Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Tokio 2020


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
216 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:18

Dużo ma do rzeczy bo ma się świadomość ile każdy medal kosztuje wysiłku każdego zawodnika ile poświęcenia i zdrowia.
A pisanie bzdur : o tym ,że ktoś był na wycieczce bądź mu się nie chciało jest lekko mówiąc słabe nie znając realiów.
Każdy zawodnik chce tak samo wyniku jak każdy kibic a nawet bardziej bo od tego zależy najbliższe jego życie i jego bliskich.
Kto nie był zawodnikiem bądź w sporcie nie siedział tego nie zrozumie.
Życzył bym każdemu z nas takich sukcesów w życiu zawodowym jak dostanie się na IO.Tu nie ma słabych graczy.
  • MaleX, Mysha i Pluszszcz lubią to

#62 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:30

Nie wdając się w dyskusje o tym czy wycieczki czy nie wycieczki,na razie dramat.Wszystko co miało być w miarę realnymi szansami medalowymi,poszło w kanał.

Szanuje wszystkich sportowców którzy dostają się na Igrzyska,bo to wielki wysiłek i poświęcenia ale...

Hubert mówi że zatruty,Pani kajakarka górska mówi że gdyby nie popełniła dwóch błędów byłoby złoto?!(proszę Pani,na tym to polega.Wygrywa się nie popełniając błędów,Pani je popełniła i dlatego zamiast złota jest 5 miejsce)

Ogólną kondycję sportu w naszym kraju znam,huraoptymistą nie byłem.Jednakże skala kaszany zaczyna mnie jako kibica przytłaczać,zwłaszcza po tym co pokazali bardzo oczekiwani przez mnie koszykarze 3x3.Nie wspominając już o tym że przytłacza w sensie negatywnym atmosfera imprezy jako taka,a właściwie jej brak.Za chuj to nie przypomina święta sportu którym powinno być.Chyba lepiej było odpuścić zamiast robić na siłę.Te puste hale i trybuny,mecze i zawody przypominające bardziej treningi.Zawsze chłonąłem całym sobą takie wielkie wydarzenia sportowe,teraz niewiele czuję.Załamka. 


Użytkownik drag edytował ten post 27 lipiec 2021 - 12:30


#63 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:37

Optymistą nie jestem i w pompowany balonik nie wierze .Myśle ,że 10 medali nasi przywiozą patrząc po 4 ostatnich igrzyskach

#64 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:49

https://sport.wprost...we-polakow.html

 

Pierwszy z brzegu artykuł.Sporo z tego co powyżej już nalezy skreślić,z tego co pozostało w mojej opinii dużo więcej trzeba by nazwac nadziejami nie szansami.

Moim zdaniem oczekiwanie na 10 medali jest bardziej zyczeniowe niż realne.Obym się mylił.Jeśli lekkoatleci nie odpalą to może być dramat.


Użytkownik drag edytował ten post 27 lipiec 2021 - 12:49


#65 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 27 lipiec 2021 - 12:54

Życzenia portali medialnych ,gazet itp a realne oceny związków sportowych i ministerstwa sportu to druga sprawa.
10 medali jest całkowicie realne

#66 OFFLINE   cyprys19

cyprys19

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 3937 postów
  • Lokalizacjapułtusk okolice
  • Imię:marcin
  • Nazwisko:k

Napisano 27 lipiec 2021 - 13:26

Przed igrzyskami 40 medali też było realne, zależy tylko z jaką dozą optymizmu do tego podchodzilismy!

#67 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2889 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 27 lipiec 2021 - 13:28

https://sport.wprost...we-polakow.html

 

Pierwszy z brzegu artykuł.Sporo z tego co powyżej już nalezy skreślić,z tego co pozostało w mojej opinii dużo więcej trzeba by nazwac nadziejami nie szansami.

Moim zdaniem oczekiwanie na 10 medali jest bardziej zyczeniowe niż realne.Obym się mylił.Jeśli lekkoatleci nie odpalą to może być dramat.

Ja tam się na innych konkurencjach słabo znam, ale akurat Ola Mirosław, która została tam wymieniona nie ma szans medalowych. Sama wprost przyznała, że jej cel to dostanie się do finału, a nie walka o medal.



#68 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 27 lipiec 2021 - 14:34

Póki piłka w grze wszystko możliwe...
Jeżeli ostatnie 4 IO z rzędu było po 10-11 medali...to jakim cudem teraz miało by być ich 20??

#69 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2021 - 15:04

Na sportowcach psów bym nie wieszał, choć wielu przydałby się psycholog, zważywszy jak dostają w tyłek w końcówkach swoich występów. Dziennikarzy należałoby wymienić, bo średnio zorientowanego kibica mogą doprowadzić do szewskiej pasji. Jakakolwiek próba krytycznej oceny występu Polaków przez kogoś w studio jest zamieniana w żart, albo sprowadzona do siania niepotrzebnego defetyzmu. I to ciągłe: jest młody/młoda, a już za trzy lata Paryż. Jesteśmy mistrzami olimpijskimi w przydzielaniu medali na następnych igrzyskach. Prymitywna propaganda sukcesu oparta na samym udziale w imprezie. Z szablistek zrobiono kandydatki do złota, bo Sylwia Gruchała tak powiedziała...Polki dały ciała na całej linii, a pani komentaror powiedziała, że to cenne doświadczenie i dobry prognostyk na przyszłość. Pojedynek z Estonią przegrany klasycznie. Przewaga i kontrola, a w końcówce danie ciała. Maja Włoszczowska miała pecha, bo startowała z trzeciego rzędu, a na błotnistych podjazdach robiły się zatory. Nastoletnia Węgierka startowała z piątego rzędu i nie przeszkodziło jej to, by zająć czwarte miejsce. Komentarorzy rozpływali się nad Polką za jej wspaniałą karierę. Przyjechała dwudziesta i guzik mnie dziś obchodzi jej srebrny medal z Rio. Nie podjęła walki w najważniwjszym wyścigu czterolecia, albo była bez formy uprawniającej do jechania na Igrzyska. W pływaniu w piątym dniu zawodów pierwszy Polak popłynie w finale. Czasy wskazują, że skończy się na udziałe. Miłe jest to, że pobił dwa razy rekord życiowy, ale to, co stało się z polskim pływaniem na przestrzeni kilkunastu let jest zatrważające. Tak naprawdę, to po prostu brakuje nam w Tokio jakichkolwiek medali. W Atlancie nikt nie rozpaczał nad porażkami, bo od początku były sukcesy i czuło się, że mamy sportowców, którzy pojechali zwyciężać. Do Tokio pojechaliśmy zareklamować się, jako prawie czterdziestomilionowy kraj bez masowego sportu, z prymitywnym i nieskutecznym systemem szkolenia, z totalnym olaniem promocji sportu wśród najmłodszych, z przerošniętym apatatem działaczy zapatrzonych bardziej na czubek własnego nosa niż wynik, z armią dziennikarzy opakowujących to gówienko w kolorowy papierek. Promocja wypada znakomicie, podobnie jak niedawno na piłkarskich boiskach. Tokio różni się tym, że dużo odważniej sięgnęło do kieszeni polskiego podatnika. Tylko, który podatnik zdaje sobie z tego sprawę, patrząc na szeroki uśmiech redaktora Kurzajewskiego?

#70 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 27 lipiec 2021 - 15:34

Ze szpadzistek:)szablistek nie ma w Tokio.
Nie łapiąc za słówka w tym co napisałeś jest wiele prawdy.Jest to super analiza pokazująca ,że jednak można kibicować mieć swoje oczekiwania utracone nadzieje i robić to z głową.Bez pisania bzdur o wycieczkach ,olewnaiu bądź ,że komuś się nie chciało
Jest też parę uproszczeń ale to wynika z braku możliwości zdobycia wiedzy od "środka"
Nie zaśmiecając dalej wątku pozdrawiam z Japonii
Trzymajcie kciuki za naszych bo warto i myśle ,że jeszcze nie jedna chwila radości przed nami

Użytkownik Mateusz edytował ten post 27 lipiec 2021 - 15:41


#71 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 27 lipiec 2021 - 16:07

Myślę o szpadzie, piszę o szabli. Brakuje aspiracji bycia krajem znaczącym w sporcie, ale statystyczny kibic nie wymaga sukcesu. Kupuje bajki o udziale, punktowanym miejscu, szansie medalowej, legendzie ciągnącej się za nazwiskiem, a nie realnymi możliwościami. Siadamy przed telewizorem i zamiast emocji otrzymujemy placebo rywalizacji na wysokim poziomie, a tylko wysoki poziom jest początkiem walki o medale. Wolę zagryzać paznokcie przed występami Dressela, Titmus, Duplantisa, Warholma, Crousera. Nie wypada nie wspomnieć Fajdka, Andrejczyk, może Włodarczyk.

#72 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 27 lipiec 2021 - 19:43

Powyżej okręgówki?
Mam nadzieję, że poziom wojewódzki wystarczy, aby można było komentować :D
Do ogólnopolskiego nie dotarłem, ale nie dlatego, że byłem za słaby. Po prostu uznałem, że lepiej iść do mat-fiza, a potem na SGH lub Politechnikę, zamiast do sportowego LO i na AWF. Wiecie, jednak głowa wygrywa.
Starsza siostra pływała wyczynowo i na zdrowie jej nie wyszło, oczywiście chore zatoki. Jeżdżąc konno wiele razy się poobijała, teraz "na starość" startuje w triathlonach (swoją drogą dyscyplina skrojona pode mnie..)


Co do naszych wyników, moim zdaniem to pochodna kiepskiej organizacji. Kilka cieszących nas w ostatnich latach rodzynków to nie dzięki, ale wbrew.


Użytkownik korol edytował ten post 27 lipiec 2021 - 19:44

  • Maciej W. i JerryM lubią to

#73 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 28 lipiec 2021 - 06:30

Robi się ciekawie w grupie, Iran przegrał 0:3 z Kanadą.
Wiadomość dnia - mamy 1 medal ! :)

Jeszcze weselej wśród koszykarzy.
Hiszpańska zawodniczka wrzuciła zdjęcia, jak Słoweńcy świętują wygraną z Argentyną.
Wódka, poker i fajka wodna. Media przyczepiły do braku maseczek.

A ja jestem oburzony zachowaniem kobiety. Trzeba zastosować wobec niej infamie, wytykać palcem i już nigdy nigdzie nie zapraszać.
Solidaryzuje się ze Słoweńcami, będę im kibicować w kolejnych występach.


Użytkownik korol edytował ten post 28 lipiec 2021 - 06:40


#74 OFFLINE   drag

drag

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1654 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Andrzej

Napisano 28 lipiec 2021 - 08:00

Jeśli chodzi o słoweńskich koszykarzy...Gdyby Doncic zazyczył sobie na świętowanie oprócz fajki i gorzały po 5 panienek na zawodnika to słoweńscy oficjele zapytaliby zapewne tylko jaki mają mieć kolor skóry ;) .Pozycję ma taką że nikt by nie protestował :)


  • Maciej W. lubi to

#75 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 lipiec 2021 - 09:39

Wiosła bardzo ciekawe, bo fala, choć mniejsza niż na Boren, płatała figle finalistom. Norwegowie zaliczyli wywrotkę, Niemcy i Włosi stanęli niemal w miejscu. Próba abordażu ze strony Brytyjczyków niespotykana na tym poziomie. Polska czwórka w pięknym stylu przytkała dziurę w dziennikarskim balonie. Przy chińskiej deklasacji nie ma nawet kaca z powodu braku złota. Wspaniała, bardzo trudna kolarska czasówka w wykonaniu faworytów do medali. Roglic pozamiatał, ale kolejnych czterech kolarzy zmieściło się w niespeła pięciu sekundach. Mistrz świata bez medalu. Eurosport dał dziś dupy dwa razy przerywając relacje w decydujących momentach. Rozgrzewka przedmeczowa Świątek i Kubota okazała się ważniejsza od pokazania ostatnich kilometrów medalistów w kolarstwie. Reżyserka w sportowej stacji chyba nie ma pojęcia o sporcie.
  • kamilek97 lubi to

#76 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKetrzyn

Napisano 28 lipiec 2021 - 09:50

Oraz super początek regat 470 :)

#77 ONLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 998 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 28 lipiec 2021 - 18:44

Rosjanie sie postawili Brazyli i ten wynik nie do końca jest zasługą złej gry canarinios.
Fajny bl8k, fajny atak i spora doza szczęścia (wchodziło im momentami wszystko) pokazuje że Brazylię też można ruszyć

#78 OFFLINE   korol

korol

    Zaawansowany

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 2196 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:K

Napisano 29 lipiec 2021 - 10:56

SŁOWENIA – JAPONIA 116:81    :)

Jestem z nich dumny, pokazali, że potrafią wygrywać i świętować!


  • JerryM i chlodnica lubią to

#79 OFFLINE   Maciej W.

Maciej W.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1055 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 29 lipiec 2021 - 20:22

Piotrze, chyba hucznie świętować, a potem mimo to wysoko wygrywać. Niech się dziś bawią. Byle bez kobiet.

#80 OFFLINE   coma

coma

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2022 postów
  • Lokalizacjamałopolskie\łódzkie

Napisano 30 lipiec 2021 - 07:24

Prowadzimy w siatę z Japonią 2:0.

Udało się. 3:0 choć Japonia mocno się broniła w ostatnim secie.


Użytkownik coma edytował ten post 30 lipiec 2021 - 08:01





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych