Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning za 500, 1000, 2000 zł i więcej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   HaDe

HaDe

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1872 postów
  • Imię:Hubert

Napisano 03 lipiec 2021 - 17:24

No nie do końca, bo tanimi wędziskami mogłem tylko pomarzyć  o tym co jestem w stanie zrobić dzięki sprzętowi raczej z górnej półki. Inna sprawa, że mam na myśli zestaw baitcastingowy. 

Wedziska ryb nie łowią, ale mogą bardzo pomóc w dobraniu się do nich. ;)



#62 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 03 lipiec 2021 - 17:36

Ile razy można to samo wałkować? Nawet ciasto na pizzę kiedyś powie "dość"!

#63 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 03 lipiec 2021 - 18:25

To indywidualne kwestie ile jesteśmy w stanie wydać aby być "szczęśliwym" .Mnie Stelle i kije na Torzitach nie są do tego potrzebne (przerabiałem już to), zadowalam się średnią półką, łowię Biomkami, blanki mam na Sicach Slim, to moja granica luksusu. Wydawanie więcej jest dla mnie nieuzasadnione, to moja sprawa i moje wydatki także mało mnie obchodzi ile wydają inni. Mogą odchudzać te swoje Stelle, tuningować i smarować co pół roku, kije zbroić w top of the top komponenty, skoro będą się z tym lepiej czuć nad wodą to super. Tylko niech mi nikt kitu nie wciska, że od tego będzie w stanie więcej łowić ryb... Pomijam tylko tych co się męczą bo mają za ciężkie zestawy - kij z kołowrotkiem ponad 400 g... No koszmar i udręka, dla takich jednak polecam siłownię zanim pójdą na ryby 😅
  • nalewator lubi to

#64 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2643 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 03 lipiec 2021 - 20:13

A może zanim zaczniecie znowu wipisywać o kijach od szczotki i chrustach za 100 pln, to przeczytajcie dokładnie pierwszy post w temacie. Czyli pytanie autora tematu.

Użytkownik Artech edytował ten post 03 lipiec 2021 - 20:13


#65 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 03 lipiec 2021 - 22:15

...napisz więc coś :)



#66 OFFLINE   19john92

19john92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 497 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 06:51

Należy jeszcze dodać, że jeżeli ktoś nie potrafi posługiwać się wędką i kołowrotkiem poprawnie to lepiej niech kupi tani sprzęt. Już widziałem jak ktoś szarpał przynętę z zaczepów na dokręconym hamulcu, albo odczepia przynętę z zaczepu grzebiąc szczytówka lub zwija ryby na kołowrotek bez pomagania wędką. Potem się słyszy, że wędki się łamią i stella ząbkuje po kilku wypadach nad wodę. Droższa wędka nie łowi więcej ryb, z reguły są przeznaczone dla ludzi, którzy wiedza czego oczekują od wędki.

#67 ONLINE   bullet81

bullet81

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 63 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Przemek

Napisano 04 lipiec 2021 - 06:56

Zainspirowany chęcią zakupu na dzisiejszej giełdzie spinningu Mosqito [ nie udało się koledzy byli szybsi ] mam pytanie do kolegów którzy mają lub mieli wędki w cenach 500-1500zł i więcej,czy te wędziska naprawdę dużo lepiej przekazują brania od tych za 150-300 zł .Nie chodzi mi oto czy one są lżejsze,łdniejsze,z najlepszym korkiem i mocowaniem kołowrotka,oraz najdroższymi przelotkami.Rozumiem tych co płacą tysiące zł,po prostu stać ihc na to.Nie pytam czy warto płacić takie sumy,ale czy te wędki w zestawieniu z tymi tanimi są aż tak lepsze i czy brania na nich są lepiej wyczuwalne Może to zabrzmi nieskromnie ale wielokrotnie łowiłem z kolegami co mieli jakieś Suzuki,czy inne drogie Japończyki  i czy to były okonie ,czy pstrągi to górą byłem ja :) Czy warto ;) .

Kolego rozumiem że przerzuciłeś ileś budżetowych wędek ze sklepów w granicach cen 150-500zł ? Jeśli tak to musisz mieć jakieś spostrzeżenia odnośnie ich pracy przekazywania brań itp. A jeśli tak jak pisałeś że wielokrotnie łowiłeś z kolegami co mieli Suzuki i inne to co za problem było od nich "zapożyczyć" na chwilę nad wodą i pomachać ? Odpowiedź by się sama nasunęła...


  • Cris83 lubi to

#68 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 lipiec 2021 - 08:09

Michal slusznie pyta ile razy bedziemy o tym jeszcze stukac w klawiature... Artur slusznie namawia do zagladniecia do pierwszego postu...

Mialem nic nie pisac  :rolleyes:  ale po tych dwuch postach, no i oczywiscie po poscie otwierajacym pomyslalem,- moze wlasnie to one wyznaczaja jakies granice tego tematu?

Sam niestety nie mam za wiele do powiedzenia bo nie dosc, ze lowic potrafie skutecznie to jeszcze uzywam wylacznie customow na ktore zawsze bylo mnie stac.

Ponadto wydaje mi sie, ze zeby sie sensownie wypowiedziec nalezalo by lowic "na stale" zarowno kijami seryjnymi jak i customami a ja od jakichs 25 lat lowie tylko i wylacznie customami, "lezace" mi serjne kije przerabiam wedlug wlasnych preferencji....Ale gdyby nawet tak ktos lowil, to wciaz dylemat bedzie troche na zasadzie "powiedz dziecko,- kogo kochasz bardziej - mame czy tate?" O tym na koncu mojej mysli  ;)

Wracajac do tego co mnie zainspirowalo do wpisu.

Michal pisze w gruncie rzeczy o tym, ze kazdy lowiacy na jakims etapie swojej wedkarskiej przygody zadaje sobie tego rodzaju pytania. On ma juz pewnosc co do swoich wyborow, on juz sobie odpowiedzial na to pytanie w swoj osobisty sposob. Jak sadze w domniemaniu czai sie odpowiedz "jak nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial,- recepty nie ma"

Artur  zawraca cala dyskusje odjechana w poboczne tematy do poczatku...

Autor watku podkresla, ze wzgledy estetyczne narzedzia, ktorym lowi sa dla niego delikatnie mowic drugoplanowe, na pierwszy plan wysuwa sie u niego skutecznosc lowienia przynajmniej w porownaniu z kolegami lowiacymi customami, ktorym (customom) nic nie zaruca, jednak wskazuje na to, ze drozszy sprzet nie gwarantuje lepszych wynikow. Konkluzja ta wydaje sie oczywista, choc tu na forum sluzy przewaznie do pokazywania swoich umiejetnosci na tle mniej sprawnych wedkarzy wyposazonych w customy, badz takich ktorzy wyposarzaja sie w nie po to by uchodzic za lepszych od tych co ze wzgledow finansowych czy jakichkolwiek innych preferuja sprzet produkowany seryjnie.  Pytanie zalozyciela dotyczy czulosci wedki, czy chyba trafniej powiedziec, czy warto inwestowac w wieksza czulosc wedki o niewielkiej mocy i precyzyjnm przeznaczeniu jaka jest Moskito, ktore stworzyl Zbyszek do lowienia okoni. Tu takze nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dla jednego tak dla drugiego nie.

Spotkalem w swoim "wedkarskim" zyciu kilku skutecznych wedkarzy, ktorzy takze gonili za czuloscia, wydawali fortuny na wymiane "starego" mniej czulego sprzetu na czulszy a ich frustracja podczas lowienia tylko rosla, bo choc umieli lowic, lowili tyle samo (ale czuli wiecej :lol: ). Kazdy z nich, bez wyjatku ladowal na koncu tej drogi w jeszcze "starszym" niz swoj stary sprzet i zaden z nich do dzis nie kupuje weglowych wedek bez domieszki szkla a niektorzy lowia tylko i wylacznie szklem i to nie tym najnowszym... Pisze o tym dlatego zeby pokazac indywidualnosc takich wyborow. Indywidualnosci tej dobrze towarzyszy przemyslany plan w ktorym experymenty nieuchronnie beda przesuwac sie w strone customow. Wada tego wszystkiego jest to, ze to kosztuje nie tylko pieniadze ale i duzo czasu i trudu przemyslen, na ktore dzis niewielu stac...


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 04 lipiec 2021 - 08:18


#69 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 lipiec 2021 - 09:22

"Michal pisze w gruncie rzeczy o tym, ze kazdy lowiacy na jakims etapie swojej wedkarskiej przygody zadaje sobie tego rodzaju pytania. On ma juz pewnosc co do swoich wyborow, on juz sobie odpowiedzial na to pytanie w swoj osobisty sposob."

 

​Ja nie o tym, Arku. Ja o tym, że temat "sklepowe, czy pracowniane", był dyskutowany i u nas, i na innych forach, 158432 razy, albo więcej. Tu już nic nowego się nie wymyśli, więc po co po raz kolejny ... 



#70 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 lipiec 2021 - 09:38

no to zbyt gleboko zinterpretowalem twoj wpis Michale. 



#71 OFFLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2626 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 04 lipiec 2021 - 10:28

😁

#72 OFFLINE   cristovo

cristovo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisano 04 lipiec 2021 - 22:09

łowiłem leszczyną, bambusem, Jaxonem, Mikado, Dragonem, DAMem, Cormoranem, Kongerem, Sankrojem, Talonem, Seekerem i customem jednym czy drugim......jeśli będzie taka potrzeba, ponownie wytnę sobie kawałek kijka, dowiążę żyłkę i będę cieszył się pasją, może nawet bardziej.....póki jednak takiej potrzeby nie mam, nie wycinam

 

luźna myśl - z jakiegoś powodu zawodowcy, profesjonaliści, wybitni w danej dziedzinie geniusze, używają co do zasady narzędzi drogich, bardzo drogich, nieprzyzwoicie i bezsensownie drogich, a przynajmniej, co nie wyklucza kosmicznej ceny, zaprojektowanych czy stworzonych, często na zamówienie, przez najlepszych na świecie specjalistów.....czy będzie to instrument muzyczny, sprzęt sportowy, element ubioru, gadżet.....tak już jest, chociaż nie zawsze przewaga wynika z narzędzia.....ale często tak, chociażby kombinezony skoczków narciarskich

 

wędkarze amatorzy (np. ja) niech po prostu szukają samozadowolenia z każdego wypadu nad wodę......a w tym pomaga sprzęt, który nie przeszkadza......i tyle :rolleyes:     



#73 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 05 lipiec 2021 - 06:36

łowiłem leszczyną, bambusem, Jaxonem, Mikado, Dragonem, DAMem, Cormoranem, Kongerem, Sankrojem, Talonem, Seekerem i customem jednym czy drugim......jeśli będzie taka potrzeba, ponownie wytnę sobie kawałek kijka, dowiążę żyłkę i będę cieszył się pasją, może nawet bardziej.....póki jednak takiej potrzeby nie mam, nie wycinam

 

luźna myśl - z jakiegoś powodu zawodowcy, profesjonaliści, wybitni w danej dziedzinie geniusze, używają co do zasady narzędzi drogich, bardzo drogich, nieprzyzwoicie i bezsensownie drogich, a przynajmniej, co nie wyklucza kosmicznej ceny, zaprojektowanych czy stworzonych, często na zamówienie, przez najlepszych na świecie specjalistów.....czy będzie to instrument muzyczny, sprzęt sportowy, element ubioru, gadżet.....tak już jest, chociaż nie zawsze przewaga wynika z narzędzia.....ale często tak, chociażby kombinezony skoczków narciarskich

 

wędkarze amatorzy (np. ja) niech po prostu szukają samozadowolenia z każdego wypadu nad wodę......a w tym pomaga sprzęt, który nie przeszkadza......i tyle :rolleyes:     

W sam punkt się wstrzeliłeś.

Nic dodać, nic ująć.

Miałem coś też napisać od siebie ale powielę pot kolegi, bo całkowicie się z nim zgadzam.

 

P.s.

Koledzy zima jeszcze daleko, zostawcie takie tematy na nierybne okresy :)  :)  :) .


  • cristovo lubi to

#74 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 05 lipiec 2021 - 17:38

Dobra to teraz szczegóły, która tania i czuła. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tanim i dobrym sprzętem, który przerósł jego oczekiwania ?


  • S.N. lubi to

#75 ONLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 350 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 05 lipiec 2021 - 19:21

Team Dragon 2,75 do 14g. Chyba pierwsza lub druga seria. Kij o lepszej czułości niż np. Batsony RX 7 z serii S&S.

#76 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 795 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 05 lipiec 2021 - 19:37

MIKADO KAMISORI ZANDER 1,98 do 18g, 1 cześć. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że czuję pracę Longhorn'a 9cm na 7 g główce (tzn. jak guma macha ogonem) nawet na kilkunastometrowej lince (oczywiście w wodzie stojącej). Nie chodzi o opór, tylko o drgania wywołane machaniem ogona tego niezbyt nachalnego rippera.


Użytkownik radeqs edytował ten post 05 lipiec 2021 - 19:38


#77 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 05 lipiec 2021 - 19:43

Sporo lat temu miałem kijaszek na klenie, o długości 2,7m cw. chyba do 12g i ogromnych przelotkach.  Dziwna konstrukcja z dolnikiem, jakiego nie powstydziłaby się +3,0m łososiówka.

Bardzo czuły.

Gdy w końcu strzelił, zobaczyłem ścianki grubości kartki papieru. Pewnie stąd ta czułość :ph34r:



#78 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 lipiec 2021 - 20:30

MIKADO KAMISORI ZANDER 1,98 do 18g, 1 cześć. Ze zdziwieniem stwierdziłem, że czuję pracę Longhorn'a 9cm na 7 g główce (tzn. jak guma macha ogonem) nawet na kilkunastometrowej lince (oczywiście w wodzie stojącej). Nie chodzi o opór, tylko o drgania wywołane machaniem ogona tego niezbyt nachalnego rippera.


Longhorn myślę że jest wyczuwalny na większości wędek.

#79 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 lipiec 2021 - 11:06

Team Dragon 2,75 do 14g. Chyba pierwsza lub druga seria. Kij o lepszej czułości niż np. Batsony RX 7 z serii S&S.

Czułość nie jest najważniejsza, przynajmniej dla mnie. Nawet chyba najmniej mnie to obchodzi przy wyborze wędki.W sumie wielkiej różnicy nie widzę przy plecionce na kijach z lat 90 i współczesnych produkcjach. Bardziej liczy się długość i zbrojenie, którym możemy zepsuć najlepszy blank lub wyciągnąć w górę seryjnego klopsa.

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 08 lipiec 2021 - 11:11

  • Jozi i MaleX lubią to

#80 OFFLINE   Sławek.Sobolewski

Sławek.Sobolewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2336 postów
  • LokalizacjaWarmia&Mazury, kraina 3000 jezior w dorzeczu Wisły i rzek pobrzeża Bałtyku

Napisano 08 lipiec 2021 - 16:16

Panta rhei kai ouden mene. Wszystko płynie i nic nie pozostaje takie samo. Idąc tym tropem łatwo zrozumieć, że to nasze oczekiwania determinują producentów i pchają ku nowemu tworzeniu. Przecież człowiek to leń skończony i zaprogramowany na lenistwo, gdyby nie nasze oczekiwania mielibyśmy w sklepach koszyk z wystającymi bambusami, tak było a nie jest. To co jeszcze 10 lat temu wydawało się wszem i wobec górną półką i kosztowało odpowiednio dziś porównując z "aktualną" górną półką jest co najwyżej średnie?. Lepsze jest wrogiem dobrego i tu nie ma końca. Droższe / wymagające użycia bardziej zaawansowanej technologii i droższych materiałów blanki zdecydowanie lepiej przekazują brania niż tańsze, tak w odpowiedzi na post pierwszy @Legion. Jednak warto zwrócić uwagę, że większość producentów seryjnych wędek nie wycenia ich wyłącznie ze względu na wartość blanku, ostatnio jest wręcz odwrotnie. Słabej jakości lub średniej jakości blanki ubierane są w bardzo dobrej jakości komponenty i takie ulepy targetowane są do bardziej "wymagających" klientów. Zwyczajnie klientów z kasą, którzy nie mają pojęcia co kupują, ale dobrej jakości osprzęt plasuje takiego jegomościa w szufladzie "mam dobry sprzęt". Nie jest to jednak reguła. Jest sporo świetnej jakości blanków w seryjnych kijach ze średniej lub nawet niższej półki. Sama cena o niczym aktualnie nie świadczy, nawet wśród producentów z renomą i wieloletnią marką. W pewnym momencie, na pewnym etapie technologii odczucie tzw. czułości staje się płynne, zaciera się możliwość oceny o ile bardziej czuły jest blank A od B zaczyna liczyć się suma wszystkich doznań z obcowaniu ze sprzętem, design, lekkość, ergonomia, precyzja i parametry rzutowe, wytrzymałość w różnych warunkach, preferencje dotyczące zachowania kija we wszystkich etapach wędkowania, odczucia ze względu na rodzaj stosowanych przynęt itp. Preferencje co bardziej zboczonych w temacie nie mają końca, do tego stopnia, że nie da się już w tej chwili precyzyjnie ocenić wędki mając ją w ręku w sklepie, absurdalne prawda? :) Dopiero nad wodą i to po pewnym czasie zalety lub wady wychodzą na jaw. Ta sama wędka z 2 różnymi kołowrotkami lub nawet z tym samym ale z 2 różnymi linkami tej samej osobie może dać zupełnie inne wrażenia a co dopiero kiedy tą samą wędką łowi pół świata :) Jednym słowem, zdania są podzielone :)

 

Pozdrawiam!






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych