Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie
TECH

Przeróbka fabrycznego kija - pytania / porady

przeróbka tech-rb

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
590 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   tench77

tench77

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 140 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 00:54

.


Użytkownik tench77 edytował ten post 23 grudzień 2013 - 00:04


#42 OFFLINE   Dąbek 111

Dąbek 111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2657 postów

Napisano 22 listopad 2011 - 16:46

Warto ,też nic nie robić i schować za szafę, może za parę lat nabiorą wartości kolekcjonerskiej :mellow:

#43 OFFLINE   BRAGGA

BRAGGA

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 23 listopad 2011 - 13:41

Recoile wyglądają konkretnie :mellow: http://reelseats.com/shop/index.php?main_page=product_info&a mp;cPath=29_40&products_id=119&zenid=a46966a5c27e111 d04cffb319fec2109 coś takiego np. ale pianka i uchwyt fuji raczej nowoczesny nie klasyczny pod nowy kołowrotek albo oriona 102 :mellow:


#44 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 05 luty 2012 - 23:28

Witam.
W sumie jak w temacie, lecz troche rozwine. Mam stary kijek w sumie no name, ale nie o tym mowa. Zabralem sie za jego rozbiórke, najpierw przelotki, potem dolnik i itd. Po ogladaniu gornego skladu zauwazylem u jego podstawy (grobsz czesc) ze ma wklejony/wlozony kawalek gumki ktory wchodzi w raz z nim w dolna czesc wedki, po czym to... usunalem... To byl zapewne blad, bo teraz jak sie to wszystko do kupy zlozy to cos puka w srodku ;/
no i pytanie zak temu zapobiec? Czy zrobienie czegos podobnego np. z korka bedzie ok czy sa jakies latwejsze sposoby?

#45 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 luty 2012 - 09:10

rozbiurka? Miej litość. Nie do końca rozumiem, gdzie ta gumka w końcu była? W żeńskiej czy męskiej części? To jest klikanie składów? Są niedopasowane, czy chodzi o coś innego? :D

#46 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 06 luty 2012 - 10:21

Boziu, w nocy człowiek pisze, a potem się czepiają jednego błędu...
W męskiej stronie. Klikają jak się kijem pomacha, tak jakby to ona dopasowywała składy do siebie.

#47 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 luty 2012 - 10:27

Nie czepiają, poraziło mnie :lol: . OK, czy ta gumka była w całości schowana w dolniku, czy na czubku miała taki łebek i wystawała poza obrys blanku?

#48 OFFLINE   zayl990

zayl990

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 155 postów
  • LokalizacjaWwa

Napisano 06 luty 2012 - 10:29

Schowana w blanku i wystawała poza niego. Co mnie zdziwiło to tej gumy jest tam sporo :o

#49 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 luty 2012 - 10:34

Rozumiem, widziałem takie coś. Złącza są słabo spasowane i ta gumka, to jest łatwy sposób, aby w dużej serii gotowych blanków wyelimnować klikanie. Tyle, że to jest leczenie objawu, ponieważ blank i tak nie jest spasowany, ale za to nie słychać/nie czuć klikania. Weź świeczkę, posmaruj część męską złóż, poruszaj potem wyjmij. Posmaruj jakimś smarem delikatnie i włóż jeszcze raz. Wejdzie głębiej. Pilnuj wosku i lekko smaruj. Po wędkowaniu zawsze rozłączaj części. Czasem to pomaga. :D

#50 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 668 postów

Napisano 06 luty 2012 - 10:39

zayl

tak jak napisałeś, ta gumka na męskiej części niweluje luz na łączeniu. dziadowskie spasowanie elementów - nic więcej. pamiętam, że miałem tak kiedyś w jakiejś lekkiej wklejance, chyba mikado feeling 10g. swoją drogą nawet fajny kijek to był.

#51 OFFLINE   Krzysiek_W

Krzysiek_W

    -

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3558 postów

Napisano 06 luty 2012 - 10:44

Jeszcze jedno. Jak zdjąłeś wszystkie omotki, to zanim zrobisz eksperyment zaomotkuj część żeńską, bo możesz rozsadzić blank, jeśli za głęboko włożysz część męską. :D

#52 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9664 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 06 luty 2012 - 11:23

Chyba i w kongerze tango bodajże też taką gumkę miałem w części męskiej :D .Jedynie wosk ratuje sprawę, może lekkie doszlifowanie ale to ryzykowna zabawa :mellow:

#53 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 14 czerwiec 2012 - 22:57

Witam.

wlasnie sie zaopatrzylem w kajak i troszke mi brakuje gotowki na wedke.

mam lezacy odlogiem millenium hd jig dragona 5-25 (wedka wydaje sie mocna jak pominac wklejke).

i pomyslalem sobie by go wstepnie skrocic z obu stron (z 2.7 zrobic cos blizej 2m?) i zobaczyc czy jakas @tymczasowa@ sztywna wedka szczupakowa z tego wyjdzie (do jerkow etc).
Nie bawilbym sie chyba w rzadne rekojesci tylko zalozyl uchwyt kolowrotka ze splawikowki (taki jak chyba w bolonkach jest mocowany do blanku omotka - mam taki lezacy odlogiem - w zasadzie to mam chyba 2-3 wedki zlamane na dawcow organow..

jak bedzie ok to moze i przezbroic calkowicie (na razie tylko dac nowa szczytowke ew podmienic najwieksza przelotke).

Jest sens czy lepiej od razu kombinowac kase na nowa wedke?


#54 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 15 czerwiec 2012 - 06:39

Nie sądzę, by po tym zabiegu mocy jej przybyło. Sztywniejsza będzie na pewno.
Przycinałem kiedyś na szybko (na sandaczach) Millenium Wobbler 2,40/35g pod swoje potrzeby. Ale, skracałem tylko o jedną przelotkę, sam szczyt.
Wyszło ale, wbrew pozorom, ten blank nie jest zbyt mocną konstrukcją, co było widoczne po przecięciu.
Zalecam ostrożność.

#55 OFFLINE   gooral

gooral

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3411 postów
  • Lokalizacjairlandia

Napisano 15 czerwiec 2012 - 12:08

nie rzucam ciezkimi przynetami (a juz na pewno nie w @kosmos@) zwlaszcza z kajaka. ale do prowadzenia niektorych przynet sztywniejsza wedka jest lepsza. mysle, ze max przyneta na ta wedke to slider 10 ew 12 (ale to juz do kilkumetrowych rzutow). generalny plan zaklada lowienie wzdluz trzcin na malych zbiornikach bez dostepu do wody z brzegu wiec rzuty raczej dlugie nei beda potrzebne. Chcialem sprzedac wedke za rownowartosc butelki wodki wiec mysle, ze zmarnowanie jej (bez bolu glowy rano) bedzie nawet przyjazne mojej watrobie
Chyba, ze w sklepie (musze kupic przelotke szczytowa) znajde wedke jakiej szukam za mala kase (mam kilka wedek kupionych za 20-30 euro, ktorych bym na nic nie zamienil...)



#56 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 04 sierpień 2012 - 20:02

Witam.
Być może wątek się już pojawił ...
Chciałbym zapytać kto z kolegów na forum zajmuje się przezbrajaniem fabrycznych kijów. Mam jednego Wildriver'a, na spiekach Pacific Baya i kompletnie mi nie leży. Czy ktoś z kolegów podjąłby się przezbrojenia?
Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.

#57 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9480 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 04 sierpień 2012 - 20:33

Witam.
Być może wątek się już pojawił ...
Chciałbym zapytać kto z kolegów na forum zajmuje się przezbrajaniem fabrycznych kijów. Mam jednego Wildriver'a, na spiekach Pacific Baya i kompletnie mi nie leży. Czy ktoś z kolegów podjąłby się przezbrojenia?
Dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam.

Bardzo dawno już było, jak taki sam temat zlecałem w FC. Chodziło o wymianę fabrycznych(Alu Oxyde?) na Fuji Hardloy. Wyszło nadspodziewanie dobrze a mój Wild River MF2 2,6m do 21g zyskał nowy image.
Teraz, po latach doświadczeń z różnymi rodzajami zbrojenia, pewnie uczyniłbym tak samo, tylko w Alconite i z oskrobaniem z lakieru.

#58 OFFLINE   Maja 2

Maja 2

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaBartoszyce
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Majewski

Napisano 04 sierpień 2012 - 20:44

Tak jak @popper napisał. Mojego beastmastera 2.70 do 20 gramów( z pierwszej serii) przezbroił w Alconite i szczytową sic kolega z forum- Mekamil. Oskrobał go również z lakieru i tych kawałków maty, którą owinięte były przelotki zamiast omotek. A, i jeszcze obciął na moją prośbę 8 cm dolnika. Teraz kijek bardzo sympatyczny się zrobił i przyjemnie się go używa.
Powodzenia.

#59 OFFLINE   Tengel

Tengel

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 12 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 20 sierpień 2012 - 12:37

Ile mogłoby kosztować 'oskórowanie' wędki z osprzętu, renowacja blanku i ponowne złożenie do kupy z dolnikiem zrobionym w korku? czy coś takiego jest fizycznie możliwe? Mam patyczek o bardzo fajnym blanku ale jego wykonanie fabryczne jest kitowe - nierówne gluty omotek itp...

#60 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 20 sierpień 2012 - 13:16

masz tutaj cennik w FC
http://www.fishingce...ennik_uslug.php





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tech, przeróbka, tech-rb

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych