Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

O kołowrotkach Daiwy by @zorro (wydzielone z wątku 'Team Daiwa-S 2503 cu')


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
107 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 marzec 2011 - 15:03

No to jadziem...
Team Daiwa-S 2503 CU to nastÄ™pca Team Daiwy 2500 iA... Od starszej siostry rÃÅ‚Åźni siÄ™ paroma duperelami, z ktÃÅ‚rych najwaÅźniejsze, to brak Å‚oÅźyska kulkowego po prawej stronie korby (moÅźna bez problemu doÅ‚oÅźyć) i rurkowym kabÅ‚Ä…czkiem...
Szpulki pÅ‚ytkie (100 metrÃÅ‚w dwudziestki wchodzi), bo to wersja odlegÅ‚oÅ›ciÃÅ‚wkowa. OczywiÅ›cie wszystkie normalnogÅ‚Ä™bokie szpulki od emblemowatych pasujÄ… idealnie..:D
Jedyne co, to z Panem Danielem bym siÄ™ lekuchno nie zgodziÅ‚ w temacie korpusu... We wszystkich emblemowatych korpusy sÄ… zrobione z tworzywa ABS (zupeÅ‚nie przypadkiem taki sam skrÃÅ‚t nazwy jak szpulek z odwrÃÅ‚conym stoÅźkiem). Tylko rotory emblemowate maja metalowe.. :D
Tak swoją drogą to najnowszy wynalazek typu Zaion-srajon, to nic innego jak lekko ulepszony, właśnie ten ABS... Czyli taka to nowość.. :lol:
A wracając do tedeeski CU, to dokładnie to samo co Emblem-X oznaczony literką C.. :D

A co do walorÃÅ‚w uÅźytkowych, to za Panem Danielem: to dobry kolowrotek, solidna konstrukcja.
Serwisowany posluzy lata..
Åšmigam nimi od momentu kiedy siÄ™ pojawiÅ‚y, nawijajÄ… rÃÅ‚wniutko, nic siÄ™ nie psuje, nie skrzypi, nie klekoce, nie zgrzyta i nie rzÄ™zi... Przy odrobinie dbaÅ‚oÅ›ci, to zabawka na dÅ‚uuuuugie lata uÅźytkowania...
  • asafa lubi to

#2 OFFLINE   slawek_2348

slawek_2348

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1679 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:SÅ‚awomir
  • Nazwisko:Zdunek

Napisano 15 marzec 2011 - 17:46

zorro, chylę czoła. Skąd taka wiedzia nt Daiwy :D? Ja nie mam zielonego pojęcia co oznaczają te wszystki literki w nazwach modeli ;)

W caÅ‚oÅ›ci zgadzam siÄ™ z przedmÃÅ‚wcÄ…, i w zwiÄ…zku z tym mam nieÅ›miaÅ‚Ä… propozycjÄ™ dla Pana @Zorro: czy dla dobra ogÃÅ‚Å‚u (a przynajmniej dla dobra takich ignorantÃÅ‚w w tej materii jak ja)w czynie spoÅ‚eczno-uÅźytecznym nie mÃÅ‚gÅ‚byÅ› WaÅ›c wyprodukowac czegoÅ› w rodzju skrÃÅ‚conego przewodnika po modelach Daiwy systematyzujÄ…c je wraz z objaÅ›nieniami co do literek.
PoniewaÅź wraz z @Mefisto oferujecie ostatnio sporo sporo ciekawych Daiw dobrze byÅ‚oby wiedziec czym rÃÅ‚Åźni siÄ™ Emblem od Tournamenta X, Z, itd.
Pozdrawiam
SÅ‚awek

#3 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 marzec 2011 - 19:15

Hmmmm... TrochÄ™ bÄ™dzie ciÄ™Åźko... Ale w takim maÅ‚ym skrÃÅ‚cie, to moÅźna by tak:
Generalnie te Daiwki, ktÃÅ‚re sÄ… uÅźywane najczęściej do Å‚owienia, to majÄ… oznaczenia literkowe przed cyferkami oznaczajÄ…cymi wielkość i tuÅź za nimi... No to po kolei. W zasadzie kaÅźda rodzina koÅ‚owrotkÃÅ‚w daiwy jest podzielona na trzy grupy: S, X, i Z. Te literki znajdziecie tuÅź po nazwie wÅ‚asnej koÅ‚owrotka czyli np. Regal-X, Emblem-Z czy Tournament-S. Literki te oznaczajÄ… w zasadzie, podobnie trochÄ™ jak w samochodach, poziom wypasienia danego modelu, gdzie eska bÄ™dzie modelem najprostszym, a zetka takim full wypas...
Teraz literki po cyferkach: sÄ… one przewaÅźnie zwiÄ…zane z postÄ™pem technologicznym i zastosowaniem jakiÅ› tam nowostek w poszczegÃÅ‚lnych modelach. I tak po kolei, weźmy takiego np. najprostszego emblemika S. Pierwsze modele miaÅ‚y oznaczenie np. Emblem-S 1500, gdy zaczÄ™to zakÅ‚adać im Å‚oÅźysko oporowe, to na koÅ„cu pojawiÅ‚a siÄ™ literka i (od infinite antirevers), i juÅź byÅ‚o Emblem-S 1500i, jak wykompinowaÅ‚ Japoniec rolkÄ™ antyskrÄ™caniowÄ… Twist buster, to juÅź siÄ™ nazywaÅ‚o Emblem-S 1500iT. Jako, Åźe rolka anty... weszÅ‚a na staÅ‚e do produkcji, i nie trzeba byÅ‚o siÄ™ tym juÅź chwalić, to w momencie wykompinowania szpulek z odwrotnym stoÅźkiem ABS, to literkÄ™ T zastÄ…piÅ‚a literka A... Ostatnie z produkowanych EmblemikÃÅ‚w-S, jako Åźe literki iA byÅ‚y juÅź rzeczÄ… oczywistÄ… i powszechnie znanÄ…, miaÅ‚y oznaczenie Emblem-S 1500C, a C oznaczaÅ‚o, Åźe mÄ…drale zamontowali kabÅ‚Ä…k rurkowy...
No i takie podstawowe oznaczenia występują we wszystkich najpopularniejszych grupach japońskich maszyn Daiwy...

A teraz tak trochÄ™ w praktycznym skrÃÅ‚cie, bo w sumie, pomijajÄ…c rÃÅ‚Åźnych szajbusÃÅ‚w i maniakÃÅ‚w :lol: , to najpopularniejsze sÄ… wszelkiej maÅ›ci emblemowate no i tournamentowate. SÄ… one bardzo zbliÅźone konstrukcyjnie, spora ilość elementÃÅ‚w bywa miÄ™dzy nimi wymienialna, wartość uÅźytkowa (na przykÅ‚ad jeÅ›li myÅ›limy o okresie uÅźytkowania) bywa mocno zbliÅźona... Tutaj moje wÅ‚asne dane mogÄ… być trochÄ™ niepewne, bo siÄ™ przyznam, Åźe jeszcze Å»ADNEGO koÅ‚owrota z w/w nie udaÅ‚o mi siÄ™ zajechać... <_<
Acha, jeszcze motyw Team Daiwa. Bo to z tym na ogÃÅ‚Å‚ ludzie miewajÄ… problemy... OtÃÅ‚Åź tak Daiwa oznaczaÅ‚a koÅ‚owrotki, nazwijmy to specjalnego przeznaczenia. Na przykÅ‚ad Tournament-X 3000iA dostosowany fabrycznie do poÅ‚owÃÅ‚w w morzu dostaÅ‚ nazwÄ™ Team Daiwa-X 3000iA Salt Water, zwykÅ‚y Emblem-X 2500iA, po zastosowaniu pÅ‚ytkich szpulek pod odlegÅ‚oÅ›ciÃÅ‚wki i doÅ‚oÅźeniu dwu Å‚oÅźysk, nazwano Team Daiwa-S 2500iA... I tak dalej, i tak dalej, i tak... I tak moÅźna by do rana.. :lol:
  • Mik i G_rzegorz lubiÄ… to

#4 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 marzec 2011 - 21:21

Dzięki Panie @Zorro, zaczyna się w głowie rozjaśniac.
Pozdrowienia
SÅ‚awek

Taaaaa...? Nie Åźebym byÅ‚ franca zÅ‚oÅ›liwa ale... <_< No to masz Pan tu trochÄ™ rebusÃÅ‚w w celach treningowych... :lol:
http://schematics.planetseafishing.com/daiwa/fixed-spool/dai wa-fixed-spool-spinning.html

Acha, jeszcze przypomniaÅ‚ mi sie motyw: czym siÄ™ rÃÅ‚Åźni np. emblem od tournamenta, to ja odpowiem trochÄ™ pokrÄ™tnie acz prawdziwie, Åźe mniej wiÄ™cej tym czym rÃÅ‚Åźni siÄ™ taki stradiczek od stelli... Bo to w obu firmach podobnej klasy koÅ‚owroty... :mellow:

#5 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 797 postów
  • LokalizacjaRuda ÅšlÄ…ska
  • ImiÄ™:Konrad

Napisano 16 marzec 2011 - 15:41

Od starszej siostry rÃÅ‚Åźni siÄ™ paroma duperelami, z ktÃÅ‚rych najwaÅźniejsze, to brak Å‚oÅźyska kulkowego po prawej stronie korby (moÅźna bez problemu doÅ‚oÅźyć)

No wÅ‚aÅ›nie: prÃÅ‚bowaÅ‚em wypchnąć tÄ… czarnÄ… plastikowÄ… tulejÄ™ celem dokonania pomiaru i podmiany na Å‚oÅźysko, a ona za cholerÄ™ ani drgnąć nie chce. Fakt, Åźe moje eksperymenty dotyczyÅ‚y rozmiaru 2000, ale w zwiÄ…zku z tym, Åźe w 2000 ta operacja mi siÄ™ nie udaÅ‚a to w 3000 juÅź nie prÃÅ‚bowaÅ‚em. Jak usunąć tÄ… plastikowÄ… tulejÄ™, aby podmienić jÄ… na Å‚oÅźysko, najlepiej bez uÅźycia mÅ‚otka i przecinaka


#6 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 16 marzec 2011 - 16:06

To ja Panu powiem bez mierzenia, do wszystkich emblemowatych 1500/2000/2500 Å‚oÅźycho 11x7x3 lub (11x7x2,5 - takie byÅ‚o fabrycznie wkÅ‚adane w Team Daiwy-S iA), a do 3000/3500 Å‚ozycho 12x8x3,5...:D
A co do tej francy tulejki, co wyjść nie chce, to one sÄ… bardzo delikatniutko wklejane. Trzeba maszynÄ™ wybebeszyć, poÅ‚oÅźyć sobie otwartÄ… stronÄ… do doÅ‚u na jakim miÄ™kkim kocyku, przyÅ‚oÅźyć np. pÅ‚aski wkrÄ™taczek i DELIKATNIE stuknąć kilka razy... I tulejka wyskoczy.. <_<

#7 OFFLINE   mario

mario

    Zaawansowany

  • Moderatorzy
  • 3528 postów
  • LokalizacjaP L

Napisano 25 lipiec 2012 - 19:55


WydzieliÅ‚em te informacje, aby Å‚atwiej byÅ‚o je uÅźytkownikom odnaleźć.


#8 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 14 grudzień 2012 - 09:39

@Zorro mam jedno pytanie, od razu zaznaczam że jestem laikiem i odpowiedź może wydawać sie oczywista ale mówią że kto pyta nie błądzi :)

Co oznaczają literki iT w nazwie młynka Daiwa Tournament Z 2500 iT i czym on się różni od młynków z końcówką iA?

#9 OFFLINE   Marvin

Marvin

    mogul

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • LokalizacjaLempäälä

Napisano 14 grudzień 2012 - 10:45

O tyle odpowiedź wydaje się oczywista, że @zorro już jej udzielił ;)

(...)Pierwsze modele miały oznaczenie np. Emblem-S 1500, gdy zaczęto zakładać im łoźysko oporowe, to na końcu pojawiła się literka i (od infinite antirevers), i juź było Emblem-S 1500i,jak wykompinował Japoniec rolkę antyskręcaniową Twist buster, to już się nazywało Emblem-S 1500iT. Jako, że rolka anty... weszła na stałe do produkcji, i nie trzeba było się tym już chwalić, to w momencie wykompinowania szpulek z odwrotnym stożkiem ABS, to literkę T zastąpiła literka A... (...)


Użytkownik chub norris edytował ten post 14 grudzień 2012 - 10:47


#10 OFFLINE   jacavip

jacavip

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 371 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • ImiÄ™:Jacek

Napisano 15 grudzień 2012 - 09:25

fakt, mój błąd nie doczytałem ale szukam jeszcze odpowiedzi czym różni się Turek iA od SiA, bo w opisie widzę info o lterce S ale przed rozmiarem :)

#11 OFFLINE   michau25

michau25

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 74 postów
  • LokalizacjaLublin
  • ImiÄ™:MichaÅ‚

Napisano 15 grudzień 2012 - 10:09

z S w Twoim przypadku chodzi chyba o płytszą szpule ale nie jestem pewien.

#12 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:22

W tym wypadku jest to faktycznie oznaczenie płytszej szpulki... :)



#13 OFFLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14822 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • ImiÄ™:Daniel

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:30

Dobrze wiedziec ze Asus wstal. :)



#14 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:36

I ja nie omieszkam zapytać majstra ;) , odpowiednikiem którego modelu jest amerykańcka czerwona Fuego?



#15 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 15 grudzień 2012 - 20:40

A Luviasa psePana jest w zasadzie "odpowiednikiem"... :)



#16 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 874 postów
  • LokalizacjaWrocÅ‚aw

Napisano 04 luty 2013 - 11:51

Kolega @zorro internetowym celebrytÄ… :D :

http://a.gery.pl/a-t...3001116349.html

Ale żeby przez kilka latek nawet nie smarnąć?! :rolleyes: B)



#17 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15577 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 17:25

Przyznawać siÄ™ który to jack2108 !!!! 



#18 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 luty 2013 - 17:33

Hmmmmm...

To, że parę lat jeszcze pokręci, to się zgodzę ale żeby nie grzebać..?

Chyba siÄ™ Pan Jack trochÄ™ zaleciaÅ‚ w skrócie myÅ›lowym... :lol: :lol: :lol:  Wszak nawet pisaÅ‚ do mnie czy nie zajrzaÅ‚bym do tego Emblemka "od czasu do czasu"... :rolleyes:



#19 OFFLINE   spinnerman

spinnerman

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4605 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 luty 2013 - 20:51

Reklama dźwigniÄ… handlu  :)  Rekomendowane przez Zorro  :D



#20 OFFLINE   zorro

zorro

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2676 postów
  • LokalizacjaWarszawa-Kamienne Skarżychoooo...
  • ImiÄ™:Tomasz
  • Nazwisko:Szczepanik

Napisano 04 luty 2013 - 21:00

Kurna, nie wiadomo gdzie oczy podziać... :rolleyes:






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych