Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z czym do klenia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
58 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 21 październik 2012 - 13:28

Przeczytalem Jelenskiego i Sikore, jednak sporo mi chyba umknelo. Ksiazki maja tysiac zalet, ale jedna wade, nie odpowiadaja na zadane pytania. Rekompensuje to sobie na forum i w czasie rozmow z muszkarzami :) Dzieki @Rheinangler! Chyba zalapalem jaki blad popelnialem przy zacieciu, pewnie wynikalo to z przyzwycajen spiningowych lub zwyklego lenistwa ;)

#42 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 23 październik 2012 - 08:51

Jerzy pisał w poście o meniskowaniu o odtłuszaniu płynem do mycia naczyń, denaturatem czy też o gotowych zestawach. Nie chce czekać na przesyłkę, a chciałbym odtłuścić przypon na najbliższym muchowaniu. Odkąd przeczytałem kilka waszych postów o meniskowaniu, faktycznie widac to na wodzie jak diabli. Będą mi się te meniski śnić po nocach. Po pacykowaniu suchych muszek zawsze dotknę przyponu i jest cały uświniony

Macie jakiś patent (szmatka, skórka czy cos takiego) który się sprawdza i wszystko nie jest uświnione w denaturacie czy Ludwiku?

#43 OFFLINE   Arek Kubale

Arek Kubale

    Forumowicz

  • Fotograficy
  • PipPip
  • 440 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 23 październik 2012 - 14:13

@ictus,

Mała buteleczka plastykowa z atomizerem (chyba tak się nazywa ta rozpylająca końcówka) i w środku troszkę wody z kroplą Ludwika. Ja mam taką buteleczkę po preparacie do czyszczenia okularów. Do tego przyda się jakaś szmateczka lub materiał - polecam tzw. leader strightener, czyli patkę do prostowania zrolowanych przyponów. Jedna z okładzin w takim cosiu jest właśnie z chłonącego materiału, na który można rozpylić trochę płynu, a następnie przeciągnąć przez to sam przypon.

#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 23 październik 2012 - 15:48

@ictus,

Mała buteleczka plastykowa z atomizerem (chyba tak się nazywa ta rozpylająca końcówka) i w środku troszkę wody z kroplą Ludwika. Ja mam taką buteleczkę po preparacie do czyszczenia okularów. Do tego przyda się jakaś szmateczka lub materiał - polecam tzw. leader strightener, czyli patkę do prostowania zrolowanych przyponów. Jedna z okładzin w takim cosiu jest właśnie z chłonącego materiału, na który można rozpylić trochę płynu, a następnie przeciągnąć przez to sam przypon.


Super sposób!!!

#45 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 23 październik 2012 - 17:57

Dzieki @arhuku :) Fajny patent. Zastosuje!

#46 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9626 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 23 październik 2012 - 22:48

Jest też trick nr 2
łyżka żwirku kociego (niezaszczanego) (fuelers earth) wymieszana z ludwikiem czy innym płynem do mycia naczyń - czymś rozbijającym powłokę hydrofobową..
Robisz z tego coś jak ciasto.
Smarujesz tym delikatnie palce i przeciągasz przypon przez palce.
Ew pozostałości znikają po kilku przeprowadzeniach i wysuszeniu muchy.

#47 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 24 październik 2012 - 17:02

Dzieki @kuba :)

Dzis poprawilem wyniki kleniowe, 80 % ryb to byly klenie. Nadal nieduze, ale wieksze niz do tej pory. W poltorej godziny 7 kleni, najwiekszy 30cm. Jest coraz lepiej :) Wszystkie poza najwiekszym na red taga na haku #8 jako prowadzaca. Na skoczku byl red tag #12 lub #14 i na niego same przylowy. Na koncu zmienilem zestaw na streamera (chyba bugger) na haku #6, czarny pijawkopodobny z oczami z srebrego lancuszka ( przypomnialem sobie o jednej muszce o ktorej pisal kiedys @kuba). Skrocilem mu ogonek, tak ok. 1cm za kolankiem haka (tez gdzies wyczytane) i efekt bardzo dobry. Dwa niezaciete klenie ( jestem wolny i nie zawsze dobrze ukladam sznur), jeden spad i wyholowany trzydziestak. Na razie wniosek taki ze musze lowic wiekszymi muszkami niz do tej pory :) Czern rzadzi! Dodam jeszcze czerwony akcent do streamera.

Użytkownik ictus edytował ten post 24 październik 2012 - 17:13


#48 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 25 październik 2012 - 20:57

Praktyka rządzi ;)

#49 OFFLINE   #Nord

#Nord

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 417 postów
  • Imię:Norbert

Napisano 25 październik 2016 - 09:58

Witam

Do do tej pory nie łowiłem kleni na muchę jesienią więc mam pytanie. Jakie przynęty muchowe sprawdzą się w niedużej rzeczce(4-5 m) na klenia i jazia jesienną porą i gdzie szukać tych ryb?

 

Pozdrawiam


  • Maciek Rożniata lubi to

#50 OFFLINE   FoamFly

FoamFly

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 304 postów

Napisano 26 październik 2016 - 08:52

cześć, wszystko zależy od charakterystyki łowiska, zdarza mi się o tej porze jeszcze łowić klenie na piankowce, ale częściej wieszają się na małe streamerki, mokra mucha i nimfa jak najbardziej, puszczam je pod nawisy oraz w głębsze miejsca 



#51 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 październik 2016 - 14:24

Mógł bys podać wzory nimfek i strimków na klenie ?



#52 OFFLINE   Janusz Wałaszewski

Janusz Wałaszewski

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 4473 postów
  • LokalizacjaGrzybowo - Kołobrzeg

Napisano 26 październik 2016 - 15:01

Trochę o kleniu na muchę od fachowca (nie o mnie tu chodzi  ;) )

 

http://flytyer.pl/968


  • Pluszszcz i Epidares lubią to

#53 OFFLINE   randomrodmaker

randomrodmaker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 419 postów
  • LokalizacjaKrk
  • Imię:Paweł

Napisano 26 październik 2016 - 15:11

Mógł bys podać wzory nimfek i strimków na klenie ?

Klenie łowię na rękę, a tak poważnie to

dobrze biorą na black zulu, red tag, ptn, żuczki, piankowce, nawet na jętkę #16...

Zastosuj fluo red lub orange akcencik.

Załączone pliki

  • Załączony plik  klen.jpg   37,31 KB   25 Ilość pobrań


#54 OFFLINE   jacob1993

jacob1993

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 954 postów
  • LokalizacjaMielec

Napisano 26 październik 2016 - 18:55

Ale chodzi mi o typow nimfe lub strimka wiele razy mialem tak ze połowilem na sucharka (goddard piankowa osa lub zuczek ) ale gdy przezbroilem sie na nimfe brania ustawaly jedynie na co dało się zlapac klenia( bez rewelacji ) w porownaniu do suchej  to brazka z czarnym akcentem i mokra  black zulu na przywieszcze .mniejsze rowniez atakowaly ukleje .

Na strimka nigdy nie udalo mi sie klenika zlowic .Prosze o jakies konkretne wzory .


  • Maciek Rożniata lubi to

#55 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 26 październik 2016 - 21:03

To raczej nie kwestia wzoru, a prowadzenia i prezentacji przynety. Klen jest czasem wybredny, nawet bardzo. Ale przede wszystkim jest zarloczny. Lubi miecho. Łatwe miecho. Pokombinuj z gruboscia przyponu, ja lowie najczęściej na 0,14. Spróbuj prowadzić nimfy w toni, pod powierzchnią tak jak mokre. Na to zawsze są efekty. Gwarantuje Ci ze masz na pewno brania tylko ze albo nie potrafisz ich wyczuć albo zauważyć😉

#56 OFFLINE   Forest-Natura

Forest-Natura

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1292 postów
  • LokalizacjaŚląsk
  • Imię:Ziemowit
  • Nazwisko:Nowakowski

Napisano 26 październik 2016 - 21:53

Witam.

Tam gdzie ja łowię najlepszym streamerem na klenia jest pijawka z marabuta z pomarańczową główką. Im większa, tym lepsza.

Ale fakt - faktem, dorodnych (takich nawet 10-12 cm) pijawek w tej wodzie jest naprawdę sporo.

Pozdrawiam.


Użytkownik Forest-Natura edytował ten post 26 październik 2016 - 21:56


#57 OFFLINE   hi tower

hi tower

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1973 postów
  • Lokalizacja3miasto

Napisano 27 lipiec 2023 - 16:33

Jak co roku latem, niezmiennie na mojej rzece najlepiej sprawdza się "czarnuch". Czyli mrówka z Czarnobyla (Chernobyl Ant) nr 4-6. Piękne widowiskowe łowienie!

Załączone pliki



#58 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 05 sierpień 2023 - 19:33

Byle z zaskoczenia i wprost na głowę ... duża mucha robi robotę ;)


  • cys82 lubi to

#59 OFFLINE   Wobi

Wobi

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1591 postów
  • LokalizacjaPL/NL

Napisano 20 sierpień 2023 - 20:13

Jak co roku latem, niezmiennie na mojej rzece najlepiej sprawdza się "czarnuch". Czyli mrówka z Czarnobyla (Chernobyl Ant) nr 4-6. Piękne widowiskowe łowienie!

Na moich rzekach też średniaki (40-50cm.) dobrze reagują na duże żuki, choć akurat chernobyl się tu średnio sprawdza, ale z koleji ekstraklasa 50+ ignoruje duże muchy i jak już daje się oszukać to na małą realistyczną piankę na haku nr. 10-12
Załączony plik  IMG_1721.jpeg   113,22 KB   9 Ilość pobrań



Załączony plik  IMG_2004.jpeg   79,64 KB   9 Ilość pobrań
  • Maciek Rożniata i Niusio99 lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych