Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Vah Rużomberk


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2021 - 12:56

Będę kilka dni na Słowacji, ktoś może łowił na Vahu koło Rużomberka? Czy można na na spinna czy tylko mucha? Widziałem zdjęcia pieknych glowatek ale interesuje mnie pstrąg, klen. I jak z licencjami, dalej trzeba te listoki kupować plus zezwolenie czy wystarczy dniówka?
Pozdrawiam

Użytkownik wujek edytował ten post 30 lipiec 2021 - 12:57


#2 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 30 lipiec 2021 - 13:45

Nie wiem jak jest teraz, chyba dwa lata temu, trzeba było mieć kartę i kupować do tego licencję na 1, 3, 7 dni... Są chyba tam dwa sklepy, które to sprzedają plus jakaś informacja turystyczna. Bardzo dużo potoków, tylko takie nie duże :). Klenie sporadyczne. Są odcinki gdzie tylko mucha, nie pamiętam gdzie i jak, musisz dowiedzieć się na miejscu. Aha... Nie pamiętam na jakim odcinku, ale złowiłem tam kilka naprawdę dużych tęczaków.

Użytkownik DeepRunner edytował ten post 30 lipiec 2021 - 13:49

  • wujek lubi to

#3 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2021 - 15:01

Dzięki, rozjaśniłeś trochę temat :). Karta nasza czy jakaś miejscowa? Teczaki też mile widziane :).

#4 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 30 lipiec 2021 - 15:20

Karta słowacka, ważna bezterminowo, kupujesz raz i masz z bańki. Dokupujesz tylko licencję na interesujący Cię okres, tak przynajmniej było dwa lata temu. Bardzo fajna rzeka, tęczaki takie 50+, szybko zamieniłem travela MC Troutino i żyłkę 0,14mm na coś mocniejszego, bo były nie do utrzymania na tej witce :). Jakoś w sierpniu tam jeździłem kilka razy i zawsze było ok.
  • wujek lubi to

#5 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2021 - 15:35

No to trzeba będzie z jeden dzień połowić z rana. Jakieś kombinacje z przynętami trzeba robić czy wobler i obrotówka wystarczy?

Użytkownik wujek edytował ten post 30 lipiec 2021 - 15:36


#6 OFFLINE   bezi

bezi

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaOlkusz

Napisano 30 lipiec 2021 - 15:41

Ten rybarski listok to w informacji turystycznej, na podstawie paszportu dawali za chyba 7€, później z tym leciałem do jakiegoś baru nad rzeką i kupowałem 1dniowkę, nie pamiętam za ile. Zaskoczyli mnie grunciarze z trupkiem na brzegu... pięknie połowiłem lipasów na suchara na 2m płani. Ale ja łowiłem na muchowym. Fajna rzeka, można połowić grubo.
  • wujek lubi to

#7 OFFLINE   DeepRunner

DeepRunner

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Darek

Napisano 30 lipiec 2021 - 16:04

Łowiłem głównie tonącymi woblerami, chociaż obrotówka i wahadełko też działało...

#8 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 30 lipiec 2021 - 19:12

Ten rybarski listok to w informacji turystycznej, na podstawie paszportu dawali za chyba 7€, później z tym leciałem do jakiegoś baru nad rzeką i kupowałem 1dniowkę, nie pamiętam za ile. Zaskoczyli mnie grunciarze z trupkiem na brzegu... pięknie połowiłem lipasów na suchara na 2m płani. Ale ja łowiłem na muchowym. Fajna rzeka, można połowić grubo.

 

Łowiłem głównie tonącymi woblerami, chociaż obrotówka i wahadełko też działało...

Dzięki, jak się uda wyskoczyć to napiszę jak było. Może też się komuś przyda. Fajnie by tam zimą wyskoczyć i przy okazji głowacic spróbować.


  • Rodu lubi to

#9 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 31 lipiec 2021 - 14:05

Dzięki, jak się uda wyskoczyć to napiszę jak było. Może też się komuś przyda. Fajnie by tam zimą wyskoczyć i przy okazji głowacic spróbować.

Proszę o opis co i jak .bo na jesień się właśnie wybieram.


  • wujek lubi to

#10 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 31 lipiec 2021 - 19:04

Proszę o opis co i jak .bo na jesień się właśnie wybieram.


Jak nie będę musiał się jakoś bardzo uganiac za licencja to jeden ranek wygospodaruje.
  • Rodu lubi to

#11 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 03 sierpień 2021 - 12:31

Janek, jak masz mało czasu to spróbuj może na odcinku C&R, od Besenowej do Ivahnovej.

 

Licencje i kartę możesz kupić na miejscu, w lokalnej karczmie tutaj: https://goo.gl/maps/CbKLmadWy1rEQmmK9

 

Tęczaka jest na gęsto, potokowców mniej, ale też sporo, przy czym ryby jak wszędzie potrafią być chimeryczne i generalnie są mocno skłute. Można i na spina i na muchę, ale mam wrażenie, że mucha jest tam skuteczniejsza, chociaż na spina też można się wyłowić.


Użytkownik womar edytował ten post 03 sierpień 2021 - 12:32

  • wujek, DeepRunner i Rodu lubią to

#12 OFFLINE   Rodu

Rodu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1897 postów
  • Imię:Robert

Napisano 03 sierpień 2021 - 15:50

Janek, jak masz mało czasu to spróbuj może na odcinku C&R, od Besenowej do Ivahnovej.

 

Licencje i kartę możesz kupić na miejscu, w lokalnej karczmie tutaj: https://goo.gl/maps/CbKLmadWy1rEQmmK9

 

Tęczaka jest na gęsto, potokowców mniej, ale też sporo, przy czym ryby jak wszędzie potrafią być chimeryczne i generalnie są mocno skłute. Można i na spina i na muchę, ale mam wrażenie, że mucha jest tam skuteczniejsza, chociaż na spina też można się wyłowić.

Jaki koszt licencji na 1 dzień ?



#13 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 sierpień 2021 - 20:51

Janek, jak masz mało czasu to spróbuj może na odcinku C&R, od Besenowej do Ivahnovej.

Licencje i kartę możesz kupić na miejscu, w lokalnej karczmie tutaj: https://goo.gl/maps/CbKLmadWy1rEQmmK9

Tęczaka jest na gęsto, potokowców mniej, ale też sporo, przy czym ryby jak wszędzie potrafią być chimeryczne i generalnie są mocno skłute. Można i na spina i na muchę, ale mam wrażenie, że mucha jest tam skuteczniejsza, chociaż na spina też można się wyłowić.

Dzięki Wojtek, piszesz prawdę :).
Dzisiaj udało mi się wyskoczyć na 4h i byłem właśnie w Besenovej bo ponoć tylko tu można łowić na spinna. Licencję w cenie 30E kupiłem w sklepie wędkarskim Thymallus w Rozemberoku.
Pstrągi są, widzialem głównie ładne teczaki ale jak pisałeś ryby mało aktywne i nastawione raczej na zbieractwo niż pogoń. Miałem dwa wyjścia za woblerem ale odpuściły. Inne zupełnie nie reagowały na wszystkie przynęty typu wobler, obrotówka, wahadło, gum nie próbowałem bo wyjazd nie był typowo wędkarski. Muszkarze mieli lepsze wyniki. Potoków nie widziałem ale zlowilem 3, jednego 40+ i miałem jeszcze jedno nietrafione wyjście więc jak na nowe miejsce i łowienie w adidasach to chyba całkiem nieźle. Ryba jest więc jak ktoś chce się pobawić to chyba warto, ale bardziej mucha. Rzeczka aż się prosi żeby łowić tą metodą.

Użytkownik wujek edytował ten post 03 sierpień 2021 - 20:52


#14 OFFLINE   womar

womar

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 259 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 sierpień 2021 - 04:47

Grunt, że coś sie dzialo. Będziesz jeszcze łowił?
Najlepsza moim zdaniem miejscówka na tym odcinku, jest do obłowienia właśnie w adidasach (mogę dać namiar na prv, jal chcesz)

Co do chimeryczności wody - pierwszy raz byłem tam kilka lat temu przez dwa dni. Pierwszego dnia złowiłem bodajże 12 tęczaków okraszonych potokiem 53cm, a następnego zmieniła się pogoda i przez cały dzień ledwo wydłubałem jednego małego tęczaka.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

#15 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 sierpień 2021 - 06:56

Juz nie będę, dzisiaj zmieniamy miejscówkę, ale widziałem że w pobliżu płynie Poprad. Zobaczę może tam wyskoczę.
Wczoraj świeciło słońce i ryby niespecjalnie współpracowały, dopiero jak się pojawiły się chmurki i miałem wrażenie że traciło wodę to zaczęły się brania.

Użytkownik wujek edytował ten post 04 sierpień 2021 - 06:56

  • malcz lubi to

#16 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 04 sierpień 2021 - 18:16

Już wiem czemu teczaki mi nie brały. Dzisiaj po drodze zatrzymalismy się w miejscu gdzie je widziałem żeby pokazać dzieciakom duże pstrągi i okazało się że to miejsce gdzie ludzie je chlebem karmią. Opindoliły chyba z 1/3 bochenka 🤣. W sumie aż szkoda je łowić bo widok 60takow zbierających z wierzchu chleb był fajna atrakcją dla dzieci.
To są właśnie teczaki, niby dzika ryba a nawyki ze stawu pozostały. Potoki jednak są bardziej drapieżne.
  • DeepRunner i Rodu lubią to

#17 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 08 sierpień 2021 - 17:15

Jeszcze jedno o Słowacji. Jestem pod wrażeniem kultury Słowaków. Nie ma chamstwa na drogach, przestrzegają przepisów, policje kilka razy też mijałem. Byliśmy raz nad Liptovska i cisza spokój, łodki wolno pływają, skutery powoli odpływają od brzegów i rozpędzają się daleko od brzegu. Nie ma fisiowania i popisów. Na plaży też cisza, bez wsiowej muzyki. Można? Można.
Mysle że chlebowe pstrągi o których pisałem i nas też by długo nie pożyły. Zaraz by się trafił cwaniak z gąbka i je po cichu wyłowił.
Ludzie też jakoś bardziej otwarci.
Tyle że u nas jakoś bardziej bogato, trochę Słowaki zatrzymali się w miejscu przynajmniej tam gdzie byliśmy.

#18 OFFLINE   Mariusz1000

Mariusz1000

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 307 postów
  • Lokalizacjanad wodą
  • Imię:Mariusz
  • Nazwisko:G

Napisano 08 sierpień 2021 - 20:08

Mam te same wrażenia z pobytów na Słowacji i w różnych regionach plus zdziwienie, że u nas jest inaczej, dużo gorzej, chociaż mamy to same pochodzenie co Słowacy, zdecydowana większość populacji tam i i u nas to potomkowie chłopów pańszczyźnianych i kilkadziesiąt lat socjalizmu  :huh:


Użytkownik Mariusz1000 edytował ten post 08 sierpień 2021 - 20:08

  • wujek, DeepRunner i Filip14 lubią to

#19 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5781 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 09 sierpień 2021 - 09:35

Mam te same wrażenia z pobytów na Słowacji i w różnych regionach plus zdziwienie, że u nas jest inaczej, dużo gorzej, chociaż mamy to same pochodzenie co Słowacy, zdecydowana większość populacji tam i i u nas to potomkowie chłopów pańszczyźnianych i kilkadziesiąt lat socjalizmu  :huh:

Dokładnie, do tej pory tą naszą niezrozumiałą pazerność tłumaczyłem sobie że to wina ruskich. Nieprawda, taką po prostu mamy konstrukcję.


  • DeepRunner lubi to

#20 OFFLINE   Mekamil

Mekamil

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2877 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Kamil

Napisano 09 sierpień 2021 - 09:51

W ub. roku dużo czasu spędziłem na Słowacji, z powodu stażu na Uniwersytecie Preszowskim. Prawie całą wschodnią Słowację dość dokładnie objeździliśmy. Chyba wszystko mi się tam podobało. Ale jedno jest po prostu straszne - romskie wioski. Strach przejeżdżać, a co dopiero się w pobliżu takiej zatrzymać.

Z ryb najbardziej zapamiętam widok Torysy w słoneczne dni. Z mostów dobrze było widać jak całe dno się mieniło srebrem, bo świnki zgryzały glony z kamieni.


  • wujek lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych