Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 04 lipiec 2021 - 12:26

Nie sądziłem, że uda mi się otworzyć tegoroczny sumowy wątek, bo dopiero w tym roku postanowiłem przycisnąć te ryby na spinning :). Po trzech dniach uganiania się za sumem trafiło się 129cm szczęścia :). Branie zdecydowane, mocne na gumkę Savage Gear 3D Bleak RealTail 13,5cm. Trochę niczym boleniowy odjazd. Nie takie typowe tępe sumowe... Po około 10ciu minutach i kilku na prawdę niezłych odjazdach wylądował na brzegu.

 

Sprzętowo nie za specjalnie mocno, bo kij Shimano Catana DX 300 H 20-50g, Kołowrotek Dragon Enigma FD 535l z plecionką Dragon HM8X Forte 0,22mm.

Załączone pliki



#2 OFFLINE   Pisarz.......ewski Piotr

Pisarz.......ewski Piotr

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2652 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr

Napisano 05 lipiec 2021 - 21:25

Sumy są i bez trola , taki maluszek złowiony z brzegu :D

Sprzęt raczej nie wróżył sukcesu :(, ale jakoś się udało  :)

Załączone pliki


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 14 lipiec 2021 - 23:03


#3 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 06 lipiec 2021 - 07:44

Wczorajsze 134cm wyjęte po 15tu minutach na Faworyta 19g od A. Lipińskiego. W pewnym momencie miałem pełne portki, bo przy brzegu mnóstwo uwadów, zwalonych drzew, ale jak się po paru minutach okazało pięknie zażarł całego woblera, także był ładnie zapięty na obie kotwice. Mogłem pozwolić sobie na bardziej zdecydowany hol :) .

Załączone pliki



#4 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1780 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 06 lipiec 2021 - 15:42

My wąsate nawalamy seryjnie. Z kolegą szykuję się na Catfish Cup Poland na naszej wodzie :)
Załączony plik  FB_IMG_1625582448213.jpg   73,44 KB   71 Ilość pobrań

#5 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 07 lipiec 2021 - 12:20

Wczorajszy forumowy stykacz na wobka Siek Płoć 9cm. Poza tym trafił się jeszcze jeden mniejszy i jeden odprowadził woblera do brzegu, ale się niestety nie zdecydował :) .

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 08 lipiec 2021 - 13:00

Czy Warta ożyła? W zasadzie poza sumami, które są popołudniami i wieczorem widoczne, to raczej w tym sezonie kiepsko. O wiele mniej widać bolenia, klenia czy jazia. W zeszłym roku było o wiele lepiej. Nie wiem, ale wydaje mi się, że jest to spowodowane chłodnym majem, i wszystkie ryby dopiero za jakaś chwile, może dłuższą się ruszą.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 14 lipiec 2021 - 23:04

  • Maciek Rożniata lubi to

#7 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 09 lipiec 2021 - 13:14

Stan wody akurat na moim odcinku Warty jest zbliżony do tego sprzed roku czy dwóch. Problem leży natomiast w zapiaszczeniu dna. Z roku na rok jest co raz płycej, robią się co raz to większe łachy. Przez co rzeka się raz, że staje płytsza, to dwa, że jest co raz węższa niestety. Niektóre niegdyś głębsze odcinki Warty u mnie po woli nabierają górskiego niemalże charakteru. Nurt gdzieniegdzie tak przyśpieszył, że poza brzaną, kleniem i niekiedy jaziem oraz boleniem o innych rybach można zapomnieć.


Użytkownik bartsiedlce edytował ten post 14 lipiec 2021 - 23:05

  • Guzu i Maciek Rożniata lubią to

#8 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 10 lipiec 2021 - 13:56

Panowie czy to mogą być sumy?miałem takie zapisy tuż po kwoczeniu,ale nie jestem pewien bo nie potrafie dobrze ustawić echa do werta.

Załączone pliki



#9 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 13 lipiec 2021 - 23:35

Niemalże codzienne dwu-trzy godzinne wypady w pogoni za sumem przynoszą upragnione efekty  :).

178cm wyjęte w około 30 minut na czerwonego twistera 7cm. Walka monotonna, ale nie nudna ;).

178cm to wyrównanie mojego rekordu sprzed kilku lat, także czekam już tylko na większego  :).

Przepraszam z góry za słabe zaprezentowanie zdobyczy, ale sum nie za specjalnie chciał współpracować,a też nie chciałem go za długo męczyć.

 

Sprzętowo - Shimano Catana DX 300cm 20-50g, Kołowrotek Dragon Enigma FD 535l z plecionką Dragon HM8X Forte 0,22mm.

Załączone pliki



#10 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 15 lipiec 2021 - 21:40

Bardzo waleczne i ciężkie 139cm padło w dosłownie czwartym albo piątym rzucie :). Branie typowe tępe jak to u suma, na wobka Rapala Shad Dnacer 7cm. Co ciekawe podczas holu, do zaciętej ryby podpłynął drugi sum podobnej wielkości. Zachowywał się tak jakby chciał w niego uderzyć, ale po chwili odpłynął. Nie widziałem jeszcze czegoś takiego....

Załączone pliki



#11 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 16 lipiec 2021 - 11:13

O taki misiu się trafił na kogucika. Wędka do 14 gr. Ale dałem radę. Hook.d05cd241d361d3ad5b945db79978f01f.jpg

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

#12 OFFLINE   niedziel_jig

niedziel_jig

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Niedzielski

Napisano 16 lipiec 2021 - 13:20

Metoda połowu opad 10 gramowym kogucikiem, oczywiście za sandaczem. Woda około 3 metrów.
Potężny strzał z opadu wędka extreme at. Croix do 14 gr. Plecionka ygk g soul 1.2 pe , fluorcarbon 4.0 ygk (polecam plećkę i fluorcarbon) Skończona wędka wygięta do końca i godzina wożenia. Udany finał sprzęt wytrzymał. Ryba w świetnej formie wróciła do wody.

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka



#13 OFFLINE   ehhooo

ehhooo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • Imię:Adam

Napisano 23 lipiec 2021 - 10:54

Sezon sumowy na Odrze w tym roku jest mocno z dupy. Praktycznie bez brań czy to spinn,stacjonarka, vert czy troll. Tak jest u mnie jak i u kolegów. Od początku sezonu po 9 nockach nie mam ryby na stacje, patrząc na statystki z ubiegłych lat praktycznie wynik nie do zrobienia a jednak. 

 

Ale Odra wynagradza trudy i poświęcenie, widzi zaangażowanie i wysiłki.  Branie w trollu przed godz.13, miejsce stara burta z nielicznymi rozmytymi główkami, pogoda lampa z nieba, super silna ryba.  B)  

 

Sprzęt : Lamiglas 2,4m G1000 30lb, Twinpower 6000FA, plecionka P-line jak dobrze pamietam 0,40, przypon dragona big game + wobek seryjny, niedrogi z wymienioną biżuterią  ;)

 

 

Załączony plik  sumek.jpg   84,84 KB   62 Ilość pobrań

 

 

 

 

 



#14 OFFLINE   elpojo

elpojo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 872 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 23 lipiec 2021 - 12:54

(...) wobek seryjny, niedrogi


Tak nie wolno😉
  • wojti80 i Filip14 lubią to

#15 OFFLINE   Rampampam

Rampampam

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 203 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam...

Napisano 23 lipiec 2021 - 13:11

Fajny wąs :)

Gratuluję !!!

#16 OFFLINE   Tomek St.

Tomek St.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 577 postów
  • LokalizacjaGóra Kalwaria
  • Imię:Tomek

Napisano 23 lipiec 2021 - 14:00

Tak nie wolno

Wolno, ale się nie liczy :-)

 

Gratulacje fajnej ryby.


  • ehhooo i phil-wroclaw lubią to

#17 OFFLINE   Lukasieka

Lukasieka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 220 postów
  • LokalizacjaKonin
  • Imię:Łukasz

Napisano 25 lipiec 2021 - 14:34

119cm, ale bardzo cieszy, bo to pierwszy sum z łódki (łódką pływam dopiero od kwietnia tego roku) i dwunasty w niecałe cztery tygodnie na spinning. Branie jak na suma raczej tradycyjne - myślałem w pierwszej sekundzie, że uwad, ale po chwili był odjazd. Po paru minutach wylądował na łódce.

Wziął na wobka Invader 7cm.

 

Sprzętowo: Kij Dragon Express Spinn 2.13m 18-42 g. Kołowrotek Daiwa Ninja Lt 3000-C z plecionką Dragon HM8X Forte 0,22mm.

Załączone pliki


Użytkownik Lukasieka edytował ten post 25 lipiec 2021 - 14:35


#18 OFFLINE   phil-wroclaw

phil-wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Wartacz

Napisano 26 lipiec 2021 - 09:42

 

Ale Odra wynagradza trudy i poświęcenie, widzi zaangażowanie i wysiłki.  Branie w trollu przed godz.13, miejsce stara burta z nielicznymi rozmytymi główkami, pogoda lampa z nieba, super silna ryba.  B)  

 

 

 

 

Przystojna ryba ! , można prosić o jej wzrost jeśli to nie tajemnica ? Bo jeśli przystojniejsza od mojej to ja się już nie będę chwalił ;) , a chyba przystojniejsza...

 

 



#19 OFFLINE   ehhooo

ehhooo

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 146 postów
  • Imię:Adam

Napisano 26 lipiec 2021 - 10:17

Przystojna ryba ! , można prosić o jej wzrost jeśli to nie tajemnica ? Bo jeśli przystojniejsza od mojej to ja się już nie będę chwalił ;) , a chyba przystojniejsza...

 

to nie konkurs kto ma dłuższego ;) rozmiar sie nie liczy, tak mówią :)

 

wstawiaj fotki, zawsze fajnie popatrzeć na odrzańskie potwory i poczytać o okolicznościach połowu 


  • Guzu lubi to

#20 OFFLINE   phil-wroclaw

phil-wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Wartacz

Napisano 26 lipiec 2021 - 10:51

to nie konkurs kto ma dłuższego ;) rozmiar sie nie liczy, tak mówią :)

 

wstawiaj fotki, zawsze fajnie popatrzeć na odrzańskie potwory i poczytać o okolicznościach połowu 

Niech będzie , chociaż słyszałem gdzieś kiedyś, że rozmiar ma jednak znaczenie -_-

Załączone pliki

  • Załączony plik  3.jpg   74,43 KB   59 Ilość pobrań
  • Załączony plik  1aa.jpg   63,99 KB   58 Ilość pobrań





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych