Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wędkarska w stylu retro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:16

Mi nigdy nie udzielal sie sprzętalizm ... ja wolałem łowić ... na zdjęciu mój pierwszy lin, złowiony na malenkiego żywca , zaczepionego do małego haczyka wedki spławikowej ... miałem takie dziwne pomysły ... to zdjęcie to chyba dowód przestepstwa bo mi chyba wówczas nie wolno było lowic na żywca?




Może macie podobne zdjęcia? na pewno... Remek może galeria wszechczasów - retro? tego nie ma nikt..

Załączone pliki



#2 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:20

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:59


#3 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:26

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:59


#4 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 07 marzec 2007 - 22:29

Może macie podobne zdjęcia? na pewno... Remek może galeria wszechczasów - retro? tego nie ma nikt..


Tomku !
Wspaniały pomysł, jestem jak najbardziej za i liczę na przychylnośc Remka :D

#5 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 07 marzec 2007 - 22:37

Czekamy w takim razie na Remka.. <_< ...

#6 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 07:08

@ Tomku jak nic z tej galerii nic nie wyjdzie to założymy wątek fotografia z myszką lub coś w tym rodzaju.
Muszę poszukać fotek, które robiłem Smieną 8.
Och co to był za aparat:)
Nie wiem tylko czy mam zdjęcia z żywymi rybami bo w latach 70-80 bo w tych latach wszystko dostawało w łeb :D
Takie to czasy były, ale ryb za to był dostatek.

ps Oczywiście jeśli mnie nie zbanują bo jak sam zauważyłeś to mi publicznie grożą.



#7 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 07:18

Czarku my sobie poradzimy :D.. może jeszcze inni forumowicze mają coś fajnego , ja jeszcze kilka sztuk wyszperam ... i też z martwymi rybami ... <_< ... Dzis za takie zdjecia powiesiliby mnie ... i tak myśle , czesto jest tak , że jakiś młody człowiek zamieści zdjęcie ze szczupakiem 47cm , obowiązkowo martwym ... i wtedy zaczyna sie nagonka , i bluzgi w jego kierunku czy tak powinno być? przyznaje sam nie jestem bez winy ... Czy to jest znak postępu? kiedyś nie było netu , nie było maniaków wypuszczania , brało sie tyle ryb ile było potrzeba lub puszczało sie wszystkie i nikt z tego nie robił swoistej religii ... mam gdzies zdjecie na którym stoi mój Ojciec a na masce samochodu jest 20 węgorzy ... złowionych w ciągu kilku dni ... i co ? jeżdziliśmy nad jezioro 10 lat , zawsze było ich pełno , a dziś ? ... zostały tylko zaskrońce po tym jak wodę przejęło PZW ... czyli nowoczesna organizacja.. nie pisze wiecej bo to było już nieraz wałkowane .. i znowu mnie wyzwą od Komunistów :D

#8 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 08 marzec 2007 - 08:29

Cześć,
Możliwości techniczne są :D Tylko pytanie - ile będzie tam zdjęć? Na razie doliczyłem się jednego. Ja w moim domu rodzinnym mam gdzieś zdjęcie swojego pierwszego szczupaka złowionego na spinning - to już dwa, a gdzie reszta?

Tomku, zdjęcie jest na prawdę świetne :D Najlepsze z tych wszystkich, które umieściłeś <_< (oczywiście żartuję :D)

Pozdrawiam
Remek

#9 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 08:37

Remku moze przeniesiesz to do nowego watku? fotografia retro
Zobaczymy ile osób zadeklaruje zdjecia? Ta galeria może miec tylko kilkanaście pozycji ale bedzie inna ... sam mam z 10 zdjęc..:D


#10 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 marzec 2007 - 08:39

Mam to szczęście, że posiadam zdjęcie z moimi pierwszymi, samodzielnie złowionymi rybami,1971r. :D
Ale jak zrobić, by można było je wrzucić na internet, nie mam pojęcia. :wacko:

#11 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9475 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 08 marzec 2007 - 09:08

Ja nie mam tego szczęścia, niestety Embarassed. Nie mam pojęcia, dlaczego, dawniej, nie upamiętniałem swoich zdobyczy na fotkach :wacko: .
Pstrykam przecież cały czas, niemal równolegle z wędkowaniem :(
Druh, Ami 66, Zorka 4, Zorka 10, Kijew i Ljubitiel, wreszcie Zenith TTL i Praktica PLC3. I ani jedenj wędkarskiej foty z tych czasów? Rozpacz i żenada :blush:

#12 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 11:38

W latach 1978 do 1992, a w szczególności w latach 1983 – 1990 ( 1983 kupiłem Zenitha TTL) wykonałem pomad 1000 fotek. Z tego tysiąca ok 100-200 jest o tematyce wędkarskiej lub z wodami płynącymi związanej (Soła Raba, Dunajec, San). Myślę, że ok. 10-20 fotek by się znalazło.

#13 OFFLINE   rognis_oko

rognis_oko

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3395 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 16:54

@Tomek, @Czarek,

w sumie nie wiem czy taka galeria ma jakiś sens?
Zrozumiałbym jakby to były czarno-białe zdjęcia retro we wspaniałym, artystycznym stylu.
Ale po co wstawiać byle jakie, starodawne, czarno-białe zdjęcia?


Poza tym, po co, coraz częściej piszecie o jakichś starych czasach wędkarskich, o zabijaniu wszystkich ryb, itp.?
Czemu to ma służyć? Bo napewno posłuży nowym zgryźliwym postom i przepychankom między użytkownikami forum.

To forum nigdy nie popierało zabijania ryb i nie będzie popierało.
Więc po co pisać że kiedyś się zabijało wszystko i że kiedyś to było mnóstwo ryb w naszym kraju?
Było mnóstwo, a teraz nie ma, bo większość wędkarzy wybija wszystko co żyje. A już nie wspominając o starych czasach gdzie c&r było marginalnym zachowaniem...
Nie uważacie, że właśnie stare czasy i zabijanie wszystkich złowionych ryb przyczyniły się do OGROMNEGO spadku populacji wielu gatunków w naszym kraju?
Ja łowię od dziecka i nie przypominam sobie abym zabijał wszystko co złowiłem... a nikt mnie nie uczył żadnego c&r...



#14 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 17:34

SŁusznie Rognis, kolejna galeria z jakimiś koszmarkami o jakości radzieckich zdjęć frontowych z lat 40-tych to pomysł chybiony. Jest porządna galeria, gdzie można zobaczyć całkiej fajne zdjęcia wędkarskie więc poco dobijać galerie zdjęciami typu osiecznica 87. Niemam nic przeciwko cz/b fotografiom, ktore sam dziś jeszcze robie tradycyjnymi metodami.
Oto jedno, już bardziej retro nie potrafię
JW



Załączone pliki



#15 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 20:02

Niemam nic przeciwko cz/b fotografiom, ktore sam dziś jeszcze robie tradycyjnymi metodami.

A czy roztwory do wywoływania sam robisz czy kupujesz ????


#16 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 20:04

Rozumię Sebastian, że nic tak nie nudzi jak cudze zdjęcia :D :D :D :D :D
i cudze poglądy :D :D :D :D
Ale Twoją propozycję przemyślę. :D


#17 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 08 marzec 2007 - 20:44

a mi z tego całego zdjęcia najbardziej podoba
się ,,molo / ,,pomoscik na którym stoi pan Tomek :D
fajowe były czasy i miejsca... ale ja wole kolor Embarassed

#18 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 08 marzec 2007 - 20:50

Mi nigdy nie udzielal sie sprzętalizm ...

Taaa :D ja zacząłem łowić na kołowrotek o szpuli stałej dopiero w wieku około 14-15 lat a na zdjęciu widzę całkiem dobry sprzęt


#19 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 21:19

@Rogniś @Jerzy idąc waszym tokiem myślenia spalmy ksiązki o historii... do czego nam sa potrzebne skoro teraz tyle nowego się dzieje...po co to komu?

@Rognis nikt nigdzie nie napisał , że zabijał wszystkie wszedzie i zawsze , przeczytałes to co chciałes przeczytać bo tak wygodniej by pokazac własną i jedynie słuszną racje.. Troszke mi przykro bo jestes inteligentnym człowiekiem ...

@Jerzy super zdjęcie jak sądze z supermarketu? jeśli nie widzisz różnicy miedzy moim a swoim cóż ... nie mój problem:)..

Widze , że powoli robi się tak , że wszyscy musimy iść z prądem , bo jak ktoś idzie pod prąd ...to ... biada mu... :D..

Co do sprzetu , zawsze miałem dobry .. Ojciec przywoził mi piękne Germiny z DDR.. :mellow: ... może dlatego nie przywiązuje uwagi do niego , dla wielu z Was to swoista religia , piszecie o takich kosmicznych rzeczach , że ja nie mam nawet pojęcia o połowie znaczeń .. ja zwyczajnie używam dobrego sprzętu i nie myśle o nim ... ja zwyczajnie łowie ryby i nie pisze teorii co by było gdybym założyl okreslona przynete ... ja zwyczajnie robie zdjecia , a nie pisze o tym jaki aparat najlepszy i jakie to ekstra zdjecia bym zrobil gdybym robil ale nie robie bo mi sie nie chce...

Napisałem troszke za ostro , pewnie tak miałem cięzki dzien, ale może zrozumiecie różnice między teorią a praktyką , między używaniem czegoś a wkuwaniem parametrów na pamięc z katalogów ... między pisaniem teorii na klawiaturze , a sprawdzaniem tych w praktyce ...

#20 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 08 marzec 2007 - 21:23

Twardo napisane, ale trudno się nie zgodzić. ;)




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych