Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Fotografia wędkarska w stylu retro


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
43 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   w.d.wobler

w.d.wobler

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 546 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 21:28

...


Użytkownik w.d.wobler edytował ten post 21 styczeń 2014 - 10:59


#22 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 08 marzec 2007 - 21:34

Pozwoliłe sobie na żart, ale tylko dlatego, że sprzęt jest dla mnie środkiem do celu. Jednak i on sam jest w stanie wzbudzić we mnie pozytywne emocje - miecz samurajski wzbudził. Jednak najważniejsze jest bycie nad wodą. Najlepiej w dobrym towarzystwie. A jak do tego ryby biorą a i sprzęt prawia nam przyjemność - to pełnia szczęścia :D.

#23 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 21:47

Sławku to akurat wiem :mellow: ...

#24 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 21:56

@Rogniś @Jerzy idąc waszym tokiem myślenia spalmy ksiązki o historii... do czego nam sa potrzebne skoro teraz tyle nowego się dzieje...po co to komu?

@Rognis nikt nigdzie nie napisał , że zabijał wszystkie wszedzie i zawsze , przeczytałes to co chciałes przeczytać bo tak wygodniej by pokazac własną i jedynie słuszną racje.. Troszke mi przykro bo jestes inteligentnym człowiekiem ...

@Jerzy super zdjęcie jak sądze z supermarketu? jeśli nie widzisz różnicy miedzy moim a swoim cóż ... nie mój problem:)..

Widze , że powoli robi się tak , że wszyscy musimy iść z prądem , bo jak ktoś idzie pod prąd ...to ... biada mu... :D..

Co do sprzetu , zawsze miałem dobry .. Ojciec przywoził mi piękne Germiny z DDR.. :mellow: ... może dlatego nie przywiązuje uwagi do niego , dla wielu z Was to swoista religia , piszecie o takich kosmicznych rzeczach , że ja nie mam nawet pojęcia o połowie znaczeń .. ja zwyczajnie używam dobrego sprzętu i nie myśle o nim ... ja zwyczajnie łowie ryby i nie pisze teorii co by było gdybym założyl okreslona przynete ... ja zwyczajnie robie zdjecia , a nie pisze o tym jaki aparat najlepszy i jakie to ekstra zdjecia bym zrobil gdybym robil ale nie robie bo mi sie nie chce...

Napisałem troszke za ostro , pewnie tak miałem cięzki dzien, ale może zrozumiecie różnice między teorią a praktyką , między używaniem czegoś a wkuwaniem parametrów na pamięc z katalogów ... między pisaniem teorii na klawiaturze , a sprawdzaniem tych w praktyce ...


Do tego wszystkiego jeszcze dodam, że najbardziej lubie takich ekspertów od fotogafii, którzy potrafia ocenić zdjęcie zanim go zobaczą.



#25 OFFLINE   jerzy

jerzy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3198 postów

Napisano 08 marzec 2007 - 21:59

@Rogniś @Jerzy idąc waszym tokiem myślenia spalmy ksiązki o historii... do czego nam sa potrzebne skoro teraz tyle nowego się dzieje...po co to komu?

@Rognis nikt nigdzie nie napisał , że zabijał wszystkie wszedzie i zawsze , przeczytałes to co chciałes przeczytać bo tak wygodniej by pokazac własną i jedynie słuszną racje.. Troszke mi przykro bo jestes inteligentnym człowiekiem ...

@Jerzy super zdjęcie jak sądze z supermarketu? jeśli nie widzisz różnicy miedzy moim a swoim cóż ... nie mój problem:)..

Widze , że powoli robi się tak , że wszyscy musimy iść z prądem , bo jak ktoś idzie pod prąd ...to ... biada mu... :D..

Co do sprzetu , zawsze miałem dobry .. Ojciec przywoził mi piękne Germiny z DDR.. :mellow: ... może dlatego nie przywiązuje uwagi do niego , dla wielu z Was to swoista religia , piszecie o takich kosmicznych rzeczach , że ja nie mam nawet pojęcia o połowie znaczeń .. ja zwyczajnie używam dobrego sprzętu i nie myśle o nim ... ja zwyczajnie łowie ryby i nie pisze teorii co by było gdybym założyl okreslona przynete ... ja zwyczajnie robie zdjecia , a nie pisze o tym jaki aparat najlepszy i jakie to ekstra zdjecia bym zrobil gdybym robil ale nie robie bo mi sie nie chce...

Napisałem troszke za ostro , pewnie tak miałem cięzki dzien, ale może zrozumiecie różnice między teorią a praktyką , między używaniem czegoś a wkuwaniem parametrów na pamięc z katalogów ... między pisaniem teorii na klawiaturze , a sprawdzaniem tych w praktyce ...


Tomku nie chce zeby wyszła z tego kolejna dyskusja tasiemiec o tym co to jest dobra fotografia retro a co tylko jest jotpegiem na retro stylizowanym. Zdjęcie zrobilem na rybackiej łajbie kiedy fotografowałem polowy troci wędrownej. Widze różnicę między fotką osiecznica 87 a tymi trociami świerzo wyjętymi z siaty. Z tym, że Twoja fotka ma walor jedynie sentymentalny. Ja zdecydowanie wolę zdjęcia A. Lipińskiego in action , Twojego autorstwa oczywiście. Jako, że to moja ostatnia wypowiedż w tym wątku, powtórzę raz jeszcze. NIE dla zdjęć w stylistyce osiecznicy 87 NIE dla wspominania jak w PRL-u bylo fajnie.
pozd JW :unsure:



#26 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 08 marzec 2007 - 22:03

wspominania jak w PRL-u bylo fajnie.


A czy to moja wina, że wędkowanie za PRLu było fajne ?

#27 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 08 marzec 2007 - 23:38

To mi przypomina znana anegdote, jak wnuczka pytałe starej francuskiej hrabiny jaki okres w zyciu wsponia najlepiej. Hrabina na to, ze czasy Rewolucji Francuskiej. Wnuczka sie pyta: Babciu, ale przeciez wtedy panował terror, jakobini, gilotyna, musiałaś uciekać żeby ocalić życie. Tak moje dziecko, to wszystko prawda, ale ja miałam wtedy 18 lat :unsure:

Co do sprzetu , zawsze miałem dobry .. Ojciec przywoził mi piękne Germiny z DDR.. :mellow: ... może dlatego nie przywiązuje uwagi do niego...


może zbyt łatwo Ci przychodzi ? czasami trudno docenić jest coś, w co nie trzeba włożyć własnego wysiłku


#28 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 09 marzec 2007 - 08:15

@ Friko wydaje mi się, że nie o to chodzi, że problem jest o wiele głębszy niż by się wydać mogło.
Postaram się go wyartykułować, pomimo, że grozi mi w najlepszym rodzaju banicja, a w najgorszym rozstrzelanie. Po prostu nie podoba mi się autokratyzm tu panujący. Oczywiście, można powiedzieć, że jak Ci się nie podoba to spadaj stąd. !
Ale sam tak nie zrobię, a jako powód podam, że jakby wszyscy Ci którym się nie podobał socjalizm wyjechali z kraju to nadal byś łowił na katuszki. Poczekam sobie spokojnie na wyrok, którym mi niedawno zagrożono.
Chcę być na tym portalu, tak jak i wielu innych forumowiczów, ale oczekuję tolerancji dla ludzi posiadających inne poglądy, a nawet wtedy gdy się nie podobają sztabowi generalnemu.
Nawet jakby na tym forum był tylko jeden mięsiarz, jeden żyd, jeden gej, jedna lesbijka, czy też jeden gliździarz, który się chce nauczyć łowić na spining to nie powinien ponosić skutków swojej inności.
Czasy tylko jednych jedynych słusznych poglądów mam nadzieję, że mamy za sobą. Jako osoba, która była świadkiem ponoszonych konsekwencji „nieprawomyślnego myślenia” i za komuny, i za obecnych czasów, wiem jak to jest.
A najbardziej w tym wątku poraziło mnie to, że się wydaje osądy fotek zanim się je zobaczyło. Jak można oceniać zdjęcia tylko po tym kiedy zostały zrobione.
Obecnie aparatem fotograficznym za 20 tyś. zł można zrobić dobre zdjęcie i totalny chłam. Tak samo było ze Smieną 8 można było zrobić dobre zdjęcie i byleco. A dlaczego fotki pstrykane Startem 66 mają być gorsze. Czy te cyfrowe mają być lepsze od tych wywoływanych Atomalem czy Rodinalem, które postały w ciemni przy użyciu koreksu i Krokusa 66.
Zdjęcie robi człowiek, a nie aparat fotograficzny. Nawet wśród koneserów fotografii panuje pogląd, że te analogowe są lepsze od cyfrowych. Czy nieistniejące zakole Bugu uwiecznione na zdjęciu z 1973 r. ma być gorsze tylko dlatego, że powstało za komuny. ?
Takie generalizowanie jakie prezentuje Sebastian przypomina mi czasy kiedy palono książki, obrazy, filmy tylko dlatego, że powstały w złych czasach lub były dziełem twórców innych nacji albo ludzi wyznających inne poglądy. No bo po co mają dawać zły przykład.
No to można jeszcze urządzić polowanie na czarownice.
A teraz będę złośliwy i poproszę byście pomyśleli o tym jak Was ocenią za 20-30 lat.
Wybiegnijcie w przyszłość, ale nie zapominajcie przeszłości.
Sebastian już widzę ja się cieszysz jak za 20 lat spalą twoje fotki ponieważ były zrobione za panowania braci......
p.s.
Remku z pokorą oczekuję na wyrok za nieprawomyślność.


#29 OFFLINE   tomek_w

tomek_w

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 508 postów

Napisano 09 marzec 2007 - 08:27

Ostatnio jeden z miłosciwie nam panujących , powiedział, że w PRLu nie było nic ... i tak myśle , niewiele pamiętam , ale w dowodzie mam date urodzenia w czasach PRLu wiec mnie nie bylo , wiec jak mnie nie bylo to gdzie bylem ? w Matrix-sie? ... Nikt nie napisał Jerzy jak to było fajnie w PRLu z prostej przyczyny niewiele pamietam , ale nie ogladam tylko telewizji i slucham naszych polityków , czasem warto porozmawiać z ludźmi którzy wtedy żyli ... Oczywiście możemy zrezygnować ze złej historii, udać , że jej nie ma , zapomnieć ... zgoda ... ale o czasach w których teraz żyjemy też ktoś kiedyś powie , że nas nie było .. kurcze i to bedzie już drugi raz za mojego życia ... nie było mnie , chwile byłem i znowu mnie nie będzie ... :wacko: ... Panowie to forum to nie jest program zero tolerancji , a wręcz przeciwnie ... tak sądze ...

#30 OFFLINE   Sławek

Sławek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2720 postów
  • LokalizacjaPolska północna :)

Napisano 09 marzec 2007 - 08:37

Coś mi się zdaje, że znowu temat rozwija się poza samego siebie :D.
Galeria została założona by znalazły się tam naprawdę ciekawe zdjęcia na wysokim poziomie. Decyzję o tym czy zdjęcie znajdzie się w galerii podejmuje Remek. Jeżeli przyjmie dużo zdjęć w stylu retro, to na pewno stworzy się dla nich katalog. Jeżeli więc ktoś chce mieć w galerii katalog retro, to niech znajdzie zdjęcia które spełnią kryterium Głównego Oceniającego.
Swoją drogą, to w galerii nie widzę miejsca na zdjęcia umieszczane tylko z powodów sentymentalnych. Takie mogą pojawiać się przecież na forum (tak jak ten wątek). Co ma do tego data zrobienia fotki i co się w tym czasie działo. Równie dobrze ktoś mógłby sie przyczepić, że autor wzdycha nad fotką a w tym czasie w Wietnamie ginęli ludzie... Co to ma do rzeczy. Temat zdjęcia jest jeden i nie powinniśmy poza niego wychodzić.
Pozdrawiam i czekam z niecierpliwością na wszystkie piękne zdjęcia w galerii :D.


#31 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 marzec 2007 - 08:41

Remku z pokorą oczekuję na wyrok za nieprawomyślność.


Cezorator, kiedyś Tobie napisałem, że zanim coś napiszesz byś to dwa razy przemyślał bo w emocjach różne rzeczy się robi (pisze).

W niniejszym wątku podnosisz sprawę jakiegoś sztabu generalnego, strzelania do ludzi, autokratyzmu itd. Jakoś czytam wypowiedzi, które były tu i tam i tego nie dostrzegam - toczy się po prostu dyskusja. Sebastian napisał swoje zdanie, Ty i Tomek swoje i chyba na tym polega dyskusja i polemika - dla mnie to walka argumentów i stron, które reprezentują różne poglądy. Ty dajesz sobie prawo do wypowiadania swoich poglądów, inni też sobie do tego dają prawo i myślę, że trzeba to zaakceptować.

Przepraszam Was ale obie strony dopuściły się czegoś, na co jestem uwrażliwiony - na ocenę wypowiedzi. Stąd z polemiki najczęściej bierze się awantura. Więc zamiast oceniać wypowiedzi innych podawajcie następne argumenty, które przeważą szalę na waszą korzyść. Idąc dalej niestety jest tak, nawet w demokracji, że ktoś ostateczną decyzję podjąć musi. I nie jest to autokracja, a zarządzanie, które jest całkowicie normalne. Ktoś musi mieć wizję tego co dalej by nie popaść w marazm i czarną dziurę (czyt. nicość), ktoś musi podejmować decyzję, ktoś musi zarządzać. Dlatego jak zauważyłeś określiłem, swoje zdanie na temat galerii i czekam, w spokoju, cierpliwie czytając wypowiedzi innych czy uruchomić dla Was taką galerię czy nie. Decyzję podejmę po dokładnym przeanalizowaniu wszystkich argumentów prawicy i lewicy ważąc plusy i minusy.

I na koniec odnoszę wrażenie Czarku, że Ty chyba robisz wszystko by Ciebie właśnie odstrzelono. W każdym razie widzę jak wzmacniasz te sygnały - jakbyś się o to dopominał. Mylę się?

Pozdrawiam
Remek


#32 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 09 marzec 2007 - 09:32

I na koniec odnoszę wrażenie Czarku, że Ty chyba robisz wszystko by Ciebie właśnie odstrzelono. W każdym razie widzę jak wzmacniasz te sygnały - jakbyś się o to dopominał. Mylę się?


Możliwe, że specjalnie prowokuję by mnie ustrzelono aby nie popełnić samobójstwa. Zawsze to bardziej honorowo zginąc w walce, niż uciec jak ostatni tchórz.
Mam tu parę osób z którymi się rozumiem i je lubię, i szkoda by mi było odchodzić, ale tak będę zmuszony to trudno.
Jeżeli się ktoś poczuł dotknięty moimi wypowiedziami to przepraszam.





#33 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18575 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 09 marzec 2007 - 10:51

Możliwe, że specjalnie prowokuję by mnie ustrzelono


To Cię bawi :wacko: Czy zamarzył Ci się status internetowego męczennika :lol:


#34 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 09 marzec 2007 - 10:57

To Cię bawi :wacko: Czy zamarzył Ci się status internetowego męczennika :lol:


Pewnie brak mi odwagi i motywacji i dlatego nie potrafię sie zdecydować. :wacko:
Na męczennika mam zbyt dużą nadwagę :D :D :D :lol:

#35 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2007 - 18:03

Mi tam sztab nie przeszkadza, choć i kilka razy pokiwał palcem :mellow:
Zbyt wiele razy ciekawe fora padały ponieważ zaczynało się pitolenie o d**** maryny i gdy kończyły się argumenty zaczynała sie egzaltowana histeria tudzież okładanie sztachetami i obrzucanie nawozem. Chyba wolę forum nad którym ktoś czuwa i sprawdza co sie dzieję niż fristajl z automatem wycinającym przekleństwa i ogłoszenia. Jak dla mnie ok i higiena na forum jest :mellow: Wiadomo że są emocje, robią się zadymy ale dobrze że ktoś czuwa i kontruje.

#36 OFFLINE   Panek

Panek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2387 postów
  • Imię:Karol

Napisano 09 marzec 2007 - 18:47

Pan Friko napisał

tomek_w napisał(a) dnia Thu, 08 March 2007 09:19

Co do sprzetu , zawsze miałem dobry .. Ojciec przywoził mi piękne Germiny z DDR.. ... może dlatego nie przywiązuje uwagi do niego...



może zbyt łatwo Ci przychodzi ? czasami trudno docenić jest coś, w co nie trzeba włożyć własnego wysiłku



nie za bardzo odkryłem jak się cytuje na tym forum ale
jeśli chodzi o docenianie sprzętu ja coś na ten temat wiem ;)
Jak rodzice nic nie wyżucają trzeba sępic u dziadków kulturalnie:d
bo chce kupić sobie coś na maj wkońcu :unsure:
B) nie ma się co śmiać musze kupić jeszcze 2 - 3 woblery a
i kołowrotki nie pracują jak 4 lata temu :unsure:

#37 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 09 marzec 2007 - 19:51

Mi tam sztab nie przeszkadza, choć i kilka razy pokiwał palcem :mellow:
Zbyt wiele razy ciekawe fora padały ponieważ zaczynało się pitolenie o d**** maryny i gdy kończyły się argumenty zaczynała sie egzaltowana histeria tudzież okładanie sztachetami i obrzucanie nawozem. Chyba wolę forum nad którym ktoś czuwa i sprawdza co sie dzieję niż fristajl z automatem wycinającym przekleństwa i ogłoszenia. Jak dla mnie ok i higiena na forum jest :mellow: Wiadomo że są emocje, robią się zadymy ale dobrze że ktoś czuwa i kontruje.


Lizus :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

#38 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9639 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 09 marzec 2007 - 20:03

Czujność czekisty :mellow:

#39 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 09 marzec 2007 - 21:53

Lizus :D
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Cezorator litości. Uważam podobnie - można pisać kolejne posty, szpikować je uśmieszkami, piwkami (jak ja się cieszę, że na tym forum nie ma ikonki piwka) itd. itd. to nie tędy droga. Generalnie zasada jest taka, że jak ktoś ma coś do napisania na temat związany z danym wątkiem to proszę niech dzieli się swoją wiedzą. Przede wszystkim tematyka wędkarska, niech posty niosą jakąś wartość dla nas wszystkich!

Piszesz, że trudno Tobie zdecydować czy być, czy nie być. Rozpisujesz się o tym tak jakby to było najważniejsza sprawa na tym forum i co najmniej temat na debatę na kolejne tygodnie. Sorry Czarku ale cenię swój i forumowiczów czas, którzy tutaj przychodzą. Zamiast wdawać się w kolejne rozważania filozoficzne i dylematy niczym z powieści o bohaterach romantycznych wolę pracować nad kolejnymi tematami, tak by ludzie, którzy tutaj przychodzą po konkretną wiedzę ją otrzymywali.

Zdecyduj się Czarku co z tym fantem zrobić. Nikogo na tym forum nie trzymam pod przymusem. Ponadto nie chcę byś co chwilę wchodził w rolę cierpiętnika i zarazem tzw. czarnej owcy do odstrzału. Mnie osobiście takie gierki nie odpowiadają bo na dłuższą metę są męczące. Nie chcę też byś po raz kolejny odegrał scenę podłożę ogień, a później będę publicznie rozpaczał, że mi się stodoła spaliła. Jeśli nie jesteś zdecydowany a bardzo tego chcesz mogę ułatwić Tobie decyzję. Tak więc wybór jest bardzo prosty - TAK zostajesz i stosujesz się do zasad obowiązujących (Ty to nazywasz autokratyzm, a ja proszę o WIEDZĘ WĘDKARSKĄ), albo mówisz NIE i nasze drogi się rozstają. Decyzja należy do Ciebie i proszę nie chcę w tej sprawie otrzymać kolejnego postu na stronę opisującą Twoją obecną sytuację i zawiłości natury moralnej.

Remek


#40 OFFLINE   cezorator

cezorator

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 950 postów
  • LokalizacjaSosnowiec
  • Imię:Cezary
  • Nazwisko:Pacocha

Napisano 09 marzec 2007 - 22:13

myślałem, że to dobry żart




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych