Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u Zbigniewa Kawalca

pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 11:08

Na naszym portalu trudno było do tej pory znaleźć więcej informacji o pracowni Pana Zbigniewa Kawalca (www.wedki.pl) chociaż jest to jedna z najdłużej działających w Polsce pracowni rodbuilderskich.

Tym bardziej się ucieszyłem kiedy na zaproszenie do współpracy z portalem jakie wystosowałem do Pana Zbigniewa dostałem szybką i pozytywną odpowiedź. Odpowiedź była tym sympatyczniejsza, że wiązała się z zaproszeniem na wspólne wędkowanie biggrin.png które doszło do skutku w miniony weekend. Upalna pogoda może niezbyt sprzyjała wędkarskim sukcesom, ale za to sprzyjała wymianie poglądów na interesujace nas obu rodbuildingowe tematy.

W kolejnych wiadmościach postaram się pokazać trochę ciekaostek jakie podpatrzyłem przy okazji naszego spotkania

 

Załączone pliki


  • michal6564 lubi to

#2 OFFLINE   kogut

kogut

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • Lokalizacjaczęstochowa

Napisano 31 lipiec 2012 - 11:20

No nareszcie :D

#3 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 31 lipiec 2012 - 13:50

a blanki seekera są jeszcze w ofercie :D??

#4 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 17:24

Z tego co Zbyszek mówił to została dosłownie jedna sztuka seekera do uzbrojenia, jeszcze ze starych zapasów. Pracownia raczej seekerów sciągała nie będzie ze względu na niszowość produktu.

#5 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 17:42

Pierwszy z podpatrzonych kijków czyli Kocia Łapa



Tak opisuje kijek sam twórca:


Wędka dla córki, The Kocia Łapa czyli wklejanka z włókna węglowego, 4 części, złącza bez omotek wzmocnione matą węglową. 220cm,1 - 6 Lb,1 -5gr.Akcja szybka, ugięcie progresywne.Bardzo czuła, łatwa w obsłudze, rzuty celne już od 0.8gr z gumką 1.5 cala.Każdy element wędki pochodzi od innej firmy, jest to konstrukcja własnego pomysłu.Rękojeść dzielona z pianki BlackEVA. , przekładki korkoguma, ringi aluminium, insert drewno egzotyczne ,uchwyt DPS 16 + KDPS16.Przelotki Hard Chrome Pacific Bay i Fuji.Nić omotkowa Ice Silver, tipet age gold metalica.Dolnik zakończony logo nickiel silver

Wędka córki pierwotnie była z pełną rękojeścią i przelotkami Fuji SiC, ważyła wtedy 96 gramów.Teraz jest dzielona rękojeść i przelotki bez wkładki ceramicznej, waga 83 gramy.Chociaż jest to travel 4pc[wędka musiała się mieścić do plecaka] to można byłoby się pokusić o dalsze obniżenie wagi.Tak się jednak nie stało .Celowo uzyskałem wynik 83gramy.Wędka to prezent urodzinowy dla Darii.Daria urodziła się w 1983 roku, dlatego są 83 gramy.Wcześniej na wędce była dedykacja.Córka nie chciała jednak aby z tego powodu na zawodach traktowano ją inaczej niż pozostałych zawodników.Jest dzieckiem specjalnej troski - zespół Downa , wrażliwa , dzielna i ambitna.Lubi wspólzawodniczyć.Chętnie bierze udział w zawodach niepełno sprawnych umyslowo , i ma kilka złotych medali ,biegi ,skoki w dal. W zawodach wędkarskich nie zawsze wygrywa ale często jest na pudle.Największa ryba na ta wędkę to okoń 38 cm.




Ja od siebie mogę dodać że bardzo dobrze zaistniały moim zdaniem w tym kiju przelotki bez wkładu ceramicznego, chyba przełamię wewnętrzny opór i dam im szanse w najbliższym projekcie klasy UL / L


C.D.N.

Załączone pliki



#6 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:26

Friko byłeś u guru rodbuilingu więc kocia łapka w wykonaniu Pana Zbyszka to zawsze majstersztyk B).

#7 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:44

Zaraz tam guru, Jozi nie strasz ludzi. Bardzo miły i bezpośredni człowiek :D

No dobra, co ja tam jeszcze podpatrzyłem:




Blank projektu G.Loomisa ATC III, 210cm,6-12lb,3.5 -14gr.Klasyczny kij popingowy o bardzo szybkiej akcji.Waży 96gr, ale jest bardzo dobrze zbalansowany.Pozwala szybko zapanować nad dużą rybą.Komponenty: EVA,Korkoguma, ratan palony,drewno egzotyczne,przelotki Alps S6 w systemie minima, uchwyt Fuji SK2.

Załączone pliki



#8 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:47

Na takiego ATC koleś złwił głowatkę coś ma 120sm na Sanie.Moc ukrytą w sobie ten kijek ma :D.

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:51

i na deser:




Wędka na blanku Shikari SHX 210cm,6-12lb, 7-14gr.Lubię użyć do jiga, swimdropa i .softjerka .Jest lekka, 75gr.Rękojeść dzielona korek flor i oliwkowy burl.Uchwyt dps 16 z insertem z drewna egzotycznego.Przelotki Fuji Titanium /SiC, omotki japoński jedwab oliwkowy 3/0.

Załączone pliki



#10 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 18:57

Mam nadzieję że następnym razem będzie mniej o wędkach a więcej o , bo Zbyszek jest też całkiem niezłym wędkarzem z tego co się zdążyłem zorientować ( i dosyć innowacyjnym jeśli chodzi o techniki łowienia )

Mam nadzieję ze udało mi się choc troche nadrobić zaległości i wypełnić lukę informacyjną :D

Pozdrawiam,

Załączone pliki

  • Załączony plik  perch.JPG   61,47 KB   1140 Ilość pobrań


#11 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 19:21





Nić jedwabna? A to wzmocnienie łączenia z maty węglowej, to jest robione ręcznie, w pracowni? :D


#12 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18576 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 31 lipiec 2012 - 19:57

Tak, jest to robione tzw. rovingiem

#13 OFFLINE   @slider@

@slider@

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2730 postów

Napisano 31 lipiec 2012 - 20:23

Ciekawie wyglądają wstawki z pianki pomiędzy korkiem, pierwszy raz coś takiego widzę i świetnie to wygląda. :D

#14 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9481 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 31 lipiec 2012 - 20:44

Dzięki @Friko za odświeżenie wspomnień.
Kilka ładnych lat minęło, jak dane mi było odwiedzić pracownię Pana Zbyszka. Miałem wówczas możność podziwiania kunsztu, na przykładzie m.in. kapitalnego, pstrągowego wędziska, zbudowanego w stylu Hardy-ego, na blanku Talon Trout 244 cm. Niezatarte, ogromne wrażenie i wspomnienie żywe do dzisiaj :D

#15 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 31 lipiec 2012 - 21:12

Oj, duuuużo nauki i praktyki trzeba do takiego poziomu ... i tego czegoś ....
A te jedwabne omotki! Mniam, mniam!
Pzdr,
Fatso

P.S. Tego Cormorana Black Star Pro, którego p. Kawalec mi w latach '80 przerobił, hołubić muszę i przy łonie swem czule trzymać. Toć perełka to.

#16 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 31 lipiec 2012 - 22:29

Mam przyjemnośc robic u Zbyszka wedki od 1998 roku i muszę powiedzieć, że zawsze ale to zawsze jego cenne uwagi, których nie zawsze słucham w końcu okazują się najbardziej trafne :angry: .
W podziekowaniu dzielę sie ze Zbyszkiem uwagami z łowienia na konkretny model. Często wisząc długo na telefonie i tak On zyskuje wiedzę praktyczną, której nie sposób pozyskać z siedzenia nad kolejnymi mapami speysingu. Ot taka koleżeńska wymiana, która w gruncie rzeczy służy także kolejnym klientom...

Pracownie polecam z całego serca,- mimo, że już uszami wyobraźni słyszę kolegów z forum, którzy pod nosem mruczą,- drogo, drogo, znam tańszych....
Może i drożej niż gdzie indziej, ale niewiele, za to jakość i kompetencja a i obsługa na odpowiadającym mi poziomie.
Młode rodbulingowe wilki są potrzebne i często mają dobre pomysły, robią za pół darmo i z sercem ale doświadczenie jest bezcenne....

#17 OFFLINE   Sławek Oppeln Bronikowski

Sławek Oppeln Bronikowski

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4888 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Oppeln Bronikowski

Napisano 01 sierpień 2012 - 08:02

Całkiem niezbędna , nie tylko moim zdaniem , wydaje się konieczność przybliżenia na portalu promującym konsekwentnie budowę wędek tudzież ich okolic , jego początków ; treści , zdarzeń oraz postaci polskiego rodbuildingu . To już prawie ćwierć wieku minęło :D
Środowisko nasze jest niewielkie , malownicze i dość niezależne . A nawet w tak niewielkich subkulturach dobrze jest mieć świadomość , korzenie , jakąś historię . Nie jesteśmy znikąd ..

#18 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:14

To prawda,- tym bardziej, że pewnie mało kto wie, że Zbyszek już jakiś czas przed ogloszeniem przez Fuji nowej koncepcji zbrojenia wieloprzelotkowego zbroił w ten sposób wędki, co wówczas było odbierane jako jego pazerność i chęć sprzedania większej niż niezbednie konieczna ilości przelotek :lol:
Ale jak to Fuji ogłosiła to był wielki bum i wszyscy latali przezbrajsć kije :lol: :lol: :lol:
Ot tak to już z nami polakami jest, że obce staje się prawdą objawioną i bez sprzeciwu przyjmowaną z zaślepieniem chocholego tańca a to co z pomiędzy nas wychodzi jest podstawą do ataku i apriori 'obdarzane' pełnym wątpieniem.
Kantowska zasada poddawania wszystkiego pod póbę wątpienia wychodzi nam lepiej niż samemu Kantowi :lol:
  • randomrodmaker lubi to

#19 ONLINE   Fatso

Fatso

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2639 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 sierpień 2012 - 09:19

Vide uzbrojenie rzeczonego Cormorana B)
Pzdr,
Fatso

#20 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 01 sierpień 2012 - 10:18

Kiedy Fuji w 1995 ogłaszało niby swój nowy koncept, to i tak byli o krok za budowniczymi. Tylko, że oni zalecali robienie tego na pałę, ze swoimi tabelkami, a przecież to nie zawsze potrzebne. :D





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych