Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Solidna żyłka do spiningu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
99 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:23

Witam Chcialbym was spytac o solidna ZYłke DO spinningu na ODrze jest sporo zaczepow z 3 dni temu nawinalem zylke Dragon Milennium Perch z okoniem na okładce po 2dniach gdy bylem na rybach Sie skreca nie miłosiernie WEzme ja w rece mocniej pociagne i sie rwie jest to zylka 0.16 . Poleccie Mi jakies zyłki do 20 ZŁ SOlidna nie jedno sezonowa glownie ryby jakie bede lapal na nia to Klen jaz brzana Okon prosze o nazwy i ceny najlepiej jak by na szpuli bylo około 200 m a nawet wiecej

#2 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:26

Witam Chcialbym was spytac o solidna ZYłke DO spinningu na ODrze jest sporo zaczepow z 3 dni temu nawinalem zylke Dragon Milennium Perch z okoniem na okładce po 2dniach gdy bylem na rybach Sie skreca nie miłosiernie WEzme ja w rece mocniej pociagne i sie rwie jest to zylka 0.16 . Poleccie Mi jakies zyłki do 20 ZŁ SOlidna nie jedno sezonowa glownie ryby jakie bede lapal na nia to Klen jaz brzana Okon prosze o nazwy i ceny najlepiej jak by na szpuli bylo około 200 m a nawet wiecej


Nie ma takiej żyłki na świecie. Ja zmieniam żyłkę co 2-3 wyprawy. Żyłka się niszczy, w rzece gdzie niesiona jest zawiesina to niszczy się bardzo szybko.



#3 OFFLINE   Tadziu.W

Tadziu.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPomorskie Mokradła
  • Imię:Tad

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:28

Z dragona mogę ci szczerze polecić tylko żyłkę SPINN - bardzo dobre w każdej średnicy. Pracując w sklepie wędkarskim przerobiłem wszystkie żyłki dragonowskie i tylko Spinn mi przypasował. Choć jeśli chcesz kupić dobrą żyłkę to napewno taką będzie Balzer Siglon - odcinek 150m kosztuje ok 17pln a zyłka pierwsza klasa!!

#4 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:28

czyli mam wydawac 20zl co 3 dni na zylke no bez przesady to 40 zl w tygodniu na zylke

#5 OFFLINE   Tadziu.W

Tadziu.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPomorskie Mokradła
  • Imię:Tad

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:31

co do trwałości to kolega @guciolucky ma rację - żyłka szybko się niszczy i wymiana raz na sezon jest konieczna. Ja swego czasu raz na sezon zmieniałem nawet wszystkie plecionki na multikach :lol:

#6 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:36

no tak ale nie co 3 wyprawy Pojde na ryby poniedzialek wtorek sroda i zylka do wymiany Mysl ze kupic ZYlke SInglon V Premium


#7 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:41

Spróbuj Stroft GTM. Jak tą Odrę masz bardzo kamienistą z faszynami, z dużą ilością skorup itp. tp polecam założenie ze 2m przypon z fluorokarbonu. :D

#8 ONLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:41

Co do finansów to już nie wnikam ale osobiście kupuję żyłkę za 6pln i jest to np. Mikado Dino albo York, te żyłki są przez 3 wyprawy bardzo dobre a po 3 moich łowieniach to i stroft pada więc po co przepłacać. Ostatnio używam Stren-a i bardzo mi się podoba za rok kupię sobie szpulkę 3km, będzie tanio i dobrze.



#9 OFFLINE   Tadziu.W

Tadziu.W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 319 postów
  • LokalizacjaPomorskie Mokradła
  • Imię:Tad

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:42

heh uwierz niektórzy spiningiści to zwyrole którzy zmieniają żyłki i plećki po paru wypadach na ryby :mellow: :lol: parę lat temu też mówiłem jak ty teraz ;)

#10 OFFLINE   Piotrek Milupa

Piotrek Milupa

    Moderator Emeritus

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 8446 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Piotrek

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:44

Dragon Maxima Spinn na szpuli masz 300m za 25zł, więc możesz podzielić na 2 odcinki po 150m i na dłużej wystarczy.

P.S. Mam prośbę pisz polskie znaki, bo jak się czyta takie posty to aż oczy bolą.

#11 Guest_White-fish_*

Guest_White-fish_*
  • Guests

Napisano 30 lipiec 2012 - 21:55

Spróbuj Stroft GTM. Jak tą Odrę masz bardzo kamienistą z faszynami, z dużą ilością skorup itp. tp polecam założenie ze 2m przypon z fluorokarbonu. :D


Dokładnie tak jak piszę kolega Krzysiek_W. Kup sobie strofta gtm i 5 metrową szpulkę fluorocarbonu. Stroft w stosunku do innych żyłek jest przegrubiony o dwie setki, tak wiec np jak chcesz mieć 0,18mm kup strofta 0,16mm. Siglona sobie odpuść, to dobra żyłka, lecz strasznie miękka. To tak ode mnie.

#12 OFFLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2012 - 06:24

kurde zastanawiam sie po miedzy jakas trabucco lub Dragon Maxima SPin ale dragon mnie zniechceca po ostatniej zylce Dragon Millenium okon perch rwala sie i skrecala :( a bylem z nia 2x na rybach wczoraj cała wywalilem z kołowrotka

#13 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 lipiec 2012 - 07:12

Napisz jeszcze jakim kołowrotkiem łowisz, w nim może też leżeć przyczyna.

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9461 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 lipiec 2012 - 07:27

Może TO jest jakieś wyjście.
Warunek, to jej świeżość :D

#15 ONLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2012 - 07:57

Kołowrotek Golden 804 0.25 -260m Zdecydowalem sie na zylke dragon maxima SPinn 0.18 Pod klenia jazia Mysle ze starczy ewentualnie bolka Dorba cena 25 zl za 300m I chwala ja lowil ktos na nia moze ?

#16 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 lipiec 2012 - 08:21

Jeśli Twój kołowrotek nie posiada łożyskowanej rolki kabłąka (a mniemam, że w tym przypadku tak może być) to na nic nie zda się wymiana żyłki na nową, nadal będzie Ci się skręcała.

#17 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 lipiec 2012 - 08:27

Jeśli Twój kołowrotek nie posiada łożyskowanej rolki kabłąka (a mniemam, że w tym przypadku tak może być) to na nic nie zda się wymiana żyłki na nową, nadal będzie Ci się skręcała.


Biały rozszyfrował problem

http://pl.waggler.org/zakupy-wedkarskie/Kolowrotki/1551-Gold en-804---4BB

Warto żebyś poszukał jakiegoś młynka nawet z używanych shimano i wiele problemów znikinie.

#18 ONLINE   rafaelo1996

rafaelo1996

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 502 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 31 lipiec 2012 - 08:30

Mam kołowrotek Shimano HyperLoop 1000 Rb ale do gruntowki go urzywam a czemu kołowrotek golden jest zly mowisz do spininngu ?

#19 OFFLINE   Pumba

Pumba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2530 postów
  • LokalizacjaGdynia / Tobołowo
  • Imię:Łukasz

Napisano 31 lipiec 2012 - 08:30

Alivio 2500 za 70zł powinno załatwić sprawę, a i przyjemniej będzie się tym łowiło niż Goldenem.

#20 OFFLINE   guciolucky

guciolucky

    NO release NO glory

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4881 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 31 lipiec 2012 - 08:43

Miałem kiedyś Alivio do podlodówki, dałem je @Hasir-owi na tunning i wyszła taka maszyna, że jak pokazałem koledze z forum to mi już nie oddał, a jak bym Wam napisał kto to byście nigdy nie uwierzyli :lol:




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych