Skocz do zawartości

• Zaloguj korzystając z Facebooka      Logowanie »   
Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przezbrojenie fabrycznego kija

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
74 odpowiedzi w tym temacie

#61 OFFLINE   gringo

gringo

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 431 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Grzegorz

Napisano 31 październik 2016 - 23:37

Według mnie to kij w klasie 4/5 może mieć problemy z tymi 15g :)

#62 OFFLINE   Fatso

Fatso

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1888 postów
  • LokalizacjaWarszawa, Choszczówka
  • Imię:Michał

Napisano 01 listopad 2016 - 06:47

Jeśli ten Jaxon nie jest jakiś mocno dziwny, to komfortowo górą dojdzie gdzieś do 7-8g i tyle. Żadne 15g!

• gringo lubi to

#63 ONLINE   Szerman

Szerman

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 763 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Imię:Gerwazy

Napisano 20 styczeń 2017 - 22:56

Witam. Mam pytanko przerabial ktos moze Inazume ? Blank fajny i odpowiadajacy tyle ze uchwyt i rekojesc mnie wkur... pytanie jakie koszty przerobienia na pelny korek + dps 16? Czy trzeba zmieniac tez spacing i przelotki ?

Pozdrawiam

#64 ONLINE   SlawekNikt

SlawekNikt

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaLubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 28 wrzesień 2017 - 17:51

Panowie rodbuilderzy.  Marzy mi się przezbrojenie (bez skrobania) dwóch wędek czyli skrócenie ich dolników oraz wymiana przelotek na jakieś możliwie lekkie. Jedna to shimano technium, a druga to sg xlnt. Obydwie w długości około 270 cm. i c.w. około 25 g. W związku z tym dwa pytanka. Jaki koszt przezbrojenia patyka przez specjalistę ? Może być priv. I drugie. Jaki konkretnie set przelotek zakupić po te przeróbki ?

#65 OFFLINE   siatkaz

siatkaz

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 666 postów
  • LokalizacjaLublin
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Matyjasek

Napisano 04 październik 2017 - 11:05

Sławek sg xlnt nie znam ale z techniumem będziesz miał problem. Miałem takiego i też o tym myślałem ale poszedł do ludzi. 

Żeby skrócić dolnik trzeba zdjąć przelotkę z dolnego składu zdemontować uchwyt/najczesciej zniszczyć go, zdjąć trochę korka, zamontować nowy uchwyt - z tym wszystkim problemu nie ma choć trochę roboty jest.

Nowy set - tu jest problem bo w oryginale zdecydowanie za mało przelotek do tego pierwszą trzeba by dać bliżej kołowrotka. Zostaną ślady po starych przelotkach. 

Skrobanie - darowałem sobie ze względu na oplot. 

Jak coś to dzwoń bo trochę kijaszków już przerobiłem to może podpowiem (na pewno się tego nie podejmę :)

Użytkownik siatkaz edytował ten post 04 październik 2017 - 11:05

#66 ONLINE   SlawekNikt

SlawekNikt

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 590 postów
  • LokalizacjaLubelskie.
  • Imię:Sławek
  • Nazwisko:Nikt

Napisano 04 październik 2017 - 12:23

Dziękuję za odpowiedz. Może w takim razie rzeczywiście je sprzedać i złożyć albo kupić coś pod siebie, bo technium które chciałem poprawić ma jeszcze fabryczne opakowanie ☺

Użytkownik SlawekNikt edytował ten post 04 październik 2017 - 12:23

#67 OFFLINE   krisspin

krisspin

Forumowicz

• +Forumowicze
  • PipPip
  • 136 postów
  • LokalizacjaLubuskie

Napisano 23 październik 2017 - 18:14

Witam. Ktoś z forumowych kolegów przerabiał St. Croix z wersji castingowej na spinningową. Mam nową LEC90HF2 i zastanawiam się czy warto. Może ktoś wie jaki jest koszt przerobienia na wersję spinningową i ma doświadczenie w tej kwestii.

#68 OFFLINE   dreadknight

dreadknight

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 633 postów

Napisano 23 październik 2017 - 19:20

Robocizna pewnie od 300zl w górę + graty. Chyba nie do końca się opłaca biorąc pod uwagę że używki trafiają się czasem w okolicach tysiąca.

#69 ONLINE   DanekM

DanekM

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 05 listopad 2017 - 14:00

Koledzy, korci mnie przezbrojenie wędki, którą ostatnio kupiłem. Jest to Major Craft FirstCast FCS-T732L do 7 g. Tubular, nie wklejka. W sumie kijek strasznie zły nie jest, ale jest marnie uzbrojony w przelotki. Totalnie nie pasuje mi ich rozmiar i rozmieszczenie. Blank jest lakierowany.

I teraz tak - czy jest szansa tak delikatny kijek oskrobać? Bo przy zmianie przelotek trzeba będzie je poprzestawiać i myślę że żeby nie zostały ślady skórowanie jest konieczne.

W jakie, doradźcie, jeśli już przelotki iść? Głównie będę łowił kołowrotkiem wielkości shimanowskiej 2500, cieniutką plecionką (0,2-0,4PE), więc raczej minimy bym odpuścił.

Kij kosztował trzy stówy, więc też raczej w torzite nie ma sensu go zbroić ;) Alconite? Może jeszcze jakieś inne?

Jak rozmiarowo?

Oczywiście liczę się z tym, że utracę na kij gwarancję, która trwa dopiero z dwa tygodnie.

Może jednak sprzedać i kupić coś innego?

Pomożecie? :)

major_firstcastlightgamemodell_product.j

#70 OFFLINE   "Paweł"

"Paweł"

Zaawansowany

• Twórcy
  • PipPipPip
  • 1294 postów
  • LokalizacjaWarszawa -Wisła ,czasem Płońsk i Wkra
  • Imię:Pawel
  • Nazwisko:S

Napisano 06 listopad 2017 - 09:15

Kup set od chłopaków z Rodmasu. Mają fajne lekkie, pocienione przelotki. Nazwijmy je kopią torzitte. Widziałem i wyglądają naprawdę bardzo fajnie ...Set do długiego kija  (280cm) kosztuje ok 200zł- więc praktycznie cena nowych alconite . Szczerze polecam .

Jeśli chodzi o przezbrajanie - zrozumcie kolegów RB ,którzy się tym zajmują ,że to nie jest taka prosta sprawa . Przeważnie seryjne kije mają niechlujnie położony lakier i rozlany o kilka mm za dużo . Więc kwestia zdjęcia przelotek i założenia ich na nowo bez skrobania  jest ciężka do wykonania. Tak aby nic nie było widać...  Najlepiej jest blank oskrobać i na nowo polakierować - ale to już są duże koszta . Więc kija za 200 -czy tam 300 chyba nie warto tak tuningować - chyba ,że macie do niego sentyment -wtedy jak najbardziej.

Pozdrawiam PAweł

Użytkownik "Paweł" edytował ten post 06 listopad 2017 - 09:20

• DanekM lubi to

#71 ONLINE   DanekM

DanekM

Zaawansowany

• +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 530 postów
  • LokalizacjaCzęstochowa/Wrocław
  • Imię:Daniel

Napisano 06 listopad 2017 - 09:48

Hmm, jeśli chodzi o skrobanie to myślałem o wykonaniu tego we własnym zakresie. Kilka patyków oskórowałem, tylko trochę mocniejszych. Przy takim blanku mam trochę wątpliwości czy to wykonalne zwykłym tapeciakiem/papierem/pastą. I raczej zostawiłbym goły grafit po takim zabiegu, bez wcierki/malowania. 

Ale skoro sensowne przelotki kosztują przynajmniej połowę wartości kija, (polecano mi też Alpsy) to może lepiej ręce pod tyłek i albo zaakceptować albo sprzedać i poszukać czegoś innego.

Dzięki koledzy za rozwianie moich wątpliwości :)

#72 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 355 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 06 listopad 2017 - 17:18

Jak dla mnie opłacalne to to nie będzie nigdy przy takim blanku...

Tylko jeśli jest to kijek z którym jest się związanym "emocjonalnie" ma to sens - w innym wypadku, nie bardzo...

• DanekM i trout master lubią to

#73 OFFLINE   DonF

DonF

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 23 listopad 2017 - 13:46

Witam

Chciałbym dowiedzieć się, czy jest możliwa zamiana uchwytu vss na kskss w trinisie neo? mam 702UL właśnie z kskss który mi bardzo pasuje, a teraz dokupiłem 662MH i tam już vss mi kompletnie nie leży.

Czy jest osoba, która by się podjęła takiej przeróbki?Załączony plik  trinisy.jpg   113,57 KB   5 Ilość pobrań

#74 OFFLINE   Tomek Wielgus

Tomek Wielgus

Forumowicz

• Twórcy
  • PipPip
  • 355 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 23 listopad 2017 - 14:10

Pewnie że jest to wykonalne , jednak aby to zrobic od góry , trzeba zdjąć przelotkę z dolnika, a przerabiając dolnik od dołu trzeba by potem nowy butt grip zrobić.

Poza tym VSS zabudowuje dużo więcej dolnika niż skss, więc trzeba będzie to jakoś estetycznie wykończyć...

Tak jak mówię , wykonalne to jest , tylko to sporo roboty, no i  trzeba jakieś ładne wykończenie dolnika przy nowym uchwycie wykombinować, jeśli chciałbys go mieć w tak ascetycznej wersji jak na zdjęciu które pokazałeś.

#75 OFFLINE   DonF

DonF

Nowy

• +Forumowicze
  • Pip
  • 36 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Hubert

Napisano 23 listopad 2017 - 15:52

Załączony plik  Trinis_Neo_Spin3.jpg   7,76 KB   6 Ilość pobrań

Wstawiłem trochę bardziej czytelne zdjęcie żeby było wiadomo o co dokładnie chodzi ( a raczej jakie jakie są problemy z tym kijkiem).

Kompletnie nie znam się na rodbuildingu więc gdybym walnął gafę proszę o wyrozumiałość :)

Od strony butt gripu chyba może być problem gdyż nie wsadzimy pierścieni ozdobnych ponieważ blank ku dołowi zwiększa swoją średnicę ( chyba że pierścienie mają na tyle luzu że je się nasunie od dołu a potem się ładnie obrobi ).

Jeżeli by robić od góry przy logo Sakura są dwa zgrubienia ( to chyba taśma z nadlewką lakieru ). Może to usunąć a potem to odtworzyć? Pod vss chyba jest widoczny goły blank to jego by się tylko pomalowało bezbarwnym lakierem.

Czy są kskss-y lakierowane czy kupuje się je plastikowo-żywo-matowe?

Jeśli gdzieś zrobiłem błąd proszę mnie poprawić

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych