Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Sumy 2021


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   phil-wroclaw

phil-wroclaw

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 8 postów
  • LokalizacjaPL
  • Imię:Filip
  • Nazwisko:Wartacz

Napisano 26 lipiec 2021 - 11:06

Co do okoliczności połowu , to rzeczywiście muszę przyznać, że z braniami jest ciężej w tym roku, ale trzeba robić swoje. Ryba z końcówki czerwca. Wobler niefirmowy ;o). Sprzęt spasowany na kabana (wędka od FishingArt do 180 g, młynek AVET SXJ 5.3, plecionka 0.35mm - Daiwa Tournament) więc poniżej 10 minut był już w łodzi.



#22 OFFLINE   AngusCK

AngusCK

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 116 postów
  • LokalizacjaKielce
  • Imię:Paweł

Napisano 30 lipiec 2021 - 07:10

Panowie czy to mogą być sumy?miałem takie zapisy tuż po kwoczeniu,ale nie jestem pewien bo nie potrafie dobrze ustawić echa do werta.

Według mnie to sumki.
Jeśli kwoczyłeś to zakładam, że byłeś na kotwicy lub prędkość łodzi/pontonu była równa 0. Gdy nie płyniesz odczyty (łuki ryb) różnią się znacznie od tych kiedy łódź/ponton płynie choćby z prędkością 2 km/h. Kolejnym parametrem, jaki wpływa na obrazowanie ryb na ekranie sonaru to częstotliwość, na jakiej sonar pracuje, a co za tym idzie szerokość stożka rozchodzenia się fal ultradźwiękowych. W Twojej Elite-4 są częstotliwości 83 i 200 kHz dla obrazowania 2d. Być może, że miałeś włączony CHIRP (nie ma o tym informacji na ekranie)  i wówczas masz obraz z dwóch częstotliwości "na raz". Jeśli jest taka możliwość w twoim echo to warto w takiej sytuacji wyłączyć CHIRP i zobaczyć, jakie jest obrazowanie dla każdej z dwóch częstotliwości 83 i 200 kHz.



#23 OFFLINE   radim_78

radim_78

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 03 sierpień 2021 - 19:32

Według mnie to sumki.
Jeśli kwoczyłeś to zakładam, że byłeś na kotwicy lub prędkość łodzi/pontonu była równa 0. Gdy nie płyniesz odczyty (łuki ryb) różnią się znacznie od tych kiedy łódź/ponton płynie choćby z prędkością 2 km/h. Kolejnym parametrem, jaki wpływa na obrazowanie ryb na ekranie sonaru to częstotliwość, na jakiej sonar pracuje, a co za tym idzie szerokość stożka rozchodzenia się fal ultradźwiękowych. W Twojej Elite-4 są częstotliwości 83 i 200 kHz dla obrazowania 2d. Być może, że miałeś włączony CHIRP (nie ma o tym informacji na ekranie)  i wówczas masz obraz z dwóch częstotliwości "na raz". Jeśli jest taka możliwość w twoim echo to warto w takiej sytuacji wyłączyć CHIRP i zobaczyć, jakie jest obrazowanie dla każdej z dwóch częstotliwości 83 i 200 kHz.

Dokładnie.Miałem włączony chirp,a łódź była w wolnym dryfie.

Przy najbliższej okazji sprawdzę tak jak radziśz :)

Dzięki.



#24 OFFLINE   karkoszek

karkoszek

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1783 postów
  • LokalizacjaGryfino
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:Lures.pl

Napisano 08 sierpień 2021 - 16:10

Nowa życiówka na Catfish Cup Poland i masta blasta kurna mistrzowie 🥇🏆
Dodatkowo nagrody za największą rybę z łowienia aktywnego oraz najwięcej ryb z werta🥇🏆
Załączony plik  FB_IMG_1628435280123.jpg   75,63 KB   65 Ilość pobrań

#25 OFFLINE   salmon1977

salmon1977

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1561 postów
  • LokalizacjaIńsko-STARGARD
  • Imię:GrzehU

Napisano 08 sierpień 2021 - 22:05

Można obejrzeć hol
https://m.facebook.com/Borntofishsite/
  • kkonrad i karkoszek lubią to

#26 OFFLINE   RokiFishBoa

RokiFishBoa

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1037 postów
  • Imię:Zbigniew

Napisano 07 wrzesień 2021 - 16:20

Malutki ale byłem tyle bez ryby, że cieszył jak dwumetrowy kaban!



#27 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 16 wrzesień 2021 - 08:28

Dorzucę coś od siebie ,żeby odświeżyć wątek  :)

 

Napisałem w wątku o boleniach,że moim zimowym postanowieniem było złowienie w tym roku świadomie suma i bolenia ,których nigdy nie łowiłem . Niestety z braku czasu za sumem udało mi się wyskoczyć tylko raz . No ale melduję wykonanie zadania :P

 

Załączony plik  1.jpeg   65,36 KB   50 Ilość pobrań

 

Załączony plik  2.jpeg   77,48 KB   50 Ilość pobrań

 

Rybka ok 150 dostarczyła mi dużo frajdy w holu (zwłaszcza ostatni piekielnie mocny odjazd pod pontonem na jego drugą stronę ) na szczęście zasada ,, 0 sprzętowej tolerancji " pozwoliła na wyciągnięcie go pod podłogą pontonu. Sprzętowo : Batson RCLB70XL,Daiwa BG 4000 z ,,Psulkową" TCB 0.30,

 

 

Przeciąganie się z sumem fajne ale bolenie też dają dużo frajdy . I bądź tu człowieku mądry co następnym razem wybrać :rolleyes: :D :D :D



#28 OFFLINE   francisco scaramanga

francisco scaramanga

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1245 postów

Napisano 17 wrzesień 2021 - 07:15

Co to za woblerek?

#29 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 17 wrzesień 2021 - 07:51

Hand made sąsiada kolegi :D :D :D

 

@francisko s. - nie nabijam się naprawdę tak jest ;)



#30 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1461 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 21 wrzesień 2021 - 20:16

z naszego podwórka :

 

https://www.onet.pl/...6zq8g5,d87b6cc4



#31 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1156 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 październik 2021 - 07:13

Niewielki 100+, w porównaniu do kolegów, ale pierwszy złowiony w życiu sumek. Mógłbym powiedzieć, że to przyłów, bo nie nastawiałem się na taką rybę z 4" przynętą i przede wszystkim z witką 10 lb do 14g, ale jak wziął to cóż, trzeba było powalczyć i się udało, choć hol był bardzo szybki, kilkuminutowy. Branie po zachodzie słońca w szarówkę, byłem pewien, że mam swój rekord sandacza, co mnie bardzo ucieszyło i z powodu słabej widoczności dopiero, jak podholowałem go pod brzeg, zobaczyłem, że to wąs. Pomimo krótkiego holu ryba bardzo silna. Hamulec miałem skręcony, jak to przy sandaczowaniu, ale zmusił mnie do poluzowania i 2-3 razy podczas odjazdów zagrał kołowrotek. Rybę udało mi się podebrać, ale niestety finał tej przygody nie jest zbyt kolorowy, bo popełniłem jakiś błąd, być może skręcony za mocno hamulec kołowrotka, albo pod złym kątem tak delikatną wędkę trzymałem podczas podbierania usłyszałem "traaach" i górny skład mojego Phenixa SP722L trzasnął powyżej łączenia :(.

Załączony plik  sl375272_optimized.jpg   149,3 KB   21 Ilość pobrań

 

P.S Może ktoś z kolegów podpowie, czy jest sens naprawiać złamanie w tym miejscu, a jeśli tak, kogo z forum polecacie do takiego zadania? 



#32 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2194 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 04 październik 2021 - 08:33

Niewielki 100+, w porównaniu do kolegów, ale pierwszy złowiony w życiu sumek. Mógłbym powiedzieć, że to przyłów, bo nie nastawiałem się na taką rybę z 4" przynętą i przede wszystkim z witką 10 lb do 14g, ale jak wziął to cóż, trzeba było powalczyć i się udało, choć hol był bardzo szybki, kilkuminutowy. Branie po zachodzie słońca w szarówkę, byłem pewien, że mam swój rekord sandacza, co mnie bardzo ucieszyło i z powodu słabej widoczności dopiero, jak podholowałem go pod brzeg, zobaczyłem, że to wąs. Pomimo krótkiego holu ryba bardzo silna. Hamulec miałem skręcony, jak to przy sandaczowaniu, ale zmusił mnie do poluzowania i 2-3 razy podczas odjazdów zagrał kołowrotek. Rybę udało mi się podebrać, ale niestety finał tej przygody nie jest zbyt kolorowy, bo popełniłem jakiś błąd, być może skręcony za mocno hamulec kołowrotka, albo pod złym kątem tak delikatną wędkę trzymałem podczas podbierania usłyszałem "traaach" i górny skład mojego Phenixa SP722L trzasnął powyżej łączenia :(.


P.S Może ktoś z kolegów podpowie, czy jest sens naprawiać złamanie w tym miejscu, a jeśli tak, kogo z forum polecacie do takiego zadania? 

Dobrze Ci się zacina sandacze z 10lb? W moim 2,9m odpowiednikiu czasem brakuje mocy przy większym sandaczu i żyłce.
Za to super się spisuje w takich sumkowych przyłowach.



#33 ONLINE   wilczybilet

wilczybilet

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1156 postów
  • Imię:Maciej

Napisano 04 październik 2021 - 08:45

Dobrze Ci się zacina sandacze z 10lb? W moim 2,9m odpowiednikiu czasem brakuje mocy przy większym sandaczu i żyłce.
Za to super się spisuje w takich sumkowych przyłowach.

Łowię z brzegu na jeziorze i za wielkich sandaczy nim nie złowiłem, ale używam tylko plecionki i takie 60+ poniżej 70 cm zacinałem bez problemu. Ogólnie jest (był) to mój ulubiony uniwersał do wszystkiego. Na ten kij złowiłem również życiówkę okonia i sporo niedużych szczupaków. Nie gubi ryb, jest szybki, ale jednocześnie ładnie się wygina podczas holu 


  • malinabar i korol lubią to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych