Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Spinning za 500, 1000, 2000 zł i więcej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
90 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 09 lipiec 2021 - 05:12

Czułość nie jest najważniejsza, przynajmniej dla mnie. Nawet chyba najmniej mnie to obchodzi przy wyborze wędki.W sumie wielkiej różnicy nie widzę przy plecionce na kijach z lat 90 i współczesnych produkcjach. Bardziej liczy się długość i zbrojenie, którym możemy zepsuć najlepszy blank lub wyciągnąć w górę seryjnego klopsa.


Odniosłem się do pierwszego postu tego wątku, w którym kolega pytał TYLKO o czucie brań.

#82 OFFLINE   rigie

rigie

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 19 lipiec 2021 - 20:49

Witam,

 

z racji na kiepskie wyniki ostatnimi czasy myślę nad maksymalnym odelżeniu zestawu, i tak pomyślałem że możeny spróbować XUL/SUL.

Nie znam się na tym temacie ani trochę, najlżejszy zestaw jaki mam teraz to casting do 9g, ale realnie startuje w super komforcie od 3/4g, a to chyba na białoryb jest za ciężko?

Ile mniej więcej $$ trzebaby przugotować na jakiś sensowny zestaw? Mam na myśli kij, kołowrotek (zwykły, nie multiplikator), plecionka/żyłka? plus do tego jakiś taki zestaw przynęt na początek?

A ile kosztowałby najtańszy zestaw na rynku z którym można zacząć.

Kij myślę tak do 5g? czy może 3.5-4g?

Podpowiedzi mile widziane.

Celem byłby wszelkiej maści białoryb czy ogólnie wszystko co w wodzie się rusza i chciałoby zagryść jakąs przynętke. (mico jigi? czy jakieś mini gumeczki)

Jestem totalnie świeży w tym temacie więc każda rada jest ważna :)



#83 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 19 lipiec 2021 - 22:39

Do pierwszego postu...

 

Kwestia zupełnie indywidualna-jeden będzie miał 10 wędek po 300pln/sztuka i będzie zadowolony, inny 3 po 1000pln/sztuka. Ja poszedłem to drugą droga, chociaż początkowo kupowałem i testowałem kije z przedziału cenowego 200-300pln i powoli zaczął mi się robić "las wędek" więc orientując się, w którą to zmierza stronę pozbyłem się praktycznie wszystkich i zamówiłem u forumowych kolegów kije wg moich preferencji i potrzeb. Z tym, że żeby to zrobić i być zadowolonym z takiej custom made wędki i mieć świadomość za co się zapłaciło i trzeba wiedzieć czego się chce, aczkolwiek uwierz mi, że wśród kijów za ok 500pln można spokojnie znaleźć egzemplarze, które nie ustępują niczym wędkom custom made, a jedyna różnica polega na tym, że nie są z pracowni, tylko są seryjnie produkowane-przykład Fenwick HMG, mam 2 sztuki i uważam, że są to absolutnie świetne wędki oferujące za swoją ceną dużo więcej niż się za nie płaci. Kolejny przykład-Team Dragon Z-Series i na koniec przykład najtańszy kija uniwersalnego (aczkolwiek może nie do końca bo na sandacza to on się raczej nie nadaje)-SG MPP.

 

P.S.

Na koniec mały offtop-2 dni temu będąc na rybach z moją 7 letnią córką wyciągnęliśmy na jej zestaw-Okuma Pink Rod 156cm 10-35g + Spro Passion 720 z pletką 12lb szczupaka 104cm i 12kg. Żeby było śmieszniej wziął na 7cm lidlowego woblerka z grzechotką w kolorze fire tiger i uwierz mi, że hol takiej ryby z 6m głębokości tym zestawem był niezapomnianym i bardzo emocjonującym przeżyciem... :D

 

żeby nie być gołosłownym: https://gramho.com/e..._predatorhunter


Użytkownik PatLove edytował ten post 19 lipiec 2021 - 23:04


#84 OFFLINE   drakmen

drakmen

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 352 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Bartek

Napisano 20 lipiec 2021 - 07:31

Kolego @rigie zadaj pytanie w temacie "łowienie białorybu na spinning".

#85 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 20 lipiec 2021 - 12:41


 

żeby nie być gołosłownym: https://gramho.com/e..._predatorhunter

Fajne tylko po co wyrywasz okoniom dolne szczęki?

Wybaczcie off ale irytuje mnie to niezmiennie...


  • starydrwal i Jozi lubią to

#86 OFFLINE   radeqs

radeqs

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 798 postów
  • LokalizacjaRuda Śląska
  • Imię:Konrad

Napisano 20 lipiec 2021 - 13:01

@PatLove, Sprawdź pisownie córka po angielsku, bo na marne pójdą twoje liczne hashtagi. Złów po angielsku to catch a nie cath.



#87 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2021 - 15:31

Brak słów, a używam ciagle tego języka…
Słownik w telefonie + automatyczne hashtagi…

#88 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 697 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 20 lipiec 2021 - 15:38

Fajne tylko po co wyrywasz okoniom dolne szczęki?
Wybaczcie off ale irytuje mnie to niezmiennie...


Nic mi o tym nie wiadomo, wiele osób trzyma w ten sposób okonie i bassy i pierwsze słyszę żeby było to wyrywanie szczęk…

#89 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 21 lipiec 2021 - 19:56

Nic mi o tym nie wiadomo, wiele osób trzyma w ten sposób okonie i bassy i pierwsze słyszę żeby było to wyrywanie szczęk…

Chciałbyś byś powieszony za dolną szczękę do zdjęcia do dowodu/prawo jazdy?

 

p.s. Może przesadzam z empatią, ale bliższe mi "zwierzę" niż Homo Sapiens...


  • starydrwal lubi to

#90 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 21 lipiec 2021 - 19:58

Nic mi o tym nie wiadomo, wiele osób trzyma w ten sposób okonie i bassy i pierwsze słyszę żeby było to wyrywanie szczęk…

Wiele też "osób" wyjmuje ryby z siaty, wkłada we wiaderka/worki foliowe żywe i jedzie 70 km do domu...



#91 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 21 lipiec 2021 - 20:01

Droga wędka z pracowni to wędka zbudowana od A do Z pod dyktando zleceniodawcy. Jeśli zleceniodawca wie czego chce to będzie bardzo zadowolony. Natomiast jeśli zleceniodawca swoich wyborów nie jest pewien to zdecydowanie lepiej poeksperymentować na wędkach sklepowych i używanych.

W moim przypadku jest ciut inaczej. Często gęsto, Koledzy z forum odsprzedają kije "pod siebie".

Z dowolnego powodu.

Nie wnikam.

Z całym szacunkiem do naszych Rodbuilderów, moim zdaniem, jak ktoś nie ma kasy, albo nie chce jej wydawać, nie ma sensu wywalać kasy na nowe kije z pracowni.

Zrobiłem jeden kij u Kolegi Skalek. Turbo zajebisty.

Ale w tzw. międzyczasie kupiłem 4 inne używki, na Suzuki, od Skalek i Pstągman.

Nie wiem, może moje dłonie są mało delikatne, ale nie czuję różnicy między ta dedykowanym kijem, a tymi z z second handu.

Z second handy kij kosztował 40% tego co zapłaciłem za kij pod siebie.

A serio, różnicy nie czuję.

Oczywiście blanki Suzuki robią robotę...


  • popper i Jozi lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych