Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jak wrzucić samemu i przewozić łódkę na dachu samochodu?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   ObywatelX

ObywatelX

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 21 postów
  • LokalizacjaOlsztyn
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2020 - 23:14

Witam,
Czy ktoś z Was transportuje swoja łódź na dachu samochodu? Jeśli tak to prosiłbym o informację odnośnie wymiarów łodzi no i ewentualnie jakim autem przewożona. Ogólnie chodzi mi o to jaką największą łódź można przetransportować ma dachu standardowego auta.

#22 OFFLINE   Paweł J

Paweł J

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1818 postów
  • LokalizacjaPiła
  • Imię:Paweł

Napisano 13 czerwiec 2020 - 23:45

Wymiary łodzi reguluje kodeks prawo o ruchu drogowym, poczytaj i będziesz wiedział ile może wystawać z tyłu ,przodu i na boki. Druga sprawa to nośność relingów ,belek czy tam bagażnika dachowego. Tu trzeba zachować umiar i też mieć sposób jak wtarabanić na dach coś zajebiście nieporęcznego i ważącego 50 lub więcej kg. Mam łódkę Kasię z Milexu i przy wadze 45 kg jest jeszcze możliwość samemu wepchnąć ją na belki bagażnika . Większy mebel zaczyna robić się nieporęczny i trzeba wspólnika na takie wyjazdy i tu cały misterny plan samotnych szybkich wypadów na tajną wodę w piz....u wylądował. Jak samemu to taka granica rozsądku to 50 kg i 270 do 300 cm długości.
No i jeszczcze pozostaje kwestia jak daleko zamierzasz się przemieszczać, bo tak do 25 km to jeszcze jest w miarę dalej to mordęga i raczej tylko drogi lokalne .

Użytkownik Paweł J edytował ten post 13 czerwiec 2020 - 23:48


#23 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 14 czerwiec 2020 - 07:39

Na samotne wyjazdy do Finlandii i Norwegii wykombinowałem coś takiego.


  • Paweł J lubi to

#24 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 14 czerwiec 2020 - 09:11

Ja woziłem na dachu aluminiową 308 cm. Była zbyt mała i niestabilna więc sprzedałem. Znajomi wożą 370 cm(około 60kg) , aluminiowe. Jeśli masz z kim jeździć i Ci pomoże wrzucić na dach łódkę to wystarczą dwie dłuższe belki. Ja jeżdżę sam to bagażnik był czterobelkowy z aluminium . Dwie środkowe były przykręcone do seryjnego bagażnika , na tylnej przymocowałem kawałek polietylanu aby był dobry poślizg przy wkładaniu, przednia belka tylko aby stabilnie łódka leżała przy mocowaniu pasami. Boczne belki wystawały powyżej tych na których leżała łódka, zapobiegało to zsunięciu się łódki przy wkładaniu. Samo wkładanie bardzo łatwe , szybkie i mało męczące - ulga dla mego chorego kręgosłupa w porównaniu z wyciąganiem pontonu z samochodu. 

Ważne aby masa bagażnika w raz z łódką nie przekraczała masę dopuszczalną jaka można włożyć na dach.

Jeździłem na łowiska oddalone ponad 100 km. W samochodzie jest dość głośno , spalanie trochę wzrasta. Ale jak w moim przypadku często trzeba włączać się do ruchu na trasach o sporym natężeniu była to wygodniejsza opcja niż przyczepka , no i nie potrzebowałem dużo miejsca aby zaparkować.

 

Załączony plik  45679060_166925340929376_5838858827453169664_n.jpg   44,68 KB   14 Ilość pobrań

 

Od 2:08 jest wkładanie takiej łódki jaka miałem )z usztywnieniami pod płaski pokład 48 kg)  

 

 

 

 

 


Użytkownik jbk edytował ten post 14 czerwiec 2020 - 09:25


#25 OFFLINE   pulos1

pulos1

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 164 postów
  • Lokalizacjawarszawa
  • Imię:andrzej

Napisano 16 czerwiec 2020 - 20:07

Ja przypominam sobie przewożenie pontonu 330 na dachu superba.
Od wciągania i wrzucania samemu tego na dach ból kręgosłupa cały czas. Nie wspomnę o zadrapaniach na aucie.
Do częstego łowienia nie jest to najlepsza opcja. Od czasu do czasu może być.

#26 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 16 czerwiec 2020 - 20:24

Ja przypominam sobie przewożenie pontonu 330 na dachu superba.
Od wciągania i wrzucania samemu tego na dach ból kręgosłupa cały czas. Nie wspomnę o zadrapaniach na aucie.
Do częstego łowienia nie jest to najlepsza opcja. Od czasu do czasu może być.

Ponton to nie łódka , łódka ma bardzo wąskie i twarde krawędzie, wślizguje się na bagażnik. 



#27 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 06 sierpień 2020 - 22:05

Czesi robili i robią dobrze... :)

Skodzianki były ok. A i łodzie Marine wyglądają na solidne. Są bardzo lekkie, czyli z cienkich blach, a mimo to burty i dno spawane. Szkoda, że ławeczki i pokład z przodu nitowany.

 

Jest i bagażnik:

https://www.marine.c...on-detail-46098

zwykła prosta konstrukcja... i chyba wygodniejsza niż mocowanie dodatkowych belek z tyłu samochodu :)



#28 OFFLINE   @Brig

@Brig

    Przedstawiciel marki KFP Watersports

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1914 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Arek

Napisano 07 sierpień 2020 - 10:41

I na autach się znasz
Normalnie człowiek orkiestra 😂

#29 OFFLINE   jbk

jbk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1276 postów
  • LokalizacjaKętrzyn , Meolo(I)
  • Imię:Jarosław
  • Nazwisko:Balik

Napisano 07 sierpień 2020 - 11:09

Czesi robili i robią dobrze... :)
Skodzianki były ok. A i łodzie Marine wyglądają na solidne. Są bardzo lekkie, czyli z cienkich blach, a mimo to burty i dno spawane. Szkoda, że ławeczki i pokład z przodu nitowany.

Jest i bagażnik:
https://www.marine.c...on-detail-46098
zwykła prosta konstrukcja... i chyba wygodniejsza niż mocowanie dodatkowych belek z tyłu samochodu :)

Ja robiłem z dodatkowymi belkami z tyły bo tylko tak mogę podjechać pod miejsce gdzie się woduje.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

#30 OFFLINE   plywakprzelajowy

plywakprzelajowy

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • Lokalizacjamazowsze

Napisano 24 listopad 2020 - 21:32

Koledzy do łódki (ok 55 kg, 280x120 cm) chciałbym wykorzystać bagażnik, zamiast przyczepki... po prostu mam już za dużo gadżetów, które zajmują miejsce, rdzewieją a i wymagają okresowej uwagi.

W garażu natknąłem się na bagażniki z poprzednich aut i przypomniałem o krajowej firmie Amos z podwarszawskiego Mrokowa. Zwykły bagażnik z belkami stalowymi to koszt jedynie ok 170 pln:

https://autobagaznik...azniki-na-dach/

ale można wybrać dłuższe belki nośne, dodatkową belkę wzdłuż jednego boku auta służącą do załadunku oraz akcesoria do połączenia w całość. Załączam fotografie otrzymane od producenta, wg mnie wszystko wygląda całkiem estetycznie w porównaniu do profili budowlanych :)

 

Przy okazji, odpowiednik Thule tej samej konstrukcji to ok 800-900 pln... dla mnie to jakiś żart :) Ale chodzi przede wszystkim o koncepcję i ułatwianie sobie życia. Patenty z linkami, bloczkami, pochylniami i wi-fi nie interesują mnie oraz są nie potrzebnie komplikują.

 

Wg mnie i tego co piszecie do zwykłych niemal każdych belek nośnych powinna wystarczyć dokładka w postaci jednej belki wzdłuż auta, o długości nieco większej niż szerokość łodzi. Jako, że wstępnie zamówiłem taki bagażnik, postaram się o dodatkowe zdjęcia po zamontowaniu na dachu. W moim przypadku na relingach zintegrowanych Kia Ceed II kombi.

 

Czy ktoś jeszcze ma jakieś inne pomysły i przemyślenia ?

Załączone pliki


Użytkownik Jano edytował ten post 01 grudzień 2020 - 18:30





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych