Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Gdzie na Mazurskie sandacze?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
39 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów

Napisano 18 sierpień 2021 - 21:13

Tak patrzę na opisy lowisk gospodarstwa rybackiegio mikołajki. Na jez. Inulec zrezygnowali z sieci i podwyższyli opłaty. Czy dało to jakies efekty?

#22 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 19 sierpień 2021 - 08:28

Ja tam nie wiem...po prostu widziałem zdjęcia pięknych zberetowanych zedów i to nie kilku....właśnie z jeziora Roś i mam 100% pewności, że to z tego jaziora, więc rzucam hasło, do sprawdzenia/zweryfikowania.
Do dyskusji...
Doświadczenia nie mam jeśli chodzi o łowienie w tych akwenach.
W Rosiu są zedy i to nie małe to wiem dodatkowo zawsze może się gruby bolo-lolo trafić.
Śniardwy to chyba ciężka sprawa...
Pozdrawiam,
Malcz

P.S.
Kiedyś podobno Jeziorak był jednym z lepszych łowisk sandacza w PL...to jest dopiero hit.

 

 

Mamy działkę nad j. Dauby - połączenie Jezioraka... Wiem co tam się dzieje i... szkoda tracić czasu ogółem :) Ostatnio, jako że jestem już dorosły wziąłem motorówkę taty i echosondą trzepałem zatokę Kraga... spięty jeden sandacz przez słabe zacięcie, ale to raczej fart :) Łowione było o 12 do 21 prawie. I tylko jedno walnięcie. 

Tam kilometrami są siatki rozstawione, jakby zostawili w spokoju to jezioro na 5 lat... byłoby fajne eldorado sandaczowe tam.



#23 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2021 - 10:08

Paradoksem jest, że w Jezioraku łowiąc po szczupakowemu, szybciej złowisz sandacza niż szczupaka.. spędziłem tam urlop dwukrotnie.

#24 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 19 sierpień 2021 - 10:58

Jeśli chodzi o sandacze na Jezioraku to nie ma tragedii , od kilku lat spędzam tam urlop. Ale łowię o ile czas pozwoli tylko na feederka i na kukurydzę kilka 60+ się trafiło. W zeszłym roku był z nami kolega co pływał za sandaczem. Kilka dni na jajo albo pstryki, ale jednego dnia miał kilkanaście sandaczy, okonie 30+. Rozmawiając z miejscowymi spinnigistami też nie narzekają. Także jak kolega wyżej z jednego wypłynięcia na sandacza miał branie to uznał bym to do dobry wynik. Jakby tam poświęcić sezon to można zrobić na prawdę dobry rezultat.



#25 OFFLINE   Gadget

Gadget

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 704 postów
  • LokalizacjaRumia

Napisano 19 sierpień 2021 - 11:05

Paradoksem jest, że w Jezioraku łowiąc po szczupakowemu, szybciej złowisz sandacza niż szczupaka.. spędziłem tam urlop dwukrotnie.

To nie jest paradoks, Jeziorak to woda typowo sandaczowa, oczywiście szczupak tam jest, ale dominującym gatunkiem jest sandacz. Jeśli masz na myśli, "po szczupakowemu" czyli rzuć i zwiń, to jednemu Panu powiedziałem żeby tak spróbował łowić sandacze właśnie na kamiennych blatach i założył husky jerka i łowił w toni, efekty były bardzo szybko:)


  • puchalp lubi to

#26 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 sierpień 2021 - 14:34

To mnie pocieszyłeś, gdyż ponownie jadę tam na tydzień z łódką.. Na obrotówkę 5 potrafi sandałek przy trzcinkach uderzyć.. Ale ze szczupakiem tragedia, albo ja nie potrafię ich w tym jeziorze rozpracować, nawet pistolet nie uderzy.

#27 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 20 sierpień 2021 - 18:55

To mnie pocieszyłeś, gdyż ponownie jadę tam na tydzień z łódką.. Na obrotówkę 5 potrafi sandałek przy trzcinkach uderzyć.. Ale ze szczupakiem tragedia, albo ja nie potrafię ich w tym jeziorze rozpracować, nawet pistolet nie uderzy.



Dziś jajo. Długo może nie uderzałem, bo pogoda przegoniła z łódki, ale nawet bez jednego stuknięcia. Dużo osób dziś nad jeziorem łowi

#28 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2021 - 01:36

O sandaczu piszesz ? W której częśco jeziora łowisz ? Może za okoniem warto popływać..

#29 OFFLINE   smk111

smk111

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 102 postów
  • Imię:Krzysiek

Napisano 21 sierpień 2021 - 07:28

O sandaczu piszesz ? W której częśco jeziora łowisz ? Może za okoniem warto popływać..



Zatoka kraga.

A na okonie to gdzie się lata?

#30 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów

Napisano 21 sierpień 2021 - 21:18

A czy nad jez. Roś jest jakas wypożyczalnia motorówek?

#31 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 21 sierpień 2021 - 22:12

Raczej nie widziałem. Nad Neckim to 120zł za godz z 9.9km. Chyba to nie ba ryby koszty.
  • golsyl lubi to

#32 OFFLINE   rafcik87

rafcik87

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 199 postów
  • LokalizacjaPiaseczno
  • Imię:Rafał

Napisano 22 sierpień 2021 - 09:13

Jest przy hotelu w południowej części jeziora. Mają łódki z silnikami spalinowymi. Oczywiście to nie motorówki a jednostki pływające

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka
  • Bolesław lubi to

#33 OFFLINE   Kokot

Kokot

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 342 postów

Napisano 22 sierpień 2021 - 13:50

O takie mi właśnie chodzi
Zwykła łódka z silnikiem

#34 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 sierpień 2021 - 22:47


Zatoka kraga.

Chciałbym wiedzieć.. dziś kilka godzin pływania, i trzy okonki..

A na okonie to gdzie się lata?



#35 OFFLINE   LAKPOL

LAKPOL

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 1 postów
  • LokalizacjaWARSZAWA

Napisano 13 wrzesień 2021 - 18:47

To mnie pocieszyłeś, gdyż ponownie jadę tam na tydzień z łódką.. Na obrotówkę 5 potrafi sandałek przy trzcinkach uderzyć.. Ale ze szczupakiem tragedia, albo ja nie potrafię ich w tym jeziorze rozpracować, nawet pistolet nie uderzy.

 

Witam i jak kolego pojechałeś ?
 



#36 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 19 wrzesień 2021 - 20:04

Tak. Przez 5 dni dwa szczupaki i sporo okoni. Ale to takie łowienie rekreacyjne, z córką.. kiepska pogoda. Brak czasu na szukanie górek, czy nastawienienna sandacza z marszu.. jednak potwierdza się, ze na tą ilość wypływanych godzin na 3-4 metrowej wodzie za szczupakiem choćby małym lub średnim, aby tulko coś się zadziało dla dzieciaka, to jest bardzo kiepsko. Na innych jeziorach które odwiedzam jest sporo lepiej.

#37 OFFLINE   intoxication

intoxication

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 484 postów
  • LokalizacjaBP
  • Imię:I
  • Nazwisko:xxx

Napisano 08 czerwiec 2022 - 12:54

Cześć. Proszę o info odnośnie jeziora Ełckiego. Czy zostały tam jeszcze jakieś okonie o warto je poszukać? (z brzegu).
Pozdrawiam
  • GroPerch lubi to

#38 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 325 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 08 czerwiec 2022 - 12:58

Cześć. Proszę o info odnośnie jeziora Ełckiego. Czy zostały tam jeszcze jakieś okonie o warto je poszukać? (z brzegu).
Pozdrawiam

Ja osobiście nie łowie na tym jeziorze, ale od czasu pognania rybaka z tej wody lokalni łowią piękne okonie. Rok czy dwa lata temu ktoś wyjął tam półmetrowego pasiaka.


  • intoxication lubi to

#39 OFFLINE   mariusz1976

mariusz1976

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 213 postów
  • LokalizacjaSuwalszczyzna.
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 czerwiec 2022 - 14:49

Sandacz na mazurach jest, ale jest go coraz mniej, z powodu oczyszczania się wody. Ale są jeszcze jeziora gdzie jest go naprawdę dużo, mam znajomych co potrafią wyjąć bardzo dużo, ostatnio było to 50szt, ale same przedszkole, dwa 50-55cm. Niestety nie powiedzą gdzie łowią.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

#40 OFFLINE   Mordeo

Mordeo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 301 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 13 czerwiec 2022 - 07:42

Cześć. Proszę o info odnośnie jeziora Ełckiego. Czy zostały tam jeszcze jakieś okonie o warto je poszukać? (z brzegu).
Pozdrawiam

Z brzegu to słabo z tym okoniem w Ełku. Ale możesz próbować. 


  • intoxication lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych