Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baitcastowe nowości...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2751 odpowiedzi w tym temacie

#2021 OFFLINE   Dawid@

Dawid@

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaCHRZANÓW

Napisano 04 luty 2018 - 23:27

Firma Mercedes , znana marka samochodów prawie upadła przez niezawodny model W 123 , poszli po rozum do głowy i produkują tak jak i inne koncerny samochody na dany okres z uwzględnieniem utrzymania serwisów.
Tak samo dzieje sie z każdym produktem pomijajac male ekskluzywne manufaktury .
Cóż takie prawo rynku w dzisiejszych czasach
Wszyscy chcemy dożywotnio dzialajacych kołowrotków a z mojego doswiadczenia goszczą one u nas do 2-3 lat i sprzedajemy je niejednokrotnie w idealnym stanie lub po tunning za połowę kwoty
Cóż taka nasza piękna natura , przynajmniej z mojego doświadczenia tak to wygląda
Pozd.Dawid
  • hose4ras lubi to

#2022 OFFLINE   SID

SID

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 823 postów
  • LokalizacjaŚrem https://www.youtube.com/watch?v=Sy7k5ZgA_RU
  • Imię:Roger
  • Nazwisko:Sikora

Napisano 05 luty 2018 - 08:43


  • PILOT i SkiDivPL lubią to

#2023 OFFLINE   SkiDivPL

SkiDivPL

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 696 postów
  • LokalizacjaWa-wa
  • Imię:Tom

Napisano 05 luty 2018 - 12:58

Po obejrzeniu tego filmiku doszedłem do wniosku że znam Japoński.



#2024 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 05 luty 2018 - 13:54

Witam,

baitcastingowy kręciołek to nie wciągarka ale jeśli wytrzymałość zębatki stawiamy ponad pożądaną moc to ta z większymi zębami powinna chyba być bezpieczniejsza.

Pozdrawiam


  • miramar69 lubi to

#2025 OFFLINE   BOB

BOB

    SUM

  • PATRON
  • PipPipPipPipPip
  • 10127 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Robert

Napisano 05 luty 2018 - 14:55

Po obejrzeniu tego filmiku doszedłem do wniosku że znam Japoński.

...sana kana kane rioga...i wszystko jasne :)


  • SID i Xiaou lubią to

#2026 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 07 luty 2018 - 14:52

Witam,

powiększenie przekładni i ilości jej zębów równolegle zwiększyło pożądaną moc baitcasterów JDM. Najogólniej ten sam chyba mosiądz jest bardziej teraz w nich eksploatowany.

Bez oporów i z maślaną pracą można pociągnąć nowoczesnym, japońskim multikiem średniego woblera SDR. Jednocześnie stare, normalne oraz niektóre nowe, większe i z większą ilością zębów przekładnie są chyba dalej z tego samego mosiądzu. Stosowanie w starych i nowych przekładniach tego samego materiału i brak zastosowania wytrzymalszych w nowych przekładniach może budzić obawy o ich mniejszą, a równie pożądaną jak moc, trwałość. Mogą bardziej lub mniej ząbkować?

Jeśli np. okazałoby się że w topowym 18 Monster Drive, równocześnie obok zwiększenia gabarytów i ilości zębów, przekładnia jest z relatywnie wytrzymalszych materiałów to byłby ok. Nie sadzę tego o popularnym Curado K.

Na Japan Fishing Show 2018 w Yokohama, Jun Sonoda z Japantackle pytał przedstawiciela Shimano o wzmocnienie przekładni Stella i dowiedział się o powierzchniowej obróbce. W temacie mikro moduł pewno też by dostał ideową odpowiedź, może w rodzaju dwóch i czterech palców z filmu powyżej.

Zwiększoną twardość zębów mają niektóre multiplikatory ABU.

Raport z targów w Yokohama można przeczytać na Japantackle.

Pozdrawiam



#2027 OFFLINE   king

king

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów

Napisano 08 luty 2018 - 12:24

Witam,

powiększanie gabarytów, ilości zębów oraz pomniejszanie przestrzeni między nimi zwiększa moment obrotowy przekładni. Potencjalne zwiększanie obciążeń bez poprawy wytrzymałości może prowadzić chyba do szybszego zużywania.

Np. przelotki i wodziki kołowrotków sic czy tarcze pił widia wykorzystują materiały kruche ale o powierzchniowo zwiększonej twardości czyli spiekany węglik krzemu Si C.

Kupił nie kupił ale ciekawe chyba jak i czy w ogóle mikro moduł jest wzmacniany a to jest przyszłość.

Pozdrawiam



#2028 OFFLINE   BazyL

BazyL

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 5417 postów
  • Imię:Kamil

Napisano 11 luty 2018 - 15:54

nie będę zakładał wątku dla jednego pytania, więc : czy używa ktoś "nowość" z zeszłego roku Shimano Poison Glorious 166MH Hyper Wolf ?



#2029 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 16 luty 2018 - 11:33

https://www.facebook...8877350795629:0

#2030 OFFLINE   piatras

piatras

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 263 postów
  • LokalizacjaKacergine, Kaunas
  • Imię:Robertas
  • Nazwisko:Rimkus

Napisano 17 luty 2018 - 18:00

:lol:   Ha ha haa... link megabassa z redirection with infection - gratuluje :ph34r:


Użytkownik piatras edytował ten post 17 luty 2018 - 18:00


#2031 OFFLINE   PILOT

PILOT

    :)

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaCałyświat:)

Napisano 18 luty 2018 - 23:25

Że jakiś wirus? Na szybko wkleiłem jakąś nowość TW od ITO. Mogłem foto wkleić...

Użytkownik PILOT edytował ten post 18 luty 2018 - 23:25


#2032 OFFLINE   yacaré

yacaré

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 394 postów
  • LokalizacjaBremen

Napisano 23 luty 2018 - 12:47

Firma Mercedes , znana marka samochodów prawie upadła przez niezawodny model W 123 , poszli po rozum do głowy i produkują tak jak i inne koncerny samochody na dany okres z uwzględnieniem utrzymania serwisów.
Tak samo dzieje sie z każdym produktem pomijajac male ekskluzywne manufaktury .
Cóż takie prawo rynku w dzisiejszych czasach
Wszyscy chcemy dożywotnio dzialajacych kołowrotków a z mojego doswiadczenia goszczą one u nas do 2-3 lat i sprzedajemy je niejednokrotnie w idealnym stanie lub po tunning za połowę kwoty
Cóż taka nasza piękna natura , przynajmniej z mojego doświadczenia tak to wygląda
Pozd.Dawid

Tutaj, na rynku niemieckim, nie kupuje sie nowego auta z powodu wieku czy zurzycia starego, lecz po to, by miec nowsza zabawke przed garazem, niz sasiad ;-)

Sam fakt, ze produkt optymizuje sie rowniez pod punktem przewidzianego okresu eksploatacji nie jest per se negatywny - zywotnosc niemal wszystkiego dalo by sie znacznie przedluzyc, tylko po co?! Pomijajac wieksze koszty produkcji, niewielu konsumentow chcialo by dozywotnie jezdzic W123 (np. 200d, 2l, 60 KM, predkosc maksymalna... 135 km/h, 7 l/100 km, wymiana oleju co... 6000 km) nawet jak by po 50 latach nadal byl w "mint condition" (pomijajac zwolennikow "oldtimerow";-)) czy tez krecic wiecznie ABUsem 6500... Dla mnie to akademicka dyskusja o wytrzymalosci kolowrotkow, nie zyjemy w Afryce, tutaj chyba nikt nie eksploatuje kolowrotka az do zuzycia przekladni czy lozysk? Mowie o zuzyciu w sensie "juz sie nie kreci", a nie o "utracie maslanej pracy"... Nawet "zlom" osiaga dzis zaskakujaca sprawnosc i relacje ceny do jakosci... Sorry, chlopcy, ze sie wtracilem, zycze dale dobrej zabawy! ;-) 

 

PS: Jesli jednak ktos by sie jednak napalil na "dozywotnie" krecenie jakas ukochana maszynka, nic nie stoi na przeszkodzie zaopatrzyc sie np. w 5 zapasowych przekladni i garsc lozysk... Ewentualnie nagromadzic kilka wychuchanych maszynek z drugiej reki na "kanibalizacje"... :P


Użytkownik yacaré edytował ten post 23 luty 2018 - 12:50

  • wojciiech i HaDe lubią to

#2033 OFFLINE   Rafał.N

Rafał.N

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2095 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:N

Napisano 24 luty 2018 - 22:59

Firma Mercedes , znana marka samochodów prawie upadła przez niezawodny model W 123 , poszli po rozum do głowy i produkują tak jak i inne koncerny samochody na dany okres z uwzględnieniem utrzymania serwisów.
Tak samo dzieje sie z każdym produktem pomijajac male ekskluzywne manufaktury .
Cóż takie prawo rynku w dzisiejszych czasach
Wszyscy chcemy dożywotnio dzialajacych kołowrotków a z mojego doswiadczenia goszczą one u nas do 2-3 lat i sprzedajemy je niejednokrotnie w idealnym stanie lub po tunning za połowę kwoty
Cóż taka nasza piękna natura , przynajmniej z mojego doświadczenia tak to wygląda
Pozd.Dawid


Ten rzekomy niemal upadek mercedesa przez niezawodność w123 to mit - prawda jest taka ze ten model wyciągnął mercedesa z dna, sprzedali z tego co pamietam 1,5mln sztuk, późniejsza wersja W124 tez notowała rekordy sprzedaży :) nie udało mi się zachować żadnego młynka dłużej niż rok,cały czas chcemy coś nowego wiec nie sadze zebym doczekał chwili w której zajadę nowa przekładnię z micro modułem :)

Pozdro

#2034 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4086 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 25 luty 2018 - 11:06

 

 

Chu.a z tego rozumiem ale przekaz bardzo ekspresyjny. Ten większy model byłby idealnym uzupełnieniem mojej 1016HL. Pochwalcie się jak ktoś przytuli, cena istotna...



#2035 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 25 luty 2018 - 13:54

Ciekawe czy da rade zamienić ten micro modół na zwykłą przekładnie?

#2036 OFFLINE   adriano

adriano

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • LokalizacjaŚwiebodzin
  • Imię:Adrian

Napisano 25 luty 2018 - 19:46

Mamy już kilka lat CC na micro module i ma się dobrze więc myślę że nie ma co się bać nowej Ryogi.Coś mi się wydaje że wiosną zrobie wielki powrót do casta za sprawą nowej Ryoszki :)

#2037 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 26 luty 2018 - 14:06

Wiesz jak jest. Jak wchodziła przekladnia 6.8 tez budzila wiele kontrowersji. Teraz jest standardem a przełożenie 8.... i wyżej bo to i tamto bo bo bo a bobofrut swietny soczek.
To samo z mikro i makro. Ja chodzę z kumplami na ryby i jest Nam dobrze. Każdy rzuca zwija łowi. Łożyska sie zużywają, przynęty na zaczepach zostają, ryby biorą i jest spoko. Nie ma co czasami trzeba na niektóre rzeczy w jerku przymknąć oko.

#2038 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 luty 2018 - 14:53

To dajcie mi na testy na sezon w trolingu z dt 20 perchem 14 sdr itp jeśli wytrzyma sezon to zmienie zdanie o micro modułach

#2039 OFFLINE   Andan

Andan

    Zaawansowany

  • Twórcy
  • PipPipPip
  • 2134 postów
  • Imię:Adrian

Napisano 26 luty 2018 - 15:29

Krzysztof jak tak mocno Ci sie podoba czarna Ryoga to wysyłaj do mnie. Jacek Ci ja pomaluje na czarno. I po bólu. Masz dwa w jednym.

#2040 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1573 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 26 luty 2018 - 15:42

Mądrego to i dobrze posłuchać :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych