Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u Zbigniewa Kawalca

pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   wojciiech

wojciiech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1617 postów
  • LokalizacjaOstrów Wielkopolski / Toruń

Napisano 24 sierpień 2012 - 00:13

-dość duża srednica na dole i góra normalna czyli ok 2mm, co daje takie pudło rezonansowe jakie wielbicielom rezonansów się nawet nie może przyśnić :lol:



Czyli bardzo głupio to wygląda? :mellow:

#42 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 sierpień 2012 - 00:20

- mnie sie bardzo podoba, ale ja zawsze lubiłem szklaki Seekera, więc dla mnie to nie nowość, poza tym mam na tym kiju wiele pięknych ryb wyjętych,- no i sentyment :lol: do tego narzędzia, dlatego moja opinia nie jest miarodajna...

Głupio,- głupio to zawsze wyglądały miny kolegów, szczeglnie tych bardzo znanych jak ja łowiłem a oni mieli tylko puk-puk i luz :lol:

#43 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 04:26

-dość duża srednica na dole i góra normalna czyli ok 2mm, co daje takie pudło rezonansowe jakie wielbicielom rezonansów się nawet nie może przyśnić :lol:

Ceny poniżej 300zł za blank.

Nooo!to cena jest miodzio.Kolorek blanku jak dla mnie super.Tak jak pow.korek naj,naj+uchwyt Andrew's Fishing i wędeczka cacy,cacy.


  • pioros lubi to

#44 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 24 sierpień 2012 - 07:49

Tomek,- nie wiedziałem, że lubisz szklaki :huh:
Te mocniejsze z końcówką 4 pod casta,- no panie pod sandała na szuranego czy jak kto woli po warszawsku, na późną jesień,- super rozwiązanie - wrażenia bezcenne :lol:

Dosc dobrze znam serie z E-glasu ale planuję 3 kijki z S-glasu jesienią zrobić więc wiosną bede już sporo o nich wiedział to dam Ci znać, co i jak...

#45 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • Twórcy
  • PipPipPipPipPip
  • 15988 postów

Napisano 24 sierpień 2012 - 08:44

....w 2009 łowiłem głównie na szklaki:
1.Daiwa Steez WYLIE STZ 701MHFB
2.Megabass Tomahawk Shiryu
Tego ostatniego bardzo żałuje że zgoliłem.Daiwa też była świetna ale dobijała mnie w niej jakość korka.




Załączone pliki



#46 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 17 maj 2013 - 22:00

Nowe blanki w ofercie:

 

http://www.wedki.pl/...ona=nowosci-409

 

 

...cenowo raczej nie do pobicia, jakościowo podobno dużo lepiej niż wskazywałaby na to cena. Z parametrów ( zbieżność, waga) rzeczywiście wyglądają ciekawie. Nie miałem jeszcze w ręku, ale jak będę miał to na pewno podzielę się wrażeniami :)



#47 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 maj 2013 - 08:58

Podobno bardzo dobre blanki w sensie solidne i dość długo (7-8 lat) sprzedawane już na Szwedzkim rynku, co jest niezłą rekomendacją...



#48 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 maj 2013 - 12:19

A tymczasem mój ukochany kij doczekał się należytego dolnika i ostatecznej (wybranej z 4 różnych - przetestowanych) koncepcji uzbrojenia.

Obok na zdjęciach kij mojego przyjaciela w kolorystyce starego złota.

Drewniane inserty od Piotra Marusiaka uchwyt SKDPS Fuji 17 (czyli tak troche więcej jak normalna 18)

Waga wędki dolnik 186 g i 24 g szczyt dają doskonale wyważenie i balans, wcześniej eksperymentowałem z lekkością tak że cały kij mógł by ważyć nawet 160 g ale to nie było z pożytkiem dla wygody łowienia, poza tym wędka o cw do 40g to nie wykałaczka okoniowa. Kij nie ma w sobie ani kawałka ołowiu czy innego metalowego dociążenia wszystko jest grą ciężaru przelotek, ich rozmieszczenia a także materiałów użytych do budowy dolnika,- głownie korkogumy - pełnej.

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 18 maj 2013 - 12:22


#49 OFFLINE   Wilk_

Wilk_

    Forumowicz

  • Zbanowani
  • PipPip
  • 451 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Wilk

Napisano 18 maj 2013 - 12:46

Zdjęcie może i kiepskie, ale kij na pewno nie: Tenryu od Pana Kawalca. Kij, prócz którego żadnego aż do wczoraj nie wziąłem do ręki od 1. maja :) Cudny: 25 lb , 2.05m, 15-50 gram wyrzutu, 153 gramy wagi. I co dla mnie ważne: dwuczęściowy, więc można z nim jeździć na ryby motocyklem! Ma u mnie dożywocie.

c7e3a17f4bc2ac98m.jpg


Użytkownik Wilk_ edytował ten post 18 maj 2013 - 12:47


#50 OFFLINE   Baars

Baars

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1227 postów
  • Lokalizacjaokolice Odry...
  • Imię:Wojtek

Napisano 18 maj 2013 - 19:07

A tymczasem mój ukochany kij doczekał się należytego dolnika i ostatecznej (wybranej z 4 różnych - przetestowanych) koncepcji uzbrojenia.
Obok na zdjęciach kij mojego przyjaciela w kolorystyce starego złota.
Drewniane inserty od Piotra Marusiaka uchwyt SKDPS Fuji 17 (czyli tak troche więcej jak normalna 18)
Waga wędki dolnik 186 g i 24 g szczyt dają doskonale wyważenie i balans, wcześniej eksperymentowałem z lekkością tak że cały kij mógł by ważyć nawet 160 g ale to nie było z pożytkiem dla wygody łowienia, poza tym wędka o cw do 40g to nie wykałaczka okoniowa. Kij nie ma w sobie ani kawałka ołowiu czy innego metalowego dociążenia wszystko jest grą ciężaru przelotek, ich rozmieszczenia a także materiałów użytych do budowy dolnika,- głownie korkogumy - pełnej.


Arek to Fx966 po przemianie???
A skąd ten drugi kij-blank = może jeden na sprzedaż ??? :)
Na dostawę się już chyba nie doczekam :(

#51 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 18 maj 2013 - 21:31

Ach Wojtek nie panikuj, przed Tobą jeszcze ze 40-50 lat życia, może zdążą dojść :lol:  :lol:  :lol:  :lol: , albo co bardziej pewne ktoś się wkurzy i przejmie niedzialające przedstawicielstwo  :(  :angry:  :(  :angry:  :(

 

Tak to FX 966 jeden mój drugi mojego przyjaciela Benia,- oba nie na sprzedaż :P


  • wojciiech lubi to

#52 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 22 maj 2013 - 16:18

No i nie musisz czekać Wojtku do emerytury an swoją 966-kę bo już są ;)



#53 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2014 - 20:27

Wczoraj po pokazie blanków FishingArt korzystając z obecności w Lublinie odwiedziliśmy ze @sliderem pracownię ( to w zasadzie jest obowiązkowy punkt programu ilekroć uda mi się zawitać w te strony).  

 

Przy tej okazji "odkryłem" , co zdążyłem już napisać w wątku o gumach Keitech że Zbyszek prowadzi również sklepik wędkarski z ciekawym, niszowym asortymentem. I jest przy tym prawdziwą kopalnią wiedzy i co ważne praktykiem mało u nas znanych technik połowu bazujacych na offsecie , rozmaitych swim-dropach, split-shotach etc.  Przy okazji wczorajszej wizyty uraczyliśmy się że tak powiem oprócz Keitechów głowkami jigowymi typu standup, jestem bardzo ciekawy jak sprawdzą się na sandaczach i okoniach :) 



#54 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 26 styczeń 2014 - 20:45

Sprawdzą się  ;)  u mnie działają :)



#55 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18564 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 26 styczeń 2014 - 21:02

Arku, jakieś 'patenty' sprzedasz ? Rozumiem ze technika raczej stacjonarna / szurana / wleczona. Myślę że za ten maleńki offtop w temacie pracowni Zbyszek się nie obrazi :)



#56 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 styczeń 2014 - 07:49

Tak to żadna tajemnica, np: wacky na tych główkach w portach pod ścianami z larsenów super się sprawdził i o dziwo brały nie okonie tylko sandacze,- no może sandaczyki ;) ... ale przy dniu gdzie na nic nie bierze dobre było i to....

Na rzece w miejscach na granicy nurtu tez dobrze sobie radziły na początku czerwca bo u mnie jest dużo minogów (zdarzają sie nawet 50cm,- znalazłem raz martwego) a w tym właśnie okresie dużo spływa do Renu i sandacze żerują na nich w miejscach gdzie są dopływy lub w ich sąsiedztwie, więc zwykły twister i do roboty, na szuranego ale bardzo powoli z dłuższymi przystankami,- szczytówka szklaka pokaże że główka się podniosła i ogonek pracuje, kilka sekund w miejscu i przestawka o 30-40 cm (pół obrotu korby).

Bardziej wyszukanych sposobów adaptacji nie szukałem :(


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 styczeń 2014 - 07:52


#57 OFFLINE   Andru77

Andru77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1779 postów
  • LokalizacjaRoztocze

Napisano 27 styczeń 2014 - 07:54

Wczoraj po pokazie blanków FishingArt korzystając z obecności w Lublinie odwiedziliśmy ze @sliderem pracownię ( to w zasadzie jest obowiązkowy punkt programu ilekroć uda mi się zawitać w te strony).  

 

Przy tej okazji "odkryłem" , co zdążyłem już napisać w wątku o gumach Keitech że Zbyszek prowadzi również sklepik wędkarski z ciekawym, niszowym asortymentem. I jest przy tym prawdziwą kopalnią wiedzy i co ważne praktykiem mało u nas znanych technik połowu bazujacych na offsecie , rozmaitych swim-dropach, split-shotach etc.  Przy okazji wczorajszej wizyty uraczyliśmy się że tak powiem oprócz Keitechów głowkami jigowymi typu standup, jestem bardzo ciekawy jak sprawdzą się na sandaczach i okoniach :)

Czasami spotykaliśmy się nad wodą i jemu się naprawdę sprawdzają(Zbyszkowi)



#58 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 819 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 27 styczeń 2014 - 15:38

Można prosić o zdjęcie tych "Kawalcowych stand up"

Lub jakiś namiar gdzie to można zobaczyć.Na stronie

sklepu i pracowni obrazków brak.


Użytkownik Lepton edytował ten post 27 styczeń 2014 - 23:16


#59 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5353 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 27 wrzesień 2014 - 18:21

W ekspresowym tempie Zbyszek zrobił mapę przelotek :) a Bartek musiał się zmagać z moim pomysłem na rękojeść w innym niż dotąd stylu....

Jak zawsze wyszło doskonale i dwie 10lb-owe M1-ki mam już w domu :)

Co są warte będę wiedział za tydzień,- jak ryby dopiszą :D bo właśnie jutro zaczynam ostatni w tym roku tygodniowy maraton z wędką.

Ostatnie rafowe łowy i końcówka sezonu pstrągowego  :(

 

PS

Miały być lamparcie wstawki,- ale nie wyszło.... teraz się cieszę, że nie wyszło ;) taki swoisty "japan styl' bardziej tu pasował  :)

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 27 wrzesień 2014 - 18:30


#60 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 27 wrzesień 2014 - 18:57

Fajne, ale ja bym zrezygnował z naklejek ;) ..IMHO, psują "klimat" ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych