Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka fabrycznego kija - pytania / porady

przeróbka tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 31 grudzień 2018 - 06:44

Witam wszystkich. Zastanawiam sie nad przezbrojeniem avs66lf2 ,przegladajac forum i czytajac niektore post kolegow doszedlem do wniosku ze po przez zmiane przelotek wedka moze przyspieszyc lub tez zwolnic. Przezbrajal juz ktos w/w model wedki. Ja sie kapletnie na tym nieznam im wiecej czytam tym bardziej sprawa sie kaplikuje "co ,gdzie i jak" w moim przypadku zalezalo by mi na tym zeby wedka przyspieszyla i stal sie bardziej "szczytowa" bo oprócz zmiany przelotek na lzejsze zostaje rowniez

#502 OFFLINE   cyta73032

cyta73032

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 98 postów
  • Lokalizacjagrudziądz
  • Imię:Patryk

Napisano 31 grudzień 2018 - 06:45

Rozmieszczenie przelotek ktore jak zaowazylem tez wplywa na akcje wedki. Prosze o pomoc i rozjasnienie troche sprawy bardziej doświadczony kolegow z forum. Pozdrawiam

#503 ONLINE   jerrys

jerrys

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 93 postów
  • LokalizacjaCzłuchów
  • Imię:Jerzy
  • Nazwisko:Stawiarz

Napisano 05 styczeń 2019 - 20:36

Witam!
Czy ktoś z kolegów przerabiał, lub jest właścicielem wędki na bazie blanku muchowego Shimano Compre AFTMA 6,7 ?
Właśnie rozbroiłem i oskrobałem z lakieru takowy. Zamierzam zrobić z niego kleniowo-jaziową kluskę. Blank 2 częściowy na spigocie w sumie 280cm.
Chętnie zapoznam się z wrażeniami z użytkowania, lub sugestiami w sprawie spacingu.
Pozdrawiam, Darek.

Co wyszło z tej wędki .Mam taką Shimano Compre 9'  5/6 z ciekawości pytam czy warto przerabiać 



#504 OFFLINE   Myku1987

Myku1987

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 205 postów
  • LokalizacjaKowary

Napisano 11 styczeń 2019 - 14:34

Witam.

Posiadam kij Savage gear Troutizimo do 5g i 190cm. Chciał bym przezbroić ten kij w mniejsze, lżejsze i raczej jakieś budżetowcze przelotki. Oryginalnie kij ma 7 przelotek.  Proszę o poradę doświadczonych kolegów na jakie przelotki wymienić, jakiej wielkości, czy montować w tych samych miejscach co stare przelotki czy zmienić rozmieszczenie i ilość przelotek?

Załączone pliki



#505 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2019 - 15:59

Panowie mam pytanie  :) . Posiadam wędkę zrobioną na blanu Batsona XST 1143 ubraną w przelotki Kigan Sic + zwykły Fuji Sic na szczycie. Ogólnie kijem jestem zachwycony, mój uniwersalny kij na Wisłę. Łowię na niego cały rok zaczynając od kleni na woblery 3cm, przez bolenie, kończąc na nocnych sandaczach na woblery 10-13 cm.  Ma niestety jeden mankament,... linką dość często plącze się o przelotki. O ile z żyłką problem występuje bardzo rzadko, to z plecionką jest już gorzej. Szczególnie wkurzające przy nocnym sandaczowniu gdzie każdy niepotrzebny ruch może spalić metę, a odplątywanie plecionki w ciemności jest problematyczne i irytujące.  Da się coś z tym tematem zrobić? w grę wchodzi tylko wymiana na inny set? Tylko wtedy trzeba lakier zdrapywać? Czy może inną plecionkę zastosować? Używałem teraz na jesieni P-line TCB, latem miałem Shimano Karikiri  czy jakoś tak i chyba plątało się rzadziej, ale jednak.

Wrzucam zdjęcia jak wygląda set przelotek. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Załączone pliki



#506 OFFLINE   Del Toro

Del Toro

    Ekspert

  • Moderatorzy
  • 7988 postów
  • LokalizacjaLondyn, UK

Napisano 11 styczeń 2019 - 17:10

Panowie mam pytanie  :) . Posiadam wędkę zrobioną na blanu Batsona XST 1143 ubraną w przelotki Kigan Sic + zwykły Fuji Sic na szczycie. Ogólnie kijem jestem zachwycony, ....

 

Przenioslem do innego watku, tamten byl watkiem autorskim. Plata sie o rozne przelotki czy ciagle o ta sama?



#507 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2019 - 18:22

Dzięki Byku!  :)  Ciągle o jedną z pierwszych 4/5 licząc od szczytu :)



#508 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:02

Najłatwiej zmienić 5 górnych na KT alco fuji srebrne.



#509 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:27

A zmieni to jakoś charakterystykę wędki? Te przelotki z systemu KT będą mogły być w tym samym miejscu co stare?

#510 OFFLINE   woblerwz

woblerwz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaBrzeg
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 styczeń 2019 - 20:51

Nieco odelży blank, marginalnie go przyspieszy. Nie zmieni zakresu rzutowego ani ugięcia w holu. Mogą być w tych samych miejscach. 



#511 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:39

 Mogą być w tych samych miejscach. 

 

Wojtek dobrze prawi ,spokojnie możesz je dać w tych samych miejscach,tak,żeby nie było śladu po przeróbce. A swoją drogą to marne te przelotki, faktycznie mogą plątac plecionkę.

Zmień na Toriztte ew na zwykłe Kr-y...to zależy ile Maciuś masz w portfelu ….Jeśli to Twój ulubiony kij ,warto zainwestować w coś kozackiego. Ew coś pomiędzy czyli SG titan :) 



#512 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:51

Jak cienkiej / lekkiej przelotki uzywasz ? I jak lekkimi woblerami rzucasz w nocy ?  czy przynęty są w stanie naładować kij czy rzucasz bezwładnościowo ?  Czy używasz przyponu z fluorocarbonu wąiazanego bezposrednio do plecionki (tak ze węzeł przechodzi przez przelotki) ?

Zacząłbym od podpowiedzi na powyższe pytania


  • trout master lubi to

#513 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:56

Jest sens dawać 5 szt Torzitów na szczycie, a na dole zosatawiac Kigany? 😀 wypadało by wtedy te na dole tez wymienić. Raczej 300/400zl na set przelotek nie wydam ale chyba trzeba wymienić je tak jak mówicie :) Paweł Ty jak z czasem? Jesteś w stanie pomoc w tym temacie? :)

#514 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2019 - 21:59

Jak cienkiej / lekkiej przelotki uzywasz ? I jak lekkimi woblerami rzucasz w nocy ? czy przynęty są w stanie naładować kij czy rzucasz bezwładnościowo ? Czy używasz przyponu z fluorocarbonu wąiazanego bezposrednio do plecionki (tak ze węzeł przechodzi przez przelotki) ?
Zacząłbym od podpowiedzi na powyższe pytania

Plecionka to zazwyczaj pudełkowe 15 lb czyli realne 10-12lb, a woblery lekkie nie są. Zazwyczaj 10-15g co w zupełności wystarczy żeby ten blank naładować :). Fluo nie używam bo nie chce mi się wiązać :D

#515 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 1597 postów
  • LokalizacjaTam gdzie nie biorą :)
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 11 styczeń 2019 - 22:10

Jest sens dawać 5 szt Torzitów na szczycie, a na dole zosatawiac Kigany? wypadało by wtedy te na dole tez wymienić. Raczej 300/400zl na set przelotek nie wydam ale chyba trzeba wymienić je tak jak mówicie :) Paweł Ty jak z czasem? Jesteś w stanie pomoc w tym temacie? :)

 

Maciek nie bardzo mam czas obecnie ,a co do przelotek... ok 250PLN kosztował by Cię set tytanowych SG . Albo inaczej, stożek dać z matowych alconitów a tunel z torzitte też  coś ok 2 stówek wyjdzie ...Robiłem tak matagiego 6lb i powiem Ci,że te 3 przelotki troszkę cięższe w stożku  kompletnie nie zmieniały pracy i szybkości kija ...więc warto się zastanowić  :)

A trzecia opcja jaka ja widze, to kupić secik KR alconite i nie kombinować....Będziesz miał lżej tanio i dobrze :) 



#516 OFFLINE   Mr.Happy

Mr.Happy

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 764 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Maciek

Napisano 11 styczeń 2019 - 22:33

Spoko, szkoda. Będę szukał w takim razie kogoś innego. Może uda się na miejscu kogoś trafić :)

Co do całego setu KR to pomysł fajny, tylko wtedy dochodzi skrobanie lakieru no bo przelotki w innym miejscu wyjdą. Do tego czy system Kr nie zmniejszy możliwości rzutowych lekkimi woblerowymi nielotami?



#517 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18578 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 styczeń 2019 - 22:36

Plecionka to zazwyczaj pudełkowe 15 lb czyli realne 10-12lb, a woblery lekkie nie są. Zazwyczaj 10-15g co w zupełności wystarczy żeby ten blank naładować :). Fluo nie używam bo nie chce mi się wiązać :D

 

To faktycznie pozostaje Ci tylko wymienić na KT tak jak pisał Wojtek.



#518 OFFLINE   Libery

Libery

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 30 lipiec 2019 - 20:36

Witam! Zielony w temacie ale mam pytanko. Otóż posiadam trochę uszkodzona Shimano Catane 270 10/30 w teleskopie. Wpadła mi taka myśl, czy można by to przezbroić na casting :D
Czy wymiana uchwytu i przelotek to byłoby jedyne co musiałbym w takim przypadku zrobić?
Pozdrawiam!

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

#519 OFFLINE   WalterW

WalterW

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 391 postów
  • LokalizacjaGdańsk
  • Imię:Waldek

Napisano 30 lipiec 2019 - 21:38

Ustaw przelotki w spirali i testuj.

#520 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1462 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 09:07

Witam kolegów mam pytanie spining schimano beastmaster dx po naszemu 270cm długosc wyrzut 7-21g.Chciałbym go przerobic na ciut lzej i odchudzic z paru gram.Jak to widzicie.Wedka ma byc do połowu kleni i pstragów niemówiac o innych przyłowach.Wedka ma długi dolnik 40cm od stopki kołowrotka i ciezkie przelotki jakies fuji na krótkich stopkach.Przelotki myslałem załozyc seaguide tylko czy niezmienia diametralnie pracy blanku podczas wyrzutu który ogólnie bardzo mi pasuje.Długosc stopki chciałbym zmienic do około35-38cm i całosc korek ile ten zabieg mógłby odchudzic ta wedke z 175gram bodajze.





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przeróbka, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych