Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Smarowanie kołowrotka

kołowrotek serwis

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1020 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 21 maj 2008 - 05:21

Ze smarów polecam smar max niebieski.Co prawda kołowrotek chodzi na nim trochę ciężej ale jak posmaruje się cienką warstewką jo jest naprawdę przyzwoicie.Firma która go rozprowadza bodajże maxkf.pl
Jest też nowy smar kormorana ale nie miałem go jeśzcze w użyciu przy młynku i nie mogę dać o nim opinii.

#22 OFFLINE   peresada

peresada

    Tug is the Drug....

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2289 postów
  • LokalizacjaBow River

Napisano 21 maj 2008 - 19:43

witam!
od siebie dodam ze ja sam mlynkow nie myje w benzynie. moim zdaniem dobry detergrnt i ciepla woda usunie kazdy smar i zabrudzenie. cholera wie jak zareaguja na benzyne czesci z tworzywa. do smarowania polecam shimano drag star grease. niedrogi bardzo dobry smar, poza tym fajny jest rowniez komplet smar i oliwka w spayu firmy shimano. elagancko sie aplikuje i jakosc tych smarowidel jest rowniez niczego sobie. dla ekstemistow polecam ( do lozysk w multiplikatorach ) oliwke trinity. ( patent chlopakow z multiplikator.pl) naprawde daje poteznego kopa, szczegolnie przy lekkim lowieniu lozyska startuja duzo szypciej i latwiej sie rzuca. wada to to ze szybko sie wyplukuje z lozyska i oliwic trzeba dosc czesto. no ale polecam sprobowac.
pozdrawiam!

#23 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 22 maj 2008 - 10:05

Taka akcja/ szkolenie miała być ba jerbaitowym spotkaniu i może uda się coś zdziałać bo mój casting leży i się kurzy :(

Remku pomocy! :D


Uda się uda tylko ostatnio byłem dość mocno obciążony i trudno mi było znaleźć czas na przyjemności :D Mam nadzieję, że chwilowo się troszkę więcej czasu znajdzie i pokażę Wam jak robię serwis multiplikatorów. Tak na prawdę wystarczy to raz zrobić i po sprawie. Później sobie sami będziecie robić.

Moje zdanie jest jednak takie, że smarowanie multików trzeba robić standardowe. Żadne kąpiele, ultradźwiękowe czyszczenie łożysk itd. nie da tyle co nauka technik rzutowych. W sumie dobrze spasowany multik z wędką, kilka latających przynęt i można rzucić w każdą dziurkę. Co więcej im więcej czasu poświęcicie na łowienie tym mniej różnych czarów będziecie potrzebować - każde 5 minut spędzone nad wodą jest o wiele cenniejsze niż ultraszybkie startowanie łożysk. Później to i weźmiecie multik, który niby nie jest przystosowany do połowu psdtrągów a i tak sobie poradzicie. Resztę wymysłów można sobie odpuścić bo szkoda na to czasu (takie jest moje zdanie ale każdy ma prawo do swojego).

Pozdrawiam
Remek

#24 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1177 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 22 maj 2008 - 10:37

Fajnie :mellow:

Mam wielką ochotę pociskać jerkami a w czerwcu sprawdzić kilka dołków na Narwi z castem w ręku B)

#25 OFFLINE   SzymusS

SzymusS

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1061 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Łukasz

Napisano 22 maj 2008 - 23:42

Odnośnie smarowania multików to był już kiedyś pomysł by poświęcić jedno spotkanie w Jerku z takim tematem w tle.
Niestety pomysł upadł, może jednak dla zainteresowanych warto by było zrealizować taką akcję + mały fotoreportaż dla osób, które nie będą mogły dotrzeć, a są również zainteresowane :unsure:

#26 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 23 maj 2008 - 07:28

Tak jak wspomniałem wyżej - zrobimy takie coś.

Pozdrawiam
Remek

#27 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 13 czerwiec 2008 - 20:48

Chcialbym w imieniu mojego Slammera 360, a takze swoim, podziekowac za podane tu na gotowo rady : co i jak i czym i po kolei.

A Slammer cieszy sie z nowego smaru (Hot Souce) :D

Pozdrawiam Guzu



#28 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 14 luty 2010 - 15:10

A ja nieśmiało spytam, gdzie można nabyć oliwkę shimano? to się chyba bantam oil zwie czy jakoś tak, może istnieje zamiennik o tym samym składzie pod inna nazwą ?(może ktoś ma na zbyciu to chętnie odkupię)
zależałoby mi żeby się nie gryzł ze starymi smarowidłami.
może wiecie czy jest jakiś smar shimano do przekładni i gdzie można coś takiego nabyć? ten fabryczny jest jakiś zielonkawo/zółty.

wiem ż ejest zestaw shimano w spreyu ale 40-50 USD razem z wysyłką raczej odpada.

na koniec sezonu może bym się przerzucił na jakiś komplet penna czy quantum ale do tego trzeba czyscic cały młynek do zera co raczej teraz odpada.

#29 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2010 - 15:40

tym gryzieniem sie ze starymi smarami to ja bym sie akurat najmniej martwil. tak sie sklada ze nakladanie nowego smaru na pozostalosci zuzytego starego to jedno z gorszych rozwiazan jakie mozna sobie zafundowac... :D

#30 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 14 luty 2010 - 15:43

@ mifek,
tylko w tym sęk że kołowrotek jest nowy/nie używany i środki smarne w nim zastosowane nie są zużyte.
tylko trochę sucharek jest i można by coś poprawić w tej kwestii, nie koniecznie czyszzcąc kołowrotek do zera by nałożyć coś innego.
myślę że teraz trochę rozjaśniłem :D
  • mietek lubi to

#31 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2010 - 15:58

nooooo to zdecydowanie zmienia postac rzeczy. ale mi jakos tak wyszlo ze o ile oliwke shimano jeszcze jakos trawie - w sensie pasuje mi w uzytkowaniu to ow smar w aerozolu jak dla mnie zupelnie sie nie sprawdzil - dla porownania smarowalem dwa identyczne multiki w tym samym czasie - dwie maszyny mniej wiecej tyle samo uzywane. roznica byla taka ze ten smarowany smarem shimano po 3 miesiacach chodzil jakby byl suchy. a drugi na moim specyfiku chodzil jakby nigdy nic... :mellow:


PS. jesli potrzebujesz czegos dobrego i na dodatek w aerosolu to proponuje cos takiego

http://www.maszynygielda.pl/images/johansson%20MOS294_t_pl.JPG

#32 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2010 - 16:54

Mifku

Napisz cos wiecej o tym molibdenowym smarzysku.

Niedawno rzucili japonczycy na rynek smar molibdenowy do kolowrotkow, 100 ml chyba 20 USD plus wysylka.

Chetnie bym cos we wlasnym zakresie pozyskal jako alternatywe


Guzu

p.s. niekoniecznie musi byc w sprayu - ja rozkrecam kolowrotki do smarowania



#33 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2010 - 17:01

daniel w zasadzie nie musi to byc dokladnei ten o ktorym wyzej wspomnialem. na alledrogo mozesz puszke 400-500g smaru wciagnac za caaaaaaaale 20 pln :mellow: + przesylka.


najwazniejsze jest to by byl to smar LITOWO-MOLIBDENOWY do przegubow...

wlasnie taka mieszanka ma doskonale wlasciwosci przyczepne, wypiera wode, tworzy mikro filtr na smarowanym osprzecie i na prawde dziala...

poki co WSZYSTKIE moje kolowrotki pracuja wlasnie na smarze tego typu i chodza jak nowe - no moze poza tymi ktorych poperdni wlasciciele postanowili sprawdzic wytrzymalosc i np rzucai fatso 14s z multika CC51 - al etakie rzeczy to juz bez komentarza...


PS. po kliknieciu na powyzsza fotke otworzy sie linka do produktu - mozna tam cosik poczytac :D

#34 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 14 luty 2010 - 17:04

No to dobrze
pojde w ta strone - sprobuje :D

dzieki za info


Guzu

#35 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2010 - 17:12

DAniel cena jest na prawde niewielka a srodowisko do jakiego zostal stworzony takowy smar jest bardziej agresywne i wymagajace od naszyh zebatek.


tak czy siak skoro taki smar nie jest wyplukiwany z przegubow samochodowych (bloto, snieg, woda, piasek, pyl, kurz wysokie obroty niskie temperatury) to dlaczego by nie mial sobie poradzic w naszych cudenkach :D

#36 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 14 luty 2010 - 18:15

rzeczywiście ten smar ciekawie wygląda, cena też naprawdę niska.
jak kolega wspomniał nie musi być w spreju, w sumie po co komu od razu pół kilograma -ze 100g to już jest dużo a i w polecony takie 100-250g by się dało wsadzić

@mifek, powiedz nam jeszcze z jakim olejem do kompletu Ci się to nie gryzie to pomyślimy co dalej.
Czyli rozumiem też nie ma żadnego shimanowskiego smarowidła na naszym rynku do kołowrotków +/- 30PLN ?

a co myślicie jeszcze o smarze do piast, łożysk rowerów shimano http://www.cyklotur.com/x_C_Sz2__T_SMAR+DO+PIAST+SHIMANO.htm l?PT=53133393&PZTA=8&HNT=T&PD=53010751&WSZDZ =T
smar z PTFE shimano jakis na warunki suche wiec pewnie odpada a tu jakis drugi 200g http://www.bazarek.pl/produkt/0/613712/shimano-smar-teflonow y-do-pancerzy-50-g.html

smar Browning z PTFE(chyba z teflonem, ktos mia taki olej do kolowrotkow z PTFE i mowil ze bardzo dobry)http://krokodyl.sklep.pl/view/1139 szkoda tylko ze niema w standardowym opakowaniu, pewnie cena by byla jeszcze atrakcyjniejsza.


#37 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 14 luty 2010 - 18:37

ja najchetnie stosuje oliwke quantum hot souce - ze wzgledu na osiagi ktore poprawia...

oryginalna oliwka shimano tez daje rade - jednak hot sosik pozwala wycisnac z multika nieco ( a czasem sporo) wiecej niz oryginalny olejek :D

#38 OFFLINE   Damian111oneeleven

Damian111oneeleven

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 338 postów

Napisano 24 marzec 2010 - 13:47

używał ktoś smaru Browninga Reely Greasy w spray'u? taki biały z teflonem, rozrzedzony chyba gazem, po chwili odparowywuje i jest taki w sam raz.
przesmarowałem tym kilka maszynek z olejem PENN'a do kompletu - taki sobie, trochę dziwnie śmierdzi i jest niebieski :huh: dziwi mnie trochę ten kolor..

#39 ONLINE   Guzu

Guzu

    (G)uzurpator

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 14823 postów
  • LokalizacjaPodkowa
  • Imię:Daniel

Napisano 26 marzec 2010 - 11:28

Jak chodzi o smrod to wzorem jak dla mnie dotad jest oliwka shimano w sprayu :(

A co do niebieskiego...

Mam taki siuwaks - reel grease z USA w kolorze ciemno granatowym. Nie jest w sprayu. W sloiczku. Moze to podobna substancja...

Tego mojego nie wachalem

Teraz probuje AGIP z siarczkiem molibdenu - cos w stylu tego co polecal Mifek.
Kupilem w tubie i wyglada jak karmel - z koloru i konsystencji.
Nasmaralowalem 2 kolowrotki z worm shaft i jak dotad wyglada OK. Zobaczymy po intensywnych testach polowych...

Guzu

#40 OFFLINE   doktorek

doktorek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 682 postów
  • LokalizacjaOława

Napisano 26 marzec 2010 - 20:33

A ja się naczytałem o smarach molibdenowych, nawet na Allegro widziałem takowy marki Daiwa :D. Poszedłem więc do znajomego do warsztatu samochodowego, dostałem trochę smaru, właśnie takiego do przegubów. Firmowany przez ESSO. Kolor grafitowy, konsystencja majonezu. Przesmarowałem swoją Daiwę i póki co na sucho jest nieźle. Aha, dostałem także troszkę polecanej tu, oliwki do instrumentów dętych - piękna sprawa!





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: kołowrotek, serwis

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych