Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łuski z folii aluminiowej


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
125 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 lipiec 2013 - 21:25

Witam.

Mam drobny problem, nie potrafię wycisnąć łuski na folii wentylacyjne[aluminiowej].

Nie mam wałków z pralki frani żeby odcisnąć.

 

Na razie próbowałem tak, że okleiłem kawałek drewna folią, na folię tiul i próbowałem odciskać metalowym trzonkiem ale niezbyt dobrze to idzie i łuska wydaje mi się płytka. (n tym drewnie wyciskam na próbę)

I dodam że folia nie jest podklejona na szpuli żadnym papierem, jest coś jak zwykła taśma klejąca.

 

Co mam zrobić albo co robię nie tak?

 

Jutro spróbuję wałkiem od ciasta może.



#42 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 16 lipiec 2013 - 21:37

Witam.

Mam drobny problem, nie potrafię wycisnąć łuski na folii wentylacyjne[aluminiowej].

Nie mam wałków z pralki frani żeby odcisnąć.

 

Na razie próbowałem tak, że okleiłem kawałek drewna folią, na folię tiul i próbowałem odciskać metalowym trzonkiem ale niezbyt dobrze to idzie i łuska wydaje mi się płytka. (n tym drewnie wyciskam na próbę)

I dodam że folia nie jest podklejona na szpuli żadnym papierem, jest coś jak zwykła taśma klejąca.

 

Co mam zrobić albo co robię nie tak?

 

Jutro spróbuję wałkiem od ciasta może.

Na twardym drewnie możesz mieć kłopot z odciśnięciem łuski i wałek do ciasta nie bardzo (zwłaszcza na woblerze) pomoże. Zastosuj raczej taki sposób:

Oklejasz woblera tiulem (na szybko klejem typu kropelka, pamiętaj - trucizna!), a na to folia ALU. Łuskę odciśniesz neoprenem, szmatką, a nawet gąbką. 

Druga metoda na twarde drewno to dwie warstwy folii ALU, dają na tyle grubą warstwę, że możesz odcisnąć naprawdę głęboką łuskę.

Powodzenia.



#43 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 16 lipiec 2013 - 21:42

ok. Jutro popróbuję. Mam nadzieję że się uda zrobić te boleniówki na płockie bolenie;]

 

Spróbuję pierw dwie warstwy folii.


  • wrozyn lubi to

#44 OFFLINE   obcy91

obcy91

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1649 postów
  • LokalizacjaŻabno
  • Imię:Marek

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:21

Jeśli ktoś dojdzie do wprawy, polecam deseczka, na nią tiul, taśma alu, kulka od myszki i jeszcze jedna deseczka. I trzeba ruchami okrężnymi "wytłaczać" jest ciężko bo kulka jest mała. Ale głowny nacisk jest skierowany na kulkę a później na alu.


Użytkownik obcy91 edytował ten post 17 lipiec 2013 - 16:21


#45 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 17 lipiec 2013 - 16:49

Dzisiaj próbowałem odciskać łuskę ale coś nadal mi nie wychodzi.

Próbowałem tak: deseczka, na to kawałek drewna z naklejoną folią, następnie tiul, a po tym wszystkim dzisiaj próbowałem wałkiem jeździć. Niestety efekt nie zbyt zadowalający wyszedł ;/

 

Może uda mi się załatwić te wałeczki od pralki frani i tym może wyjdzie.

 

A jak nie to już nie wiem jak;]



#46 OFFLINE   Tomek1988

Tomek1988

    Zaawansowany

  • TWÓRCY+
  • PipPipPip
  • 1456 postów
  • LokalizacjaBasonia
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Janeczek

Napisano 17 lipiec 2013 - 17:11

Zanim zacząłem robić maglem od frani to robiłem podobnie jak Ty, brałem dwie deseczki na jednej tiul naciągnięty na to folia którą przyklejałem żeby się nie przesuwała (Ty masz zdaje się samoprzylepną bez podkładu to problemu nie ma)  przykładałem drugą deseczkę i w imadło, ściskając w kilku miejscach żeby dobrze się odcisnęła, łuska wychodziła głęboko odciśnięta ale jak dla mnie zbyt głęboko no i czasu więcej to wymagało niż magiel ;) Pozdro



#47 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 17 lipiec 2013 - 23:25

Kolego poszukaj siateczki odpowiedniej tylko metalowej, oklej wobka folią, obłóż po obu stronach siateczką i wkręc wobler na sekundę w zwykłe stołowe imadło, efekt gwarantowany



#48 OFFLINE   peekol

peekol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 752 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 18 lipiec 2013 - 07:42

@Stachu442 - czytając to co napisałeś mam wrażenie że problem może być w twardości materiałów między które wkładasz siatkę i folię - deseczka, wałek - te rzeczy są twarde - żeby wycisnąć wzorek jedna strona powinna być na tyle miękka żeby wejść w oczka siatki (lub twarda o niewielkiej powierzchni jak kulka @obcego91). Czyli np wałek gumowy, lub oklejony niezbyt miękką i niezbyt grubą gąbką i dajesz folię między siatkę a wałek. Lub podobny materiał dajesz pod folię na to tiul i odciskasz czymś twardym.



#49 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 08:01

jak czytam niektóre wpisy to ręce mi opadają...."obłożyć wobler metalową siatką i w imadło...." hehhehe....jak ktoś tego nie robił to niech się nie wypowiada....kolega "peekol"  bardzo dobrze podpowiada....jeden z elementów musi być miękki żeby uzyskac efekt łuski....



#50 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 18 lipiec 2013 - 08:12

 to ręce mi opadają...."obłożyć wobler metalową siatką i w imadło....

 

Tak własnie odciskam łuske na swoich boleniówkach od zawsze i problemu nie miałem nigdy. Nakręcę Ci film niedowiarku .i sam zobaczysz, zamiast wysmiewać czyjeś patenty



#51 OFFLINE   woblery z Bielska

woblery z Bielska

    Jak coś cię przerasta - dorośnij:)

  • Moderatorzy
  • 6867 postów
  • LokalizacjaBielsko
  • Imię:Janusz

Napisano 18 lipiec 2013 - 09:12

jak czytam niektóre wpisy to ręce mi opadają...."obłożyć wobler metalową siatką i w imadło...." hehhehe....jak ktoś tego nie robił to niech się nie wypowiada....kolega "peekol"  bardzo dobrze podpowiada....jeden z elementów musi być miękki żeby uzyskac efekt łuski....

 

 to ręce mi opadają...."obłożyć wobler metalową siatką i w imadło....

 

Tak własnie odciskam łuske na swoich boleniówkach od zawsze i problemu nie miałem nigdy. Nakręcę Ci film niedowiarku .i sam zobaczysz, zamiast wysmiewać czyjeś patenty

Spokojnie, koledzy.

Paradoksalnie obaj macie rację, Diabeł, jak to diabeł, tkwi w szczegółach. Opisany przez Piotra patent sprawdzi się na woblerach o bokach równoległych (deska), dając odpowiednią fakturę. Całkowicie nie sprawdzi się przy woblerach obłych, gdy boki są nierównoległe (klin), lub przy odciskaniu łuski na grzbiecie/brzuszku woblera. Zależy, co kto potrzebuje...


  • Piotrek Milupa lubi to

#52 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 18 lipiec 2013 - 10:06

Spokojnie, koledzy.

Paradoksalnie obaj macie rację, Diabeł, jak to diabeł, tkwi w szczegółach. Opisany przez Piotra patent sprawdzi się na woblerach o bokach równoległych (deska), dając odpowiednią fakturę. Całkowicie nie sprawdzi się przy woblerach obłych, gdy boki są nierównoległe (klin), lub przy odciskaniu łuski na grzbiecie/brzuszku woblera. Zależy, co kto potrzebuje...

dlatego gdy potrzebuję folię na woblera obłego to łuskę odciskam na płaskiej deseczce a później naklejam już odciśniętą na woblera



#53 OFFLINE   mi106

mi106

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 526 postów

Napisano 18 lipiec 2013 - 14:01

no spoko...z takim wyjaśnieniem sie zgodzę.... :) teraz wszystko jasne...



#54 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 24 lipiec 2013 - 15:49

Witam ponownie. Panowie, dorwałem maglownicę od frani ale teraz pytanie: czymś podklejacie wałki żeby łuska wyszła taka głęboka??

Przeciskając tiul i folię ta łuska nie wychodzi za dobrze odciśnięta;/

 

Czy dostanę jakąś poradę odnośnie tej sytuacji?

Folia czyli taśma aluminiowa samoprzylepna bez podkładu[taśma wentylacyjna].



#55 OFFLINE   krzychun

krzychun

    Giełda rulez

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2189 postów
  • LokalizacjaWieluń
  • Imię:Krzysiek

Napisano 24 lipiec 2013 - 19:09

Witam ponownie. Panowie, dorwałem maglownicę od frani ale teraz pytanie: czymś podklejacie wałki żeby łuska wyszła taka głęboka??

Przeciskając tiul i folię ta łuska nie wychodzi za dobrze odciśnięta;/

 

Czy dostanę jakąś poradę odnośnie tej sytuacji?

Folia czyli taśma aluminiowa samoprzylepna bez podkładu[taśma wentylacyjna].

A gdybyś tak pokombinował i pomyślał, dlaczego jest za płytko? Może coś jest za cienkie, a może siła za mała... może razem.

Kolego, robienie woblerów jest dla kombinujących, bo cała frajda to wykombinować, żeby pracował/wygldał, a później tak poprawiać, żeby był łowny z premedytacją.

BTW. Ja ma z 6 rodzajów tiulu.


  • tyczkasport1 lubi to

#56 OFFLINE   piotro82

piotro82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1283 postów
  • LokalizacjaGłogów
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Dziadura

Napisano 25 lipiec 2013 - 21:34

Wytnij kawałek gumy z np. dętki rowerowej i oklej wałki w maglownicy, powinno pomóc



#57 OFFLINE   joker

joker

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5133 postów
  • LokalizacjaWzgórze Tumskie nad Wisłą
  • Imię:Robert
  • Nazwisko:Ciarka

Napisano 26 lipiec 2013 - 21:23

Ja stosuję patent fiński. Maszynka do makaronu, siatka, folia, cienki neopren. Tylko jest jedno ale. Nie każda folia w rolce się nadaje do odciskania. Jest np. super mocna taśma do podgrzewanych podług i co z tego, neopren pociąłem, a łuska nie wyszła.  



#58 OFFLINE   Zwierzu

Zwierzu

    Nie wiem, nie znam się zarobiony jestem !

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1138 postów

Napisano 27 lipiec 2013 - 08:56

Do odciskania łuski stosuję zwykłą baterię paluszkową, kładziemy na stole tiul na to folia alu i dociskam baterią zarazem tocząc po materiale.

Jeśli kogoś bolą palce, można na allegro poszukać gumowego wałka do dociskania materiału suszarki, stosowało się kiedyś coś takiego do suszenia zdjęć (tak wiem zamierzchłe czasy) wygląda to jak mały wałek do malowania z tym że na końcu jest walec solidnej gumy.



#59 OFFLINE   Stachu442

Stachu442

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 339 postów
  • LokalizacjaKrzyżanów
  • Imię:Kamil

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:10

Takie coś wyszło mi, boleniówka, 8,5cm, praca iście boleniowa, a waga coś około 16-17g.

fshzw_dsci3470jpg_e6bc9.jpg

fshzw_dsci3466jpg_f00cf.jpg

fshzw_dsci3465jpg_7ba53.jpg

Niestety lepszego aparatu nie mam, mam nadzieję że coś widać. I strasznie się wkurzyłem tym że prze niektórych wobkach po 5 warstwach lakieru odszedł on razem z folią alu na rantach. Na żywo dużo lepiej wygląda:)


Użytkownik Stachu442 edytował ten post 07 sierpień 2013 - 14:11


#60 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 07 sierpień 2013 - 14:27

@Stachu442

Ciekawy kolorek wyszedł :) 

Kilka rad:

-przesuń przednie oczko do mocowania kotwicy bliżej steru (przy 8.5 cm to jakieś 2.5 cm od początku wobka)

-co do odłażącej foli to po prostu na tak ostrych rantach nie utworzyła się grubsza warstwa lakieru. Postaraj się bardziej zaokrąglić krawędzie lub/i wejdź folią trochę pod brzuszek, na to 3 warstwy lakieru i dopiero malowanie brzucha na biało(nie będzie widać krawędzi foli).






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych