Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Pierwszy zestaw spinningowy. Jak ocenicie? :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   master15

master15

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 01:16

Jak myślicie na start ten sprzęt da rade?
Dodam ze to będzie mój ogólnie pierwszy sprzęt wędkarski
---
Wędka Tenesa Spinning Jaxon
Długość 240 C.W 10-40g

Kołowrotek Dragon Magnum FD230i 3000 2bb
---
Może macie jakąś lepszą propozycje sprzętu w tej cenie 100zł ?

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#2 ONLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 czerwiec 2021 - 08:01

Hej, przed wyborem zestawu zastanów sie co chcesz łowić - to warunkuje zakupy. Jako że jesteś "świeży w branży" co wnioskuję z Twoich postów może być ci cieżko to określić. Nie mniej jednak napisz chociaż jaką masz wodę do dyspozycji. Jesli wiesz co wniej pływa to już było by super :)

Oczywiście możesz zacząć na grubo - bo taki zestaw chyba tutaj wymieniłeś, nie mniej jednak sugerował bym coś bardziej finezyjnego bo duże ryby przychodzą raczej z czasem i doświadczeniem :)


  • Krzysiu i S.N. lubią to

#3 OFFLINE   master15

master15

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 08:08



napisz chociaż jaką masz wodę do dyspozycji. Jesli wiesz co wniej pływa to już było by super :)
:)


Mam dość duży stawik, woda spokojna, chóć zarośnięta, pełno tam traw i glonów.
Jeszcze tam nie łowiłem, choć słyszałem od innych wędkarzy, że łowili tam szczupaki, płocie i chyba też leszcze. :)

Wysłane z mojego SM-A505FN przy użyciu Tapatalka

#4 ONLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 czerwiec 2021 - 08:34

Płocie i leszcze raczej Cię nie będą interesowały bo łowiąc na spinning szukasz drapieżników. Jeśli jest w wodzie szczupak to będziesz musiał mieć przypon metalowy aby Ci nie odciął przynęty... w tej wodzie jest prawie na pewno również okoń. Rozumiem jednak że interesuje Cię szczupak - w takim razie wędka wybrana przez Ciebie wydaje się odpowiednia (nie wiem - nie miałem jej w ręce). Z połowu okoni nie bedziejsz jednak miał frajdy. Zastanów się również czy zamiast żyłki nie zainwestować w plecionkę. Jest ona przy porównywalnej do żyłki wytrzymałości dużo cieńsza i bardziej miekka - przynęta będzie dalej lecieć i w razie potrzeby dasz radę przynęte poprowadzić głębiej.



#5 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 09:36

Płocie i leszcze raczej Cię nie będą interesowały bo łowiąc na spinning szukasz drapieżników. Jeśli jest w wodzie szczupak to będziesz musiał mieć przypon metalowy aby Ci nie odciął przynęty... w tej wodzie jest prawie na pewno również okoń. Rozumiem jednak że interesuje Cię szczupak - w takim razie wędka wybrana przez Ciebie wydaje się odpowiednia (nie wiem - nie miałem jej w ręce). Z połowu okoni nie bedziejsz jednak miał frajdy. Zastanów się również czy zamiast żyłki nie zainwestować w plecionkę. Jest ona przy porównywalnej do żyłki wytrzymałości dużo cieńsza i bardziej miekka - przynęta będzie dalej lecieć i w razie potrzeby dasz radę przynęte poprowadzić głębiej.


Plecionka do kołowrotka za 45 zł z kijem za 50 zł

#6 ONLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 10 czerwiec 2021 - 10:10

Plecionka do kołowrotka za 45 zł z kijem za 50 zł

Może się koledze na przyszłość przyda :)



#7 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 10 czerwiec 2021 - 12:04

Ja bym wziął kij 5-25 g. Do 40 g (czyli de facto pewnie 30 g maksimum), to chyba troche za dużo. No chyba, że kolega chce łoić wodę troche cięższymi przynętami, ale jak na pierwszy spinning ... moim zdaniem za dużo.



#8 OFFLINE   Derrek

Derrek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 312 postów

Napisano 10 czerwiec 2021 - 13:27

Może się koledze na przyszłość przyda :)


Napewno nie do tego kija bo pleciona może przerżnąć przelotki ... A kołowrotek nie nadaje się , po brody będzie robił i skręcał ta plecione , kiedyś mój ojciec do takiego budżetowego nawinął bo dwóch dniach plecionka do niczego już się nie nadawała .

Użytkownik Derrek edytował ten post 10 czerwiec 2021 - 13:40

  • woblery L.E. lubi to

#9 OFFLINE   gryzon

gryzon

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 175 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Krystian
  • Nazwisko:G

Napisano 10 czerwiec 2021 - 17:21

Weź delikatniejszy.max do 25g. Wszystkie budżetowe kije są niedoszacowane więc i tak da się ciężej łowić.

#10 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1137 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 15 czerwiec 2021 - 10:32

Jednym z tańszych kołowrotków, który nadaje się do plecionek i swego czasu łowiąc na niego, nie miałem żadnych problemów wymienionych wyżej, jest Ryobi Ecusima, ale to koszt w granicach 120 zł






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych