadzieii w oparciu o zyczenia, domniemania, przekonania, wierzenia itd...

O to moze osmielilbym sie apelowac, by nie wywolywac wrazenia, zludnej nadziei, ze cos o czym wiemy "mniej niz niewiele" potoczy sie na pewno tak albo inaczej gdy Pawel zrobi to czy tamto... To sa czyste zabobony i ludowa magia swiatkow, figurek i czego tam jeszcze....

Wreszcie moze uszanowac Pawla wole i pozostawic watek dla niego, z cierpliwoscia czekajac na jego wpisy, ktore sa z cala pewnoscia forma autoterapi wspomagajacej proces wychodzenia z problemu...

 

PS

Jano - jak Ci sie bedzie zdawalo, ze moj wpis jest zbedny to go skasuj prosze.


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 13:05


#42 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 12 czerwiec 2021 - 13:58

Ja dzięki wam przytuliłem wczoraj żonę i przeprosiłem za to, że jestem chamem ;)

#43 OFFLINE   Jano

Jano

    mode raptor

  • Moderatorzy
  • 3206 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 12 czerwiec 2021 - 14:41

Arek,
wpisy usunąłem nie dlatego, że stanowiły taki czy inny, może nawet niezbyt popularny punkt widzenia kolegów, ale były to przepychanki pomiędzy panami nic nie wnoszące do dyskusji...
Jak najbardziej szanuję twoje wpisy i zaangażowanie w tym wątku, dziękuję

PS. w tej kwestii już wszystko wyjaśnione... zostawmy już proszę



#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 czerwiec 2021 - 16:54

Zawsze tam gdzie pojawia sie drugi czlowiek pojawia sie takze pojecie wolnosci w rozmaitych wymiarach interakcji i zeby sie za bardzo nie wymadrzac podsylam linka, moze komus sie przyda  ;)

Ten tekscik jest bardzo fajnie i jak mi sie wydaje strawnie dla kazdego napisany. Ot taka zaleta prawdziwych profesorow, ze potrafia prosto o trudnych rzeczach mowic lub pisac  ;)

https://www.goethe.d...e/21184099.html


  • Jano, Pawgas i SID lubią to

#45 OFFLINE   OloPe

OloPe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1087 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 12 czerwiec 2021 - 19:37

Panie Pawle, moim zdanie ta kobieta to skarb, Ona walczyła o Was, a Ty to odrzuciłeś (nie zauważyłeś) , więc teraz Ty walcz o nich i nie wierz w urojone romanse.
Powodzenia, no i Arek W. mądrze prawi.
ps, Zwolnij, wszystkich srok w życiu nie złapiesz, a rodzinę Masz jedną.

Ja widzę to dokładnie tak samo.
  • SID lubi to

#46 OFFLINE   madmatt

madmatt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 529 postów
  • LokalizacjaHarrogate
  • Imię:Mateusz

Napisano 12 czerwiec 2021 - 19:57

Moje małżeństwo jest przykładem na to, że warto zawalczyć.
Kiedy jest problem z rozmową - kartka i długopis.
Rekolekcje małżeńskie również dobra opcja.
Końcowe ustalenia na kartce i trzymać się ich każdego dnia.
Da się. Byle były chęci dwóch stron.
A jak jest dziecko to nie ma innej opcji - dla dziecka. No chyba że któryś rodzic jest bardzo wygodny i nie chce mu się zawalczyć dla rodziny, lub egocentryzm mu nie pozwala.

Trzymaj się!

Moje tez.

 

Nie poddawaj sie.



#47 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 12 czerwiec 2021 - 20:49

Odchodząc nieco od psychologicznego aspektu tego wątku to dziś robiłem małe zakupy na wyjazd. Poza pierdołami zakupiłem też obuwie. Dotychczas miałem cięższe i lżejsze ale buty typowo górskie. Myślałem aby iść w butach do biegania (mam jakieś Mizuno na asfalt) ale dają mi na małe oparcie na nierówności (rano przeszedłem z plecakiem w nich 13 km). Dziś będąc w Szczecinie zajrzałem do sklepu Salomona i doradzono mi model xa 3d wild. To taki przewiewny model do biegów terenowych. Lekkie, miękkie ale i stabilne. Najważniejsze że nie mają membrany gore tex bo teraz wszędzie ją wciskają a moim zdaniem lepsze buty przemoczone na ewentualnym deszczu niż ugotowane na upale stopy.

Użytkownik Pawgas edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 20:50


#48 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 12 czerwiec 2021 - 22:38

W salomonach to wiązanie mi nie pasuje i jakieś takie sztywne. Terrex  adidasa to jedne z lepszych  w teren. Dobre też La Sportiva, Montura Yaru i Salewa. Cena porównywalna jak Salomony a komfort o niebo lepszy. Taka moja opinia. 



#49 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 12 czerwiec 2021 - 23:20

Każdy ma inną stopę. Ja dwa Terrex mierzyłem i cisną-mam wysokie podbicie. Salewy też mierzyłem i za wąskie-mam szerokie stopy. La Sportiva niestety nie było tam gdzie byłem i szkoda bo ta firma rzeczywiście wyróżnia się-mam pod raki model Trango Tower GTX. Mierzyłem fajne buty Technica ale koszt 180 euro. Salomony mi pasują. Mają dobrą relację sztywności, lekkości, przewiewnosci i miękkości. Mnie pasowały najlepiej. No i ważny jest też rozmiar. Kupiłem 45 i 1/3. Do normalnego chodzenia i 44 i 2/3 byłoby z małym luzem ale musi być miejsce na pachnie stopy.

Użytkownik Pawgas edytował ten post 12 czerwiec 2021 - 23:21


#50 OFFLINE   biturbo

biturbo

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 132 postów
  • Lokalizacjamultikono: @Sztangista
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:S

Napisano 12 czerwiec 2021 - 23:46

W Salomonach i terrexie 45 i 1/3 to jak w innych 45 i 44 i 2/3. 

W trasę weź grubszą skarpetkę na duże odległości. Do tego steper(sprawdzony, działa)  i 1500 km wykręcisz w 30 dni.



#51 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 14 czerwiec 2021 - 09:27

Piekne jest to, ze kazdy, kto sie odezwal w tym watku zauwazyl Pawla cierpienie, choc z drugiej strony zastanawiam sie jak bardzo trzeba czuc sie samotnym by o tym pisac na jakimkolwiek forum??? Co do wpisow w watku, to nie mozna zapominac o tym, ze to forum wedkarskie i ze ludzie roznych profesji maja prawo sie tu wypowiadac, niezaleznie od swojej wiedzy.

Ludzkie jest to, ze zawsze beda tacy co zechca pomoc, rada, pocieszeniem, przykladem. Te rady, pocieszenia i przyklady beda oczywiscie takie  jak ci co ich udzielaja...

Mimo, ze niektore wpisy byly skrajnie nieodpowiedzialne, zeby nie powidziec glupie, nie zabieralem glosu i nadal nie bede tego robil bo to nie jest forum psychologiczne czy terapeutyczne.

Nieludzkie jest, ale moze tylko moim zdaniem, budzenie nadzieii w oparciu o zyczenia, domniemania, przekonania, wierzenia itd...

O to moze osmielilbym sie apelowac, by nie wywolywac wrazenia, zludnej nadziei, ze cos o czym wiemy "mniej niz niewiele" potoczy sie na pewno tak albo inaczej gdy Pawel zrobi to czy tamto... To sa czyste zabobony i ludowa magia swiatkow, figurek i czego tam jeszcze....

Wreszcie moze uszanowac Pawla wole i pozostawic watek dla niego, z cierpliwoscia czekajac na jego wpisy, ktore sa z cala pewnoscia forma autoterapi wspomagajacej proces wychodzenia z problemu...

 

PS

Jano - jak Ci sie bedzie zdawalo, ze moj wpis jest zbedny to go skasuj prosze.

Budzenie nadziei w oparciu o wierzenia,zwłaszcza dla kogoś kto może ma nawet kryzys ale chce wierzyć nie jest nieludzkie...

Kiedyś miałem bardzo poplatany okres w życiu,nie ma co w chodzić w szczegóły..Dwutygodniowa pielgrzymka piesza do Częstochowy naprostowała mi tematy w sposób w który do tej pory cięzko mi uwierzyć.Czy sama w sobie miała taką siłę?Wątpię.Porozmawiałem z kimś kto dał mi nadzieję że może pomóc i chciałem w to wierzyć.Nie naprawiło wszystkich spraw w magiczny sposób ale pomogło ,bardzo.

Paweł,powodzenia i trzymam kciuki!!


  • Sławek Oppeln Bronikowski, Marcin Rafalski, skius i 7 innych osób lubią to

#52 OFFLINE   mohave

mohave

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Bajerski

Napisano 14 czerwiec 2021 - 21:21

Budzenie nadziei w oparciu o wierzenia,zwłaszcza dla kogoś kto może ma nawet kryzys ale chce wierzyć nie jest nieludzkie...

Kiedyś miałem bardzo poplatany okres w życiu,nie ma co w chodzić w szczegóły..Dwutygodniowa pielgrzymka piesza do Częstochowy naprostowała mi tematy w sposób w który do tej pory cięzko mi uwierzyć.Czy sama w sobie miała taką siłę?Wątpię.Porozmawiałem z kimś kto dał mi nadzieję że może pomóc i chciałem w to wierzyć.Nie naprawiło wszystkich spraw w magiczny sposób ale pomogło ,bardzo.

Paweł,powodzenia i trzymam kciuki!!

W pełni się zgadzam. Tylko, czy Goethe Institut może się mylić? Mein Gott ! Przecież tam produkują się "najprawdziwsze profesory", publikujące oczywiście jedynie słuszną rację. Nieludzko, jest nawet tak pomyśleć!


  • Grzegorz B. i coma lubią to

#53 ONLINE   fonix

fonix

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaŁomianki
  • Imię:Tomek

Napisano 14 czerwiec 2021 - 21:44

W pełni się zgadzam. Tylko, czy Goethe Institut może się mylić? Mein Gott ! Przecież tam produkują się "najprawdziwsze profesory", publikujące oczywiście jedynie słuszną rację. Nieludzko, jest nawet tak pomyśleć!


W takich wątkach zazwyczaj pojawiają się 3 postacie: jedna doradza rzeczowo jedną drogę, druga równie przekonująco drugą drogę, oraz "ni to ironiczny, ni to sarkastyczny" komenrator, który nic mądrego nie napisze, ale ma nieodparty syndrom miksera gotowego zawsze rozpocząć bicie piany.

#54 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 19 czerwiec 2021 - 08:29

A może byś członków polskiej kadry Euro 2020 przygarnął? Oni już są na miejscu a i odnalezienie siebie bez względu na wynik dzisiejszego meczu by im nie zaszkodziło.
  • Krzysztof lubi to

#55 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 19 czerwiec 2021 - 08:50

A może byś członków polskiej kadry Euro 2020 przygarnął? Oni już są na miejscu a i odnalezienie siebie bez względu na wynik dzisiejszego meczu by im nie zaszkodziło.

@theslu, w tym temacie kolega @Pawgas jest świadomy obecnej złej drogi w swoim życiu i co najważniejsze chce to zmienić :good: , a oni jak widać nie :( .

Myślę, że ten temat jest dość delikatny i nie zasługuje na takie "żarty".


  • coma lubi to

#56 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 19 czerwiec 2021 - 09:33

Pisząc o "żartach" wyciągasz zbyt pochopne i zbyt daleko idące wnioski. Gdybym był męskim szowinistą to napisałbym że wyciągasz jak kobieta. Tym bardziej jestem daleki od żartowania, że jak wróble ćwierkają, po niedawnych wypowiedziach, w kraju tuziemców dla potrzebujących to może być jedyna dostępna metoda.

Użytkownik theslut edytował ten post 19 czerwiec 2021 - 09:34


#57 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 19 czerwiec 2021 - 11:01

Pisząc o "żartach" wyciągasz zbyt pochopne i zbyt daleko idące wnioski. Gdybym był męskim szowinistą to napisałbym że wyciągasz jak kobieta. Tym bardziej jestem daleki od żartowania, że jak wróble ćwierkają, po niedawnych wypowiedziach, w kraju tuziemców dla potrzebujących to może być jedyna dostępna metoda.

Skoro tak interpretujesz swój post i sposób myślenia płci pięknej, to ja odpuszczam.

Panie @theslut, zdrowia Panu życzę, tak szczerze. 


  • coma lubi to

#58 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 01 lipiec 2021 - 11:01

Witajcie Koledzy

 

Zaraz ruszam na lotnisko. Jutro rano zaczynam moją drogę do uzdrowienia duszy. Przede mną ponad 800 km. Oby tylko nogi wytrzymały i głowa puściła. Dziękuję raz jeszcze za wszystkie dobre słowa.

 

Dla zainteresowanych czym jest Camino polecam obejrzeć film:

 

 

Pozdrawiam

 

Paweł 



#59 OFFLINE   theslut

theslut

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 194 postów

Napisano 01 lipiec 2021 - 12:01

Musi być ostry. Ale kciuki za Ciebie trzymamy.

Załączone pliki


Użytkownik theslut edytował ten post 01 lipiec 2021 - 12:01

  • Pawgas lubi to

#60 OFFLINE   Pawgas

Pawgas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 782 postów
  • LokalizacjaBerlin/Szczecin
  • Imię:Paweł

Napisano 01 lipiec 2021 - 12:34

Musi być ostry. Ale kciuki za Ciebie trzymamy.


Nie to jeden z pozytywniejszych filmów. Nie wiem czemu jest to ograniczenie wiekowe.

Tutaj trailer:

https://youtu.be/o5VZKWcgw6c




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych