Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u Zbigniewa Kawalca

pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 27 wrzesień 2014 - 19:07

Już miałem pisać w wątku @Dąbek  ale się powstrzymałem z tymi OT. No Świat się kończy ;) , startowe 20, rękojeści dzielone............. dokąd to zmierza i jak się skończy? ;)


  • Rheinangler lubi to

#62 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 19:37

W ekspresowym tempie Zbyszek zrobił mapę przelotek :) a Bartek musiał się zmagać z moim pomysłem na rękojeść w innym niż dotąd stylu....

Jak zawsze wyszło doskonale i dwie 10lb-owe M1-ki mam już w domu :)

Co są warte będę wiedział za tydzień,- jak ryby dopiszą :D bo właśnie jutro zaczynam ostatni w tym roku tygodniowy maraton z wędką.

Ostatnie rafowe łowy i końcówka sezonu pstrągowego  :(

 

PS

Miały być lamparcie wstawki,- ale nie wyszło.... teraz się cieszę, że nie wyszło ;) taki swoisty "japan styl' bardziej tu pasował  :)

Arek  gratki, piękne kieje.Jest klimat :) 



#63 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 wrzesień 2014 - 20:05

Tak Patryk,- z tymi naklejkami to zawsze jest dylemat estetyczny ale i tak zawsze dochodzę do wniosku, że jaki Pan taki kram. Dlatego nic nie poprawiam i daję takie jak firma dodaje do blanków. Jedne wyglądają jak z tamponiarki np: NFC, G.Loomis, Talon inne jak Phenixa czyli jak z odpustu.

Ot po prostu nie poprawiam stylu firmy  ;)  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: bo polonez przemalowany na czerwono i tak nie będzie ferrari :)

Chiński rodowód fabryczny wręcz zobowiązuje do kolorowej gangmanstylowej nalepki  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:



#64 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 październik 2014 - 12:53

Wydaje mi się, że mogę już parę słów napisać na temat wędki na blanku Phenixa z serii M-1 o symbolu SP 962 UL  czyli mówiąc prościej 2,9m cw 4-16g 2-10lb.

Złowiłem tą wędką w minionym tygodniu kilka ryb które dały jakiś tam pogląd na jej temat jako narzędzia.

Zacznę od danych, które potwierdzają celność opisu tzn: cw jest bardzo poprawnie opisany (4-16g) jeśli chodzi o wabiki używane przeze mnie do połowu jazi, kleni, boleni i brzan na "mojej" rafie w sporym uciągu jaki był w minionych dniach i tak:

- woblery Wideł  od 5cm (4g) do 7cm (6g)

- woblery "baryły rafowe" L.D 4cm 8g,- zarówno SDR-y jak i powierzchniowe

- woblery Tomy-ego 6BS i 8BS, Rap-stick oraz leviatan 8cm

- gumy RH 8 i 10 (2011)

- gumy Relax Shad 8cm na główkach 6-10g

Wszystkimi tymi przynętami łowiło mi się znakomicie, uzyskując bardzo poprawny zasięg i optymalne prowadzenie pozwalające zaciąć w każdym jego momencie mimo przelotki otwierającej Y20  :lol:   :lol:   :lol:  i wiatrowi w pysk. 

Mocy nie mam jak zmierzyć, ale coś mam takie nie jasne przeczucie, że opis do 9lb jest bardziej właściwy niż do 10lb.

To nie jasne przeświadczenie może być bardzo mylne <_<  i może je powodować ustępliwa szczytówka. Jednak nie ma się co tym przejmować bo kij jak na swoją klasę jest bardzo mocny i komfortowy.

Do łowienia używałem żyłki P-Line CXX-strong 0,18 i 0,20 i kołowrotka Daiwa Z 2500 iTW.

Hol ryby tą wędką to prawdziwa przyjemność i opis ugięcia jako progresywne jest zbyt skromny a zamiast używać kwalifikatorów typu - mega czy hiper myślę, że zainteresowani z chęcią obejrzą filmik jaki nagrał Zbyszek @krokkop.

Film przekazaliśmy Zbyszkowi Kawalcowi. Po obróbce filmik znajdzie się na jego stronie,- za kilka dni...

Obróbka była konieczna ze względu na.... nasze komentarze... w stylu nazbyt żołnierskim  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Ryby, które złowiłem nią to jazie i tzw turbo-jazie ;) ( w sumie 8szt) od najmniejszego 53cm do największego 65cm, oraz trzy brzany ok 60cm.

Miałem także (niestety) podhaczoną brzanę ok 70cm, która się na szczęście wypięła ale wędka jeszcze dawała radę choć wydawało mi się, że dotarła w tym przypadku do swojego optimum oddziaływania na rybę,- ale to może być mylne wrażenie...

Wędka ta jak najbardziej nadaje się do łowienia kleni, jazi w każdym rozmiarze i brzan w niezbyt trudnych technicznie miejscach.

Niestety nie udało mi się złowić żadnego bolenia a myślę, że to właśnie złowienie kilku boleni da odpowiedź na pytanie czy to prawdziwy 10-funtowiec czy ciutkę słabszy kij.

 

PS

Proszę o wzięcie poprawki na to iż łowiłem tym kijem zaledwie 4 dni :rolleyes: w tym 1 dzień bez brania...

 

Edit,- 28 lutego z głupot zrobiliśmy z @krokkopem test sandaczowy (u nas wolno jeszcze) 3" kopytko+15g główka i podbijał aż miło i to ze szczytu :rolleyes:  w średnim nurcie, niestety sandacza nie udało nam się złowić więc nie wiadomo czy ma moc do zacięcia czy na skakaniu się kończy ale sprawdzę to na 100% w tym sezonie :P


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 03 marzec 2015 - 11:29

  • Pisarz.......ewski Piotr, K.Kalisz i JanuszD lubią to

#65 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 04 październik 2014 - 15:26

Witaj Arku. Opis jak zawsze rzeczowy, przemyślany i dużo mówiący, do tego przyzwyczaiłeś. Piszę to bo tak uważam i to doceniam, a nie dla tego, że "tylko rzeczowy, przemyślany i dużo mówiący, ale do tego już przyzwyczaiłeś". Sorry za to, że gdy wypatrzyłem Ciebie z nową wędką w wątku jaziowym tak od razu wypytywałem, ale dla tego, że byłem ciekawy jakie są Twoje pierwsze i "na gorąco" wrażenia, oczywiście kij też mnie interesuje, ale mam jakieś M1 wprawdzie w jednoskładzie i krótkie, ale jednak. Tak więc już trochę wiem czego ogólnie można się spodziewać. 



#66 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 04 październik 2014 - 17:33

To zupełnie normalne, że nawet jak nie mamy zamiaru kupować nowej wędki interesuje nas to co jest na rynku :) inaczej nie zaglądamy do działu Rodbuilding.

Napisałem te pierwsze spostrzeżenia również z lenistwa :D tzn żeby uniknąć pytań na priv :P i doprowadzających mnie do rozpaczy :angry:  próśb o powieszenie na szczytówce obciążenia 10-20-50-100g itd aż do 2kg...

Nic mi do tego czym ktoś łowi i nie zamierzam nikomu nic doradzać i przekonywać pisząc takie tekściki, nie jestem również związany z żadną firmą i nie zamierzam produkować takiej reklamy dla nikogo :P .

Znajomi wiedzą iż wielokrotnie ( przed laty) odrzucałem takie propozycje a dziś już na szczęście nikt mi nic takiego nie proponuje  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 04 październik 2014 - 17:33

  • kogut i Karol Krause lubią to

#67 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 10 październik 2014 - 16:00

Można już zobaczyć filmik,- niestety z telefonu ale co nieco widać jak się zachowuje kij pod rybą 65cm.

Hol spokojnie mógłby być szybszy i bardziej stanowczy tylko ta żyłka 0,18 powodowała że holowałem troszkę asekuracyjnie... ;)

W następnych dniach brzany o podobnej długości na 0,20 gięły jeszcze ładniej,- tylko kamerzysty czyli Zbyszka @krokkop-a zabrakło :lol:  :lol:  :lol:


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 10 październik 2014 - 16:01


#68 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 12 październik 2014 - 08:30

Można już zobaczyć filmik,- niestety z telefonu ale co nieco widać jak się zachowuje kij pod rybą 65cm.

Hol spokojnie mógłby być szybszy i bardziej stanowczy tylko ta żyłka 0,18 powodowała że holowałem troszkę asekuracyjnie... ;)

W następnych dniach brzany o podobnej długości na 0,20 gięły jeszcze ładniej,- tylko kamerzysty czyli Zbyszka @krokkop-a zabrakło :lol:  :lol:  :lol:

Witaj, filmik właśnie obejrzałem, kijek gnie się ładnie :good:  i rybka (niby nie jaź) też ładna- gratki :)



#69 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 październik 2014 - 08:46

Dla mnie to mało ważne czy to jaź czy krzyżówka,- nie mam kompleksu krótkiego, więc nigdzie nie zgłaszam złowionych rekordowych ryb a liczenie łusek, mierzenie natężenia koloru płetw i krzywizn zostawiam tym co to lubią.

Nazwijmy tę rybę - rybą postury jazia z apetytem bolenia i tak będzie fajnie  ;)

Fajnie gięła wędkę, dała mi dużo radości  :) i jak to się nie zmieni to zostanie u mnie na nie obsadzonym miejscu na letnią 10-lb-ówkę :)

Gdyby Łukasz się pokusił kiedyś na taki kij o mocy 15lb wiem, że wezmę go w ciemno jako nadzieję na ideał boleniowy :rolleyes:



#70 OFFLINE   JanuszD

JanuszD

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 518 postów
  • LokalizacjaLubartów - Jelenia Góra

Napisano 12 październik 2014 - 09:05

Dla mnie to mało ważne czy to jaź czy krzyżówka,- nie mam kompleksu krótkiego, więc nigdzie nie zgłaszam złowionych rekordowych ryb a liczenie łusek, mierzenie natężenia koloru płetw i krzywizn zostawiam tym co to lubią.

Nazwijmy tę rybę - rybą postury jazia z apetytem bolenia i tak będzie fajnie  ;)

Fajnie gięła wędkę, dała mi dużo radości  :) i jak to się nie zmieni to zostanie u mnie na nie obsadzonym miejscu na letnią 10-lb-ówkę :)

Gdyby Łukasz się pokusił kiedyś na taki kij o mocy 15lb wiem, że wezmę go w ciemno jako nadzieję na ideał boleniowy :rolleyes:

To lubię, brak kompleksów i waleczne ryby, bez różnicy jak je zwą, byle miały power i dawały radość. :) A jeżeli chodzi o tą serię blanków- byle by się nic nie zmieniło- to faktycznie praca, w ogóle a zwłaszcza pod rybą i przy tym komfort poczucia (?mocy, solidności?) bardzo ok. Interesuje mnie tylko jak w tych dwu-częściowych z czułością, jak będę w końcu kiedyś w domu :( to oczywiście wybieram się do Zbyszka żeby je "obmacać"



#71 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 12 październik 2014 - 09:51

Czułość jest bardzo zadowalająca, można z grubsza powiedzieć, że podobnie jak w udanych modelach z serii Karabela. Czy są bardziej czułe czy mniej  to ja nie potrafię powiedzieć... Czuć wszystko super, zarówno pracę przynęty jak brania, nawet te delikatne. Musze też powiedzieć, że te delikatne brania na długasie czułem podobnie jak w szklakach czyli branie i ryba siedzi jak przyklejona  :)

Od drugiej strony patrząc, jeśli ktoś oczekuje zauważalnie większej czułości niż w Karabelach to się zawiedzie. Łowiłem długo PST 943 czyli kijem o bardzo podobnych parametrach realnych i mnie osobiście bardziej leży M1-ka jest jakby mniej "grafitowa". Myślę, że jeszcze trochę godzin upłynie nad wodą i kilka modeli trzeba będzie wziąć na dłużej do ręki żeby można było rzetelnie powiedzieć o tym materiale iż do jakichś tam konstrukcji się lepiej nadaje a do innych gorzej. Bardzo mnie ciekawi czy te blanki które są teoretycznie przeznaczone do łowienia sandaczy jak 8"6 do 20lb będą się sprawdzać bo np: 8"6' 17lb wg Zbyszka ma  na sucho "za słabą" "za miękką" szczytówke pod sandacza łowionego na gumę z tzw opadu ale do woblerów będzie w sam raz...

Może za jakiś czas pojawią się blanki M1 w wersji slim, a może będą to musiały zostać konstrukcje o dużej zbieżności ,- nie wiem, ale materiał wydaje się bardzo fajny :) i będę się przyglądał również sprawczo jego zachowaniom...

Co do dwu częściowego króciaka, powiem tak,- nie bal bym się na nim 60cm pstrąga (letniego) w trudnym miejscu ;) ale to tylko domniemania po jednym wypadzie na grubą pstrągową wodę i złowieniu 5 ledwo wymiarowych fikotów...



#72 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 07 listopad 2014 - 23:23

Tym razem ja  w poszukiwaniu prawie idealnej, uniwersalnej uncjówki stałem się posiadaczem chyba już klasycznego modelu marki Phenix.

Załączone pliki

  • Załączony plik  PP1.jpg   33,55 KB   11 Ilość pobrań
  • Załączony plik  KAWALEC.jpg   23,75 KB   13 Ilość pobrań

Użytkownik Szymon82 edytował ten post 24 styczeń 2015 - 19:55


#73 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 08 listopad 2014 - 06:39

Tym razem ja  w poszukiwaniu prawie idealnej, uniwersalnej uncjówki stałem się posiadaczem chyba już klasycznego modelu marki Phenix.Korzystając z możliwości zbudowania kija u Pana Kawalca standardowo otrzymuje produkt finalnie bardzo mnie zadowalający :) Wg. mnie dosyć prosty projekt , klasyczny , przyprawiony stylem jednej z moich ulubionych pracowni . Nie chwaląc się a bardziej polecając prace jaka została wykonana  korzystam z możliwości pozdrowienia na forum Panów Bartłomieja i Zbigniewa.Jutro testy wydolnościowe tego ustrojstwa ;) a foty poglądowe bo kolory przekłamane , w rzeczywistości omotka bardziej miedziana.

Jaki to model tego Phenixa?Jak uzbrojony?



#74 OFFLINE   pawello

pawello

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 703 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:B.

Napisano 08 listopad 2014 - 08:36

Jeśli mnie wzrok nie myli, to PST 895. Napisz co nieco jak już przetestujesz kijek. 


Użytkownik pawello edytował ten post 08 listopad 2014 - 08:38


#75 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1571 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 08 listopad 2014 - 10:05

Tak to ten PST 895 , Rheinangler co nieco o nim pisał i nie ukrywam biorąc w ciemno czego bardzo nie lubię jego opisy okazały się bardzo pomocne.Mój uzbrojony jest w Essexy od 25 do , sam już nie wiem na czym stanęło ostatecznie.Dałem tutaj wolną rękę ludziom mądrzejszym ode mnie i nie ingerowałem w tą kwestie bo takie narzucania z góry nie widząc co i jak nic dobrego nie wnoszą wg. mnie.

 

Załączone pliki

  • Załączony plik  Prz.jpg   51,16 KB   19 Ilość pobrań


#76 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 listopad 2014 - 10:29

Zbyszek widzę ciągle w formie :)


  • Obdarty lubi to

#77 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 08 listopad 2014 - 10:46

I to w jakiej!!!

Myślę, że za parę dni wstawię zdjęcia Phenixowych traveli w Zbyszka i moim projekcie i Bartka wykonaniu  :)



#78 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 listopad 2014 - 21:24

Oto obiecane zdjęcia rękojeści obydwu traveli M-1 tzn 9" i 9"6'

Jeden ze srebrnymi drugi z mosiężnymi dodatkami.

Zbyszek i Bartek jak zwykle stanęli na głowie by efekt był zadowalający,- oczywiście mam na myśli - mnie zadowalający  :P

Załączone pliki



#79 OFFLINE   Niedzielny

Niedzielny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3780 postów

Napisano 19 listopad 2014 - 21:51

Piękne kije!

Arku, z ciekawości, ile wazy taki travel uzbrojony w dużo elementów z mosiądzu?

#80 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5354 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 19 listopad 2014 - 22:02

Nie wiem Kuba,- nie odgrywa to dla mnie zbyt dużej roli ;) .

Zacząłem ważyć kije pod wpływem jerka :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  ale tylko z ciekawości...

Jak dojadą do mnie to je zważę ;)


  • popper i Karol Krause lubią to





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych