Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Z wizytą u Zbigniewa Kawalca

pracownia rodbuilding

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
193 odpowiedzi w tym temacie

#161 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 listopad 2015 - 14:01

Józek,- starsi panowie jak my wynieśli ze swojego wychowania jakby automatycznie szacunek dla tradycji, doświadczenia itd...

Współcześnie wśród młodych ludzi  jest tyleż wysoko ceniona co nachalna moda na podważanie wszelkich "autorytetów"...

Co gorsza to podważanie wypływa głównie z zebranych wiadomości, i to tylko takich, które potwierdzają założoną w negacji tezę a nie z obiektywizmu czy własnego doświadczenia z negowanym przedmiotem czy co gorsza podmiotem....

 

Ani jedno podejście ani drugie nie chroni od błędów, bo z jednej strony każdemu "autorytetowi" zdarzają się, czy mogą się zdarzyć różnego rodzaju wpadki, więc takie bezgraniczne zaufanie nie musi być drogą do sukcesu z drugiej strony podważanie wszelkich autorytetów prowadzi,- no właśnie do czego?

Ja bym powiedział, że do paranoi w której na końcu zaprzeczymy samemu sobie bo uwierzymy w ogólny spisek mający na celu tylko i wyłącznie pognębienie nas samych w dowolnie wybranym aspekcie ale chyba najczęściej finansowym....

 

Popatrz jak to prosto funkcjonuje;

Ci którzy zaczęli sami wędki składać i trochę tego już naskładali, - rzadko bluzgają a kiedy to robią to uwagi są raczej merytoryczne.

Ci co zaczęli sami naprawiać, tuningować i smarować kołowrotki, też jakoś bardziej wyważeni w ocenach...

Ci co sprzęt sami ciągną z JP czy USA też rzadko wieszają psy na rodzimych importerach i cenach w PL...

 

Ot po prostu takie czasy, kiedy autorytet buduje się nie na wiedzy, inteligencji i doświadczeniu tylko na wielkiej gębie i sprawności w posługiwaniu się netem...

:clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:  :clappinghands:

No comments.


  • Hubertus, dany i Paavo lubią to

#162 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2017 - 16:00

http://sh202208.website.pl/nanoflex/


  • gulf i malinabar lubią to

#163 OFFLINE   rafal_LBN

rafal_LBN

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 128 postów
  • LokalizacjaAmsterdam / Lublin
  • Imię:Rafał

Napisano 25 październik 2017 - 16:17

macałem wczoraj u p. Zbyszka, juz wiem czym bede łowił okonie w następnym sezonie B)


  • popper i cristovo lubią to

#164 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2017 - 17:10

chyba z rok temu macałem prototypy, ale to nie było jeszcze to, ale finał ponoć zacny, trzeba go odwiedzić :)



#165 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 25 październik 2017 - 17:20

macałem wczoraj u p. Zbyszka, juz wiem czym bede łowił okonie w następnym sezonie B)

Możesz coś więcej napisać o blankach ?


  • Friko lubi to

#166 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18562 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 październik 2017 - 17:34

Popieram, przydałoby się więcej informacji. Czy to jest jakies wysokomodułowe szkło z nanożywicą może ?



#167 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2017 - 18:14

to mieszanka, ostatnie kilka centymetrów to praktycznie czyste szkło i w dół przybywa grafitu, tak że dolny odcinek to praktycznie czysty grafit

nie widziałem finalnych blanków, o szczegóły najlepiej pytać u źródła


Użytkownik BazyL edytował ten post 25 październik 2017 - 18:14

  • Michał. lubi to

#168 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 październik 2017 - 18:36

Jakby tak cw bylo przynajmniej do 15g... a tak to takiej delikatnej wykalaczki nie potrzebuje



#169 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2017 - 18:44

to takie trochę zawodnicze blanki, mają maksymalizować ilość skutecznych zacięć (zasysacze) i holów

podobno blanki można sporo przeciążyć



#170 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14821 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 25 październik 2017 - 19:34

to mieszanka, ostatnie kilka centymetrów to praktycznie czyste szkło i w dół przybywa grafitu, tak że dolny odcinek to praktycznie czysty grafit

nie widziałem finalnych blanków, o szczegóły najlepiej pytać u źródła

 

Konstrukcja dopracowana przez lata.

Chocby RCLB Batsona...



#171 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2017 - 19:38

w przypadku tych trzech finalnych blanków (choć po drodze było jeszcze kilka innych, które odpadły) od pierwszego prototypu minęły dwa lata



#172 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 25 październik 2017 - 23:00

to takie trochę zawodnicze blanki, mają maksymalizować ilość skutecznych zacięć (zasysacze) i holów

podobno blanki można sporo przeciążyć

 

Ciekawe o ile, bo mnie tam zawodnicze lowienie pietnastocentymetrowcow to srednio interesuje  B)


  • Szymon82 i gończy lubią to

#173 ONLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 25 październik 2017 - 23:28

"zawodnicze" - patrz wyżej


Użytkownik BazyL edytował ten post 25 październik 2017 - 23:30


#174 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 26 październik 2017 - 13:35

Jakby tak cw bylo przynajmniej do 15g... a tak to takiej delikatnej wykalaczki nie potrzebuje

To może NFC DELTA 



#175 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 październik 2017 - 14:13

To może NFC DELTA 

 

Ale to jeden kawalek chyba?


  • Daniel13 lubi to

#176 OFFLINE   Michał.

Michał.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1596 postów
  • LokalizacjaSan Escobar

Napisano 26 październik 2017 - 15:20

Ale to jeden kawalek chyba?

Zawsze można uciąć i dać szpigot ;) 



#177 ONLINE   sslonio

sslonio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 727 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomek

Napisano 26 październik 2017 - 15:27

A kto jest producentem tych blanków? 



#178 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7985 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 26 październik 2017 - 18:03

Zawsze można uciąć i dać szpigot ;)

 

A po co kupowac taki blank, zeby go pozniej ciac? ;)


  • Guzu lubi to

#179 OFFLINE   Rheinangler

Rheinangler

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5352 postów
  • LokalizacjaDusseldorf
  • Imię:Arek
  • Nazwisko:Wałęga

Napisano 09 październik 2018 - 19:36

Uznałem, że było by niewłaściwe a może i nawet nieuczciwie by ten "projekt" pokazać tylko w dziale "Dolnik-inspiracje", gdyż to co wykonali dla mnie Bartek i Zbyszek to nic innego jak opracowanie od nowa całej koncepcji dla tego konkretnego blanku.

Cały ostatni miesiąc dawałem się we znaki Bartkowi i Zbyszkowi bo na warsztat trafił mój "trociowy" Hardy.

Pośpiechu co prawda wielkiego wielkiego nie było,- ale, komu się nie spieszy by zobaczyć zmaterializowany pomysł? 

Koncepcja dolnika dojrzewała długo w mojej głowie i kiedy już jakoś tam się wreszcie zgadzała z moimi osobistymi upodobaniami ale i z chęcią nawiązania choćby częściowo od stylu Haus of Hardy, przystąpiliśmy do realizacji...

Wszelkie kształty oryginalnej rękojeści łatwo jest odwzorować i tylko rozmiarowo dopasować do mnie, tym bardziej, iż są one dla mnie mocno użytkowe. Jednak jak chodzi o uchwyt to nie mogłem się jakoś przekonać do zimnego i dla mnie niewygodnego metalowego uchwytu z długim śrubunkiem dlatego pozostałem przy sprawdzonym SKDPS-ie od Matagi - ego.

Pozostanie za cenę wygody w tej kwestii przy stylu Hardy-ego było i jest nadal dla mnie nie do przyjęcia, gdyż zamierzam dalej tym kijem łowić a nie wieszać go nad kominkiem...

Korek mimo iż nie jest moim ulubionym materiałem na dolnik był jakby konieczny do zachowania "tradycji" i tu się przemogłem.

Stabilizowany kasztanowiec od Krzyśka jako zwieńczenie foregripu, insert, KDPS i zakończenie dolnika miał podkreślić styl Vintage.

Całe szczęście iż dobór pierścieni zostawiliśmy już na sam koniec. Po próbnym poglądowym złożeniu dolnika, Bartek zaproponował ertalonowe wykończenia,pierścienie, przekładki a także stoper i to był strzał w 10-tkę  :)

Tyle cechy optyczne,- technicznie wyglądało to tak:

Blank,-  Haus of Hardy,- 305cm, cw do 50g był wcześniej uzbrojony w ciężkie dwustopkowe  Alconity, odległość od końca dolnika do stopki kołowrotka wynosiła 50cm a w tzw "dupce" schowane było 50g ołowiu by kołowrotek 350g mógł tę wędkę wyważyć. 

Łowiło się nią wyśmienicie  trocie i głowacice ale trzymając ją tzw "chwytem spod pachy"...

Nie tyle sentyment, co prosty rynkowy fakt (takich blanków  już żaden producent nie produkuje) no i trochę przekora skłoniły mnie do próby zaadoptowania mojego Hardego do Reńskiej orki.

Założenia były takie:

Odchudzić blank przez zdjęcie grubej warstwy lakieru bezbarwnego i położyć cieniutko czarny lakier

Odciążyć maksymalnie "ciężką głowę" blanku przez zastosowanie tytanowych przelotek w możliwe najmniejszym rozmiarze na szczycie.

Obydwa te zabiegi jak i użycie dużej ilości drewna stabilizowanego poniżej stopki kołowrotka z jednoczesnym pozbyciem się ołowianego "wkładu" miały dać efekt zejścia z "S" do 40cm i wyważenia z kołowrotkiem 370-380g na foregripie max 10cm od stopki.

Przenoszenie gramów ze szczytu za kołowrotek zajęło najwięcej czasu i pomiarów...Dobrze, że Bartek to jakoś przeżył  :lol:

Kiedy już wszystko techniczne i materiałowo wydało się dopięte na ostatni guzik, pozostało dobranie odpowiednich do stylu przelotek, omotek a także  poszukanie w archiwach opisów kija bo ten w poszczególnych latach i modelach różnił się wyraźnie...

Jak zwykle w tego rodzaju kwestiach nieocenioną pomoc otrzymałem od Zbyszka,- dzięki Zbychu, ze Ci się chciało  ;)

Efekt końcowy możecie sami ocenić  ;)

Załączone pliki


Użytkownik Rheinangler edytował ten post 09 październik 2018 - 19:55


#180 OFFLINE   Krab

Krab

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 714 postów
  • Lokalizacjanad Drwęcą
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:Bartosiak

Napisano 09 październik 2018 - 20:39

Faktycznie kawał tytanicznej roboty z tytanowymi przelotkami w tle ;) Całkiem nieźle sprofanowaliscie Hardziaka :) A możesz napisać jaki oryginalnie blank to jest? Szklak?





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pracownia, rodbuilding

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych