Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Brzany 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
62 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 15 lipiec 2021 - 13:15

Dwa lata zbierałem się do tej pięknej ryby. Dwa lata szukania informacji, oglądania filmów. Opłacało się!
Pierwsza wyprawa, pierwsza ryba 😊
75cm. spiningowego szczęścia.
Królowa jest tylko jedna!
20210714_223646.jpg
Sprzętowo SG Parabellum do 18gr. Schimano Stradic, dobrej jakości plecionka 0,10, na końcu fluo 0.25 z Dorado Invader 5cm.
Adam.[/quote]

Na tej łajbie przeważnie siadają "grube ryby"
Pozdrawiam 😊

Użytkownik pablo__20 edytował ten post 15 lipiec 2021 - 13:25

  • Hurrican lubi to

#22 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 15 lipiec 2021 - 13:22

To tak dla zamknięcia powyższej dyskusji:
Załączony plik  20210714_225212_copy_2048x1310.jpg   60,8 KB   38 Ilość pobrań
Brzana przy połowie brzan 😁
Gdyby złowił ją prawidłowo przy łowieniu kleni też bym ją tu wstawił.
Ps. Odra.

#23 OFFLINE   mati83

mati83

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 191 postów
  • LokalizacjaNowy Wiśnicz
  • Imię:Mateusz

Napisano 15 lipiec 2021 - 14:28

To ja wstawię właśnie taką przy połowie kleni zaatakowała czarnego storka w żółte kropki 65 centów 597de35b9ea46a14d0dc25f53570739b.jpg

Wysłane z mojego SM-A530F przy użyciu Tapatalka

#24 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 18 lipiec 2021 - 21:35

Kilka z Odry.

Załączone pliki



#25 OFFLINE   pablo__20

pablo__20

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 183 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Pietras

Napisano 27 lipiec 2021 - 20:45

Największa z dzisiaj i boleniowy przyłów.
Niestety "lokalni jutuberzy" dla tzw " łapek w górę"i poklasku " palą" kolejne dobre miejscówki.😥 Smutne ale prawdziwe.

Załączone pliki



#26 OFFLINE   maximus

maximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 277 postów
  • LokalizacjaNowogród Bobrzański
  • Imię:Jacek

Napisano 27 lipiec 2021 - 21:44

Niech zgadnę M.G i M.Z ?

#27 OFFLINE   AdamCh

AdamCh

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 906 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Adam

Napisano 28 lipiec 2021 - 06:55

Paweł, smutne to i prawdziwe.
Niestety wiele gatunków ryb dostało po głowie przez "internet"
Mam nadzieję, że brzana sama się obroni.
Mam tyle terabajtów filmów,że na dwa kompy to rozkładam. Tylko dla mnie i zayfanych znajomych.
  • hory lubi to

#28 OFFLINE   brek69

brek69

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Przemek

Napisano 28 lipiec 2021 - 13:33

ja się też nie chwale co i gdzie złapałem, szkoda tych pięknych ryb



#29 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 28 lipiec 2021 - 14:57

Na całe szczęście dla Brzan, nie jest to przeciwnik dla ,,standardowego" spinningisty-oblatywacza.
Jej znana pozycja, furkoty, odpowiednie ustawienie, wabik i sprzęt nie gwarantuje sukcesu.
Najczęściej polowania kończą się porażka...
Z Nią jest troche jak z boleniem- furkocze aż miło 10m od ciebie i nawet nie myśli by uderzyć w przepływającego na wyciągnięcie płetwy wabia.
Po 2-3 tygodniach codziennego opukiwania kamieni coś im się odmienia i trafiam 2-3 na tej samej wyprawie.
Ta ryba, jak żadna inna się akurat sama obroni, bez zarybień, budowania krześlisk itp...
  • wujek, jerzy6 i Filip14 lubią to

#30 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 28 lipiec 2021 - 21:49

Na całe szczęście dla Brzan, nie jest to przeciwnik dla ,,standardowego" spinningisty-oblatywacza.
Jej znana pozycja, furkoty, odpowiednie ustawienie, wabik i sprzęt nie gwarantuje sukcesu.
Najczęściej polowania kończą się porażka...
Z Nią jest troche jak z boleniem- furkocze aż miło 10m od ciebie i nawet nie myśli by uderzyć w przepływającego na wyciągnięcie płetwy wabia.
Po 2-3 tygodniach codziennego opukiwania kamieni coś im się odmienia i trafiam 2-3 na tej samej wyprawie.
Ta ryba, jak żadna inna się akurat sama obroni, bez zarybień, budowania krześlisk itp...

Mam nieco inne doświadczenia z brzanami, raczej trafiam regularnie, ale najczęściej 1-2 sztuki, rzadko zdarzają się 3. Dotyczy to ostatnich czasów, ubiegłego i ewentualnie tego roku, bo wcześniej bywało czasem zero, najczęściej jedna i rzadko dwie.

Pewnie to sprawa wody i liczebności tych ryb.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 28 lipiec 2021 - 21:51


#31 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 29 lipiec 2021 - 01:36

Szczerze mówiąc obserwując to co się wyprawia nad rzeką z sumami gdzie uważam że ich gwoździem do trumny byli właśnie youtuberzy i inny celebryci boję się o nie z każdym sezonem coraz bardziej. Widziałem już filmy z Odry gdzie brzany odrywały w czapę kombinerkami czy też pucowanie się na siłę z najechana rybą do kamery. Przy najechane rybach nie wolno ich wyciągać z wody odpiąć wobka w podbieraku i delikatnie wypuścić. Przy tak "złowionych" rybach bardzo często trafiaja się zawały i sķurcze mięśni aż kręgosłup strzela potem mamy widoki spływających ryb w nurcie.
Ehhh źle się dzieje ...
Dziwi jedynie ludzka zwykła chęć szukania poklasku. Dla paru like sprzedawanie wypracowanych przez lata tematów. Sami sobie strzelają w kolano i to z uśmiechem na twarzy...

Użytkownik Kostek Kleń edytował ten post 29 lipiec 2021 - 01:45

  • tlok i freshwater lubią to

#32 OFFLINE   Arek X

Arek X

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Arek

Napisano 29 lipiec 2021 - 05:44

Nie chcę wróżyć z fusów dlaczego tak, a nie inaczej...
Na moich miejscach taka sytuacja ma się niezmiennie od kilku lat.
I lepiej niech tak zostanie.
Cierpliwość ma jest raz na jakiś czas wynagradzana.
Dla mnie każda Brzana jest ogromnym sukcesem i powodem do radości, bo każda jest łowiona z premedytacją a wtedy wiem, że skoro siadają to robię wszystko ,,prawidłowo"😋.
Co do liczebności i częstotliwości łowienia Basiek niech przykładem będzie tu Bug i przyducha z 2009 roku.
Padniętych Brzan było tyle i w takich rozmiarach, a wędkarskie towarzystwo nawet nie wiedziało o ich istnieniu.

#33 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 29 lipiec 2021 - 08:14

Szczerze mówiąc obserwując to co się wyprawia nad rzeką z sumami gdzie uważam że ich gwoździem do trumny byli właśnie youtuberzy i inny celebryci boję się o nie z każdym sezonem coraz bardziej. Widziałem już filmy z Odry gdzie brzany odrywały w czapę kombinerkami czy też pucowanie się na siłę z najechana rybą do kamery. Przy najechane rybach nie wolno ich wyciągać z wody odpiąć wobka w podbieraku i delikatnie wypuścić. Przy tak "złowionych" rybach bardzo często trafiaja się zawały i sķurcze mięśni aż kręgosłup strzela potem mamy widoki spływających ryb w nurcie.
Ehhh źle się dzieje ...
Dziwi jedynie ludzka zwykła chęć szukania poklasku. Dla paru like sprzedawanie wypracowanych przez lata tematów. Sami sobie strzelają w kolano i to z uśmiechem na twarzy...

W życiu nie zdarzyło mi się najechanie brzany przynętą przeznaczoną na te ryby, raz w życiu podpiąłem rybę przynętą na sandacze. Wręcz nie wyobrażam sobie podpięcia jakiejś ryby (jakiejkolwiek), zestawem na brzany.

Wśród złowionych jedna brzana raczej padła. Spiąłem sobie dłoń kotwiczką razem z szamoczącą  brzaną :(, zanim odciąłem kotwiczkę, zanim ją wypuściłem, już wyglądała strasznie niemrawo. Odtąd mam przygięte zadziory kotwiczek we wszystkich przynętach. Reszta odpływała chwacko bijąc ogonami.

Filmy i zdjęcia raczej pobudzają wyobraźnię wędkarzy i oni w efekcie też chcą takie ryby łowić, wertując wszelkie dostępne info, presja wzrasta. A co do miejscówek, to jest to zbyt płynne i zmienne, trudno o jakąś stałość. Raz brzany łowi się tu, innym razem tam, zależnie od warunków. Odkrycie punktu ze zdjęcia/filmu niewiele daje, bo za chwilę one się przeniosą i trzeba znowu szukać. Co prawda są miejsca lepsze i gorsze, albo wręcz zerowe, ale tego jest tyle...

Zresztą, samo znalezienie miejscówki to wielka przyjemność, łowienie na gotowe to jakby mi ktoś pół radości zabrał z łowienia. Szkoda się pozbawiać tej radości.


Użytkownik Z.Milewski edytował ten post 29 lipiec 2021 - 08:18

  • beton007 i Tomfunk lubią to

#34 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 lipiec 2021 - 08:36

W życiu nie zdarzyło mi się najechanie brzany przynętą przeznaczoną na te ryby, raz w życiu podpiąłem rybę przynętą na sandacze. Wręcz nie wyobrażam sobie podpięcia jakiejś ryby (jakiejkolwiek), zestawem na brzany.


Hej.
Jaki to jest ten twój brzanowy zestaw ?
Bo choć mój składa sie z woblera uzbrojonego w tylną kotwiczkę, i dobranego tak aby szedł przy dnie to mimo wszystko czasem się zdaża rybę podpiąć, szczegulnie jak warunki łowiska wymagają prowadzenia w poprzek.
Choć i podczas przytrzymania pod prąd zdażały się "normalne" brania które pitem okazywaly się jednak nienormalne
  • jerzy6 lubi to

#35 OFFLINE   Z.Milewski

Z.Milewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 622 postów
  • Lokalizacjalubuskie

Napisano 29 lipiec 2021 - 14:01

Nie w zestawie rzecz, a w sposobie prowadzenia. Trudno podpiąć jakąkolwiek rybę, jeśli się łowi brzany z łódki, z brzegu co innego-może się trafić przy poprzecznym prowadzeniu.

A jeśli ciekawi Cię zestaw-żadna tajemnica, kij Mivardi X-Centrix spin 2,35 4-18g, kołowrotek Daiwa Legalis 2500, plecionka 0,10+ fluorocarbon 0,20. Przynęty to prawie wyłącznie woblery 4-6cm, różne modele, bardzo rzadko gumy.


  • beton007 lubi to

#36 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 29 lipiec 2021 - 14:32

W życiu nie zdarzyło mi się najechanie brzany przynętą przeznaczoną na te ryby, raz w życiu podpiąłem rybę przynętą na sandacze. Wręcz nie wyobrażam sobie podpięcia jakiejś ryby (jakiejkolwiek), zestawem na brzany.

Wśród złowionych jedna brzana raczej padła. Spiąłem sobie dłoń kotwiczką razem z szamoczącą  brzaną :(, zanim odciąłem kotwiczkę, zanim ją wypuściłem, już wyglądała strasznie niemrawo. Odtąd mam przygięte zadziory kotwiczek we wszystkich przynętach. Reszta odpływała chwacko bijąc ogonami.

Filmy i zdjęcia raczej pobudzają wyobraźnię wędkarzy i oni w efekcie też chcą takie ryby łowić, wertując wszelkie dostępne info, presja wzrasta. A co do miejscówek, to jest to zbyt płynne i zmienne, trudno o jakąś stałość. Raz brzany łowi się tu, innym razem tam, zależnie od warunków. Odkrycie punktu ze zdjęcia/filmu niewiele daje, bo za chwilę one się przeniosą i trzeba znowu szukać. Co prawda są miejsca lepsze i gorsze, albo wręcz zerowe, ale tego jest tyle...

Zresztą, samo znalezienie miejscówki to wielka przyjemność, łowienie na gotowe to jakby mi ktoś pół radości zabrał z łowienia. Szkoda się pozbawiać tej radości.

Zbyszku łowie te ryby zarówno z brzegu jak i z łodzi fakt łowiąc z pływadła najechanych ryb jest może 1% i to w takie dni zazwyczaj gdzie ryby są zwyczajnie nie aktywne pod względem żerowania. Co do miejscówek tak jak napisałeś są lepsze i gorsze ale są nieliczne główki gdzie od lat mam ryby i potrafią tam się trzymać stadami. Jedyne co ma wpływ że ryby potrafią nie wejść na daną główkę to stan wody lub po dużych długotrwałych przyborach gdzie woda potrafi zdemolować układ dna. Wierz mi że odkrycie takiego miejsca z zdjęcia/filmu może dla ryb źle się skończyć. Co do śmiertelności ryb nie jest to wyssana z palca informacja sam miałem 3 przypadki gdzie trzymając rybę w ręku zaraz po odhaczeniu czułem jak ryba dostaje skurczu całego ciała i dosłownie słyszałem jak strzela kręgosłup. Ci co mnie znają wiedzą jak wygląda u mnie hol ryb nie było mowy o przeciąganiu w nieskończoność. I tu ciekawostka wszystkie takie przypadki miałem na najechanych rybach więc od tamtej pory wszystkie najechane wyczepiane są w podbieraku bez dotykania rękami i natychmiast wypuszczane. A świrowanie z takim połowem do kamery czy aparatu to dla mnie zwykły idiotyzm.


Użytkownik Kostek Kleń edytował ten post 29 lipiec 2021 - 14:35

  • tlok i ODYSEUSZ lubią to

#37 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 29 lipiec 2021 - 14:44

Nie w zestawie rzecz, a w sposobie prowadzenia. Trudno podpiąć jakąkolwiek rybę, jeśli się łowi brzany z łódki, z brzegu co innego-może się trafić przy poprzecznym prowadzeniu.


I tu leży pies pogrzebany.
Niestety łowiąc z brzegu lub brodząc często łowimy lekko w poprzek i dlatego podhaczenia trafiać się będą.
Mi najczęściej za płetwę grzbietową.
Na szczęście dość szybko się wypinają zazwyczaj

A co do zestawu chodziło mi o uzbrojenie przynęt.
Może pojedyńczy hak by załatwił sprawę ?

#38 OFFLINE   Kostek Kleń

Kostek Kleń

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 120 postów
  • LokalizacjaKartno/Lubuska Odra

Napisano 29 lipiec 2021 - 14:50

Myślę że na to nie ma złotego środka glównie najechana trafiaja się na brzusznej kotwicy ale mówiłeś że łowisz bez. Jedyne co sam robiłem jak czułem że ryba jest wjechana to strzelałem z kołowrotka zeby jak najszybciej woblera odbić z płetwy czasem się udaje. Brzana nie jest stricte drapieżną rybą i są dni gdzie nie ma ochoty na mięsne pokarmy a będzie stała nastoszona na miejscówce więc czy chcemy czy nie jest to wpisane w ten typ łowienia.

#39 OFFLINE   Robert Dorado

Robert Dorado

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 707 postów
  • LokalizacjaSwarzędz
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:"kazik"

Napisano 30 lipiec 2021 - 07:27

Będziesz łowił w podgórskich rzekach na wąskich rynnach to podhaczenia będą to nieuniknione na nizinnych odcinkach nie mam dużych doświadczeń.

Ciekawi mnie jak prowadzicie przynętę ? Wachlarzem , pod prąd, kiedy macie najlepsze efekty?


  • Elast93 lubi to

#40 OFFLINE   brek69

brek69

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Przemek

Napisano 30 lipiec 2021 - 16:56

Rekord pobity wpadło 82 cm 6kg

 

wędka Shimano beastmaster 3-15 g długość  3 m, plecionka 0,12 i fluorocarbon 0.30

 

Załączone pliki






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych